Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Acemi Üye nalgene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makine Teknikeri
    Model
    207

Aux ses problemi

Merhaba arkadaşlar.. Geçenlerde büyük bir hevesle mp3 çalarımdan müzik dinleyebileyim diye aux kablosu aldım fakat sonuç hüstan oldu mp3 çalarımdaki ses sonda olmasına rağmen teybin sesini 30 a getirdiğimde kolonlardan yok denecek kadar az ses geldi.. Bunun nedenini bilen var mı? Bir yerlerde temassızlık mı var acaba? Kablodan da şüpheleniyorum henüz başka bir yerde test edemedim.. Konuyla ilgisi olan arkadaşlar yadımcı olursa sevinirim..

Selamlar..
    207 PREMIUM 1.6 HDI 90 HP 5K

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Öncelikle kaliteli bir kablo kullanman gerekli. Normalde problemsiz çalışması gerekir. Bir de hem MP3 hemde aux girişine soketin tam olarak girmiş olmasına dikkat et. bazen son bir kısmı tık diye yerine oturtmayınca ses çıkışı çok azalıyor.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Aktif Üye
    Model
    308
    Aynen, Kablonun kalitesizliğinden kaynaklanıyor bende yaşamıştım bu sorunu.
    2008 Peugeot 308 1.6 HDI Premium<br />2006 BMW 320i

Meslek
    Makine Teknikeri
    Model
    207
    Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.. Kabloyu başka bir mp3 çalar ile test edeceğim olmadı kabloyu başka bir yerde deneyeceğim.. Benimki ucuz etin yahnisi hesabı oldu sanırım.. Teybin üzerine 3,5mm bir jack taksalarmış tadından yenmezmiş..

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok
    Alıntı nalgene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.. Kabloyu başka bir mp3 çalar ile test edeceğim olmadı kabloyu başka bir yerde deneyeceğim.. Benimki ucuz etin yahnisi hesabı oldu sanırım.. Teybin üzerine 3,5mm bir jack taksalarmış tadından yenmezmiş..
    Kablo kalitesi farkediyor gerçekten.. zaten çok az da olsa ses aldığını söylemişsin. Ya kablo kalitesiz, ya da jak tam oturmuyor.
    Aslında usb girişini bütün modellerde standart yapsalar keşke. Çok matah birşeymiş gibi sadece üst modellere koyuyorlar.

tatoo
    Ziyaretçi
    Alıntı γuяdaeя Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kablo kalitesi farkediyor gerçekten.. zaten çok az da olsa ses aldığını söylemişsin. Ya kablo kalitesiz, ya da jak tam oturmuyor.
    Aslında usb girişini bütün modellerde standart yapsalar keşke. Çok matah birşeymiş gibi sadece üst modellere koyuyorlar.
    noktası virgülüne katılıyorum +DS4R

socrates(MeRiÇ)
    Ziyaretçi
    Yüksek ihtimalle jack yerine tam oturmamıştır. Yoksa kablo ne kadar kalitesiz olursa olsun, bozuk değilse o denli az ses vermez...

Meslek
    Makine Teknikeri
    Model
    207
    Sorun kabloda arkadaşlar.. Meriç in dediği gibi jack yerine tam oturmuyor.. Biraz ileri geri ve sağa sola cevirince ses geliyor.. Belki kablo daha kaliteli olsaydı jack ı da daha düzgün olurdu.. Netten almıştım kabloyu şimdi gidip kendim seçeceğim.. Yorumlarınız için teşekkür ederim..

Selamlar..

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Problemin çözülecek olmasına sevindim. Hepimiz aynı şeyi yazmışız zaten. Sistemde arıza olmaması güzel. Kaliteli bir kablo ile keyifli müzik dinleyeceksin....
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg.&nbsp;Babylone Kırmızı

Meslek
    Makine Teknikeri
    Model
    207
    Sorunun kabloda olamsına bende sevindim.. O praranın çıkacağı varmış.. philips in 30-35 TL ye güzel kabloları var onlardan alacağım 1 tane... Asıl niyetim telefonun gps ini kullanırken sesi kolonlara aktarmaktı.. Dandik kablo telefondada işe yaramadı..

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    hadi geçmiş olsun ve gözünüz aydın diyelim şimdiden keyifli sürüşler.

