Bugün yaptığım yaklaşık 40 km lik deneme ve testlerimde problemi başka bir boyuta taşıdım diyebilirim şöyle ki;
araç çevre yolunda motor sıcaklığı 80'i geçmedi, ve bütün durup (denemek için birçok kez sağa çekip tekrar kalktım) kalkmalarımda dip gaz ve normal gaz basışımda, tiptronikte veya D konumunda hiçbir sorun çıkarmadı smile.gif

Şehir içine geçtim yavaş kullanım ve motor sıcaklığı 90'ı göstermeye başladı, farkettim yapmaya başladı.
Vuruntunun sebebini buldum motor 2->3 geçişinde boşa gaz yiyormuş gibi geldiği için ben gazdan ayağımı çekiyordum vurma ve sarsıntı bu sırada oluyordu, inadına gaza basış ayarımı hiç değiştirmeden (dip gazda da normal gazda da) defalarca denedim en ufak bir sarsıntı veya vuruntu olmadı tek sıkıntı o boşa gaz yeme durumu var, istanbul'da otomatikçi bir ustaya telefonda durumu izah ettim arıza bilgisayara bağlanmadan birşey diyemem ama beyinde ki ayarlardan olabilir dedi.

Şimdi durum bu vuruntu benim ayağımı korkup gazdan çekmemden ve bu sıradada vitesin yerini bulamamasından (benim düşüncem) kaynaklanıyormuş. Şanzımanda vuruntu falan yok yani.
İşin özü şu an itibariyle problemim 2->3 geçişinde devir saatinin bir miktar boşta kalması (fazladan boşa gaz yemesi).
Umarım anlatabildim.