Herkese selamlar.
15-20 gün önce satın aldığımız 2013 model peugeot 208 1.0 VTİ aracımız var. Araç 125 bin kmde alındı. Aracı alır almaz genel huyumdur, yağını ve filtrelerini değiştiririm. Bu araçta da bu şekilde yaptım. Castrol Edge 5 30 w (partiküllü) motor yağı ile değişimini sağladık.

Eşim acemi olduğu için 1 hafta kadar önce öğlen saatlerinde, trafikte kamyonlar dönüşte sıkıştırmış, o da eve yakın yerde ışıklardan kalkarken panik yapmış ve rampa yukarı 150-200 metre yolu birinci viteste yüksek devirle gelmiş. Bu işlem sonucunda da araç fan açmış ve durduktan sonra da bir süre fan çalışmaya devam etmiş. Bu aracın normal çalışmasına uygun geliyor bana ama belki önemli bir noktadır diye belirteyim dedim.

Aynı gün akşam saat 7-8 sıralarında ben işten geldim ve site arkasında park halindeki aracı alıp, site girişinde rampa aşağı yerde rölanti durumunda çocukları beklerken, motor ikaz ışığı yanıp sönmeye başladı ve araç fan açtı. Hararet çubuğu normal değerlerde idi. İnip kontrol ettiğimde de bir sorun görünmüyordu ama fan tüm gücüyle çalışıyordu. Sanayiye götürüp bir baktırayım dedim ve harekete geçip 50-100 metrelik rampa yukarı bir yoldan çıkmaya başladım. Normalde burada çekmesi gereken aracın gaza basmama rağmen ivmelenmediğini gördüm.
Bir de emin olmamakla beraber frenin hafiften şişme yapmış olduğunu düşünüyorum ama bundan emin değilim. Çünkü bir kaç dakika önce benim devamlı kullandığım 301 den inip bu araca binince farklı hissetmiş olabilirim de.

Ben ne olduğunu anlamaya çalışırken bir yandan da araba devirden düşmesin diye tam gaz yaparken, rampa bitmeye yakın, araç sanki benzinli aracı lpg ye geçerken bi boşlama anı olur ya, onun gibi aniden silkelenip ivmelenmeye başladı ve arıza lambası da söndü. (bu arada araç sadece benzinli, lpg yok)

Bende sorunun sensör vs. kaynaklı bir hata olduğunu ve düzeldiğini sanıp tekrar evin önüne geldim, rampa aşağı yine araba çalışır vaziyette çocukları beklerken motor lambası bu sefer devamlı yandı. Ancak fan çalıştırmadı araç. Ben de alıp sanayiye gittim. Bu sürede motor ikaz lambası yanıyordu hep. Delta isimli bir yazılımla araca baktılar ve katalizör arızası yaktığını, bazen sensör sebepli olabileceğini söylediler.

Hata kodu silindi. Bir daha yakarsa getir bakalım dediler.

Yaklaşık 1 hafta oldukça seyrek kullanım sonucu araç 2-3 gün önce yani pazartesi sabahı tekrar lamba yaktı. Sabah erken saat olduğu için ilk hata kodunu silen usta kapalıydı. Ben de başka birine gittim. Bu araçlarda kronik olduğunu ve katalizör sorunu olduğunu söyledi. Beni bir egzoz tamircisine yönlendirdi. Oraya gittim, orada da asıl usta gelmemişti genç bir arkadaş yardımcı oldu. Telefonla aradılar geliyorum falan dedi, 45 dakika bekledik gelmedi. Ben de gece çalıştığım için uykusuzdum ve eve gideyim öğleden sonra gelirim diye ayrıldım.
Araçla hareket edip bir kaç dükkan öteye gitmiştim ki, adamların telefonunu alayım, ustayı sorarım gelmişse öyle gelirim diye düşünüp aracı yol kenarına park edip, yaya olarak dükkana girerken, az önce dükkanda bulunan genç arkadaşın arkası dönük telefonda konuştuğu ve ustası olduğunu düşündüğüm şahsa, "filanca abi (ilk gittiğim tamircinin ismini söyledi) de yazmış, benim payımı unutmayın diyor, ustam bu anlamıyor, motoru değişsek anlamaz, ben ona katalizör değişebilir dedim, gelince ona göre ayar veririz, " gibisinden (tam kelimeler bunlar olmayabilir, bu anlamda sözler söyledi) sözlerle konuştuğunu duydum. Sonra arkasını dönüp beni görünce zaten dondu kaldı.

Hayırdır ustan mı o deyince, "evet abi usta, birazdan gelecekmiş" falan diye gevelemeye başlayınca, ben bir iki laf deyip çıktım.

Canım baya sıkıldı.Parasıyla ekspertize sokup onca para verdiğimiz arabada 1 ay geçmeden gerçekleşen bu arızaya mı yanalım, yoksa böyle sanayide ekmeğine haram katan birileri yüzünden esnafa karşı yaşadığımız güven sorununa mı yanalım bilemedim.

Aracı iki gündür deneme amaçlı kullanıyor, sağa sola gidiyorum, lamba sönmüyor ama herhangi bir sorun da görünmüyor?

Sensörler veya katalizör sorunlu olabilir demişti ilk gittiğim usta. İnternetten baktım sensör dediğimiz 500-600 tl, katalizör 2500 tl civarı paralar. Yani baya yüksek.

Şimdi burada konudan anlayan abilerim veya kardeşlerim varsa, hatta forumda yönetici olan ustalarımız da var sanırım, onlar da bana yardımcı olurlarsa çok memnun olurum. Gerçekten şaşırmış durumdayım.

1- Aracın sorunu hakkında fikriniz var mı? Varsa sorun ve çözüm noktasında neler söylemek istersiniz?
2- Kullandığımız motor yağı ile alakalı sorun olma ihtimali var mıdır? Mesela yağı satın aldığım arkadaş, "daha önce 10-40 gibi bir yağ kullanılmışsa 5-30 a dönemeyiz" demişti. Böyle bir durum sebepli olabilir mi bu sorun?
3- Bu sorunda eşimin aracı yüksek devirle kısa mesafe sürmesi sorun oluşturmuş olabilir mi?
4-Bursa'da bu konuda bildiğiniz iyi ustalar var mıdır?
5- Bu işi en az maliyet ile nasıl halledebilirim?

Buraya kadar okuduysanız, sizlere teşekkür ediyor, cevaplarınızı dört gözle bekliyorum. Hepinize sağlıklı, kazasız belasız günler dilerim. Saygılar.