12 sonuçtan 1 ile 12 arası
    Aktif Üye mtahakorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest

RCZ 200THP Yazılım ve Filtre Sorunu...

arkadaşlar 200lük rcz' e yazılım yapanlar varmı burdan veya bilginiz varmı chip box almakdan son anda vazgeçtim racechip sitesinde 252hp yazıyor fakat ne kadar doğru ve inandırıcı tartışılır çevremin sayesinde vazgeçirdiler beni yazılım ve filtre kiti araştırıyorum fakat yazılımla ilgili bi kaç kişiyle görüşmem oldu fakat filtre kiti sıkıntı nerden bulabiliriz bilgisi olan varmı?

Acemi Üye

Ynt: RCZ 200THP Yazılım ve Filtre Sorunu...

Alıntı mtahakorkmaz Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar 200lük rcz' e yazılım yapanlar varmı burdan veya bilginiz varmı chip box almakdan son anda vazgeçtim racechip sitesinde 252hp yazıyor fakat ne kadar doğru ve inandırıcı tartışılır çevremin sayesinde vazgeçirdiler beni yazılım ve filtre kiti araştırıyorum fakat yazılımla ilgili bi kaç kişiyle görüşmem oldu fakat filtre kiti sıkıntı nerden bulabiliriz bilgisi olan varmı?
    Box işini bende çok düşünmüştüm ama bir çok kişi tavsiye etmedi. İstanbul da superchips in yetkili bayii var. www.superchips.co.uk adresinden ulaşabilirsiniz. Ben 2 ay kadar önce sorduğumda yazılım işinin 1-2 saat te bittiğini gücün 235 HP torkunda 325 NM e çıktığını söylediler. Garanti problemleri nedeniyle şimdilik beklemedeyim. Maliyet ise yanlış hatırlamıyorsam 1500 TL idi...
    2011 RCZ Nera Black 200 THP Yearling

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301

252Hp değilde 235Hp biraz daha mantıklı bir değer. (200'lük bir RCZ için)

Sadece yazılım ile kazanacağınız güç miktarı %20civarındadır, fazlasıda mümkündür fakat hard bir yazılım olacağı için motorunuzu zorlayıp arıza riskini arttırırsınız. Maliyeti ise pazarlıkla 1000TL civarına çekebilmeniz mümkün

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Meslek
    Serbest

chipbox'dan vazgeçtim yazılım yaptırıcam sırf bunun için bayram ertesi istanbula gidicem bi kaç firmayla görüştüm dr ecu falan 250 civarı olur dedi başka bi firmada 235 civarı olur dedi bunu gidip yüzyüze görüşüp dynoya çıkarmak daha mantıklı cut out ve filtreyi halledicem bu arada fakat filtreden hala bi gelişme yok kit halinde bulamıyorum kutu içi yapıcam en kötü bakalım nası bişe ortaya çıkıcak

Acemi Üye

Alıntı mtahakorkmaz Nickli Üyeden Alıntı
    chipbox'dan vazgeçtim yazılım yaptırıcam sırf bunun için bayram ertesi istanbula gidicem bi kaç firmayla görüştüm dr ecu falan 250 civarı olur dedi başka bi firmada 235 civarı olur dedi bunu gidip yüzyüze görüşüp dynoya çıkarmak daha mantıklı cut out ve filtreyi halledicem bu arada fakat filtreden hala bi gelişme yok kit halinde bulamıyorum kutu içi yapıcam en kötü bakalım nası bişe ortaya çıkıcak
    Vallaha biliyorsunuz bu işi düzgün bir yerde yaptırmak çok önemli. Umarım herşey yolunda gider. Filtre daha önce çok kullandım ama bu aracım için bu konuda bir araştırma yapmadım. Ulaştığınız sonuçları ve tecrübelerinizi aktarırsanız çok sevinirim.
    2011 RCZ Nera Black 200 THP Yearling

Meslek
    Serbest

aynen profesyonel firmalara yaptırmak daha iy biraz tuzlu ama sorunsuz uzun vadeli olması için tek geçerim filtre işine istanbuldayken bizzat ilgilenicem bulamazsam zaten orda yaptırmaya çalışıcam boru falan becerebilirsem tabi

Yeni Üye
    arkadaslar yıldırım otomatıvde dreemsportun yazılımını attıyordum bayı garantılı hemde. yazılımlarda hata oldugu ıcın atamadılar yanı anlıycagınız su anda rcz ler ıcın saglıklı bır yazılım yok. dısarda adamlar soluyor aracınızın gızlı kalmıs gucunu cıkartıyoruz vs ole bırsey yok arkadaslar kanmayın derım. bana herturlu garantıyı yıldırım otomatv verdı ama dedıgım gıbı su anda yazılımlarda sorun oldugu ıcın atamadılar ılerkı zamanda ıns olucak ve kdv dahıl 705 tl...

Meslek
    Serbest
    Herhangi bi sorun yok sizin bahsettiginiz chipbox o zaten bi ise yaramiyor ve gereksiz pahali benim aracimda yazilim var suan ve cok memnunum

Dreamcatcher
    Ziyaretçi
    Alıntı rcztugi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar yıldırım otomatıvde dreemsportun yazılımını attıyordum bayı garantılı hemde. yazılımlarda hata oldugu ıcın atamadılar yanı anlıycagınız su anda rcz ler ıcın saglıklı bır yazılım yok. dısarda adamlar soluyor aracınızın gızlı kalmıs gucunu cıkartıyoruz vs ole bırsey yok arkadaslar kanmayın derım. bana herturlu garantıyı yıldırım otomatv verdı ama dedıgım gıbı su anda yazılımlarda sorun oldugu ıcın atamadılar ılerkı zamanda ıns olucak ve kdv dahıl 705 tl...
    Lütfen yazım diline dikkat ediniz..
    teşekkürler

Yeni Üye rcz200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rcztugi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yazılıma verilen garantiyi pek inandırıcı bulmuyorum sonuçta araçta ciddi bir arıza olsa 705tl alan bir firma bunu üstlenmeyecektir. Ek olarak eğer yazılım hatalı çıktı diyorsa zaten o kişiler yazılım yapmıyor dışardan alıyorlar veya yükletiyorlardır ki bu tür durumlarda oluşabilecek arıza veya yapılacak değişikliklerde sorun yaşarsınız bulaşmayın derim. RCZ içinse aracın mevcut yazılımı üzerinde değerleri değiştirip tekrar yükleme ile %15 civarı bir güç artışı sağlanıyor. Henüz dyno ya girmedim ama değişiklik hissediliyor.

Yeni Üye
    Model
    207
    Yazılım hatalı diye yüklenememezlik olmaz.

Normalde araçların ECU'ları bu tip custom yazılımların yüklenmesine karşı çeşitli koruma mekanizmalarına sahiptirler. RCZ 200'lerde kullanılan Bosch MEVD ECU'lara da Türkiye'de henüz kendi geliştirebildiği yazılımı atabilen yok. 98 oktan yakıtla 240bg veren stabil yazılımlar ise yurtdışında mevcut. Tork ta 340-360 Nm arası oluyor.

156'lara yazılım olayı çok daha kolay.. Çok stabil bir şekilde 185 bg alınabiliyor. Biraz daha risk ile 190'lı rakamlara erişilebiliyor. Lakin bu araçlar otomatik şanzıman olduğundan şanzımanların bir tork dayanım limitleri var.. 320-330Nm'dan daha yukarı çıkmak şanzımanı kırma riskini logaritmik olarak arttırır.
    Peugeot 207 RC - Shark Gray