Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Aktif Üye sarman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Benim aracım...Peugeot 107

Merhaba, bu konuyu aynı model ama "kişiselleştirilmiş" araçlarımızın memnuniyet durumlarını ve tavsiyeleri paylaşmak amacı ile açtım. Umarım faydalananlar çok olur.

Benim aracım 2009 model 1.0 MMT (otomatileştirilmiş) vitesli 4 kapı siyah bir 107. İkinci sahibiyim. İlk sahibi sesli arka park sensörü taktırmış. Çok kullanışlı geldi bana. Ayrıca 15-20 TL cıvarı oto aksesuarcılarında satılan ve arka cama su ile yapıştırılan yakınlaştırma merceği taktım. (20X25 cm) Bu sayede normalde dikiz aynasından göremediğim yakın detayları görebiliyorum. Bu da çok faydalı, tavsiye ederim.

Hepinize kazasız belasız seyirler dilerim.

Tecrübeli Üye
    Meslek
    yok
    Model
    yok

Ynt: Benim aracım...Peugeot 107

Hoş geldiniz. Keyiflli paylaşımlar.

Aracınızın fotoğraflarını görmek bizi çok memnun edecektir.

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Çok teşekkür ederim, en kısa zamanda fotoğraflarını çekip yollayacağım. :gul

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Memnunmuyum ?

Özürdilerim, düşünemedim. Tabiki bu forumu okuyup 107 sahibi olmalımıyım diye düşünenleri de düşünmek lazım. Bu nedenle...

Bu arabayı, 52 yaşında ve sayısını ve markasını unutacak kadar tecrübeli, makina ve motor konusunda eğitimli (Deniz Harp Okulu) ve de araba kullanmayı çoook seven biri olarak test ettim. Şimdiye kadar yazılanlara ilaveten;

1. Şehir içinde düşük süratte kullanımdaki hoplatma ve zıplatmaları (vites şaşırıyor) hiç önemsemezseniz ideal araç. Manevrası şahane, 360 derece çevreyi takip şahane, üstelik küçük olmasına rağmen karizmatik görünüşü ile trafikte farkediliyor bu da kaza riskini azaltıyor. Ön ve arka koltuk araları ve konforu harika.

2. Şehir dışında 380 km gidiş 380 km geliş yolunda görünüşü beni korkutan ince koltukların hiç yormadığını görmek beni şaşırttı. Hele uzun soluklu ve virajlı yollarda iki kişi ve 100 kg a varan yükle harikalar yarattı. Klimayı 1 de çalıştırdığım sürece kamyon sollarken veya yokuş çıkarken kapatma gereği bile duyurmadı. Ancak yokuşta kalkışta klimayı devreden çıkarmak hızlanma için elzem. Ayrıca klima kapalı ve ön camlar kapalı iken arka kapı kelebek camlarını açınca içerdeki havayı vakyumluyarak boşaltıyor ve gürültü de yapmıyor. Dağ yollarına ve aracımın yüküne rağmen ortalama benzin tüketimim 4,2 lt/100 km oldu. (buna bir hafta kasaba içi dolaşma da dahil)

3. Tek eksiği; sağ koltukta oturan eşim kapı üstüne rastlayan yerde tavanda el tutamağı talep ediyor.(çok hızlı kullanıyormuşum )

Şiddetle tavsiye ederim.

muhti
    Ziyaretçi

Hoşgeldiniz. Sanırım forumumuzun ilk 107 kullanıcısı sizsiniz. Keyifli paylaşımlar..

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Benim aracım...Peugeot 107

Çok teşekkür ederim

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok

Ynt: Peugeot 107

Aramıza hoşgeldiniz hocam... keyifli forumlar dilerim
    Fiorino 1.3 Emotion

Meslek
    -
    Model
    yok

Dururken aracın sarsıntılı şekilde durduğundan şikeyet eden 107 sahibi bir üyemiz daha vardı..

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=1152.0
    Fiorino 1.3 Emotion

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Bu farklı

Yurdaer bey, ilginize teşekkür ederim.

Bu konuyu açmadan önce linkini yolladığınız şikayeti iyice incelemiştim. Benim problemim her ne kadar benzese de ufak tefek farklılıklar var. Şöyleki, 2 tronic vites mekanik olarak aslında bir düz vites olduğundan debriyaj balatasına sahip. Yavaşlarken de problem yaşatması ve bazen olup bazen olmaması balatanın aşınmasından (veya düzgün aşınmamasından) kaynaklanabilir. O arkadaşın arabasındaki arızanın öncesinde nasıl kullandığına da bakmak gerektiği kanaatindeyim. Kullanma klavuzunda bir ikaz olarak, yokuşta gaz pedalı ile arabayı tutmayın diyor. Yokuşta (ki çok dik olması gerekmiyor..) çıkarken sıkışık trafik nedeni ile kısa mesafe gidip duruyorsanız normal bir araçta bile balatalar yarım basılı kalma nedeni ile aşırı ısınır ve aşınır. Bu gibi yerlerdeki kokuyu hepimiz biliriz herhalde. Böyle bir yerde benim 107 indende o nahoş koku gelmişti.

