8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Acemi Üye

Gaz kesme ve sallama sorunu

arkadaşlar merhaba.aracımda,normal yolda gaz kesmeye benzeyen ve aracı sallayan birşeyler oluyor bir iki gündür.sanki mazot kesik kesik geliyor motora.araba sallanıyor.bunun sebebi ne olabilir acaba? uzun zamandır aldığım istasyondan,farklı biryerden aldım mazotu.bu yüzden olabilir mi?birde alakası varmıdır bilmiyorum ama.yakıt sarfiyatıda arttı.bunun sallamayla alakası olabilirmi acaba?
    Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin bir lafa bakarım laf mıdır? diye,birde söyleyene bakarım adam mıdır? diye.Mevlana

Esat
    Ziyaretçi

Ynt: GAZ KESME VE SALLAMA SORUNU

büyük bi ihtimalle bundan kaynaklanabilir mazotların bile karışması farklı şeylere yol açabiliyor...

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

ysf76 ne yazık ki söylediklerinden aldığın mazotun kötü olduğu anlaşılmakta bence ECU, enjektör, mazot pompası ve diğer sistemlerde (hepsi çok pahalı)sıkıntı yaşamaman için servise gidip depoyu tamamen boşaltıp temizlettikten sonra kaliteli euro dizel motorin kullanman.
    Özellikle motorin konusunda sadece İstanbul'daki kaçak oranı % 63 seviyelerinde ülkenin iç ve doğu kesimlerinde bu oran % 80in üzerine çıkıyor . Dizel araç kullananların çok dikkatli olması gerekli hele hele pahalı piezzo enjektör kullanan HDI tipi modern dizel motorlu araçların düşük sülfürlü euro dizel motorin kullanması çok önemli yoksa çok pahalı tamiratlara sebep oluyor bu kötü motorin kullanımı.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok

Yanılıyor olabilirim ama diğer bir ihtimal de araba partikül filtresini temizliyor olabilir. Berker bu konuyla ilgili bir açıklama yapmıştı daha önce.
    Fiorino 1.3 Emotion

Esat
    Ziyaretçi

Bide son aldıgınız yerin fişini atmayın gidip belirtin tüketici haklarınızdan bahsedin ve işlem başlatacagınıza dair konuşun yazık günah...

Dreamcatcher
    Ziyaretçi

Bence de mazotdan kaynaklanan bir durum..mazotu çok almadıysan üzerini düzgün bir yerden fullet deponun ..fazla aldınsa depoyu indirmen gerekecektir...

Acemi Üye

arkadaşlar yurdaer in ikazı ile birlikte,berker in ilgili yazısını okudum şimdi.tariflerin hepsi uymuş benim soruna.partikül filtresi temizleniyor herhalde.fakat ilginç olanı,sürekli aldığım istasyonda değilde,iki defadır aldığım istasyonda oluyor bu olay nedense.aracım 35 000 km de.ilk defa başıma geliyor bu olay.
    Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin bir lafa bakarım laf mıdır? diye,birde söyleyene bakarım adam mıdır? diye.Mevlana

Esat
    Ziyaretçi

Alıntı ysf76 Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar yurdaer in ikazı ile birlikte,berker in ilgili yazısını okudum şimdi.tariflerin hepsi uymuş benim soruna.partikül filtresi temizleniyor herhalde.fakat ilginç olanı,sürekli aldığım istasyonda değilde,iki defadır aldığım istasyonda oluyor bu olay nedense.aracım 35 000 km de.ilk defa başıma geliyor bu olay.

oraya fişinle git hocam hatta şikayet et orayı sana zahmet başkasının canı yanmasın

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)