7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Aktif Üye
    Meslek
    MEMUR
    Model
    308

Ne yapacağız kapı açmayı beceremeyenleri?

https://i.hizliresim.com/SUAd2F.jpg

Açarken o kadar dikkatli açarım, araya elimi de koyarım ki yanda bulunan araca çarpmasın ama işte. sonuç bu. öncekilere eklendi bu da.

Acemi Üye
    Meslek
    Maden Mühendisi
    Model
    308
    Hocam öncelikle geçmiş olsun üzüldüm görünce malesef dikkatsiz insanlarımız (servet düşmanları diyorum) aldığımda 308 i hiçbir şey yoktu araçta tam 4 yıldır bende her kapıda nerdeyse 2 şer tane gamze oldu ilk başlar yaptırıyordum yıldım artık yaptırmıyorum öylece biniyorum arabamın 4 köşesine park halindeyken başkalarının sürtmesinden dolayı her köşesi sizinkinden beter her yıkadığımda kızıyorum insanlara dediğiniz gibi başkasına zarar vermemek için elimi koyar açarım arabayı hep güzel bir yere park etmeye çalışırım ama malesef günümüz insanları çok aşırı dikkatsiz yada vurdum duymaz.6 ay önce 2. aracımı aldım nokta hata yoktu ondada 2 tane gamze oluşmuş kışın farketmedim geçen yıkadığımda gördüm bıraktım öylece yaptırmıcam. Biraz uzun oldu ama aynı konudan bende sinirliyim insanlara.Tekrar geçmiş olsun kazasız belasız sürüşler dilerim
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDİ 110 HP Alüminyum Gri 109000 Km

2015 Citroen C4 Picasso 1.6 BlueHDİ İntensive 120 HP Teknoloji ve Güvenlik Paket Gri 107000 Km (SATILDI)

2010 Peugeot Bipper Aktif 1.4 HDİ 70 HP Gri 114000 Km (SATILDI)

2010 Peugeot 3008 Premium Pack 1.6 HDİ 110 HP Sedefli Beyaz 173000 Km (SATILDI)

Aktif Üye
    Meslek
    MEMUR
    Model
    308
    Yapanı da biliyorum da inkar edecektir diye kapısına gitmek istemiyorum. Ama yolda denk gelirsem söylerim. Mümkün mertebe aracı yandaki araçların kapısını rahatça açabileceği şekilde iki çizginin tam ortasına parkederim. Avm lerde yanına araç gelmeyecek yerler seçerim ama işte kaçamıyorsun.

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Geçmiş olsun.. Bir gün arkadaşla arabalarımızdaki ses sistemlerine ufak dokunuşlar yapmak için buluştuk. Avm otoparkına girelim rahat olur dedik. Benim yanıma çocuklu bir aile girdi. İnerken çocuk kapıyı benimkine vurdu, neyse dedim ama tabi biraz da kızdım içimden. Bizim iş biraz sürdü, bu sırada aile arabasına binmek için geri geldi. Pat diye gene vurdu kapıyı. İlki tamam da ikinci olunca ters ters baktım artık. Adamın umrunda değil ne var ki ne bakıyorsun tarzı umursamaz tavırlarla bindi gittiler.
    Ben artık arabayı yıkamak bile istemiyorum gözüme batıyor diye kusurlar. Eskisi kadar titizlenmiyorum mecburen yoksa çok üzüyor.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Ne kadar benzer duygular yaşıyoruz. Ben de köşelere park etmemeye çalışırım, yanlardaki araçlara kapı açma mesafesi bırakırım. İnsanlar inerken binerken ne zorlansınlar ne de aracıma zarar versinler derim. Ama bir şekilde gelip işaretlerini bırakmaya bayılırlar.

Boşuna "Sakınan göze çöp batar" dememiş atalarımız. Üzülmeye de gerek yok. Bunlar kent yaşamlarımızın doğal sonuçları.

Üzüntü duyulması gereken asıl nokta insanların nasıl olup da bu kadar umursamaz, vurdumduymaz olmaları. Neden dikkatli olmak, özenli olmak, karşındakine değer vermek varken savruk bir şekilde, kimseyi "iplemeyen" şekilde yaşamak böyle moda oldu, kabul etmek mümkün değil.

Bir artı birin matematikte karşılığı 2 dir ama sosyal topluluklarda, ortamlarda bu toplama işlemi 2 den büyük olur. Karşılıklı değer verme alışkanlığı bir çok sorunun kolaylıkla aşılmasını sağlar. Keşke bunları farkedebilecek bir ortama sahip olsaydık.
    Bir Kedim Bile Yok..

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Geçmiş olsun abi , bu öküzler her yerde var mevcut.Benimde başımda vardı böyle biri , çocuk koltuğu var diye kapıyı sonuna kadar açıyordu, park ederken ne kadar ondan kaçsam da yine beni buluyordu.
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Aktif Üye
    Meslek
    MEMUR
    Model
    308
    alışıyoruz zamanla. ama konuyu açmadan da rahatlayamayacaktım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)