Sayfa 1/11 123 ... SonSon
203 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Aktif Üye ÇΔĞLΔΨΔ∏ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

407 ye xenon uygalama!?

arkadaşlar kullandığım araçlarıma yakıtı hep petrol ofisinden alıyorum şu anda aynı şekilde dewam ama motor kaputunu actığımda direkt gözüme pejo armasının yapştırması ile total armasının yapıştırması aynı etiketin içinde yan yana duruyor yani pejo ile total bütün gibi gözüküyor sadece beım aracımda mı böle yoksa butun 407 lerde mı bole birde pejo ların test sürüşlerini incelediğimde totaldan alınan yakıtla sukadar km yol yaptı gibi söylemlerle karşılaşıyorum 407 si olan arkadaşlar yakıtı nerelerden aldığını yada hangi yakıt firmasının yakıtı ile aracın uzun km gittiğini yazarsanız sevinirim.

birde zenon far uygulamasını sonradan yapan arkadaş varmıdır 407sine servise sordum bu aracta beyin arıza veriyor zenon takılınca silecekler dewreye giriyor dedi birde orjinal zenonon fiyatını 5000 lira(servis) deyince şok oldum o ayrı nokta anlamadığım fabrika çıkşlı zenonlar var 407lerin bazılarında sarı far nie zenona döndürülemüyor anlamış değilim mercekli farda sarı ışık hoş durmuyor benim görüşüm..

lastik basınçlarınızı ön ve arkalar yazarsanız sevinirim ben kılavuzuna göre uyguladım sanki kasislerde ve bozuk yolda konforum biraz kaçtı gibi 16 jant
    * ╗~╔═╗~╔═╗~╔═╗ *
    * ║~╚═╣~║~║~╚═╗ *
    * ╚~╚═╝~╚═╝~╚═╝ *
    Bize her sevdadan geriye kalan sadece ๘۩ GALATASARAY๘۩

Acemi Üye

Ynt: 407 ile ilgili 3 sorum olacak

Alıntı ahmet67 Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar kullandığım araçlarıma yakıtı hep petrol ofisinden alıyorum şu anda aynı şekilde dewam ama motor kaputunu actığımda direkt gözüme pejo armasının yapştırması ile total armasının yapıştırması aynı etiketin içinde yan yana duruyor yani pejo ile total bütün gibi gözüküyor sadece beım aracımda mı böle yoksa butun 407 lerde mı bole birde pejo ların test sürüşlerini incelediğimde totaldan alınan yakıtla sukadar km yol yaptı gibi söylemlerle karşılaşıyorum 407 si olan arkadaşlar yakıtı nerelerden aldığını yada hangi yakıt firmasının yakıtı ile aracın uzun km gittiğini yazarsanız sevinirim.

birde zenon far uygulamasını sonradan yapan arkadaş varmıdır 407sine servise sordum bu aracta beyin arıza veriyor zenon takılınca silecekler dewreye giriyor dedi birde orjinal zenonon fiyatını 5000 lira(servis) deyince şok oldum o ayrı nokta anlamadığım fabrika çıkşlı zenonlar var 407lerin bazılarında sarı far nie zenona döndürülemüyor anlamış değilim mercekli farda sarı ışık hoş durmuyor benim görüşüm..

lastik basınçlarınızı ön ve arkalar yazarsanız sevinirim ben kılavuzuna göre uyguladım sanki kasislerde ve bozuk yolda konforum biraz kaçtı gibi 16 jant
    Total,Peugeot'un tavsiye ettiği bir markadır.Örneğin Beko çamaşır makinalarıda calgonit'i önerir.buda bunun gibi bişey.Peugeot tavsiye ediyor diye total kullanmak zorun değilsin tabiki.Yakıtın menzilide tamamen senin kullanımınla ilgili bişeydir.Ben sürekli olarak petrol ofisinden alıyorum yakıtımı 1 depoyla yaklaşık 850-1000 km arası yol katediyorum.Xenon uygulamasına gelirsek ben aracımı aldığım günden beri xenon kullanıyorum bir zararını görmedim.Sileceklerin çalışmasını etkilediğinide ilk defa duyuyorum Kaliteli bir xenon markası tercih edersen bir sorunla karşılacağını da zannetmiyorum.Serviste bazen olayları biraz abartabiliyorlar
    Sivas&#39;lı Yiğido<br /><br />2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp İnci Siyah<br />2003 Volkswagen Passat Highline2 1.9TDI 135Hp Gece Mavisi

