Selamlar arkadaşlar.1 ay kadar önce aracımın 160 bin bakımını yaptırdım 1 adet bobin delphi marka
külbitör kapak contası ve eksantrik zamanlama motorunun contası değişti.
eksantrik zamanlama motorunu çıkaran çırak onla biraz oynadı üzerindeki mili ileri geri hareket ettirdi. o gün bakımdan çıkarken mavi duman gördüm ancak arkadan tofaş geçtiği için pek umursamadım ondan geldiğini düşündüm. bugün gaz ayarı yapılırken mavi duman attığını gördüm. beynimden vurulmuşa döndüm. motorda hafiften cırcır böceği gibi bir ses geliyor. 4. viteste çıktığım rampayı 2. vites ile cıkıyorum. lütfen tecrübeli arkadaşların yardımını tavsiyesini bekliyorum. eksantrik zamanlama motoru takılırken olduğu gibi takılmadı sente problemi yaşatıyor olabilir mi sorunun kaynağı sente ayarı ile çözülür mü, yoksa eksantrik zaman motoru değişmelimi onun da ayrıca bir ayarı var mı takılırken dikkat edilmesi gereken?

bu arada 1. O2 sensör hatası veriyor büyük ihtimal yağ yaktığı için diye düşünüyorum O2 sensörünün yağ yakmasını tetiklemesini düşünmüyorum yine de yazayım dedim sonuçta peugeot bu nerden ne vereceği belli olmuyor tecrübeli konu hakkında ustalık bilgisi olanların tavsiye ve çözüm mesajlarını aciliyetle bekliyorum teşekkürler şimdiden..

hatta elinde vti motor dökümanları olan yetkili arkadaşlardan döküman yollayabilirlerse sevinirim tekrar tekrar şimdiden teşekkürler