Gelelim benim problemime. İnternette epey araştırdım. Hatta yabancı 107 forumlarına da baktım. Malesef benim sorunum vitesin elektronik kumandasının şaşırmasından kaynaklanıyor. Mesela bir arayoldan çıkıp yokuşa dönerseniz 1 ardından 2 sonra hemen tekrar 1 yapıyor. Forumlarda çözüm olarak acımadan gaza basın veya manuele geçip öyle hızlanın diye tavsiye ediyorlar denedim çok başarılı oldu. Modern tork konvertörlü otomatik viteslerde (yağ basınçlı) yokuş aşağı giderken vites elektroniği iki seçenekten birine karar vermek zorunda kalır. Ya vitesi muafaza ederek motora kompresyon yaptırıp frene yardımcı olmak yada vites büyütüp akıcı bir şekilde yola devam etmek. Tecrübeli sürücüler bu kararsızlığı aşmak için ya kısa bir frene dokunurlar ki bu vitese kompresyon istiyorum diye komut gönderir yada kısa bir gaza basarlar ki bu da kaptır gitsin diye komut gönderir. Bizde bu iş biraz daha zor, kısmen manuel vites müdahelesi gerektiriyor ama motorun sesini dinlemeyi pek bilmiyenlere tavsiye etmem :gul

Bahsettiğim gibi opel corsa dizel otomatiklerde (ki o da otomatikleştirilmiş vites kullanıyor) "kar" moduna aldığınızda kalkışları sanki 2 nci vitesten başlatarak yapıyor ayrıca gaz kontrolunu sizden alıyor. Bu nedenle normalde kısa dur kalklardaki zıplama ve hoplamaları yapmıyor. Yoksa şanzımanın tepkisi aynı bizim 107 ler gibi. Sorunun esası aracın kalkması ve vites değiştirmesi için gereken torkun hangi devirde üretildiği ile ilgili. Tork konvertörlülerde zaten ilk kalkış torkuna ulaşmak için motor devir ister ve yakıt fazla tüketilir. Bizde ise o torku yakalamak için gaza yüklenirsen araba tay gibi ileri fırlar önde tıntın giden arabaya arkadar toslarsın.

Evet pratik bir çözüm varmı?

Meslek
    -
    Model
    yok

Diğer başlığınızda da belirttiğim gibi tıpkı benim daha önce kullandığım Corolla MMT'ye benziyor. Sıkışık trafikte veya yokuş yukarı seyirlerde beni çileden çıkarırdı. Ben de sık sık manuel kullanırdım veya sport moduna alırdım şanzımanı. Sadece 1 yıl kullanmıştım sonra araç başka markayla değişti (şirket aracı).
    Bu konuyla ilgili tek önerebileceğim şanzıman için herhangi bir güncelleme var mı diye servise sormanız olabilir.
    Fiorino 1.3 Emotion

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Peugeot 107 foto açıklamaları

Merhaba tekrardan;

Sol ön kapı açık halinde görülen resimde parlak beyaz olan şey kağıt reflektör. Siyah arabada arkadan gelen kapının açık olduğunu farketmezse diye.

Arkadan görünüşte arka camdaki büyüteç geri parklarda inanılmaz kolaylık sağlıyor. Bir denemenizde fayda var.

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

aracınızla ilgili gönderdiğiniz fotolar ilgili başlığa taşındı.
    aracınızı iyi günlerde kullanmanız dileklerimle.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

resmen forumun incisi oldu sizin araç kazasız belasız nice kilometreler kullanmanız dileğiyle...

Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Sağolun

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

107, herşeyiyle büyük beğenimi kazanmış bir araçtır. Eşim neredeyse hergün bana bir tane al deyip duruyor.
    Aramıza hoşgeldiniz. Ayrıca arka camınızın sol üst köşesindeki imza mükemmel, Atamızın imzası bende de arka camda sağ alt köşede yerini buldu. Bu arada bej iç döşemeli 107 sayısı epey azdır.Saygılar....
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308

Aramıza hoşgeldiniz... Öncelikle aracınızı güzel günlerde sorunsuz kullanmanızı dilerim.

Rampalardaki sıkıntıyla ilgili sizde belirtmişsiniz çözüm manuel e alıp kararsızlığı ortadan kaldırmak olacaktır. 308'deki Auto6R'lerde şanzıman alıştırması dneilen bir uygulama var bu tip bir uygulmanın 107'niz için olup olmadığını servise danışmanızı öneririm. Veya herhangi bir güncelleme varsa diye ritabata geçin.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)