Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Yeni Üye Alp17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Diamond Grading Expert
    Model
    106

Rcz Sorularım Olucak..!

Aracı Almadan Önce Merak Ettiklerim Var Arkadaşlar.

1. 1.6 THP 200 Ps Yazılımla Kaç Hp Ye Çıkarabilirim ?? Yada Çıkartan Arkadaşlar Oldumu ?.

2. Çok Merak Ettiğim Bi Konuda Aracın Sesi Çıktğını Daha Duymadım Karşılaşmadım. Egsoz Hava Filtresi Kat İptali Susturucu Vs. Herhangibi Birini Yaparak Güzel Bir Ses Alabildinizmi Yada Şahit Oldunuzmu? Olduysanız Ne Gibi Değişiklikler Oldu. Bide Videosu Varsa Çok Makbule Geçer

Elime Geçer Geçmez Soluğu Maslakta Alıcakmışım Gibi Görünüyor Tecrübelerinize İhtiyacım Var.
    OnLy GoD CaN JuDgE Me

tatoo
    Ziyaretçi
    sitede bir video olacaktı ama bulamadım şimdi.. yazılım konusunda da yanlış bilmiyorsam stage stage yani 1.stage - 2.stage ve 3.stage adında 3 versiyon var.bunda sizin isteğinize göre daha yüksek bg elde edilebiliyor.. ses konusunda aracın içindeki ses güzel dışarıdan pek duyulmuyormuş bildiğim kadarıyla ama bunu da dediğiniz gibi son susturucu egzost sistemi ve kat.iptali ile aşılabilir diye düşünüyorum.

Meslek
    Diamond Grading Expert
    Model
    106
    dıştaki ses sıkınıtısıda bi tane örek göresem içim rahatlıyacakta baya baya fellik fellik gezıorum nette heryere bakıorum bı cok kısı aynı konudan muzdarip ciddi denemeler yok yada sonuca ulasılmıs bi bilgide yok bilemedım valla yazılım maksimum yazılıml 260 hp dıe okuyorum tabi nekadar saglıklı bılgı bılmıorum
    OnLy GoD CaN JuDgE Me

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Yazılım ile civarında güç artışı makuldur. Üzeride olur fakat sorun yaratabilir. Mekanik ekipmalarda değiştirilerek daha da fazla güç artışı elde edilebilir.

Egzoz sorusuna gelince ses alınamayacak egzoz yoktur. Dizelden bile ses çıkarıldıktan sonra Hele ki benzinli araçta ortalığı yıkacak bir ses te alabilirsiniz, Makul bir ses te...İşin ehli bir egzozcu istediğiniz şekilde bir ses almanıza yarcımcı olacaktır.

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Aktif Üye Alper90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    benim görüşüm motor modifiyesinde yapılacaksa eğer ilk iş fren sisteminin geliştirilmesidir çünkü motor ne kadar güçlü olursa frenlemende o derece iyi olmak zorunda önce balataları hortumları hatta kaliperleri değiştir derim sana ben düşünüyordum hatta hepsi ile ilgili bilgim var ama diskleri bulamıyoruz üretimi yok ömer 607nin disklerin olacağını söylemişti ama denemedim ama uyar dediyse uyar emin ol motora gelince bence en fazla stage 2 yaptır fazla zorlama motoru derim kendi fikrim bu tabi. kat iptali ise muaynede sorun yapar araç geçmiyor diye biliyorum düz boru kat iptali ve bir abarth egzos fazlasıyla güzel ses verir hatta duran araçların alarmı hiç susmaz emin ol belki bir zaman sonra sen bile bıkar söktürmek istersin
    Volkswagen Golf MK7

Yeni Üye
    Model
    207
    Yalnız 200 bg'lik rcz'in frenleri 156'dan farklı. Gayet te iyi tutarlar. Son sürat değişmedikten sonra bence fren sistemine müdahaleye gerek yok.
    Peugeot 207 RC - Shark Gray
    powered by Best Servis

Aktif Üye Alper90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    evet biliyorum diskler daha büyük ama son sürat illaki değişecektir sonuçta 60bg den söz ediyoruz dediğim gibi şahsi fikrim bana göre ilk iş fren mesafesinden başlanmalı.
    Volkswagen Golf MK7

Acemi Üye
    Meslek
    inşaat mühendisi
    Model
    308
    Alıntı Yasin CCK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım ile civarında güç artışı makuldur. Üzeride olur fakat sorun yaratabilir. Mekanik ekipmalarda değiştirilerek daha da fazla güç artışı elde edilebilir.

Egzoz sorusuna gelince ses alınamayacak egzoz yoktur. Dizelden bile ses çıkarıldıktan sonra Hele ki benzinli araçta ortalığı yıkacak bir ses te alabilirsiniz, Makul bir ses te...İşin ehli bir egzozcu istediğiniz şekilde bir ses almanıza yarcımcı olacaktır.

