Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
95 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Mors

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı rocker307 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım bu yeterli olur sana abi. Hat çektirmezsen park modu çalışmaz. Bu haliyle çakmaklıktan direk çalışıyor. Ön cama yapıştırılıyor.
    https://www.trendyol.com/xiaomi/70ma...ah-p-164375231

Kardeşimde bundan var memnun. Ben de bunun bir üstü gri renkli olanı aldım ama daha montaj yaptıramadım.
    https://www.trendyol.com/xiaomi/70ma...asi-p-31931147

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Çok teşekkür ederim. İnceleyeyim.

VOG-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bir Kedim Bile Yok..

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Alıntı NecdetPek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim. İnceleyeyim.

Rica ederim, benzer cihazların farklı varyasyonları var karışıyor biraz

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    tekniker
    Model
    508 R8
    Bu arada ilk defa 508 resimlerini gördüğümde bir çok kişinin gözünde Aslan, kaplan gibi kedigillerden biri canlanmış olabilir, ama benim gözümde ne kara, ne deniz canlısı olan MORS canlandı.

Öndeki kocaman dişe benzeyen ledlerin bende uyandırdığı ilk etki bu olduğu için adını MORS koydum.

Sizce de benzemiyor mu?

Ayrıca sadece dişleri dışında da benzerlikleri olduğunu düşünüyorum. Örneğin MORS'lar ne tam deniz ne de tam kara canlısı. 508'de ne tam sedan ne de tam hatcback.
    Ne klasik sedanlar kadar iri, ne de Compact araçlar kadar kısa. Spor görünümlü ama spor otomobil değil.
    Farklı bir tür gibi. D Sedan olarak anılıyor ama o bile RADİKAL SEDAN olarak isimlendiriliyor. Belki bu hiç bir türe tam oturmayan hali nedeniyle gerçekten kararlı insanlar dışında ilgi de görmüyor olabilir. Ama ben beğenerek aldım.

Mors'u Denizli'de buldum. 2021 Mart ayında trafiğe çıkmış. 13.200 Km'deydi. Anlaştık İzmir'de buluştuk ve satış gerçekleşti.

Zaman içinde deneyimlerimi, gözlemlerimi, şikayetlerimi buradan sizlerle paylaşmak isterim. Ama Focal'den söz etmeden olmaz. Müzik dinlemeyi zaten severdim. Ama böyle net sesler duyarak dinlemenin keyfi gerçekten farklıymış.

Hayatım boyunca bu kadar temiz ses veren bir müzik sistemli arabam olmamıştı. Bunu daha biner binmez farkettim.

Aracı satın almadan bir gün önce şasi numarası ile hemen MyPeugeot.Apk'ye giriş yaptım. 2 tane güncellemesi olduğunu gördüm. Önceki gün, navigasyon ve ekran güncellemelerini de yaptım. Bir şey değişip değişmediğini bilmiyorum. Ancak son sürüm oldular.

Mors'un ilk ziyareti elbette Ömer Abisine oldu. Gittik, bir motor temizliği yaptık. Ömer Kardeşimin önerilerini dinledik, havuzlu paspaslarımızı aldık. Bagaj havuzumuzu sipariş ettik.

Artık yolculuklar için hazırız.

Daha detaylı resimleri ilk fırsat bulduğumda çekip, paylaşırım.

Bugün İstanbul içinde kısa sayılmayacak bir tur attım. Gidiş tamamen dur kalk ağırlıydı. Yakıt ve ortalama hız değerleri şöyle çıktı.

Aynı yolun dönüşü ise çok daha akıcı bir trafikte gerçekleşince sonuç da değişti.

Bu yakıt değerleri gerçekten umduğumun çok ötesinde bir sonuç. Biraz şaşkın olduğumu söylemeliyim.

Aynı motor ve şanzımana sahip olmalarına rağmen C5A ile aralarında çok ciddi bir fark olduğunu gördüm. Hacim farkı doğrudan yakıtı etkiliyor.

Uzun yolda da kendi tarzıma uygun kullanım ile yaklaşık 1.5 litrelik bir ekonomi yapabildiğime tanık oldum. Bu rakamları görünce, dizel-benzin farkının en azından kendi açımdan bir önemi kalmadığını çok rahat söyleyebilirim.