servisler bazı değil çoğu konuda abartıyolar o yüzde sizlerin de fikirlerini almak istedim zenon kitini alman kaliteli olanlardan almayı düşüyorum başka bir forumda cıtroen ve pejolarda zenon sıkıntı yaratıyor denmişti emin olmakta fayda var 407 de mercek far olupta zenon far olmaması büyük eksiklik
    * ╗~╔═╗~╔═╗~╔═╗ *
    * ║~╚═╣~║~║~╚═╗ *
    * ╚~╚═╝~╚═╝~╚═╝ *

Esat
    Ziyaretçi

Çeşitli şehir efsaneleri mevcut sadece her marka xenon la uyum göstermiyor pejo yada her ampülle
    total yada shell haketten iyi geliyor pejolara opet biraz uyumsuz gibi örnekleri mevcut

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

407 ye zenon uygulamasının sorunlu olduğunu özellikle de silecek motorunda probleme yol açtığını ben de bir çok kere okudum.ama konunun pratiğinin bilmiyorum çünkü aracımda denemedim.
    araç için tavsiye edilen yağ veya yakıt markası işine gelince bunlar ticari ve ulusal çıkarlar çerçevesinde ortaya çıkan tavsiyeler bence.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

evet bende denemekte kararsız kalıyorum sonra başka sorunlarla karşılaşmamak için belkide osramın sarı ile beyazımsı olan ampullerini kullanmayı tercih edebilirim iyi olduğunu duymuştum hem görüntü hemde görüşü iyiymiş
    * ╗~╔═╗~╔═╗~╔═╗ *
    * ║~╚═╣~║~║~╚═╗ *
    * ╚~╚═╝~╚═╝~╚═╝ *

muhti
    Ziyaretçi

407'yi bilemem ama kalitesiz xenonun abimin a3ünün silecek motorunu yaktığını biliyorum..

Tecrübeli Üye
    Meslek
    yok
    Model
    yok

Öncelikle aramıza tekrar hoşgeldiniz diyelim.

Alıntı Esat Nickli Üyeden Alıntı
    Çeşitli şehir efsaneleri mevcut sadece ...... opet biraz uyumsuz gibi örnekleri mevcut
    Ben önceki aracımda 160.000.Km ve son aracımda da 75.000. Km şirketimin anlaşması olduğu için sadece Opet kullandım. Yakıta bağlı bir sorun yaşamadım. Esat paylaştığına göre mutlaka onunda yazdıkları doğrultusunda deneyimi yada duyumu vardır.

Taner Hocamın bahsettiği gibi Total Fransız olduğu için Peugeot onu öneriyor bence . Yakıt işinin markadan ziyade alış veriş yaptığınız bayinin dürüslüğü ve insafıyla ilgili . Bana göre geri kalanı ( az tüketti , çekiş arttı, duman azaldı, vuruntu gitti ) ya tesadüf yada psikolojik.

Lastik basınçlarında da orjinal ölçüde lastik kullanıyorsanız en doğrusu kapı içlerinde yazandır. Lastik basınç sensörü olan modellerde genelde 38-39 Psı kadar çıkmak gerekiyor. Yoksa sürekli uyarı verip adamı delirtir. Yüksek basınç ise biraz zıplamalı kullanmaya neden oluryor. Ama ben bu durumda bile güvenlik zaafiyeti yaşatacak bir durum hissetmedim.

Bilgiğim kadari ile üyelerimizden İlkay ın aracında xenon var ve sorunsuz kullanıyor. Mesajlarınızı okuduğu anda size tecrübelerini aktaracaktır.

