Sevgili üstatlar, 2020 model 3008 skypack 1,5 dizel aracım var. Kasım 2020 çıkışlı ve 3 senedir sorunsuz/sıkıntısız kullanmaktayım. Herhangi bir elektronik sistem uyarısı ya da araçtan aldığım herhangi bir sorun izlenimi bulunmamaktaydı ancak bugün Ataşehir'de 50-60 km. hız bandında şehir içi sürüş gerçekleştirirken bir anda gaz kesti ve arka arkaya motor arızası, vites kutusu arızası uyarıları verdi. Şükür ki sağ tarafım rahattı mevcutta olan hızımla sağ tarafta cebe çekebildim aracı. Daha sonrasında aracı stop edip bir kaç dakika sonra tekrar çalıştırdım. Aynı uyarıları (motor, vites kutusu) verdi ancak araç sadece 3.viteste hareket etti. (Manuel kısıma aldığımda da klasik otomatik kısımda da 1-2-4-5. viteslere geçmiyor sadece 3.viteste olarak gösteriyordu) Yine benzer 50-60 km. hız ile motoru çok yormadan 2bin devir seviyesinde bir kaç kilometre ötedeki evime getirebildim arabayı.Değerli üstatlarım, hiç buna benzer ortada daha önceden ne araç sistem uyarısı ne de herhangi bir vurma/sarsılma benzeri izlenim hiçbir şey yokken arıza alan bir arkadaşımız oldu mu? Çözümü ne olur?Son bir detay vermek isterim; garantimi 2+2 uzatıp 4 seneye uzatmıştım. Yani 2024 Kasım'a kadar garantim geçerli ve kullanıcı hatası bir durum olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta 100 km. hızla giderken bir anda geri vitese almadım aracı; cidden şehir içi hafif akan trafikte 50-60 km. hızla giderken gerçekleşen bir olay. Zamanınız ve olası yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.