Sayfa 3/3 İlkİlk 123
54 sonuçtan 41 ile 54 arası
    Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

Ynt: Yolda kaldım !!!

hadi geçmiş olsun diyelim şimdiden inşallah parçaları takarken motorun monte edilmesinde çok dikkat ederler bir saçmalık yapıp sizi aracınızdan daha fazla soğutmazlar bir daha böyle birşey başınıza gelmemesi dileğiyle..

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301

Geçmiş olsun, sinirle karışık bir sevinç durumu var anladığım kadarıyla

Motor indirme-bindirme'nin bir sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum, sorun tespit edilmiş, aracınızın ilk gün ki gibi olacağına inanıyorum

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Aktif Üye Gökay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    STK
    Model
    3008

Sorunun bulunması güzel ama ya enjektor yada turbo yağ kaçağı demişsiniz, henuz tam teşhis konmadı anladığım kadarıyla,umarım sonuç başarılı olur.

Yetkili servis olunca insan bir türlü güvenemiyorda..

Aslında doğru olan tamamen yeni bir motor takılması değilmidir.Kullanıcı bu kadar mağdur edildikten sonra..

Geçmiş ve son olsun umarım..
    3008 BlueHdi Sedefli Beyaz

Acemi Üye

Güncelleme
    Konu sportway tarafından (25-08-2013 Saat 10:54 ) değiştirilmiştir.
    2013 Toyota Avensis Elegant Extra

Dreamcatcher
    Ziyaretçi

Sevgili sportway..anlattığın şekilde ise arıza; sadece piston,sekman ve süpaplar değişip silindir kapağına da işlem yapılacaktır..motor bloku değişmeyeceği için motor numaranız da değişmeyecektir...geçmiş olsun..

Yeni Üye hasanesgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğr. Gör.
    Model
    308

Van'da yaşadığım için kaçak motorinin zararlarını çok iyi biliyorum. Düşük viskositeli güçsüz motorinin içerisine "neft, tiner" gibi maddeleri "göz kararı" katarak motorin üretiyorlar. Bu da söz konusu "aşırı yüksek ısıyı" ortaya çıkarıyor. Kamyon ya da eski araçlarda aynı modifiye motorin sorunsuz kullanılıyor, ancak tüm diğer araçlarda sorun çıkıyor. Sorunların en kötüsü değilse bile en kötüsüne ramak kalmış.

Servis şikayetleriniz konusunda bir şeyler de ben eklemek istiyorum. 10 yıl kadar önce Renault Megan'ım vardı. Beyni yandığı için (alev alev) yolda kalmıştık. Garantisi dolalı tam bir gün olmuştu. Araç bedelinin yaklaşık üçte ikisi fiyata onaracaklarını söylediler. Genel müdürlüğe "saygılı, seviyeli ama sitemkar" bir e-posta gönderdim. Dünyanın en pahalı bilgisayarının on katı fiyatına basit bir beyin bilgisayarını satmalarını anlayabileceğimi ama garanti süresinin dolmasını takip eden güne kadar dayanmasını nasıl becerdiklerini anlatmalarını rica ettim. Renault Genel Müdürü aynı gün beni telefonla aradı ve servise bilgi verildiğini, benden ücret alınmayacağını bildirdi. Buna rağmen servisten çektiklerimi, kendilerini aşıp genel müdürlüğe ulaştığım için azarlanmalarımı anlatmama gerek yok sanırım. Ceza verir gibi aldıkları ücretin dekontunu yine Genel Müdürlüğe gönderdim ve o ücret de iade edildi.

Uzun süredir aklımda olan Peugeot'ya gittim. İlk işim servisini incelemek oldu. Her şeylerini denetlememe izin verdiler. Sonuçta Peugeot'da karar kıldım. Sizin şansınıza kötü "servis" çıkmış. Ben Peugeot ile tanışmamı Renault servisine borçluyum. Bence Peugeot, servis ağına, adına yakışır şekilde, kontroller getirmeli. Servisler kendilerine çeki düzen vermedikçe her marka için şikayetler bitmez.

Saygılar ve geçmiş olsun.

