11 sonuçtan 1 ile 11 arası
    Yeni Üye

Atiker'i nasıl bilirsiniz?

Arkadaşlar 2009 model 207 2-tronic aracıma Atiker marka tüp önerir misiniz? Uyum sorunu yaratır mı? Fiyatı diğerlerine göre daha uygun. Ben BRC taktırmayı düşünüyordum ama babam "araba hediyesi tüp taktırayım ama Atiker taktırırım (1000 tl ye)" dedi kararsız kaldım Atiker'de PSA modülü eklenebiliyor mu? Şu benzin ibresinin düşmesini engelleyen şey? Bir de araç arıza lambası engellenebiliyor mu Atiker'de acaba..Şimdiden teşekkür ederim.
    .&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; Hakan ULAŞ<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; Matematik Öğretmeni<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; Bergama/İZMİR

Yeni Üye

Ynt: Atiker'i nasıl bilirsiniz?

Güncel...
    .&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; Hakan ULAŞ<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; Matematik Öğretmeni<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; Bergama/İZMİR

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok

Hakan.. Forumdaki arkadaşların büyük çoğunluğu dizel araç kullanıyorlar. Açıkçası LPG sistemleri hakkında paylaşılan mesaj sayısı 3-5'i geçmedi şimdiye kadar. Atiker'i tanıyan birileri olsaydı eminim cevap yazardı
    Fiorino 1.3 Emotion

Aktif Üye Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    PROGRAMCI
    Model
    308

Alıntı hakulas Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar 2009 model 207 2-tronic aracıma Atiker marka tüp önerir misiniz? Uyum sorunu yaratır mı? Fiyatı diğerlerine göre daha uygun. Ben BRC taktırmayı düşünüyordum ama babam "araba hediyesi tüp taktırayım ama Atiker taktırırım (1000 tl ye)" dedi kararsız kaldım Atiker'de PSA modülü eklenebiliyor mu? Şu benzin ibresinin düşmesini engelleyen şey? Bir de araç arıza lambası engellenebiliyor mu Atiker'de acaba..Şimdiden teşekkür ederim.
    Benim Daha Önceki arabam 307 1.6 envy otomatik vites, atiker tüplü idi arıza lambasının yanıp yanmaması tümü ile Tüpü takan ustanın marifetine bağlı. Benim bildiğim Atikere psa modülü takılamıyor. Bir sorun olunca atiker parçaları değiştiriyor mesela 1 sene sonunda enjektörü arıza yaptı garantiden değişti.. Ama Tüp işi ustalık işi, iyi takamayan biri büyük sorun çıkartırken. Ustalıklı yapılmış bir işçilikle sorunsuz uzun süre binebilirsiniz..

Tecrübeli Üye Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Güç Aktarım
    Model
    yok

En mantıklısı montajı firmaların merkez servisinde yaptırmak olur herhalde
    Remzin kartallar gibi manileri yen aş,layıktır bu vasıflar sana ey şanlı BEŞİKTAŞ

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406

Lpg sistemleri her ne kadar aynı mantık ile çalışsa da her sistemler her araçta tam olarak uyum sağlamıyor,bunun yanı sıra arıza lambası yakma,otomatik araçlarda kick-down yapıldığında benzine geçme gibi sorunlar yaşanabiliyor.atiker yetkili servisi ile görüşüp daha önce aynı tip bir araca montaj yapıp yapmadıklarını öğrenin,hatta mümkünse kullanıcıya ulaşın.

ama genel olarak brc daha kaliteli bir markadır,markalar arasında araç hiç bir sorun çıkartmasa bile tüketim farkları olabiliyor.Bu arada BRC bile taktıracak olsanız,mümkünse firmanın yetkili servislerinde montajını yaptırın ve internet ten daha önceki montajlarını araştırın,ustalıkta çok ama çok önemli.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Aktif Üye tAKreS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308

lpg de seçilecek kit kadar ustanın montajı da önemlidir. enjektör sesinden rahatsız olmazsanız brc taktırın bence.
    Aşk Üç Harftir; BMW

Aktif Üye baragat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı
    Model
    5008

Atiker Değilde Ben BRC ve PRİNS Öneririm
    Özkan Meral

Peugeot 5008 ~ ANKARA

Aktif Üye sarman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107

Merhaba ben eski arabama BRC taktırmıştım. Çok iyi ayar yaptılar ve %48 oranında para tasarrufu yapıyordum.
    Bostancı sanayide Kantarcı Tofaş servisinde yaptırdım. Arabam 2000 model otomatik hyundai elantra idi. Hiç performans düşmesi yaşamadım. LPG yi de Bostancı e5 kavşağındaki total den alıyordum ( en hilesiz onu bulabildim, daha önce shell den alıyordum, hava mı basıyorlardı neydi bilmem hemen boşalıveriyordu)

Diğer LPG sistemlerini bilmem ama ben BRC den memnun olduğum için tavsiye ederim.

Yeni Üye

YENİ TAKDIRDIM ATİKER USTASINA DÜŞECEM LPG KORKMA HEPSİ AYNI SADECE USTA ÖNEMLİ. BENDE SENN GİB İYDM.

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308

Lütfen forum kurallarını okuyun.

Öncellikle tanışma bölümünde kendinizi tanıtmalısınız.

Ayrıca hem büyük harf kullanmamalı hemde Türkçe kullanımına özen göstermelisiniz.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)