Esat
    Ziyaretçi

Bahadır abicim ilk önce şu sarı işik arzıra lambası ile ilgili çok şehir efsanesi var benim arabaya hid marka xenon koyuldu hem normal hemde sislere çok şükür 1 yıl 16 bin km bi sorun yaşamadım artı araç içi ampüllerle plaka ampüllerimde beyaz

benim opet yazmamın sebebide ataşehir opetten farklı zamanlarda 2 kere mazot aldım ve arabamda enejektör alıştırmasına kadar gidecek sorunlar yaşandı aynı sorun göhkancpt ve bi abimizin başınada geldi direk suçlamak istemiyorum ama ben opetin pejoyla çok uyum sagladıgına inanmıyorum

Tecrübeli Üye
    Meslek
    yok
    Model
    yok

Alıntı Esat Nickli Üyeden Alıntı
    Bahadır abicim ilk önce şu sarı işik arzıra lambası ile ilgili çok şehir efsanesi var benim arabaya hid marka xenon koyuldu hem normal hemde sislere çok şükür 1 yıl 16 bin km bi sorun yaşamadım artı araç içi ampüllerle plaka ampüllerimde beyaz

benim opet yazmamın sebebide ataşehir opetten farklı zamanlarda 2 kere mazot aldım ve arabamda enejektör alıştırmasına kadar gidecek sorunlar yaşandı aynı sorun göhkancpt ve bi abimizin başınada geldi direk suçlamak istemiyorum ama ben opetin pejoyla çok uyum sagladıgına inanmıyorum
    Eyvallah Esat cım bende aynı şeyi söylüyorum. Mutlaka yaşadığın tecrübeye dayalı olarak yazdın.
    Zaten hepimiz bildiklerimizi paylaşıyoruzki , isteyen paylaşılan bilgiden faydalansın.

Tecrübeli Üye eyup_31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407

kesinlikle zenon kullanma söylediklerinin hepsi benim başıma geldi...garantim devam ediyordu servisde kolaylık gösterdi bi şekilde halletdik 2006 modeldi aracım sıfır almıştım....şu an 308 kullanıyorum bi terslik olr diye bu aracıma takmadım sütden ağzı yanan yoğurdu üfleyerk yer misali
    BABASLAN
    2010 EXECUTİVE BLACK

bilgiler için saolun arkadaşlar orjinallere devam
    * ╗~╔═╗~╔═╗~╔═╗ *
    * ║~╚═╣~║~║~╚═╗ *
    * ╚~╚═╝~╚═╝~╚═╝ *

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

Alıntı adige ahmet/67 Nickli Üyeden Alıntı
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Model
    407

Alıntı T@NeR Nickli Üyeden Alıntı
    bence de en iyisi
    BABASLAN
    2010 EXECUTİVE BLACK

Aktif Üye SAMET010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308

bahadır abi gibi bizde de opet anlaşması var ve hep opetten alıyorum mazotumu , balıkesirdeki bayim güvenilir ama istanbuldaykende hep ataşehir opetten aldım ( dediğiniz yer caprazında da shell olan yerse) hep ordan aldım bi sıkıntı yasamadım ins da yasamam ve hiç birimiz yaşamayız

Ahmet Ç.
    Ziyaretçi

Sevgili dostum;

1) Xenon konusunda haklısın sonradan takılan xenonların bazıları arıza cıkarıyor ve 407 lerde yaygın bir durumdur en önemli arıza silgec motorunu yakması hatta sahibinden.com da xenon sonrası yanan silgec motoru tamircisi diye link var.
    daha güzel örneği ben 1.5 yıl evvel 407 ime HID marka xenon taktım (150 tl total maliyet)ve halen kullanıyorum hiç bir problem yasamadım uzun ve sislerimde beyaz ampul. karaşimsek resimlerde inceleyebilirsin.
    Ancak gecen yıl aynı markadan amca oğlumun 407 sine taktık 1 hafta sonra durup dururken silgecler kontak kapalıyken çalısmaya basladı ve motoru yaktı birebir canlı tecrübemdir.
    Bu iş tamamen sans işi. Ben gözümü kararttım yaptırdım ama riskli olduğunu biliyordum.

2) Shell GTL kullanıyorum 3.8 ortalamalar yakalıyorum "karaşimşek" başlıklarıyla inceleyebilirsiniz.
    suana kadar memnun kaldım.
    bir kere toplamda 1380 km gördüm bir depoyla ve 110-120 lerde hız yaptım.
    total tamamen reklam.

3) Lastiklerimi kapılarda yazan değerde kullanıyorum ayda 1 kontrol ettiriyorum.

