3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    DR
    Model
    308

Angry Uzman yardımı 308 ön konsoldan gelen ses sorunu (yetkili servis çözemedi)

Arkadaşlar 2019 model 308 1.5 dizel aracımda son 1 aydır 1500 devirde hız kadranından ya da hız kadranı ile cam arasındaki konsol bölümünden yani sol ön bölümden gelen lanet olası zırıltı sesi var adeta cırcır böceği sesi gibi. Videoyu ekliyorum ve tecrübeli kardeşlerimden yönlendirme bekliyorum. Bu ses sol ön konsoldan geliyor ama kimi diyor ki hava filtresi kaynaklı etrafa yayılan bir ses kimi hız kadranının konsola bağlandığı yerde sorun var diyor.

aracı serviste bıraktım incelediler ama çözüm bulamadılar. Ses ayağımı gazdan çektiğinde ibre düşüşe geçerken 1500 devirde geliyor. Çıldırmak üzereyim lütfen videoyu izleyip olası önerilerinizi paylaşın

https://youtu.be/naF_PZGOzps

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308

Uzman yardımı 308 ön konsoldan gelen ses sorunu (yetkili servis çözemedi)

Alıntı emm01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2019 model 308 1.5 dizel aracımda son 1 aydır 1500 devirde hız kadranından ya da hız kadranı ile cam arasındaki konsol bölümünden yani sol ön bölümden gelen lanet olası zırıltı sesi var adeta cırcır böceği sesi gibi. Videoyu ekliyorum ve tecrübeli kardeşlerimden yönlendirme bekliyorum. Bu ses sol ön konsoldan geliyor ama kimi diyor ki hava filtresi kaynaklı etrafa yayılan bir ses kimi hız kadranının konsola bağlandığı yerde sorun var diyor.

aracı serviste bıraktım incelediler ama çözüm bulamadılar. Ses ayağımı gazdan çektiğinde ibre düşüşe geçerken 1500 devirde geliyor. Çıldırmak üzereyim lütfen videoyu izleyip olası önerilerinizi paylaşın

https://youtu.be/naF_PZGOzps

kesin değil ama takometre tamamen sökülüp arkasına bakılabilir sokmesi zor değil belki bişey kalmıştır arkasında yada soket oturmamıştır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Konu mygold tarafından (27-11-2021 Saat 21:27 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Meslek
    Bilgisayar mühendisi
    Model
    308 T9
    Maalesef geliyor bir takım sesler. Servis ilgilenmiyor pek. Yani benim gittiklerim öyle. Bende sol klima havalandırma deliğinin içinde bir vida titreşim sesi gibi geliyor. C5A ve yeni 208 de şoför kapısı panelinden gelen trim sesleri var. Tamamen sessiz için sanırım F segmentine ya da RR bentley gibi markalara çıkmak lazım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler