Merhaba dostlar;
Eşim 2014 2008 1.2 allure kullanıyor!33.000 km de LPG taktırdık,çok başarılı oldu neredeyse kokluyor yakıtı tek sorun aşırı gaza yüklenmede yakıtı tanımaması dolayısıyla motor arızası uyarısı,bunu tamgaz yapmayarak hallettik.Araç şu an 77 bin km.de! 60 bin km de vites kutusu arızası verdi ikitelli de kart tamiri,debriyaj robotu tamiri ve baskı balata değiştirerek hallettik.Şimdi eşim benzine geçmek istedi lpg den korkuyor lakin araç benzinde düzensizleşti!Rölanti de gaz yemiyor,tam gaz açmıyor ve sonra açıyor,süratte sorun yok.LPG i bitirdik yetkili servise gittik,ARIZA KAYDI YOK bilgisayarda,olasılıklara gidildi bujiler değişti,filtre değişti başka bir şey yapmadık yakıt katkısı aldık benzin kötüdür diye.Araç tam gazda motor arızasını kesti benzine geçince.Sonra 200 km civarı depoyu azaltmaya gezdik shell yakıtına würth katkısı ilave ettik.Lakin araç hergün daha kötü oldu...Aile ustamıza gittik bir kaç yer dolaştı araçla peugeot çu arkadaşlarıyla görüştü supap lar sıkmış değişecek beraberinde segman da atılacak 8000 tl civarı dedi...Son anda aklıma geldi şuna lpg koyup deneyim dedim araçla 150 mt ileride istasyona zor gittim gaz yemiyor..LPG koydum o araç gitti sorun yok!!!ustaya gittim bunu eve bırakalım salı arkadaşına götürürüz dedim eşimi ben aldım usta önde 2008 ile çevre yoluna çıktık eve dönecekken usta sağa çekti bu araç lpg de gayet güzel benzinle ilgili sorun var dedi sabah benzin pompasını söktük açamadık,içindeki yakıtı devirdaim yaptık taktık yerine araba düzeldi!Cuma çıktım dolaştım aynı rampaları benzinle çıkarken vites atmalar sesli lpg de yağ gibi çıkıyor.Bugün otopark ta çalıştırdım lpg ye geçene kadar düzensiz motor devir iyi ama egzos sesi ve titremeleri var lpg de yok!SON TESTLERİMDE GAZ YEMEDE DEĞİL,RÖLANTİYE DÜŞERKEN SORUNUN BAŞLADIĞINI GÖRDÜM BENZİN İLE!!rölantiye düşüşteki ve bir kaç saniye aptallaşmayı geçince kuduz gibi gaz yiyor!!
1974 ten beri araba kullanırım bu akıllı arabalar sorun :-((
Düşünüyorum yakıt yolu olsa gaz yemez,yiyor,herhangi bir tıkanma olsa gaz yemez,yiyor,subap olsa LPG de mükemmel çalışmaz! NEDEN RÖLANTİYE DÜŞERKEN VE RÖLANTİDE APTALLAŞIP KISA BİR MÜDDET GAZ YEMİYOR??
ENJEKTÖR?ama süratte sorun yok,BOBİN?olabilir mi??
ve neden normalin tersine BENZİN DEĞİL LPG DAHA İYİ ÇEKİŞ SAĞLIYOR?
İlgilerinizi çekeceğini düşünüyorum,mutlaka karşılaşan çoktur...Ben 21 yıllık lpg li japon markalı aracımda 400.000 km dir asla sorun yaşamadım,daha 400.000 de yaşamam Allah ömür verirse.
Hepinize sevgi ve saygılarımı iletiyorum dostlar...