Sevgili arkadaşlar, hepinizin gönlündeki hedeflerin gerçekleşmesini candan dilerim. Sağlıklı, mutlu, güzel günleriniz daim olsun....
    Abi selamlar, aracınız hayırlı olsun. Bende aynı araçtan aldım geçen günlerde, dediğin gibi 2 güncelleme gözüküyor aplikasyonunda birisi navigasyon diğeri multimedya ekranı için sanırım. Navigasyonu güncelledim ama bir fark göremedim. Senin gözlemlerinde bir fark var mıdır diğer güncellemeyi yapmasam mı diye düşünüyorum uzun sürüyor çünkü bir fark olmayacaksa yapmayacağım.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanmanı dilerim.

NAvigasyonu zaten hiç kullanmıyorum. Android Auto ile Google Maps daha işime geliyor.

Diğer güncelleme ise hiç bir fark yaratmadı. Belki arka planda bir şeyler daha iyi çalışıyor veya ufak tefek sorunlar düzeltilmiş olabilir. YAlnız yüklerken zorlandım. Usb bellek beğenmedi bir türlü. Ekran kapkara oldu. Ama bir kaç farklı bellek kullandıktan sonra sorun çözüldü.
    Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    tekniker
    Model
    508 R8
    Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanmanı dilerim.

NAvigasyonu zaten hiç kullanmıyorum. Android Auto ile Google Maps daha işime geliyor.

Diğer güncelleme ise hiç bir fark yaratmadı. Belki arka planda bir şeyler daha iyi çalışıyor veya ufak tefek sorunlar düzeltilmiş olabilir. YAlnız yüklerken zorlandım. Usb bellek beğenmedi bir türlü. Ekran kapkara oldu. Ama bir kaç farklı bellek kullandıktan sonra sorun çözüldü.
    Teşekkürler abi.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Bu sabah Ankara. İkinci bir emre kadar yaz gelmeyecek sanırım.

Bir Kedim Bile Yok..

Yeni Üye
    Meslek
    tekniker
    Model
    508 R8
    tekrar Merhaba Necdet abi ve diğer abiler-arkadaşlar 508 aracımda geri vites lambası led değil ve genel anlamda bu kadar kaliteli üretilen arabada bana biraz eksik geldi bu durum. bu geri vites lambalarını arıza ışığı yakmayacak bir beyaz led ampul ile nasıl değiştirebilirim?

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı Arda Ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tekrar Merhaba Necdet abi ve diğer abiler-arkadaşlar 508 aracımda geri vites lambası led değil ve genel anlamda bu kadar kaliteli üretilen arabada bana biraz eksik geldi bu durum. bu geri vites lambalarını arıza ışığı yakmayacak bir beyaz led ampul ile nasıl değiştirebilirim?
    Merhaba. Sadece duyum, o nedenle emin değilim ama led ile değişince arıza ışığı yakmıyor.

3008 lerde çok fazla kişi led ampüllere geçmişti.

Bir Kedim Bile Yok..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Bursa İzmir arası otoban ağırlıklı olarak sık kullandığım bir yol.

Eski 508 ile benzer rotada ciddi ortalama hız ile gitmiştim. Dün Mors'la da aynı güzergahı kullanınca dizel - benzin karşılaştırması şansım oldu.

Bakalım aradaki fark neymiş?

Konu NecdetPek tarafından (06-04-2022 Saat 09:38 ) değiştirilmiştir.
    Bir Kedim Bile Yok..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Sadece otoban ortalaması ise şöyle çıktı.

Bir Kedim Bile Yok..

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Maşallah neredeyse 11lt Yakıt fiyatları öyle hale geldi ki değer 1lt oynasa korkutuyor beni
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı Ömer Gedik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah neredeyse 11lt Yakıt fiyatları öyle hale geldi ki değer 1lt oynasa korkutuyor beni
    Aslında 179 km ortalama hıza göre bence makul.

Diğer yandan İzmir şehir içi dahil bakınca dizelden daha az yakması ilginç oldu.

Ama şimdi sıcağı sıcağına Ankara'dan geldim. Çok daha normal sonuç çıktı. Elbette yinede ortalama hıza göre düşünerek.

90 civarı ortalama hız yakalasam 6 litreden aşağı iner.

Bir Kedim Bile Yok..

