Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678
143 sonuçtan 141 ile 143 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    106
    Alıntı bicakci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 1,5 yıl depolution faulty uyarısı ile uğraştım,pompacıya yolladılar,temizlik yapıldı,1 haftaya yine uyarı geldi,3 bin deviri geçmiyor.
    daha sonra araştırdım selenoid denen parçayı değiştirdim,1 hafta idare etti yine aynı.en son sanayide ustam çözdü,bükülen bir hortum yüzünden oluyormuş,o günden beri nekadar zorlasam uyarı gelmedi güç kaybetmedi.hortum ne hortumu hatırlamıyorum ama ihtiyaç halinde öğrenebilirim.sakarya tarafında usta tavsiyeside verebilirim,hem bilgili hem çok hesaplı.
    Ne hortumuydu acaba bilgi veriraeniz çok sevinirim Aynı hata ben de de oldu

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    407
    Merhaba arkadaşlar 407 1.6 hdi kullanıcısıyım bugun aracımı çalıştırdıktan bikaç sn. Sonra stop etti tekrar çalıştırmak istediğimde uzun süre marşa basmama rağmen çalışmadı 3-4 kez daha uzun uzun marşa bastım ve sonunda titreyerek çalıştı fakat arıza lambası yaktı ve depollution sytem faulty hatası veriyor biraz dolaşıp stop edip tekrar marşa basıyorum araç geç çalışıyor. Sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim araçtan soğudum resmen

Yeni Üye
    Meslek
    EĞitmen
    Model
    407
    Merhabalar faydası olur düşüncesiyle yazıyorum;
    Aracım 2006 Peugeot 407 1.6 HDI executive. ve ilk sahibiyim.
    10 gün önce Aracım ESP-ASR System faulty ile depollution system faulty hatası verdi.
    Arabam 3 bin deviri biraz geçince araç kendi kendine fren yapıyormuş gibi yavaşlıyordu (ama asla stop etmedi özellikle belirteyim) ve bu arızanın ilk ortaya çıktığı andan itibaren arabada kullanırken bir yığılma bir, bir hantallık hissediyordum.
    Önceden gaza hafif dokununca tepki veren uçan araba gaza bassamda istediğim hızlanmayı alamıyordum.Gaza basıyorum ama hızlanma istediğim gibi değil.
    Neyse aracı gittim servisin Peugeot yazılımının olduğu bilgisayara bağladılar ve sonuç EGR değişecek dediler.( Pahalı bir parça belirteyim )
    Konuyu kendim biraz araştırınca bunun EGR den olmayabileceği genelde bu şikayetlere Turbo Selenoid valfin yani elektrovananında neden olabileceğini gördüm ve EGR den önce Turbo selenoid valf aldım markası Pierburg Alman markası ve bendeki Kahverengi birde bunun siyah olanları var.Galiba verdiğiniz şasiye göre hangisiyse onu veriyorlar size.
    Elektrovanayı taktırdım arabayı çalıştırdım ,ikazı yine verdi çıktım şehirler arası yola bastım 4.000 devirlere kadar bastım,önceden 3.000 i görünce ikaz veren kendini frenleyen araba bana mısın demiyordu herhangi bir sorun görünmüyordu ,geldim eve akşam tekrar çalıştırdığımda artık uyarı ve ikazda vermediğini gördüm.
    Arabanın çekişi düzeldi eskisi gibi oldu ve ben Bana EGR değişecek demelerine rağmen elektro vanayı değiştirerek daha düşük ücretli bir parça ve daha az bir işçilikle sorunumu halletmiş oldum.
    NOT:Aracın üzerinden çıkan elektrovanada Pierburg idi ve rengide kahverengi idi.

Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler