Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
143 sonuçtan 41 ile 60 arası
    Yasaklı Üye

Ynt: ACİLL "depollution system faulty "

ersin bey iyiakşamlar carbon clean cogunlukla bu sorunları olusturuyor ecu kontrol dısı bır yukleme yapılıyor aslında yetkılı servısler pek yapmak ıstemıyor bu işlemi tavsiyem yakıt filtrenizi degısmek ve enjektor basınc degerlerini ölcmek ve motoru soguk hale cok zorlamamak mumkunse ısınmasını dusuk devirlerde gercekleştirmek bu gözle görülür iyileştirmeler saglıcaktır teşşekürler

Ahmet Ç.
    Ziyaretçi
    Dostlar,
    bu konuyla ilgili yazmam paylaşmam gerekenler var zira paylaşmazsak ne anlamı var.

aracım son 1 yıldır bu hatayı 5-6 kez verdi ve özelikle son 2 ayda 4 kez arac yolda giderken stop etti yani motorun elektiriği kesildi ve motor durdu artık nerede denk gelirse,okadar sanslıydık. Hatta eşim ve arka koltukta 4 yasında oğlum yolculuk yaparken dahi basıma geldi sadece verşilmiş sadakam varmıs diyorum baskada bişi diyemiyorum.dün itibari ile arac gitmez oldu çalıstıryorum 2. vitese gecirmeden tekrar stop ediyordu yani resmen benden bu kadar paydos dedi.

Neyse 2 hafta önce Ankaraya gittiğimde fatih peugeotta durumu anlattım makinaya bağladılar ama arıza vermediğinden kendi kendine silmiş uyku modunda iken arızayı resetlemiş dediler ve bu en önemli sıkıntımla ilgili bir ip ucu dahi bulunamadı.
    Günler gecti gecen hafta arac 3 kez yolda stop etti en sonunda sanayiide ilk kez yetkili servis dısında makinaya bağlattım ve nasıl oluyosa adamlar arızayı okudular bu arada kavuniçi renk motor arıza ışığı yanıyor ve yol bilgisayarında "depollution system faulty" okunuyordu bağlanan peugeot diag programlı bilgisayarda ise aynen hata şöle yazıyordu;
    "Aralıklı arıza. Yakıt basıncı sinyali sasiye kısa devre" yani arac elektriği kesiyordu.

güvenmememe ragmen usta bana elektriksel sıkıntı var yapabilirim dedi bende en yakın peugeot 200 km mesafede olduğundan tamam dedim. Buarada sağolsun ömer kardesim olasılıkları söyledi bende ustalara söledim sonucta arızayı rail müşirinin kablosunda bulduk inanılmaz oksitlenmiş ve üzerindeki koruyucu plastik içeride suyu tutmus ve okside sebep olup kablonun özelliğini bozmus elektrik gecmez olmus aracda bunu artık ne sekilde algıladıysa "depollution system faulty" olarak verdi ama yinede yazılımın ne kadar sağlıklı olduğunada gördüm çünkü yol bilgisayarı kısa devreyi tespit etmiş.

sonuc olarak kablo değiştirildi ve koruyucu kabı temizlenip üzerine takıldı. ustam bu arabanın motoru yıkanmıs ve ozaman bu olay olmus ve bugüne gelmiş dedi açıkcası ben motor koruma yaptırdım ama kasımda yaptırmıstım ilk arızayı ise ağustosta vermişti. 2. sahibi olduğuma göre böyle bir olasılık var ama ne kadar olası bilemiyorum.

suan sorun yok alır almaz sehirdısı yaptım hertürlü kullandım gitmeyen arac suan normal calısır durumda.insallah bununla kalır.ama 2 ay dolmadan tamamdır diyemeyeceğim.

ama üzüldüğüm nokta 100.000 km dir bu arac 10 binde bir yetkili servise girdi ve su en son olay arabadan soğuma noktasına getirdi beni sükür suan böle bişi yok altı üstü bir kablo gözüküyor arabamı çok seviorum ve suan mutluyum ama nasıl oluyorda koca peugeot servisinde bu arıza okunamyor kendi silmiş deniyorda Çkale sanayiideki özel servis bunu okuyabiliyor şimdi insan üzülmezmi stresli arac kullandığı zamanlara ve her an bişi olcakmıs gibi stres yaptığına,sadece küçücük kablodan olması ve bakılmaması dahada vahim ((

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    geçmiş olsun.umarım sorun kalıcı olarak çözülmüştür.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Aktif Üye Hasan_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahmet Hocam seni cok iyi anliyorum. Benim olaylari biliyorsun, aracin servisde 1 hafta kalmasi ve birsey bulunamamasi ama, Türkiye tatilinde sorunun devam etmesi, kisa tatil sürecinde 4-5 defa servise gidilmesi vb. bu sürec zarfinda yasanan stres sıkıntı.Sonuc yine seninki gibi küçük bir oksitlenme. Sinek kücük ama miğde bulandiriyor. Sorun hallolunca tadindan da yenmiyor ama
    2008 Peugeot 407 SW Sport 1.6 HDİ Alüminyum Gri

Aktif Üye ÇΔĞLΔΨΔ∏ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahmet hocam geçmiş olsun
    * ╗~╔═╗~╔═╗~╔═╗ *
    * ║~╚═╣~║~║~╚═╗ *
    * ╚~╚═╝~╚═╝~╚═╝ *
    Bize her sevdadan geriye kalan sadece ๘۩ GALATASARAY๘۩

Tecrübeli Üye
    Meslek
    yok
    Model
    yok
    Geçmiş olsun Ahmet kardeşim. Umarım tekrarlamaz bir daha.

Dreamcatcher
    Ziyaretçi
    Geçmiş olsun Ahmet..ne yazık ki servislerimizin genel durumu bu...
    Ayrıca;
    ne demişler bir çivi bir nalı,bir nal bir atı,bir at bir savaşı kaybettirir ..

Ahmet Ç.
    Ziyaretçi
    Alıntı Dreamcatcher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Ahmet..ne yazık ki servislerimizin genel durumu bu...
    Ayrıca;
    ne demişler bir çivi bir nalı,bir nal bir atı,bir at bir savaşı kaybettirir ..

çok güzel dedin abi bravo. )

Ahmet Ç.
    Ziyaretçi
    çok sağolun dostlar düşünmeniz yeter.
    ama tek seritte arac sollarken karsıdanda araba gelirken arka koltuktada 4 yasında cocuğunuz, yanınızda eşinizin var iken bu durumun olduğunu düşünün acemilik yada heyacan nelere sebep olabilir hayal bile etmek istemiyorum
    allah kimsenin basına böle dertm vermesin ...

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Ahmet abi sorunun çözülmesine sevindim. Sıkıntı devam etmez ve keyifle kullanmaya devam edersin umarım.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Yeni Üye taurine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Aviyonik Teknisyeni (Emekli)
    Geçmiş olsun Ahmet kardeşim. Bende sizin durumunuza benzer bir olayı 'Motor Kontrol Sistem Arızası' başlığında başıma gelenleri yazmıştım. Bu araçlarda arıza anında motor susması çok kötü bir durum.Bu sorunları asıl Fransa'ya bildirip haberdar etmek gerekiyor. Belkide yazılım güncellemesi yapmaları gerekebilir.Fransa'nın bu arızalardan ne kadar haberi var bilmiyoruz. Tekrar geçmiş olsun inşallah tekrarlamaz bir daha.
    Peugeot 407 1.6 HDI Executive 2009 Siyah İnci &

Acemi Üye
    Alıntı Ahmet Ç. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok sağolun dostlar düşünmeniz yeter.
    ama tek seritte arac sollarken karsıdanda araba gelirken arka koltuktada 4 yasında cocuğunuz, yanınızda eşinizin var iken bu durumun olduğunu düşünün acemilik yada heyacan nelere sebep olabilir hayal bile etmek istemiyorum
    allah kimsenin basına böle dertm vermesin ...
    Allah göstermesin, çok geçmiş olsun. Aynı durum benım basıma megane da geldi. Arac beyninin içi su doluydu ve dolayısıyla oksitlenmış. Motoru asla ve asla yıkatmamalıyız.

Yeni Üye
    arkadaşlar merhaba..
    bende 2005 2.0 executive benzin & lpg aracım var ve yaklaşık 1 aydır bu problemle uğraşıyorum..
    aracımın neredeyse tüm ateşleme sistemi değişti bunun yanında lpg ile ilgili tüm tesisat değişti fakat hala sorun çözülemedi.
    yetkili servis 3 sefer bana aracı sorun yok diye teslim etti bir hafta sonra aynı uyarı ve araç tekliyor hata vermeye devam ediyor.
    Ahmet beyin çözümü ile alakalı servisime başvuracağım. İnşallah bende bu problemden kurtulurum ...

Dreamcatcher
    Ziyaretçi
    Alıntı gokhanakin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba..
    bende 2005 2.0 executive benzin & lpg aracım var ve yaklaşık 1 aydır bu problemle uğraşıyorum..
    aracımın neredeyse tüm ateşleme sistemi değişti bunun yanında lpg ile ilgili tüm tesisat değişti fakat hala sorun çözülemedi.
    yetkili servis 3 sefer bana aracı sorun yok diye teslim etti bir hafta sonra aynı uyarı ve araç tekliyor hata vermeye devam ediyor.
    Ahmet beyin çözümü ile alakalı servisime başvuracağım. İnşallah bende bu problemden kurtulurum ...
    Gökhan bey aramıza hoşgeldiniz..
    forum kurallarını okuyup ona göre hareket ederseniz sorunlarınıza çözüm bulmanız daha kolay olacaktır..
    keyifli forumlar..

Yeni Üye
    Meslek
    yazılımcı
    Model
    407

Motor Koruması Problemi

Merhaba, forum konularını inceledim, bu konuya benzer bir konu bulamadım, eğer varsa konu oraya taşınabilir...

