Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Yeni Üye UrbanMove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Pilot
    Model
    206
    Selamlar, 1 hafta önce sıfır 206+ aldım. hararet ilk açılışta 90a çıkıyor, kullanırken 100lerde geziyor. köprü trafiğinden geçmeye kalkınca, motoru durdurduktan sonra muazzam ısındığına ve fanın çok uzun süre çalıştığına şahit oluyoruz. servise 2 kere götürdüm. "normal bir şey, 206+ lar yakıt tasarrufu için yüksek hararette çalışıyor" dediler. açıkçası pek inandırıcı gelmedi. çünkü bende daha önce 98 model 306 vardı, hararet max 90larda gezerdi. diğer arkadaşların da 206da hararet sorunu yaşadıklarını okudum. fakat sıfır arabada bunun olması bende "bana çürük araba mı satıldı?" hissiyatı uyandırdı açıkçası.

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Alıntı UrbanMove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, 1 hafta önce sıfır 206+ aldım. hararet ilk açılışta 90a çıkıyor, kullanırken 100lerde geziyor. köprü trafiğinden geçmeye kalkınca, motoru durdurduktan sonra muazzam ısındığına ve fanın çok uzun süre çalıştığına şahit oluyoruz. servise 2 kere götürdüm. "normal bir şey, 206+ lar yakıt tasarrufu için yüksek hararette çalışıyor" dediler. açıkçası pek inandırıcı gelmedi. çünkü bende daha önce 98 model 306 vardı, hararet max 90larda gezerdi. diğer arkadaşların da 206da hararet sorunu yaşadıklarını okudum. fakat sıfır arabada bunun olması bende "bana çürük araba mı satıldı?" hissiyatı uyandırdı açıkçası.
    306 ve 206+ tamamen farklı sistem ve motorlara sahiptir. 206+ ve 206 larda hararet 96-98 seviyesindedir. 100 değildir. Keza 100 olsa kaynama noktası gereği aracın su kaynatması gerekir.

Yeni Üye
    Meslek
    teknisyen
    Model
    206

peugeot

Alıntı sagerxxl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar...bir aydır 2001 model 206 aracımın hararet göstergesi sonuna kadar dayanıyor ve stop ışığı yanıp sönüyor. ilk yaptığında aracı durdurdum çekici ile ustaya gittik. ancak ısınma ile sorun yoktu.bir usta müşürdendir dedi değiştirdi olmadı. diğer usta başaka bir parçayı değiştirdi sorun yine devam... artık sinir bozucu olmaya başladı. çözümsüzlük ise daha kötü. bu sorunu yaşayan oldu mu daha önce? tavsiyeniz varmı? ve iyi bir usta tavsiye edebilirmisiniz? şimdiden teşekkürler...
    selam sorunun giderdinmi bilmiyorum gidermediysen rezistansa baktır kein o arızlı rezistansı direk yap mutlu ol şimdi rezistans arızalı ise fan açmaz fan açmazsa hararetde 100 olursa araç stop yazar bendede oldu aynısı 30 tlye iş bitti aman ağa önemlidir valla conta patlatır araba

Yeni Üye
    Meslek
    öğre
    Model
    206
    bende 2005 model 206 sw 1.4 hdi var. hararet göstergesi 70 den yukarı çıkmıyor. bir kere biraz rampalı bir yere gittim. 90 falan olmuş ama düzlükte hemen indi. bunun orijinali ne olacak kaçta sabit kalmalı. sorun var sa nereden olabilir?

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Alıntı uzan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 2005 model 206 sw 1.4 hdi var. hararet göstergesi 70 den yukarı çıkmıyor. bir kere biraz rampalı bir yere gittim. 90 falan olmuş ama düzlükte hemen indi. bunun orijinali ne olacak kaçta sabit kalmalı. sorun var sa nereden olabilir?

orjinalinin ne olduğu konusunda yukarıdaki mesajda cevap verilmişti. Lütfen soru sormadan önce önceki mesajlara ve konulara bakınız sonra kendinizi tanıtınız.

