Alıntı Allpper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Herkese merhaba , bende de aracın 2013 model 1.2 vti var , genelde benzin aldıktan sonra motor arıza ışığı ertesi günü sürekli yanmaya başlıyor , cihaza bağlattığımda oksijen sensörünün benzini çiğ algıladığı için yaktığı söylendi, arıza kodunu tam olarak bilemiyorum , bahsettiğiniz sorunla alakalı olması muhtemel midir ? Aracı bu şekilde kullanmak sorun teşkil eder mi? Ayrıca araç çok fazla yağ yakıyor , aracı alalı yaklaşık 9000 km olacak ve nerdeyse 3 depo yağ koydum , herhangi bi yerden yağ kaçağı yok özellikle alıp bakım yapıldığında motoru temizlettim.Kullandığım yağ 5w 30. Yağı azaldığında baygın gidişatından kendini belliyor , yağ eklendiğinde sanki motora can geliyor.Araştırma yaptığımda kimisi 0w 30 kullanmamı vs söyledi. Bu tarz araçları alacak arkadaşlara da önerim aracın experini yaptırmama rağmen sorunların hiçbiri çıkmadı. Sorunla ilgili yardımcı olabilecek varsa sevinirim

Aşırı yağ tüketimi zaten motor içinde sorun olduğu anlamına geliyor. Revizyon sonrası incelenmesi gerekir.