3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Kamu-uzman
    Model
    308

2013 308 araç kumanda ile kilitleniyor ancak bir süre sonra kumandadan açılmıyor

İyi günler arkadaşlar. Araç 2013 model. Bir süredir aracım aracı stop ettikten sonra kumanda ile kilitliyorum (kilitlendikten 1-2 dk içinde tekrar kumanda ile açılıyor). Ancak araç kilitlendikten sonra 5-6 dk geçtikten sonra araç kumanda ile açılmıyor. Aracı soför kapısını manuel olarak açıyorum. Anahtarı kontağa takıp çevirdikten sonra tüm kapılar açılıyor ve araç marşa basınca zorlanmadan rahatça çalışıyor. Dikkat ediyorum radyodaki frekanslar silinmiyor ancak aracın saati sürekli sıfırlanmış oluyor. Daha sonra araca başka bir akü taktım. Kumanda ile kilitledim. Ertesi sabah yine kumanda ile açılmadı. Sanırım BSİ aracı uyku moduna geçiriyor ancak daha sonra araç uykudan uyanmıyor. Sizce neden olabilir
    2013 Peugeot 308 Sportium Auto 6r-Gümüş Gri / Tel 533 715 44 04

Yeni Üye
    Meslek
    Kamu-uzman
    Model
    308
    Bu arada ön silecekler çalışmadığı için aracın sigorta kutusu değişti. Ancak kumanda ile açılmama sorunu sigorta kutusu değişmeden önce de vardı ve hala devam ediyor. Aracı lexia pp2000 cihazına bağladım arka plaka lambalarında hata veriyor. Led olduğu için sanırım. Motor içindeki sigorta kutusu değişti ancak bilgisayara bağladığımda hala " ön cam sileceği - mevcut değil olarak görünüyor ancak silecekler çalışıyor

Yeni Üye
    Meslek
    Kamu-uzman
    Model
    308
    Sorun çözdüm. araç içi sigorda kutusunda sigorta kutu resmine bakarsanız SH yazan gri bir sigorta var. ve o sigortanın bacaklarının girebileğiği 3 lü bir yer var.(1-2-3) Sigortanın bacaklarını soldaki ikisine 1-2 ye takarsanız araç uzun süreli park moduna giriyor (park şöntü diye geçiyor sanırım) ve 5 dk sonra araçtaki elektriği kesiyor ve kapılar kumanda ile açılıp kapınmıyor ve araç saati sıfırlanıyor. Aracı manuel anahtar ile açıp kondağı çevirince araç tekrar normale dönüyor bir sonraki kilitlemeye kadar. Sigortanın bacaklarını 2-3 nolu kısma takarsanız araç normal konuma geçiyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)