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    maşallah aslana Necdet abi bence o ortalama hız ve güce göre gayet makul değerler
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Aslında 179 km ortalama hıza göre bence makul.

Diğer yandan İzmir şehir içi dahil bakınca dizelden daha az yakması ilginç oldu.

Ama şimdi sıcağı sıcağına Ankara'dan geldim. Çok daha normal sonuç çıktı. Elbette yinede ortalama hıza göre düşünerek.

90 civarı ortalama hız yakalasam 6 litreden aşağı iner.

Maşallah Necdet abi , değerler süper
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Dünkü kar yolculuğundan br kaç kesiti birleştirerek bir video hazırladım. Denemek için burada da paylaşıyorum.

Video'yu yeni izledim . muazzam güzel olmuş Necdet abi. Yakında YouTube'da bol bol yol videosu eklersin
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Alıntı ayı_boğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Video'yu yeni izledim . muazzam güzel olmuş Necdet abi. Yakında YouTube'da bol bol yol videosu eklersin
    Mertim çok teşekkür ederim.

Fırsat bulamıyorum. Aslında çok macerayatanık oluyorum.

Ayrıca seni görmek çok güzel.

Bir Kedim Bile Yok..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Mors'a nazar değdi. Cana gelmesin.

Geçen cuma günü TIR'dan düşüp yol ortasında kalan bir demir parçası bir aracın tekerleğinden havalanarak gelip benim tamponun sağ köşesine çarptı ve gündüz ledini çatlattı.

Polis çağırıp, tutanak tutturdum. Tutanaklar artık e-devlet'e düşüyormuş. Dün de oradan indirdim. Ankara'da olduğum için bugün ABC Peugeot'a gidip, dosya açtırdım ve eksper geldi.

Minik hasar bile olsa ciddi rakamlar tutuyor. Kaskonun hasarsızlık indirimini kaybetmek hoş olmasa da, toplam maliyetin indirim rakamından büyük olacağını hesapladığım için böyle bir yola başvurdum.

Ama asıl anlatmak istediğim konu daha ilginç..

Öğrenmenin yaşı yok derler..

Hikaye okumayı severseniz sonuna kadar okumanızı öneririm. Sevmeyenlerden uzun bir yazı yazdığım için özür dilerim.

Yıllar yılı araç kullanırım, tamircilerin her türünü gördüm. Rot-balans kontrollerimi mutlaka yılda 2 kere yaptırırım.

6-7 aydır hissettiğim ama anlamlandırmakta zorlandığım bir durum yaşıyordum.

150-180 arası hızlarda aracımda bir titreme olduğunu hissediyorum ama emin olmam için bir kaç ay geçmesi gerekti.

İnsan yoldandır, diyor, bana öyle gelmiştir diyor. Sonra balanslardandır diye düşündüm. Hemen balans yaptırdım. Sıkıntı devam edince, içim rahat etmedi, tanıdığım balans ustam var, ona tekrar yaptırdım.

Ama sonunda kaymak gibi yollarda özellikle kontrol ettiğimde emin oldum ki, özellikle yüksek hızlarda araçta bir vibrasyon var.

Ömer kardeşime sordum. Aks sorunu olabilir diye düşündük.

Tabii bunu tespit etmek bir işe yaramıyor, bu durumu servise anlatmak asıl mesele.  

Normalde biliyorsunuz FP Otomotiv- Euro Repar'a giderim. Ama böyle garanti kapsamında bir iş olduğu için yetkili servisin yolunu tuttum.

Test ettiler, yanıt beklendiği gibi oldu. Bir sorun görmemişler.

Aradan bir süre geçtikten sonra ben aynı titreşimi duyduğum için tekrar gittim. İyice anlattım. Bu sefer "biz o hızlara çıkamayız" dediler.  O halde nasıl test ettiniz diye sordum? Mahalle arasında 20 dk kullanarak yaşanacak bir durum olmadığını anlattım.

Yine de balans yapabileceklerini, sorunun lastiklerden de olabileceğini söylediler.
    Ben de sorun lastiklerdense bunu kanıtlayın dedim, gidip hemen 4 tane lastik alacağımı belirttim. Balans yaptılar ve lastiklerde sorun yok dediler.

Yine yollara düştük, fakat titreşim devam ediyor diye tekrar gittim.

Bu sefer Peugeot Türkiye'ye mesaj atmamı söylediler. Mesaj attım.

Hemen ertesi gün aradılar. Çok kibar, anlayışlı bir arkadaşla konuyu paylaştım.

2 gün içinde yetkili servis ile görüşüp döneceklerini söylediler.

Dedikleri gibi döndüler. İnsan gerçekten sözlerini tuttuğu için ayrı mutlu oluyor.

Sorunla ilgili servisle görüştüklerini, ancak test parkurlarının dışında test yapamayacaklarını, ayrıca yüksek hızlara çıkamayacaklarını belirttiler.

Ben de seçenekler şunlar dedim.

1. Ya o hızlarda test edersiniz
    2. Ya ben o hızlarda test ederken yanıma bir usta verirsiniz
    3. Son olarak da beyanımı kabul edip, örneğin bütün ön takımı falan değiştirirsiniz dedim.. 

Balans tamam diyorsunuz, lastikler sorunsuz diyorsunuz, bu durumda aks sorunlu olabilir dedim.

Tabii bunları demek bir hareket oluşturmadı. Ve telefonu açarken duyduğum mutluluğu bir kenara bırakıp, kapattık.

Sonra aklıma forumlarda 3008'deki vibrasyon nedeniyle servisle aylarca boğuşup sonunda araba satan arkadaş geldi. Neler yaşadığını çok iyi anlamış oldum.

Bugün sigorta eksperi için ABC Peugeot'a gittim. Eksper ABC'ye geldi ve dosya açıldı. Oradan aracı alıp dönerken aklıma bir daha balansçı aramak geldi.

Yıllar önce abimin arabasında benzer bir titreşim vardı ve bir türlü sorun çözülememişti. Benim tanıdık balansçı lastiği janttan söktüğünde, içeride bir miktar su olduğu ortaya çıkmıştı. Benzincilerdeki kompresörlerin filtreleri yetersiz kaldığı için nemli havayı basa basa, lastik içindeki yoğunlaşma ile su birikimi olmuş. O da yolda titremeye yol açıyormuş. Gerçekten de sorun su gidince bitmişti. Acaba bende de benzer bir sorun mu var? sorusu aklıma takıldı.

Ankara Erciyes Sitesinde bir balansçı buldum. Ustaya balans yaptırmak istediğimi ama öncelikle lastiklerin içinde su olup olmadığının kontrol edilmesini istediğimi söyledim.

Zaman zaman bu durumla karşılaşıyorlarmış. Söktüler, fakat damla bile yoktu..  

Tekrar taktılar, balans yaptılar, arabaya takarlarken bir başka usta geldi. Sanırım oranın ortaklarından bir arkadaşdı.

Sohbet ettik biraz ve sıkıntımı anlattım. Sakin bir şekilde, "yük altında balans denediniz mi? " dedi..

Yük altında balans bugüne kadar hiç yaptırmadığım hatta duymadığım bir şey dedim. Nasıl yapılıyor dedim?

Normal balans makinası gibi bir sistem, ancak bir merdane gelip lastiğe biniyor ve sanki araç yere basıyormuş gibi bir ortamda balans yapılıyormuş.  

Var mı sizde dedim. Varmış O halde öyle yapalım dedim.

Tekrar lastikleri söktüler. İç tarafa geçtik. Bütün balans kurşunları söküldü. Alet jant düzlüğünü kontrol ettiriyor. Hava basıncını kontrol ediyor ve tam doğru hava ayarında dönmeye başlıyor. Sonra merdane gelip lastiğe dayanıyor ve yük altında dönme devam ediyor. Sonra dönme yönü değişiyor ve tekrar kontol ediyor. Ardından bir rapor ekrana geliyor.

Usta lastik imal edilirken malzemenin her yerde aynı homojenlikte olmayabileceğini, bunun belli sınırlarının olduğunu, sınırlar içinde kalan lastiklerin kalite kontrolden geçtiğini ancak kullanım sırasında homojenliği farklı olan bölümlerin yere geldiği zaman farklı tepkiler göstermesi nedeniyle vibrasyona yol açabildiğini anlattı.

Makina lastikleri incelediğinde verdiği raporda Kg cinsinden hatalı bölümleri tespit ediyor. Anladığım kadarıyla sertlik nedeniyle gösterdiği tepki farklılık gösteriyor.
    Oradaki direnci ölçüyor.

Usta keşke hepsi sıfır olsa, ama asla olmuyor dedi. Marjlar belirlenmiş, 0-3 kg arası gibi bir değer, güzel kabul ediliyor.
    3-6 Kg arası iyi, 6-8 arası idare eder 8'den büyükse sorunlu kabul ediliyor.

Benim 4 lastikden 1 tanesi 5 Kg çıktı. Diğerleri 8, 9 ve sıkı durun 12 Kg çıktı.

Ama korkmayın, hemen lastikleri atmıyoruz. Bunun da bir çaresi var. Makina lastiğin havasını indirip, boşa çıkartıp lastiğin jantın esnek bölümlerine doğru döndürülüp tepki Kg değerini makul sınırlara indirmeyi de öneriyor. İşaret veriyor. Lastik o işarete uygun şekilde döndürülüyor.

Çok uzattım biliyorum, ama böyle bir deneyim hiç yaşamamıştım, sizlerden yaşayan var mı bilemiyorum. Lastiklerin havaları boşaltıldı, Jantların üstünde yerleri değiştirildi, tekrar kontol edildi.

Sonuç olarak ön lastiklerim 3-3.5 Kg arasında olduğu için takıldı.
    Arkaya kalan 8 Kg lık olan 5.5 kg ya düştü, takıldı. 12 Kg olan ise 7.5 Kg'ya düştü ve takıldı.

Usta titreşimde ciddi bir azalma olacağını ama tam bir düzelme olamayacağını. Arkadakilerin ne yazık ki sorun yaratacağını belirtti.

Ama haftalardır Yetkili ama BİLGİSİZ servislerle uğraştıktan sonra, akla, mantığa uygun, test edilerek kanıtlanan bir şekilde sorunun adının konması bile beni rahatlattı.

Umarım başınıza gelmez, ama eğer anlamsız bir titreme, balansla düzeltilemeyen bir vibrasyon yaşıyorsanız, bu yöntemi denemenizi öneririm.

Bu arada elbette bu kadar sabır gösterip, soruna çare arayan iş yerini de yazayım.

PROLAS OTOMOTİV, Erciyes İşyerleri Sitesi Macun Mh. 187.Cd. No:26 Macunköy Ankara Tel:0312 387 50 15

Onların emekleri, buraya kadar okuyan arkadaşların da sabırları için teşekkür ederim.
    Bir Kedim Bile Yok..

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Güzel bir bilgilendirme yazısı olmuş eline sağlık Necdet abi

Sorunun adına da bir çözüm üretilmesi de gayet tatminkar...
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    Dün gece Ankara'dan İstanbul'a gelerek test etme şansım da oldu.

130-140-150-160-170-180-190 ve 200 Km hızlarda denedim. Bu işlemlerden önceki haliyle kıyaslanamaz bile.

Önceden vibrasyon olduğunu bilmesem hiç farketmezdim. Benim açımdan bu sorun aşıldı. Dilerim kimse yaşamaz ama eğer böylesine anlam verilemeyen bir titreme varsa artık en azından bir seçeneğimiz var.
    Bir Kedim Bile Yok..

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    Dün gece Ankara'dan İstanbul'a gelerek test etme şansım da oldu.

130-140-150-160-170-180-190 ve 200 Km hızlarda denedim. Bu işlemlerden önceki haliyle kıyaslanamaz bile.

Önceden vibrasyon olduğunu bilmesem hiç farketmezdim. Benim açımdan bu sorun aşıldı. Dilerim kimse yaşamaz ama eğer böylesine anlam verilemeyen bir titreme varsa artık en azından bir seçeneğimiz var.
    abi çok faydalandım ellerine sağlık çok sagol . bende aynı olayı sıfır lastik aldıktan sonra yaşadım vibrasyon vardı lastikçiye baktırdım lastikler dengeli değil hocam dedi yani sizin yazdığınız gibi homojen olmadığını söyledi . lastikler garantili olduğu için aldığım yere gittim test merkezine yolladılar test sonrasında lastiğin teki aşırı dengesiz çıktı ve yenisi ile değiştirdiler diğeri ise kabul edilebilir değerler arasında olduğu için değiştirmediler sonrasında vibrasyon azaldı ama bitmedi .110 dan sonra oluyor . sızın ustaya bi gideyim en iyisi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)