Sayfa 3/21 İlkİlk 1234513 ... SonSon
403 sonuçtan 41 ile 60 arası
    Tecrübeli Üye Bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Bugün rölanti dengesizliği ve stop etme sorununa son noktayı koydum. 406 organ naklini kabul etmiyor Güvenilir bir usta bu araçların LPG uyumsuzluğunu ve çok rahatsız etmedikçe sağını solunu fazla kurcalatmadan bu şekilde kullanmamı önerdi diğer seçenek tabiki LPG yi söküp atmak.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Alıntı Bekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün rölanti dengesizliği ve stop etme sorununa son noktayı koydum. 406 organ naklini kabul etmiyor Güvenilir bir usta bu araçların LPG uyumsuzluğunu ve çok rahatsız etmedikçe sağını solunu fazla kurcalatmadan bu şekilde kullanmamı önerdi diğer seçenek tabiki LPG yi söküp atmak.
    stop etme çok tehlikeli bir durum böyle bir durum söz konusu olduğunda aracınızın bütün kontrolünü kaybederseniz.lpg montajından sonra arıza verme ihtimali yüksek parçalar bile değiştikten sonra hata çözülmüyorsa geriye iki ihtimal kalır, hata montaj yada hatalı lpg ayarı.Durumu bu şekilde kabullenmenizi lpg li 406 kullanmış birisi olarak doğru bulmuyorum,rölanti dalgalanması hafifte olsa olabilir diyebiliriz belki ama stop etme kabul edilir bir durum değil.
    Konu mimit tarafından (24-04-2012 Saat 16:16 ) değiştirilmiştir.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Aktif Üye fexzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat Mühendisi
    Model
    307
    Bu tip renkler nedense oldum olası çok hoşuma gider çok tatlı renk ve görünüşe sahip ağız tadıyla binmenizi diliyorum

Ufak bir kaç sorum olacak ledleri kapı kollarına ufak delik açarak mı monte ettiniz ?

Kapı kollarına çektiğiniz hattı cam kontrol ünitesinin neresinden verdiniz,yardımcı olursanız sevinirim.
    2004 307 XT BVA oto. & '95 MB S320

Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stop etme çok tehlikeli bir durum böyle bir durum söz konusu olduğunda aracınızın bütün kontrolünü kaybederseniz.lpg montajından sonra arıza verme ihtimali yüksek parçalar bile değiştikten sonra hata çözülmüyorsa geriye iki ihtimal kalır, hata montaj yada hatalı lpg ayarı.Durumu bu şekilde kabullenmenizi lpg li 406 kullanmış birisi olarak doğru bulmuyorum,rölanti dalgalanması hafifte olsa olabilir diyebiliriz belki ama stop etme kabul edilir bir durum değil.

Haklı olmanızı o kadar çok isterimki benim sorunum seyir halinde problem yok trafik ışıklarında sıkışık trafikte durma esnasında ve nadir durumlarda rölanti oynuyor bazende stop ediyor bu sorunla ilgili bir çok arkadaş çözüm bulamadı LPG ayarı gaz kelebeği enjektör temizliği rölanti motoru bobin akla gelen işlemler ve hala çözüm yok bildiğiniz bir usta veya çözüm var ise seve seve uygularım.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Model
    406
    Haklı olmanızı o kadar çok isterimki benim sorunum seyir halinde problem yok trafik ışıklarında sıkışık trafikte durma esnasında ve nadir durumlarda rölanti oynuyor bazende stop ediyor bu sorunla ilgili bir çok arkadaş çözüm bulamadı LPG ayarı gaz kelebeği enjektör temizliği rölanti motoru bobin akla gelen işlemler ve hala çözüm yok bildiğiniz bir usta veya çözüm var ise seve seve uygularım.
    Kullandığınız sistemin marka ve modeli nedir? ankarada ikamet ettiğim için usta konusunda hemen yardımcı olamam ama istanbul da yaşayan bir arkadaşım var durumu ona anlatıp önerebileceği yerleri size bildiririm.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Alıntı fexzi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tip renkler nedense oldum olası çok hoşuma gider çok tatlı renk ve görünüşe sahip ağız tadıyla binmenizi diliyorum

Ufak bir kaç sorum olacak ledleri kapı kollarına ufak delik açarak mı monte ettiniz ?

Kapı kollarına çektiğiniz hattı cam kontrol ünitesinin neresinden verdiniz,yardımcı olursanız sevinirim.
    Öncelikle olumlu yorumlarınız için teşekkür ederim uygulama çok basit ve ekonomik benim elimden geldiği için 10 TL bir malzeme masrafı oldu cam kontrol düğmelerin aydınlatma elektriğinden 12 v alıyorsunuz bunu kontakt anahtarını açıp ölçü aleti ile kolay bulabilirsiniz benim araçta sadece kapı kolunun çerçevesi ve cam kumanda kontrol panelini sökmek yeterli oldu led 1 cm çapında küçük bu yüzden ledin ucu aşağı bakacak şekilde küçük bir delik yeterli resimlerini koymuştum bakabilirsiniz.
    Konu Bekir tarafından (24-04-2012 Saat 21:22 ) değiştirilmiştir.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Kullandığınız sistemin marka ve modeli nedir? ankarada ikamet ettiğim için usta konusunda hemen yardımcı olamam ama istanbul da yaşayan bir arkadaşım var durumu ona anlatıp önerebileceği yerleri size bildiririm.

İlgi ve alakanız için şimdiden sonsuz teşekkürler LOVATO RIDUTTORE RGJ Simit depo
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Model
    406
    Brc yada prins psa grubu için çok daha sağlıklı sistemler,bana cevap geldikten sonra sizi bilgilendiririm,umarım bir çözüm bulunur, en kötü senaryo sanırım sistemin değişmesi olur.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Brc yada prins psa grubu için çok daha sağlıklı sistemler,bana cevap geldikten sonra sizi bilgilendiririm,umarım bir çözüm bulunur, en kötü senaryo sanırım sistemin değişmesi olur.

Arcı aldığımda takılı olduğu için maalesef seçme şansım olmadı umarım çözüm bulabiliriz.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Acemi Üye mmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
    Model
    406
    Gaz için önerebileceğim yer Emkar Ticaret Zeytinburnu ama BRC ile ilgileniyorlar değiştirmeyi düşünürseniz çok başarılı uygulamaları var
    Start It.Drive It.Lıve It Peugeot 406 Mustafa MUTLU Ruse Bulgaristan H 8859 AX

Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Öncelikle değiştirmeden çözüm arıyorum tavsiye için teşekkürler.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Neredeyse bütün herkes abanta araçlarını gelinlik kız gibi süslüyor kıskandım valla bende ufak bir şey yapmak istedim bakalım beğenilecekmi Far ve sis lere gizli led ile beyaz park uygulaması resimleri birazdan ekleyeceğim.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    APP hayırlı olsun abi benden kaçmaz. Gizli led çalışmasının fotoğraflarını da bekliyoruz.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Evet ömer APP yaptım senden kaçmamış tebrikler.

İlk resim parklar kapalı aradaki farkın anlaşılması için havanın karanlık hallerine göre resim çektim.

[IMG]http://i1210.photobucket.com/albums/cc405/burakcan34/resimler340.jpg[/IMG

Kokpitim

Umarım beğenilir olumsuz önerileride duymak isterim her türlü fikre ve öneriye açığım
    Konu Bekir tarafından (01-05-2012 Saat 22:29 ) değiştirilmiştir.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Tecrübeli Üye eyup_31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407
    eline sağlık abi ben beğendim
    BABASLAN
    2010 EXECUTİVE BLACK

Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Alıntı eyup_31 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eline sağlık abi ben beğendim
    Eyüp teşekkürler kardeşim beğenmene sevindim
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Aktif Üye parkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Öncelikle değiştirmeden çözüm arıyorum tavsiye için teşekkürler.
    Abi ümraniye sanayide benim lpg'nin montajını yapan Candan Mühendislikte Turan Usta var yakın arkadaşımdır istersen birde ona gösterelim benim montajı o yaptı ayrıca lovato mantajıda yapıyorlar yetkili bayiisi. Çıkmadık canda umut vardır abi
    ''Bineğine dost gibi bakacaksın; düşman gibi süreceksin'' Kaz gagası (Tarkanın at uşağı)

Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Alıntı parkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ümraniye sanayide benim lpg'nin montajını yapan Candan Mühendislikte Turan Usta var yakın arkadaşımdır istersen birde ona gösterelim benim montajı o yaptı ayrıca lovato mantajıda yapıyorlar yetkili bayiisi. Çıkmadık canda umut vardır abi
    ilgilenirsen özelden telefonunu ver abi ararım ustayı gösteririz.
    ''Bineğine dost gibi bakacaksın; düşman gibi süreceksin'' Kaz gagası (Tarkanın at uşağı)

Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Selim şimdilik bir sorun yok gibi ama yinede güvenemiyorum tekrarlarsa dediğin gibi yapabiliriz teşekkürler sağol.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Selim şimdilik bir sorun yok gibi ama yinede güvenemiyorum tekrarlarsa dediğin gibi yapabiliriz teşekkürler sağol.
    Sen bilirsin abi ne zaman istersen elimden geleni yaparım. İstersen motor içinde kendisininde 406'sı olan Bİlgisayarlı motor ustamda var (dayımınoğlu) kaporta ustamda var (amcamınoğlu) ustalıkları gayet muazzamdır abi.

Bu arada led uygulaman harika olmuş nasıl yaptığını biraz anlatırsan sevinirim abi

Sayfa 3/21 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)