Cuma günü başımdan geçen kötü bir olayı sizinle paylaşma istedim. Aslında bu cevabı, peugeot 2012 satış istatistiklerinde verilen cevaplara istinaden yazmak istedim ama bu orada yazılacak bir konu değil.

Amacım önce annemi otogara bırakmak sonra da havaalanına gidip haftasonumu geçirmek üzere İzmire uçmaktı. Bu yüzden maslak'tan TEM'e çıkarak Esenlere doğru yol almaya başladım. En sol şeritte 140/150 ile giderken aracım motor arıza ışığı yakıp stop etti. Ben, eşim, annem ve 16 aylık kızım varken en sol şeritte stop etmiş gittikçe yavaşlayan bir arabada kalakaldık. Araçta herşey elektrik destekli olduğu için (direksiyon, fren pedalı) en sol şeritten otobüsler, kamyonlar arasında emniyet şeridine geçişimi varın siz düşünün. Belki inanmazsınız ama arabayı durdurduktan 10 dakika bile sonra ter atmaya devam ettim. Tabii bu arada aracımda peugeot'un kronik sıcakta çalışmayan gösterge ekran problemi de olduğu için hatayı da göremedim. Servis çağırdık, geldiler aldılar aracı servise aldılar. Orada söyledikleri "önemli bir problem varki motor kendini korumaya almış" dedi bir usta gerisini dinlemedim, bıraktım uçağıma yetiştim..

Şimdi peugeot severlere soruyorum; Hangi motor benim 16 aylık kızımdan , eşimden, annemden yada benden daha değerli olabilir ki? İsterse ortadan ikiye kırılsın ama çalışmaya devam etsin, etsin ki ben de en azından o tamamen bozulana, durana kadar önlemimi alabileyim, böylecek güvenilir bir araba olduğuna çevremdekileri de inandırabileyim. Araç beni değil kendisini korumaktan başka birşey yapmıyor ki yani bir araç içindekileri ancak bu kadar zor durumda bırakabilir. Aracım tamir edildikten sonra aldığım fiyattan satılıktır. İsteyen olursa özelden bilgilerini verebilirim.
    Herkese iyi forumlar.

Esat
    Ziyaretçi
    Gecmis olsun hocam gercekten yasadigin sorun cok can skici cok irite edici birsey ozelliklede en sol seritte giderken birden motorun kendini korumaya almasi hakikaten olacak is degil insallah sorunun cozulur sende gonlundekini gerceklestirisin ama en onemlisi ufak yavruna ve ailene birsey olmamais olmasi benim arkadasimin golf tsi de 3 kere senin durumuna dustu arabayi sifir almisti zaten araba 2011 model

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Tehlikeli bir durum atlatmışsınız, ne deseniz haklısınız, geçmiş olsun...

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Aktif Üye Selim Sümer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Kaptan
    Büyük tehlike atlatmışsınız.Çok geçmiş olsun.Geçen sene aynı sıkıntıyı yaşayan ve apartman bahçesinde kalan eşime servis görevlisiniz dediği gibi(!!!!!) "Verilmiş sadakanız varmış" .Benim aracım 1,6 dizel motora sahip.Bu arıza sonucu motor sigorta kutusu değişti.Şimdilik herşey normal gözüküyor.Sizinki de aynı arıza gibi.
    2012 Beyaz Scenic 1,5 & EDC

BARBAROS61
    Ziyaretçi
    geçen sene banada oldu çanakkaleden trabzona giderken sabah saat 6 civarı ankara çevreyolunda motor lambası ardından abs esp of işareti çıktı .durdum stop edip kaputu açtım sağa sola baktık bişe yok.yol yardımını aradım çalışmada yağı suyunda birşey varmı dedi hiçbir sıkıntı yok aniden oldu dedim.neyse 10dk bekleyip tekrar çalıştırdım abs esp işaretleri söndü ama motor ışığı açık kaldı servis bişey olmaz dedi en yakın servise gidin neyse saat 6 nereye gidecenkineyse çoruma kadar gittim fazla zorlamadan bilgisayara baktılar hiçbirey gözükmüyo dediler sildiler devam ettim trabzona kadar 1senedir daha yanmadı .sanırımn sıcaktan yada 2500km sürekli gidince biraz aklı karıştı

Yeni Üye
    Meslek
    yazılımcı
    Model
    407
    herkese teşekkür ederim, detayları düşündükçe sinirlerim daha da geriliyor. Servisten aldığım ilk haberler, common rail sensörü diye bir sensör varmış öncelik ondan şüphe ediyorlar. bir sensör daha problemli olabilir dediler ama tam adını servise gittiğimde öğrenir bilgi veririm. Arabayı eşim benim kadar çok kullanır ama benim kadar soğukkanlı değildir. O kullanırken başına böyle birşey gelse? Sonuçları düşünemiyorum.

Peugeot Türkiyeye mail attım bu nasıl bir iştir diye oradan da cevap bekliyorum.

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler