Sayfa 3/3 İlkİlk 123
49 sonuçtan 41 ile 49 arası
    Aktif Üye Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    5008
    Merhaba dostlar,

5008 ile ilk uzun yolculuğumuzu tamamladık. İstanbul - Marmaris - Çeşme - İstanbul zinciri içerisinde 2500 km yol yaptık. Çok sıcak diyarlarda ve çok yüklü bir şekilde seyahat ettik. 6.7 civarı bir tüketimle yolculuğu tamamladık. Kaldığımız yerlerde de gezintiler yaptık, Karaburun'a gittik mesela.

Şunu çok rahat söyleyebilirim ki, şimdiye kadar yapmış olduğum en rahat uzun yolculuktu diyebilirim. 5008'imiz bize oldukça konforlu bir yolculuk yaşattı. Oğlum bile yolda hiç arıza çıkarmadı
    Özetle değinmek gerekirse :

* Klima sistemi tam not aldı. Bizi ne üşüttü ne de pişirdi. Bölgeli ayarlanabiliyor olması süper.
    * Süspansiyon sistemi en bozuk yollarda bile gürültü ve sarsıntıyı hissettirmedi.
    * Otomatik vites görevini layığıyla yaptı. Kulakçıklardan müdahele etme işi - kullandıkça çok işine yaradığını anlıyor insan. Sadece Muğla-Marmaris arası o çok virajlı ve iniş çıkışlı yerde manuele aldım zorlanmasın diye. O şekilde kullanmak da oldukça keyifli.

Bunun yanısıra, taşlardan dolayı 1-2 ufak yara aldı aslanım. Bir de yükleme/indirme sırasında bavulun tekerleğini arka tamponun üst kısmına sürmüşüm, orası bıçak kesiği gibi soyuldu ve kabardı. Sanırım orayı bir film kaplama olayına gireceğim, boya iyice dökülür ve tekrar boyatır isem.

Aşağıdaki fotoyu da bu gezinin anısına sizinle paylaşayım dedim :

2011 Peugeot 5008 Premium Pack - Sedefli Beyaz

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Güzel bir tatili öncelikle kazasız ve problemsiz sonrasında ise 5008 in konforu ile tamamlamış olmana çok sevindik. Bizimle paylaşman ise ayrı bir incelik. Teşekkürler.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Çok güzel bir tatil olmuş. Kazasız belasız aramıza tekrar dönmene sevindil nice tatillere kazasız belasız inşallah.

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    hoşgeldin.
    bir kaç gün "tatil dönüşü sendromu" yaşarsın artık
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Aktif Üye baragat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı
    Model
    5008
    Maşallah Maşallah ...

Konfora Diyecek Yok Bu Arabalarda Uzun Yol İçin Yaratılmış Tamamen
    Özkan Meral

Peugeot 5008 ~ ANKARA

Model
    5008
    Dün İstanbul içi bir yolculuk sırasında "navigasyon kurbanı" olarak Yeniköy/tarabya civarlarında dik bir yokuştan inerken bir de baktık ki çıkmaz sokak; mecburen geri manevra yaptık. Yol çok dik/dar ve dönemeçli olduğu için araç çok zorlandı. kavramadan dolayı araç sarsıldı ve stop etti. Kontağı kapatıp tekrar çalıştırdım, bir şekilde çıktım sokaktan. Ama ciddi balata kokusu oldu ve araç çekişten düştü resmen. Sonrasında araç soğuyunca normale döndü gibi. Bu başıma bir kere de Şile civarlarında gelmişti. Demek istediğim şu; bu ağırlıkta bir aracı ve 6R şanzımanı bu kadar zorlamamak gerekiyor ama bazen mecbur da kalabiliyorsunuz. Acaba araca bir baktırsam mı serviste ? Kavrama ile ilgili 1-2 benzer durum daha yaşarsam sanki yolda kalacakmışım gibi geliyor. Ne dersiniz ?

Acemi Üye jonjon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Ev erkeği ;))
    Model
    5008
    Burak dostum manuele niye almadın öyle rampalarda manuel daha verimli oluyo bence .. bi göster bakalım ama sorun yoktur bence
    2011 PEUGEOT 5008 PREMIUM PACK - 1.6 HDi 112 HP - AUTO6R SEDEFLİ BEYAZ

Model
    5008
    Alıntı jonjon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burak dostum manuele niye almadın öyle rampalarda manuel daha verimli oluyo bence .. bi göster bakalım ama sorun yoktur bence
    Geri geri çıktık bayır aşağı inerken, manuele ileri doğru giderken zaten alıyoruz dostum. O konuda sıkıntımız yok. Ancak manuele de alsak, çok dik bayır kalkışlarında aracın ağırlığından dolayı bir zorlanma oluyor ister istemez.
    Konu Burak tarafından (01-10-2012 Saat 12:30 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye baragat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı
    Model
    5008
    benim aracımdada dik yokuşta kalkarken zorlanma yaşıyor...

Allahtan yolda bırakmamış.eğer aşırı koku yaptıysa servise gösterin derim.ayrıca bir servise göstermeyin ayrı ayrı kişilere danışın.

Birde geçen Göral serviste ustayla test sürüşüne çıktık.usta kalkışda dik rampalarda aracı kesinlikle zorlamıyor hatta kendiside uyardı dik yokuşda zorlamayın diye aracı. Sizin göstermenizde fayda var İnşallah sıkıntı çıkmaz
    Konu baragat tarafından (01-10-2012 Saat 17:22 ) değiştirilmiştir.
    Özkan Meral

Peugeot 5008 ~ ANKARA

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)