Sayfa 1/3 123 SonSon
56 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

Radyo Parazit Sesi

slm arkadaşlar. Foruma baktım daha önce böyle bir sorun ile karşılaşan arkadaşlar var mı diye sanırım yok göremedim. Benim teyp de radyo çalarken hangi radyo frekansı olursa olsun yolda giderken bazı radyo istasyonlarında çok az bazılarında fazla olmak suretiyle parazit söz konusu. Servise bundan bahsettim onlarda baktılar şuan a kadar böyle bir sorun gelmedi soralım size dönelim dediler herhangi bir sonuç alamadım böyle bir sorun ile karşılaşan arkadaşlar var mı? Birde bizim antenler biraz uzun gibi geliyor bana daha kısa hoş görünümlü bir anten takarsam parazit sesi daha çok artar diye korkuyorum bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

Yeni Üye

Ynt: Radyo Parazit Sesi

Bazen bendeki araçta da benzer parazitlenmeler oluyor,

hatta yayının güçlü olduğu lokosyonlarda dahi, waiting diyip, tekrar frekansa kitlenmek için 45-90 sn harcadığı oluyor...

Servisteki "yetkililer" (!) size yaptıkları yoruma benzer nitelikte bana da "bilgi" (!) verdiler...

Ancak nedense pek inandırıcı bulmadım.

83.000 kmden sonra anten de fiziksel bir sorun gözükmüyor, ancak parazit zaman zaman can sıkıyor.

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

ilginçtir daha bugün ben de bununla ilgili corolla forumunda bir şey okudum. kullanıcılardan biri aracının arka cam rezistansı çalıştığında radyonun parazit yaptığını, serviste yapılan inceleme sonucunda arka camı garantiden değiştiğini ve parazit probleminin çözüldüğünü yazmıştı.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Acemi Üye Thesoldier94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    ASTSUBAY-TELSİZ TEKNİSYENİ
    Model
    308

Arkadaşlar parazitler genelde elektronikte harmonik dediğimiz nedenden ve radyoların çıkış katlarında kullanması gereken filtreleri kullanmamasından, son olarakta özellikle büyük şehirlerde yaşayanların yaşayacağı sıkıntı radyo frekans kirliliğinden kaynaklanmaktadır.Bunların sonucunda radyolarımızda parazitlerin meydana gelmesi normaldir.
    Küçük bir ihtimal olarakta aracımızda bulunan radyonun almaç hassasiyeti ile antenden kaynaklanabilecek sorunlardır.Bunun haricinde yeni nesil araçlarda sorun olacağını zannetmiyorum.

Thesoldier94
    Telsiz teknisyeni
    2013 Wolksvagen 1.6 tdi otomatik Metalik Gri 97.000 km
    2009 Peugeot 308 VTI 120 Hp comfort İnci Siyahı 112.000km (SATILDI)BANDIRMA / İZMİR

Meslek
    Bilişim
    Model
    308

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim fakat benim radyodaki parazit arka rezistansı felan çalıştırdığım için değil Allah a şükür sadece acxxmilan ın da dediği gibi çok güçlü lokasyonlarda ve herkesin kullandığı yani popüler radyo istasyonlarında dahi bu parazir zaman zaman oluyor hemde benim radyo parazit yaparken başka bir araçtaki radyo (Hyundai Getz) süper çalıyor çok moralim bozuldu valla. (

Aktif Üye Eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Shaya franchise/MNG/Mapa Holding
    Model
    yok

Alıntı A-N-G-E-L-U-S Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim fakat benim radyodaki parazit arka rezistansı felan çalıştırdığım için değil Allah a şükür sadece acxxmilan ın da dediği gibi çok güçlü lokasyonlarda ve herkesin kullandığı yani popüler radyo istasyonlarında dahi bu parazir zaman zaman oluyor hemde benim radyo parazit yaparken başka bir araçtaki radyo (Hyundai Getz) süper çalıyor çok moralim bozuldu valla. (
    Çok haklısınız, aynı durum malesef bende de var..En popülerinden yerel radyo istasyonuna kadar, parazit söz konusu..Servise gitmeyi düşünmüyorum bile, şehir degiştirirsem belki de..Trabzon Peugeot Bayram da asla..Zira radyoyu düzeltelim fln derken mazor filtresi, polen filtresi fln degişir bu adamlar..Farkında olmuyoruz belki ancak bu tip küçük detaylar bile insanı aracından sogutmaya yetiyor.

Yasaklı Üye

Alıntı Eren Nickli Üyeden Alıntı
    Çok haklısınız, aynı durum malesef bende de var..En popülerinden yerel radyo istasyonuna kadar, parazit söz konusu..Servise gitmeyi düşünmüyorum bile, şehir degiştirirsem belki de..Trabzon Peugeot Bayram da asla..Zira radyoyu düzeltelim fln derken mazor filtresi, polen filtresi fln degişir bu adamlar..Farkında olmuyoruz belki ancak bu tip küçük detaylar bile insanı aracından sogutmaya yetiyor.
    Bende hiç olmadı bu parazit olayı... Maşallah diyelim =) ;D

Meslek
    Bilişim
    Model
    308

Eren sen Trabzondasın belki olabilir bazı istasyonlarda fakat ben bide İstanbuldayım yani ) (şehri küçümsediğimden değil).
    Berker valla maşallah nazar değmesin inşallah... ;D

