Merhaba, aracımda sallantı titreme rölanti bozukluğundan dolayı bir pazar günü tesisatı ortaya çıkarıp kontrol etmek istedim. İlk şüphelendiğim elektrik tesisatıydı çünkü far tesisatında kabloları lehimlemeden kabloları kıvırarak iş yapmışlardı aynı haltı diğer yerlerde yaptıklarından şüphelendim. Tabi ki bu tahminim yanlış çıkmadı enjektör için kesilen tesisat saçma sapan bir şekilde bağlanmış ve lpg enjektör sıralaması bile hatalıydı. Autodata üzerinden ECU soketlerinden kontrol ederek doğru sıralamayı ayarladım ve ardından tüm ek kabloları tekrar açarak lehim, makaron, bez bant ve kıkırdaklı boru ile korumaya aldım. Tabi ki bunun yanında vuruntu sensörünün de can verdiğini gördüm. Tesisattaki diğer kusurlu bölgeleri de kusursuz hale getirip tekrar topladım. Şuan sadece oksijen sensörü aktifken rölanti stop etme sorunum var bunun vuruntu sensöründen olduğunu düşünüyorum parça gelince değişip deneyeceğim. Aracın çekişi performansı acayip değişti sanırım bana trafik cezası yedierecek bu gidişle.