Acemi Üye drwhiskey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tekstil Mühendisi - Otomotiv yedek parça
    Model
    308

servis süresi 30 günü geçerse yani 31. günün sabahında araç elinde değilse (iş günü falan değil. cumartesi pazarlar dahil) aracı alma. umarım böyle bir şey olmaz ama olursa dediğim gibi... her türlü hakkın doğmuş oluyor. hazır da 308 yenilenirken, ya parasını ya yenisini alırsınız. sadece yeni motorla yetinmeyin hak var hukuk var
    2012 peugeot 308 auto6r Active görüş paketi + Melbourne elmaslı alüminyum jant. WHISKEYGHOST: Al Capone'nin 1927 model Ford Model A aracıdır. Altın kaplamadır ve Al Capone'nin kendisinin kullandığı tek araç olduğu söylenir.

Aktif Üye Gökay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    STK
    Model
    3008

Mevzuatta bir malın tamir süresi 30 iş günü değilmidir?
    3008 BlueHdi Sedefli Beyaz

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

GARANTİ VE SATIŞ SONRASI SERVİS HİZMETLERİ
    Garanti kapsamında bulunan çeşitli elektronik ve elektrikli cihazların servis hizmetleri konusunda Tüketici Hakları Derneği’ne yoğun şikayetler yapılmaktadır. Servis hizmetlerinin süresi uzamakta; yedek parça yokluğu nedeniyle bazen bu süre ayları bulmaktadır. Sık sık tekrarlanan arızalardan dolayı, eğer tüketici de değiştirme ya da iade hakkının olduğunu bilmeden tamir hakkını kullanmaya devam ederse, beklediği yararı görememekle birlikte manevi olarak da sıkıntı çekmektedir.
    GARANTİ KAPSAMINDAKİ MALLARDA HAK VE SORUMLULUKLAR
    Günlük yaşamımızda kullanmak üzere satın aldığımız dayanıklı tüketim malları da denilen buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, radyo, DVD, VCD, ütü, bilgisayar, cep telefonu gibi elektrikli ve elektronik cihazlar; elektrikli, katı, sıvı, gaz yakıtlı sobalar ve ısıtıcılar; tencere, tava, çaydanlık gibi mutfak eşyaları; metal, ahşap, pvc malzemeli mobilya, kapı ve pencere sistemleri; otomobil gibi motorlu araçlar garanti kapsamındaki mallardır.
    Garanti kapsamına giren mallarda, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik’e göre; imalatçı-üretici veya ithalatçı firmalar imal veya ithal ettikleri sözü edilen mallar için garanti belgesi düzenlemek ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığına onaylatmak zorundadırlar.
    Yönetmelik hükümlerine göre hazırlanacak garanti belgesinin onaylanarak tüketiciye verilmesini satıcı, bayi sağlamakla yükümlü ve sorumludur.
    Garanti süresi malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve en az iki yıldır. Ancak, imalatçı-üretici ya da ithalatçı firmalar iki yıldan daha uzun süreler için garanti süresi verebilir.
    Malın arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en çok 30 işgünüdür. Malın arızasının 15 iş günü içerisinde giderilememesi durumunda, imalatçı-üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.
    Garanti süresi içinde, malzeme ve işçilik ile montaj hataları nedeniyle malın arızalanması durumunda; işçilik ve değiştirilen parça bedeli ya da başka bir ad altında tüketiciden hiçbir ücret istemeksizin malın tamirinin yapılması ve yaptırılması yükümlülüğü bulunmaktadır.
    Garanti süresi içerisinde diğer yükümlülükler
    Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına karşın;
    • Belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içersinde; aynı arızanın ikiden çok tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten çok oluşması veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan çok olması,
    • Malın tamiri için gereken azami sürenin aşılması,
    durumlarında, tüketici malın ücretsiz olarak bir yenisiyle değiştirilmesini ya da bedelini isteyebilir.
    Tüketicinin bu isteklerine karşı satıcı, bayii, acente, imalatçı-üretici ve ithalatçı zincirleme olarak tüketiciye karşı sorumludurlar.
    SERVİS İSTASYONLARININ SORUMLULUKLARI
    Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Sanayi Mallarının Satış Sonrası Hizmetleri Hakkında Yönetmelik’e göre satış sonrası servis hizmetlerinin verilmesinden, tüketiciye en yakın yerdeki servis istasyonu sorumludur.
    Tüketiciye en yakın yerdeki servis istasyonunda satış sonrası hizmet verilmesinin mümkün olmaması durumunda; malın firma merkezine ya da diğer bir servis istasyonuna ulaştırılması ve geri gönderilmesi ile ilgili olarak nakliye, posta, kargo veya benzeri herhangi bir ulaşım gideri istenilemez.
    Servis istasyonları servis fişini düzenlemek ve bir nüshasını tüketicilere vermek zorundadır.
    Malın garanti süresi dışında, garanti belgesi ile satılması zorunlu olmayan bir parçasının servis istasyonu tarafından değiştirilmesi ve/veya satılması durumunda, değişen parça için altı aydan aşağı olmamak üzere bir garanti süresi verilir.
    Servis istasyonları, “Yedek Parça Fiyat Listesi”ni, tüketicilerin görebileceği bir yere asmak veya katalog halinde ya da bilgi işlem ortamında ise tüketiciye göstermek zorundadır.
    Servis istasyonları, bakım ve onarımını yaptıkları mallara ait değiştirilen yedek parçaları; garanti süresi içerisinde tüketiciye göstermek, garanti süresi dışında ise iade etmek zorundadır.
    TÜKETİCİLERE UYARI VE ÖNERİLER
    Garanti kapsamındaki mallarda herhangi bir arıza olduğunda tüketiciler arızalanan malı tamir ettirmek zorunda değildirler. Mal arıza yaptığında, malın iade edilerek bedelini ya da yenisiyle değiştirilmesini isteyebilirler.
    Ancak, tüketiciler, bilerek ya da bilmeyerek arıza yapan garanti kapsamındaki malda tamir ve onarım seçeneğini isterlerse, malın daha sonraki arızalarında iade ya da değiştirme seçeneğini kullanabilmeleri için yukarıda “ garanti süresi içinde diğer yükümlülükler” başlığı altında belirtilen koşulların oluşması gerekmektedir.
    Bu nedenle, akılcı olan, garanti süresi içindeki ilk arızada malın bedelini ya da yenisiyle değiştirilmesini satın aldığı firmadan istemek olmalıdır.
    Tüketiciler, garanti kapsamındaki malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, malın bedelini ya da ayıpsız olan yenisiyle değiştirilmesini isterler ise, malı teslim ettikleri satıcı ya da serviste bir fiş ya da belge düzenlettirilerek ; bu fiş ya da belgeye “ ben, malın tamirini değil, bedelini ya da yenisiyle değiştirilmesini istiyorum” şeklinde bir not yazıp, belgenin bir suretini alsınlar.
    Tüketiciler, garanti süresi içinde arıza yapan malın bedelini ya da yenisiyle değiştirilmesini satıcıdan istediğinde, eğer olumsuz cevap alırsa, tüketici derneklerine, tüketici sorunları hakem heyetlerine ya da tüketici mahkemelerine başvuruda bulunarak haklarını arayabilirler.
    Tüketiciler, garanti kapsamındaki malları satın alırken, mutlaka mala ilişkin onaylı garanti belgesini, faturayı ve Türkçe tanıtma ve kullanma kılavuzunu istesinler ve bunları saklasınlar.

