6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Serbest
    Model
    yok

301 KM Ömrü ???

Herkese merhaba,
    Aracımı değiştirme niyetim var. Daha önceden 2015 Active donanım 1.6 HDİ 92 bg lik versiyonu sıfır alıp kullandım ve sonrasında satmak zorunda kaldım. Şu an tekrar 301 e geçiş yapmak istiyorum. Fakat malum fiyatlar aldı başını gitti. 100.000-140.000 km arası bir 301 (1.6 HDİ 92 bg) alınır mı? Genelde 100.000 sonrası motorda masraf çıkarmaya başlıyor gibi yorumlar okuyorum. Tabii ki önceki sahiplerinin nasıl baktığı önemli ama diyelim ki bakımsız olan bir 301 (mekanik anlamda) başımı çok ağrıtır mı? 100 k üzeri kullananların değerli yorumlarına ihtiyacım var. (Bütçem max.75000)

Teşekkürler.

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Babamlara 301 aldık ama km o kadar yüksek değil. Düzgün kullanılmış bir 301 çok uzun süreler baş ağrıtmaz diye düşünüyorum. Hatta takside kullanılan bir tanesini gördüm sadece partikül filtresi iptal edilmişti ama km 500bin gibi bir şeydi. Hangi ustaya gittiği ve ne şekilde kullanıldığı önemli.
    Biz alırken allure paket baktık çünkü alt paketler genelde kiralamadan veya şirketten çıkma oluyor. Bütçe azsa da bence iyi bir ekspertiz yaptırın ortaya çıkar her şey. Mesela istanbuldaysanız Maslakta ömer bir görsün (fp otomotiv)

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    Serbest
    Model
    yok
    Teşekkürler cevap için. Evet önceki bakımı çok önemli tabii ki. Zaten Ömer Usta 'dan başka bir yere götürmem aracı lakin, bana da 100k üstü sorun çıkarmaya başlıyor diyende bir taksiciydi tabii biz taksi gibi 7/24 çalıştırmayacağız arabayı ama yine de bir danışmak istedim. Teşekkürler.

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Alıntı Cepkah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler cevap için. Evet önceki bakımı çok önemli tabii ki. Zaten Ömer Usta 'dan başka bir yere götürmem aracı lakin, bana da 100k üstü sorun çıkarmaya başlıyor diyende bir taksiciydi tabii biz taksi gibi 7/24 çalıştırmayacağız arabayı ama yine de bir danışmak istedim. Teşekkürler.
    Motor olarak mı yoksa başka şeylerden mi sorun yaşamış acaba. Bende 307 var, onunla kıyaslarsak tabii ki kalite anlamında fark var yeni olmasına rağmen. Rüzgar sesi alıyor mesela ve ön konsol biraz daha kalitesiz. Ama hafif, seri ve çok az yakan bir araç.
    Biz daha geniş taban lastik taktık 205 55 16, yol tutuşta faydasını gördük. Bagaj kapağına izolatör, tabana izolasyon uyguladık. İleride ses sistemi ve kapı izolasyonuna da el atacağız.
    Ekspertizi ve bakımları ömer yapacaksa alınabilir bence çok ekonomik ve geniş bir araç

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    Serbest
    Model
    yok
    Zaten benim amacımda ekonomik ve geniş alan bir araç bulmak. İlk mesajımda da yazdığım gibi sıfır aldım kullandım, herşeyinden çok memnundum. Dediğiniz herşeye katılıyorum, rüzgar sesi, hafif olması, seri ve az yakması. Tamamıyla amaç arabası. Tabii ki 307-308 gibi bir kalitesi yok amacıda o zaten ama bugün ki fiyatlarda pekte ekonomik bir araç olduğu söylenemez. (Fiyatı anlamında) Düşünce ve tavsiyeniz için teşekkürler.

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Alıntı Cepkah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömer'e giderseniz eğer 1M km. aslanı kullanırsanız kafanız rahat olarak
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)