Yeni Üye
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    206
    merhaba arkadaşlar
    2000 model 1.6xs peugeot 206 aracım var. son 15 gündür araçta su eksiltme var fakat hiçbir şekilde aracın altına akan, damlayan bir damla yok. bundan 1 ay önce izmirde silindir kapağı revize edildi ve gene devirdaim motoru değiştirildi. Aracı ankarada kullanıyorum ve su eksiltme başladı. 2-3 farklı özel servise götürdüm conta kapağı açılacak dendi fakat bu işlem daha yeni yapıldı. aracım da atiker sıralı var. Kimileri radyatör değişmesi gerekiyor, kimisi conta yakmıştır dior kimisi lpg beyin bağlantılarındandır diyor.Bu konuda fikri olan, duyan bilen varsa yardımları ve yorumlarına müteşekkir olunur. Saygılar

Yeni Üye
    Meslek
    makina
    Model
    206
    belki radyatörde olabilir bende de öyle olmuştu.

Acemi Üye Fenomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    206
    Benim ufak kazada tampon rezistansa baskı yapıp kırmış baktım hararet çıktı da çıktı neyseki 20 liraya hallettik hemen. Şakaya gelmez bir konu

Yeni Üye
    Meslek
    güvenlik görevlisi
    Model
    206
    arkadaşlar iyi günler , sitedeki tüm şikayet ve yorumları okudum.bende de devam eden bir hararet sorunu var,aracım conta yakıt. araç 2000 model 1.4 xr 8 v lpg 206.conta yakana kadar hararet 90 a yaklaşmıyordu bile,sınra radyatördeki suya yağ kaçtıgı fark edilince , radyatör ,termostat,dewirdaim,fan müşürü,fan kayışı ve alt üst contaları blok taşlanarak yapıldı.fakat rampa çıkarken araç gene 90 dereceyi geçip 100 hatta 100 ün üstünü buluyor,bana aracında ısınma yok diyorlar,anlam veremiyorlar.farları açınca hararette hafif bi yükeselme oluyor,elektrikçi buna normal dedi,kalorifer bağlantısı,yağ eşanjörü dedim,sorun yok onlarda dediler,araba gaza basıncada gidiyor gitmiyorum demiyor,iki farklı ustaya gittim,birine yaptırdım,doğrudan pejo servisine mi gitmeliyim sizce? bide rezistans dediğiniz şey nedir,onuda bi açıklarmısınız,bende ona bakılmadı yada yapılmadı.
    yardımınız için teşekkürler arkdaşlar şimdiden.

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    206
    Foruma biraz hızlı bir giriş oldu ama:
    Bir hararet sorunu da bende var. Sanırım benden önceki sahibi conta yaktırmış arabaya. Acep Fethiye, Dalaman, Ortaca, Muğla bölgesinde adam gibi bir tamirci bilen var mı?
    Üst kapağı söktüreceğim. Ama iyi bir yere yaptırmazsam düzelmeyeceğini biliyorum..

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    206
    Burası ölü bir site mi acaba?

Aktif Üye parkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Alıntı anonem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burası ölü bir site mi acaba?
    Ölüden ne anladığınıza göre değişir
    ''Bineğine dost gibi bakacaksın; düşman gibi süreceksin'' Kaz gagası (Tarkanın at uşağı)

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Biraz kurcalarsanız ölü olmadığını anlarsınız.

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Acemi Üye tesla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    308
    Hocam peugeot sahipleri genelde Ortaca sanayisini tercih ederler. Eğer 2 saat yol yapayım, işim temiz olsun derseniz Denizli'de özel peugeot servisleri çok. ben 3-4 tane biliyorum. Muğla merkez'de peugeot servisi açıldı. En uygun fiyatlı Ortaca ya da Fethiye'de sorununuzu çözersiniz ama Denizli kadar temiz, çabuk ve ucuz çözeceklerini sanmıyorum.
    Elveda 308 merhaba Kia Cee'd Concept

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    206
    Alıntı tesla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam peugeot sahipleri genelde Ortaca sanayisini tercih ederler. Eğer 2 saat yol yapayım, işim temiz olsun derseniz Denizli'de özel peugeot servisleri çok. ben 3-4 tane biliyorum. Muğla merkez'de peugeot servisi açıldı. En uygun fiyatlı Ortaca ya da Fethiye'de sorununuzu çözersiniz ama Denizli kadar temiz, çabuk ve ucuz çözeceklerini sanmıyorum.
    Teşekkürler. Sonunda bir cevap geldi. Olumlu ya da olumsuz bir cevap gelmediği için ölü bir site olduğunu düşünmüştüm...
    Sanırım bu işin erbabı Denizli'de. Ama ben yaşadığım ilçede bir tane usta buldum. Pejo ile ilgili olmasa da demirden her şey benim ilgi alanıma girer diyen birisi ve sanayideki diğer ustalar bir şeyi tamir edemediği zaman ona gidiyormuş. Bakalım 15'inden sonra aracı teslim edeceğim herhalde... Bilgi için teşekkürler.
    Bu arada eski ustam ortaca bir opel ustasıydı. En son bana kazık attığı için artık ortaca sanayiye dahi uğramak istemiyorum..

Acemi Üye tesla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    308
    Malesef muğla ve ilçelerinde kör tuttuğunu öpüyor. Ben her işten anlarım, her arabayı hallederiz sözü de bana güven vermiyor açıkçası. Mutlaka ustadır, işinde iyidir ama birkaç markada (özellikle parçaları ya da platformları ortak) uzmanlaşmış ustalar daha sağlıklı iş yapıyorlar.

İşi yaptırmadan önce sorunu belirletip baştan fiyatı öğrenin ve pazarlığınızı yapın derim.
    Elveda 308 merhaba Kia Cee'd Concept

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    206
    Geribildirimsiz bırakmayalım:
    Dediğim gibi aracı ustaya teslim ettim, 1-2 gün yattı araba, yaptığı işlemler şunlar:
    Üst kapak söküldü taşlandı, üst kapak contaları değişti, triger seti değişti, sübap ayarı yapıldı, karbon temizleme yapıldı, filtreler ve yağ değişti.
    Sonuç: Daha sessiz, daha az yakıyor. Hararet eskisi gibi 110 dereceye çıkmıyor fakat 80-100 derece arası değişiyor. Sanırım bu 206'larda normal, 100 dereceyi geçiyorsa işkillenin.
    Neredeyse arabayı satacaktım hemen bu hararet yüzünden. Ama şu an memnunum. Ben de artık 206 seviyorum

Yeni Üye
    Meslek
    elektrik teknikeri
    Model
    206
    Selamın aleyküm arkadaşlar benimde hararetle ilgili sorunum var aracım 2000 model 1.6 110 hp xt aracım kısa sürede hararet yükseliyor 90 -105 derece arasında biraz sıkıştırınca kırmızıya kadar gidiyor ustaya gösterdim anlattım radyatör tıkalı dedi değişmesi gerekiyor sizce sorun gerçekten bu mu yoksa conta ile ilgili bi sorun mu şimdiden teşekkür ederim..

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Radyatör tıkalıysa aracı sıkıştırdığınızda hararet yükselir. Boşa alıp biraz yol gittiğinizde düşer. Yani sizin hararet yükselmesi radyatör tıkanıklığına işaret ediyor. Ayrıca devirdaimin kanatlarının kırık olması veya milden kaçırma sonucu tam dönmemeside anlattığınıza işaret eden hararet yükselmesi oluşturur.
    Conta yanık olduğunda aracının su eksiltmesi gerekir. Ayrıca contanın yanıklığının büyüklüğüne göre yani yağ kanalına kadar büyük yanıklarda suya yağ vermeside oluşabilir. Taşırma kabını açıp kontrol ettiğinizde hava kabarcıklarınında oluşması conta yanıklığını belli eder. Bunların yanında egsozdan yoğun şekilde su buharı olmasıda contanın yanık olmasına işarettir.
    2008 classic edition

Yeni Üye
    Meslek
    iş güvenliği uzmanı
    Model
    206
    Merhabalar, konu açılalı çok olmuş ama ben de aynı dertten muzdaribim. Aracım 2007 model Peugeot 206 1.4 dizel. Düz veya hafif eğimli bir yolda giderken hiçbir sorun yok ancak rampa çıkarken hararet 110 dereceyi geçiyor. Hararet yavaş yükseldiği için kenara çekecek vaktim oluyor, kenara çekip aracın soğumasını bekliyorum. Fan kapandığında hararet göstergesi 90'a kadar düşmüş oluyor. Arabanın radyatörünü değiştirdim ancak düzelme olmadı. Araçta yağ veya su eksiltme sorunu yok, termostat da iptal edilmiş. Fan motorunun yetersiz olması ya da muşirin arızalı olması olasılıkları aklıma geliyor. Devirdaim motoru ile ilgili yorumlar da var, son yazılanlara göre benim sorunumun devirdaim olması olasılığı yüksek. Üçünü birden değiştirip tekrar buradan paylaşacağım.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)