Yeni Üye

Kardeş (herhalde bu aralar baya bi ezel dizisini izlemişim ;D)bu sorun bende de var aracım 2008 model 9.ay trafiğe çıkışlı çeşitli sebeplerle 12 kez servise gitti yada gittim diyelim hemen hemen her seferinde bu sorunu bende dile getirdim.Teybim defalarca söküldü bütün bağlantı noktaları söküldü,tekrar takıldı jaklar sıkıştırıldı olmadı .En sonunda teyp yetkili servise gönderildi orada radyonun tuneri yani alıcısı test edildi sağlam gözükmesine rağmen yine de değişti.Ama yine değişen birşey yok.Servisin dediği bu normal birşey alt bir ses olabilir tizi kısın beni ikna etmedi ama yapacak başka birşeyde kalmadı artık son durum O0

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

eskiden -ki 3*5 radyo kanalı vardı 1980lerin sonundan bahsediyorum. radyoteyplerin anten çıkış yerine kablonun üzerini saracak şekilde yarım ay şeklinde çevresi tırtıklı bir metal ve basit parça takılırdı. sonra cızırtı filan kalmazdı.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Meslek
    Bilişim
    Model
    308

kahveciz anten değişim işlemi yapıldı mı? Benim araçta 2008 model 2009 mart trafiğe çıkışlı. bu 2008 lerin çoğunda var sanırım. ReisG bilmiorum bizde denesek mi ki? Görünüşe bakılırsa başka çare kalmadı.

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308

Ben böyle bir sıkınt ı çekmiyorum. Bir tek Çamlıca da ki natenlerin yanında geçerken birde köpürde biraz parazit oluyor.

Waiting uyarısını önlemek için;
    Öncelikle kaydetmek istediğiniz kanala gelin.
    Daha sonra Menüden RDS yi kapatın.
    Ardından kanalı istediğiniz no ya kaydedin.

Bir daha wiaiting yazısı almamanız lazım. Bende bu şekilde sorun çözüldü.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Meslek
    Bilişim
    Model
    308

waiting problemini çözdüm aynen dediğin gibi ömer Rds yi kapatarak ama dediğim gibi az da olsa alttan bir parazit oluyor mutlaka

Yeni Üye

kahveciz anten değişim işlemi yapıldı mı? Benim araçta 2008 model 2009 mart trafiğe çıkışlı. bu 2008 lerin çoğunda var sanırım. ReisG bilmiorum bizde denesek mi ki? Görünüşe bakılırsa başka çare kalmadı.
    Hayır anten değişimi yapılmadı.Onu kendim birara deneyeceğim.

mistiks
    Ziyaretçi

slm arkadaşlar. Foruma baktım daha önce böyle bir sorun ile karşılaşan arkadaşlar var mı diye sanırım yok göremedim. Benim teyp de radyo çalarken hangi radyo frekansı olursa olsun yolda giderken bazı radyo istasyonlarında çok az bazılarında fazla olmak suretiyle parazit söz konusu. Servise bundan bahsettim onlarda baktılar şuan a kadar böyle bir sorun gelmedi soralım size dönelim dediler herhangi bir sonuç alamadım böyle bir sorun ile karşılaşan arkadaşlar var mı? Birde bizim antenler biraz uzun gibi geliyor bana daha kısa hoş görünümlü bir anten takarsam parazit sesi daha çok artar diye korkuyorum bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.
    Abdullah bi spor anten alıp birde oyle dene istersen kardeşim.. bende cok guzel cekıyor masallah bı sıkıntı yok yani, benim anteni gordun. fazla değil zaten 5-10 lira birsey

Meslek
    Bilişim
    Model
    308

bende aynen onu düşünüyorum mustafa carrefour larda satılan bir anten var belki bilirsiniz dibi siyah üst kısmı metal gibi görünüyor güzel birşey fiyatı 23 lira onu alıcam zaten paraziti kesse de kesmesede o anteni takmak istiyorum bizim orjinal anten çok gıcık duruyo bence.

mistiks
    Ziyaretçi

bende aynen onu düşünüyorum mustafa carrefour larda satılan bir anten var belki bilirsiniz dibi siyah üst kısmı metal gibi görünüyor güzel birşey fiyatı 23 lira onu alıcam zaten paraziti kesse de kesmesede o anteni takmak istiyorum bizim orjinal anten çok gıcık duruyo bence.
    canın nasıl isterse güzel kardeşim,sorununu çözsünde yeter

Meslek
    Bilişim
    Model
    308

inşallah çözer be abi bakalım hayırlısı

Meslek
    Bilişim
    Model
    308

arkadaşlar antenimi değiştirmek istiyorum ve birden fazla model ve renk olduğu için sizlerin fikirlerine ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. Hangi renk? Hangi Boyut? Bana sanki 9 CM lik 3. olan iyi gibi geldi ama krom nasıl durur kararsızım.Saygılar...

öncelikle 9 CM boyutunda olanlar;

17 CM

18 CM

mistiks
    Ziyaretçi

17 cm lik yada 18 cm lik olanların en başındaki siyah,bence.ama takdir senin

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)