Alıntı Gercekses Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam helikopter,max 1750 devirle rampayi çıkarken nasıl vites yükseltiyosun?her otomobilin Torku tork eğrisi aerodinamigi kılı tüyü çok çok farklıdır?bilgilerini netten derlemişsin güzel ama çok kafa karıştırmışsın?şahsen ben araba hastası biriyim sırf sana cevap yazmak için bu foruma üye oldum,kısa yazını inceleyip satır satır sana cevap yazmaya kalkışsam buna ömrüm Yeter mi Allah bilir?33 sene önce direksiyona geçtim her araç sürdüğüm gün yeni ve farklı şeyler öğreniyorum,bence insanlar kullanım amaçlarına göre arabalar almalı ve uzman kişiler tarafından yönlendirilmeliler?bende 2016 atmosferik Opel Astra sedan var araba düzde iyi ama rampada vites düşünce üst viteslere geçmiyor motor kodum b16Xer araç çok hantal madem bilgilerin çok İstanbul'da bildiğin sağlam tuningçi varsa burdan bilgilerini yaz bi yanına ugrim,ancak çok güçlü bi arabayla max tork devrinde bi rampayi tatlı tatlı çıkabilirsin sıkıyosa benim opelle rampayi 1750 devirle cik bakım? günümüz araba üreticileri arabalarını sattıkları ülke yol ve eğim şartlarına göre ne yazikki uretmiyorlar,97 model enjeksiyonlu brodwayim bile suanki opelime toz yutturur,ha bu arada şunuda söylim bı arabanın şu şartlarda şunu yakar şöyle davranır bunu o arabayı üreten marka bile söyleyemiyor nie biliyomusun?kullanıcı faktörü yüzünden adam arabayı üretmiş kullananı diil??bence daha kısa ve daha kafa karistirmayan yorumlar yazman okuyan insanlar tarafından daha anlaşılır olucaktir saygılar sevgiler
Merhaba,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Konuyu başlatan kişi forumdan ayrıldı ancak ben size bilgi verme gereği hissettim.

Öncelikle başlığa dikkat ederseniz yazılanların HDI motor için olduğunu göreceksiniz. Atmosferik opel ya da broadway burada konu dışıdır.

1750 devir o dönem üretilen Euro4 1.6 Hdi motorların maksimum tork verdiği devirdir. Bu devirde vites atmak değilde vites değiştiğinde bu devire düşmek demektir kastedilen.

Misal 3. viteste 2500 devirde vitesi 4 e attınız. 4. viteste devir 1750 ye denk geldi. Yani doğru zamanda vites atmak bu şekilde anlatılıyor.

Maşrapa ile şu dökerek ses çözmek komikmiş yeni okudum. Triger değişimi ile o sorun çözülüyor.

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi