Sayfa 2/2 İlkİlk 12
32 sonuçtan 21 ile 32 arası
    Aktif Üye

Ynt: 308 GENEL ŞİKAYET

servis aralığı yağdan yağa değişiyor.ben 10 binlik yağ koyduruyorum .ankaradaki servisler 15 binlk yağ koyuyor

Yasaklı Üye

Alıntı Selahattin Nickli Üyeden Alıntı
    servis aralığı yağdan yağa değişiyor.ben 10 binlik yağ koyduruyorum .ankaradaki servisler 15 binlk yağ koyuyor
    10binlik 15binlik yağ diye birşey yok Selahattin. Standart olarak 10w-40 Total 7000 koyuluyor...

İstersen 5w-30 Ineo ECS kullanabilirsin ama yağ değişimi yine 15bindir...

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

Yağ olayı çok ilginç bir konudur. Türkpetrol Holdingte çalışırken Castrol Holding'e bağlı bir şirketti. Orada yağ konusunda anlatıklarını söyleyesm tam bir tartışma ortamı oluşur. Onun için hiç yazmayayım.
    Berker'in dediği doğru yağlar kullanım km.si hesabına göre koyulmaz. Yağ kullanılacağı motor veya sisitemi üreten firmanın tavsiyesine göre viskositesine göre en uygun yağ konulur.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

ben de şöyle bir katkıda bulunayım.

*GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Yasaklı Üye

Alıntı frtfrtfrtfrt Nickli Üyeden Alıntı
    Aracım 5bin km ye yaklaştı, şuana kadar sesle ilgili bi sıkıntım olmadı, ufak tefek sesler vardı sol ön tarafta kendi kendine düzeldi

Şuan tek sıkıntım orta konsoldaki;
    radyo-cd çalar,
    eşya gözü
    klima-havalandırma kontrol paneli

üst üste bulunan bu üç bölümün birbirine sürtmesi sonucu ortaya çıkan ses. Bu bölümlere hafifçe bastırınca veya diziniz ön konsolun kenarına çarparsa garç-gurç ses çıkıyor. Servise ilk gittiğimde bunu halletmeyi düşünüyorum
    O kısım sökülüyor ve dibindeki geçme yerleri izole ediliyor. Tık ses kalmıyor...Ben yaptırdım ordan biliyorum...

Aktif Üye Gökay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    STK
    Model
    3008

4)sol ön kapı ve bütün kapıların iç döşemesinin vidaları gevşemiş hepsi sıkıldı ve ses yok oldu
    Bu vidalar nasıl gevşeyebilirki?

Cam filmi falan taktırdınızmı?
    3008 BlueHdi Sedefli Beyaz

Tecrübeli Üye

Alıntı jakar1 Nickli Üyeden Alıntı
    4)sol ön kapı ve bütün kapıların iç döşemesinin vidaları gevşemiş hepsi sıkıldı ve ses yok oldu

tesisattan dolayı ben her hafta sıkılıyorum ;D
    Golf VI TSI

Aktif Üye

Alıntı jakar1 Nickli Üyeden Alıntı

yok hocam zamanla gevşemiş hepsi

Aktif Üye GLR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tekstil
    Model
    yok

Benimde koltuklar gacırdıyor inanılmaz rahatsız oldum ve hatta arabadan soğudum diyebilirim.Komple söküp izolasyon mu ne yapacaklarmış ne yaparasanız yapın diye bırakacağım yakın zamanda 6 7 saat bir süre alır dediler.Ön farımda kararma var.stoplar buhar oluyor yıkamadan sonra dikkatli bakınca farketmiştim çok önceden.Garantiden değişme zor oluyor dediklerine bakmayın servislerin prosedürü neyse uygulayın.Banada beyaz ampul ve xenon far olduğu için kararma yapabiliyor değişim olmayabilir dediler.

Şu ana kadar garantiden değiştirdiklerim;Diskler,tavan çıtaları,(auto6r)krom vites topuzu,triger seti bunlar aklıma gelenler.
    Bmw F32 418i GranCoupe Sportline
    Bmw F10 520i Executive

Aktif Üye

hocam yalnız bu xenon varsa garantiden çıkıyor farlar.her arabada farklı bi sıkıntı var ya.bu 308leri bende anlamadım ;D

Yeni Üye

[quote=Berker ÇELİK ]
    Alıntı Selahattin Nickli Üyeden Alıntı
    evet bugün servise gittim ve sorunları hallettirdim
    1)Farlara yapıcakları hiç bişey yok,artık eskisi gibi garantiden kolay kolay değiştirmiyorlarmış.zaten büyük bi sorun değildi far benim için.kontrol ettiler farda hiç bir sıkıntı yok.soğuk ve sıcak havanın karşı karşıya gelmesinden dolayı olan bi sorun
    2)kapılara ayar yapıldı ilaç sıkıldı eskisinden daha iyi diyebilirim.ayrıca artık premıumlardaki fitil üretilmiyormuş.sadece 407 lerde var o fitil.showroma çıktık ustayla sıfır arabaları inceledik sadece 407de var.
    3)Ön ızgaradan gelen ses soğuktan dolayıymış arkadaşlar motor sarsıntılı olduğu için titreme artıyor ızgarada
    5)Asıl sıkıntı .kapıları kapatınca arka tampondan gelen ses.tamponun içinde sağ ve sol köşelerde hava delikleri var bildğiniz üzere, panjur gibi birşey ve kapının kapanma sarsıntısı bu panjurların açılıp kapanmasına yol açıyor ses ordan geliyor.ve gene showroma çıktık.sıfır 308in arka kapısını açtım kapattım aynı ses ondada var .yani bu ses hepimizde mevcut arkadaşlar.sadece bazılarımız buna dikkat etmemişiz
    6)bagaj kapağından gelen sesde şu anda yok oldu diyebilirim.kapağın dişlerine ilaç sıkıldı ve arka stopların arka kısmında kalan siyah plastik parçaların arasına sünger koydurdum.
    7)arka koltuklarında bağlantı noktaları gevşemiş ve bunlarda sıkıldı şimdilik bi sorun kalmadı
    8)haftayada aslanımın 24000 bakımını yaptırcam ve bunuda sizlerle paylaşcam haftaya
    Selahattin sorunlarının giderilmesine sevindim. Önemli olan şikayetleri giderebilmek zaten...

Ayrıca bence 24binde bakım yaptırma. Bekle 30binde bakım yaptır. ABCden özel bir fiyatla bakım yaptırabilirsin...
    HDI için normal bakım aralıkları 15binde bir
    Berker'cim merhaba bu özel fiyatla bakım nasıl oluyor?

Yeni Üye

Berker önceki mesj biraz karışık oldu bu özel fiyat nasıl oluyor?
    Bir de GLR arkadaşım tavan çıtası demişsin bunun sebebi tavan çıtasındaki ince çatlak tarzındaki çatlamalar mı?
    Eğer öyle ise benim garanti sorumlusu bu normal dedi yani ben gidip bu adama çamur olabilirmiyim?
    Teşekkür.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)