Aktif Üye İlkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiğim kadari ile üyelerimizden İlkay ın aracında xenon var ve sorunsuz kullanıyor. Mesajlarınızı okuduğu anda size tecrübelerini aktaracaktır.

[/quote]

Öncelikle Hoş geldiniz.
    Bence en iyi sistem aracın fabrika bantından çıktığı gibi orjinal olarak kullanmaktır. Söz konusu 407 ise.
    407 mi yeni aldığımda ilk başlarda bende çok fazla arayış içinde olup, mercek farlara xenon uygulaması yaptırmak istedim. Çeşitli firmalar ve elektrikçiler, yetkili servisler: Kime sorduysam 407 nin elektrik sisteminin sıkıntılı olduğunu söylediler.
    407 nin beyin sistemi biraz entresan ekstra elektronik aksesuarlara izin vermiyor. Bu da araçta bulunan can hattı,can bus sistem den dolayı, normalde halojen farlar 55w dır xenon far sistemi ampül 35w dır. Sistem ampüllere elektrik besledikden sonra aradaki watt farkını patlak olarak algılayacaktır ve arıza lambası yakacaktır. 407 de far elektronik aydınlatması silecek kolu üstünden gerçekleşir ve sisteme elektrik besler. Aracın sistemi yanlış algılamasından dolayı cam sileceklerine yanlış komut gönderir. Durup dururken silecek motorları kendiliğinden çalışıp durmaya başlar. Silecek motoru ve sigorta kutusu veya sigorta kutusunun içindeki role yi yakmayla sonuçlanır. toplamda 2000 liraya yakın bir zarar oluşturur. Bildiğim kadarıyla makyajsız kasa ve makyajlı kasa arasında beyin can bus (digital beyin) sistemleri ve can hatları farklı olması lağzım. Makyajlı kasada kesinlikle servis tavsiye etmiyor.
    Sizin aracınız 2006 model olduğu için beyin sistemi belki izin verebilir ya da digital xenon çıkışlarına capasitor taktırılarak sistemin enerji yükü 55w değerine çıkarılarak orjinal bir halojen ampül kullanıyormuş gibi beyin işlemcisine gönderilerek ağrıza önlenir. Piyasada 407 lere xenon uygulayan firmalar ağrızayı önlemek için araya role besliyor.

Gelelim benim aracıma ben servis tavsiye etmediği ve bir çok yerde araştırdığım ve 407 xenon sistemin uyumlu olmadığı için 407 de xenon sistem kullanmıyorum.

Ama bu durum 308 için çok farklı 308 de beyin sistemi arıza vermiyor rahatlıkla takılabiliyor. 308 de phılıps' in kitleri var bu yeni cun bus elektrik sistemi kullanan araçlara uyumlu phılıps sorunsuz çalışıyor.

407 içinde distribitör firmaya sormuştum: 407 için de phılıps in özel serileri var phılıps kitler araca montaj yapılırken araçtan saşe bağlantısı alınıyor.Distiribitörün bana söylediği araç şasesinden ziyade 407 için bir capasitör role gibi bir parçanın olduğu araca montaj yapılırken o parçanında montaj yapıldığı ve sorunsuz çalıştığı yönündeydi.

Bu konuda sizi en iyi bilgilendirebilecek 1. ağız yetkili servistir. Tavsiye etmiycektir.

Yakıt olarak iki araçta da opet kullanıyorum. Çok memnunum herhangi bir sorun yaşamadım.
    Peugeot 407 1.6 HDİ Executive Atom Gri

servis tavsiye etmedi riske de atmak istemiyorum zenon y&#252;z&#252;nden silecek motorundan vazge&#231;meyeyim
    * ╗~╔═╗~╔═╗~╔═╗ *
    * ║~╚═╣~║~║~╚═╗ *
    * ╚~╚═╝~╚═╝~╚═╝ *

Model
    407

servis tavsiye etmedi riske de atmak istemiyorum zenon yüzünden silecek motorundan vazgeçmeyeyim
    BABASLAN
    2010 EXECUTİVE BLACK

Uzman Üye mahmut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407

phılıps ın 5000K ampullerı var hem ucuz hemde hıcbır zararı yok.xenon gıbı gostermesede sarı ampullerden cok cok ıyı gosterıyor bence mutlaka dene.

Sayfa 1/11 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)