2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Acemi Üye

Merhaba arkadaşlar,

Umarım iş o noktalara varmadan çözülecek,izlenimim bu yönde...

Birşey sormak istiyorum,Peugeot 308 ler hangi ülkede,hangi şehirde ve hangi fabrikada üretiliyor?

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308

308 , Fransada Sochaux fabrikasında üretiliyor.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Acemi Üye

308 in ayrıca,İran ve rusya daki peugeot fabrikasında üretildiğini okudum,Fransız olmasını tercih ederim.

Ayrıca aşağıdaki linkteki durum için ne diyorsunuz

http://www.ttkd.org.tr/nazim_ermd.html

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

Peugeot 308 2007 yılı eylülünden beri Fransa da Sochaux ve Mulhouse fabriklarında 2010 yılından beri de bu iki fabrikaya ek olarak Rusya 'da Kaluga fabrikasında üretilmekte.
    Ülkemize gelen araçların Fransa dan geldiğini biliyorum. Rusya fabrikası bir nevi montaj üssü.
    İran'da veya dünyanın başka bir ülkesinde 308 üretimi yok sadece Çin ve G.Amerika'da 308'den türetilmiş bir sedan versiyon olan 408 üretilip satılmakta.
    Bu arada sabah bir tane 3008 gördüm. kokpitte yolcu airbag'inin bulunduğu yer de iki büyük balon vardı. Bu tip sorunlar çok can sıkıcı olmakta.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

reis senin gördüğün yine iyiymiş.
    benim birkaç gün önce serviste gördüğüm 150 km deki 3008 in komple şanzumanı indirilmişti.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)