Yasin çok beğendim ben bunu acaba benim thp yede yaptırsakmı bi egzoz
    2011 308 Sportium 1.6 THP - 2009 107 Trendy otm. - 2011 Bipper 1.4 hdi

Aktif Üye mtahakorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    rcz de ben son susturucuyu söktüm ve yerine sadece tek boğum tüp susturucu koydum ses tatmin edici gayet güzel

yazılım konusuna gelirsek rcz de yazılım gerçekden çok iy oluyor araç üst devirlerde inanılmaz canlı benim aracımda yazılım var şuan çok memnunum 260hp birden yaparlarsa motor ömrün çok çok az olur en basit örnek ben aracımı kışın aracımı hiç kullanmadım garajda yatırdım ve 7000 km de baskı balata değiştim çok yüklendim bıraktı artık onun için bronz balata arayışındayım şimdi. tahmini bi güç soracak olursan 225-230 hp en fazla şuan stage 1 tabi 2 ye geçersen 250 diyorlar

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok
    200 hp RCZ'nin standart hali yetersiz mi ki güç artırıyorsunuz? Tabi amaca göre değişir ama yine de merak ediyorum ne yapıyorsunuz güç artınca?

tatoo
    Ziyaretçi
    Alıntı γuяdaeя Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    200 hp RCZ'nin standart hali yetersiz mi ki güç artırıyorsunuz? Tabi amaca göre değişir ama yine de merak ediyorum ne yapıyorsunuz güç artınca?
    bu yoruma da katılıyorum bencede 200 hp güzel..önce bu şekilde kullanıp daha sonra yazılım işlerine bulaşmakta fayda var bence

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Alıntı derwish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi sana egzosa bile gerek yok Göksel Abinin aracında sadece spor açık hava filtresi var 120HP sesine bakarsın abantta mükkemmel bence. Sadece hava filtresi yeterli olcaktır 156HP lik canavara.

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Alıntı derwish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaptıralım hocam Çok daha güzelini bile yapabiliriz ama egzozlu araç kullanmak biraz sabır işidir. Belli bir süre sonra baş ağrısı yapabilir

Alıntı mtahakorkmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...baskı balata değiştim çok yüklendim bıraktı artık onun için bronz balata arayışındayım şimdi.
    Taha bu işin merkezi Ankara, çok güzel bronz çakıyorlar..Gitmenede gerek yok yolluyorsun onlar yapıp geri gönderiyor. Yanlız bu bahsettiğim baskı için, balata yapıyorlarmı bilmem

Alıntı γuяdaeя Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı tatoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yoruma da katılıyorum bencede 200 hp güzel..önce bu şekilde kullanıp daha sonra yazılım işlerine bulaşmakta fayda var bence
    Anlaşılmayacak birşey yok ki

Bu işin sonu yok, 500HP aracınız olsa, onu da arttırmak isterseniz

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Esat
    Ziyaretçi
    Alıntı Yasin CCK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dun videoyu izlerken esim yanimdaydi tepksi soyle oldu
    : Ne yani simdi bu artislik mi yapiyor
    ben; yerlerdeyim gulmekten yok dedim canim ekszoz yapmis sesi dinletmek tanitmak icin koymus videoyu ama tepki ani cok hostu

Meslek
    Diamond Grading Expert
    Model
    106
    Neyse Bakalım Bı Alalımda Önce Sonra Deneme Yanılmayla Bişilerin Üstesinden Geliriz Heralde.. Daha Çok Bilgi Alış verişi Yaparız

Ayrıca 200 Hp Tabiki İyi Bir Güç Fakat Yetersiz Kalıcaktır Güçlü Arabaya Binmek Farklı Bi Duygu Bence Tercih Etmemin En Büyük Sebebi O Zaten.. Her Daim Kapışıcak Potansiyele Sahip Biriyseniz Bide 2. Plana Düştüğünüz Zaman Arabanın Camınımamını Kırasınız Gelıyor.. Tabi Kelle Koltukta Ama Risk Olmayınca Heyecan Olmuyor. (Tabi Etraftakılerı Tehlıkeye Atıcak Pozisyona Girmeden) Hastalık Birazcık

Bu Arada videolar çin tşk seyrettım bunu bı bunu goruorum işte bıde bı kaçtane daha..
    Konu Alp17 tarafından (02-05-2012 Saat 17:44 ) değiştirilmiştir.
    OnLy GoD CaN JuDgE Me

Acemi Üye Serhat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Abdullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi sana egzosa bile gerek yok Göksel Abinin aracında sadece spor açık hava filtresi var 120HP sesine bakarsın abantta mükkemmel bence. Sadece hava filtresi yeterli olcaktır 156HP lik canavara.
    malesef yeterli olmuyor geçen hafta green hava filtresi taktırdım malesef pek bi farkını göremedim.bence ses olayı hava filtresiyle olacak iş değil

Meslek
    Diamond Grading Expert
    Model
    106
    Alıntı Serhat61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malesef yeterli olmuyor geçen hafta green hava filtresi taktırdım malesef pek bi farkını göremedim.bence ses olayı hava filtresiyle olacak iş değil
    Ses alıcaz dıe butun aksamı kokunden degıstırcez heralde bu gıdısle
    OnLy GoD CaN JuDgE Me

Aktif Üye mtahakorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    ses olayını o kadar kafaya takmayın gidin egzozcuya son susturucuyu söktürün sadece düz boru döşesin onun yerine

Acemi Üye Serhat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki bunun herhangi bir şeye zararı var mı ve ses ne seviyede artıyor

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Alıntı Serhat61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kutu içi mi Açık mı?
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)