Meslek
    Makine Teknikeri
    Model
    207
    Eyvallah Abdullah.. Geçen gün mediamarkt a gidip hama aux kablosu aldım bi tek o vardı.. ve sonuç yine aynı çıktı acayip sinir oldum... bu jack lar benim telefona uymuyor bir türlü.. bütün hevesim kaçtı anlayacağın.. bir de nette usd-sd çevirici modül satıyorlar.. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69770675/detay bu ürünü deneyen oldu mu acaba?

Tecrübeli Üye eyup_31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407
    böyle bişey benimde aklımda forumda konusuda açılmıştı http://www.forumpeugeot.com/showthre...3-için-USB-Box...
    BABASLAN
    2010 EXECUTİVE BLACK

Meslek
    Makine Teknikeri
    Model
    207
    Merhaba Eyüp 407 kullanan arkadaşlar baya uğraşmışlar.. Acaba bu alet bizim RD4 ler için uyumlumu ve performansı nasıl? Aramızda kullanan bir arkadaş var mı acaba?

Tecrübeli Üye eyup_31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407
    bildiğim kadarıyla kullanan yok... sen al kullan memnun kalırsan bende alacam
    BABASLAN
    2010 EXECUTİVE BLACK

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok
    Alıntı nalgene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah Abdullah.. Geçen gün mediamarkt a gidip hama aux kablosu aldım bi tek o vardı.. ve sonuç yine aynı çıktı acayip sinir oldum... bu jack lar benim telefona uymuyor bir türlü.. bütün hevesim kaçtı anlayacağın.. bir de nette usd-sd çevirici modül satıyorlar.. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69770675/detay bu ürünü deneyen oldu mu acaba?
    Başka bir telefon veya usb çalar ile denediniz mi kabloyu?
    Eğer ana üniteye cd değiştirici bağlanabiliyorsa, usb/sd çevirici de bağlanabilir diye düşünüyorum. Aynı mantıkla çalışıyorlar bildiğim kadarıyla.
    Forumumuzda Selim (parkmen) kardeş Süveyda'da kullanıyor. Ama 406 ünitesi farklı tabi.

http://www.forumpeugeot.com/showthre...hlight=parkmen

Meslek
    Makine Teknikeri
    Model
    207
    Kabloyu kendi telefonum, eşimin telefonu ve mp3 çalarım ile denedim. Bir tek benim telefondan azda olsa ses geliyor. Jack ı yerine tam oturtmayıp biraz çıkarınca daha fazla ses geliyor. Kulaklık takınca gayet güzel ses alıyorum bu cihazlardan aux kablosunu bağlayınca tık yok.. Nasıl bir jack problemidir anlamadım. RD4 lere cd changer bağlanıyor bildiğim kadarıylaparkmen ile bir görüşeyim duruma göre aklabilirim bu aletlerden 1 tane..
    Selamlar..

Yeni Üye
    Model
    207
    Siemens RD4 ile aşağıdaki cihazı sorunsuz kullanmıştım:
    http://www.connects2.co.uk/c2search....223&modID=1129

Ancak diğer markalar için bir şey diyemem denemedim...

Yeni Üye more-307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Turizim
    Model
    407
    Selam arkadaşlar eski bi konuyu tekrar acıyorum. 407 ye usb baglantısı yaptım Usb müzik caldıgımda sesi az geliyo kabloları kontrol etim tam oturuyor hepsi bu 407 ses az geliyor. Bi çüzümü varsa bilen arkadaşlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yeni Üye
    Meslek
    biyomedika cihaz teknikeri
    Model
    307
    Yıllar sonra konuyu hortlatıyorum ama en uygun cevabı burada alacağım sanırım,bana kızmayın lütfen...
    307 kullanıyorum ve aux kablosuyla müzik dinlemek istiyorum. Radyo çalarken hoparlörlerle ilgili hiç bir sorun yok ancak aux kablosuyla müzik dinlerken sağ ve sol bir arada çalışmıyor yani yön sorunu var gibi duruyor. Takıyorum ve sadece sol taraftan ses geliyor,kabloyu ters çevirip taktığımda da sadece sol taraftan ses geliyor. Sorun araçta olsa radyoda da bu sorunu yaşamam gerekirdi, aux kablosunda böyle bir sorun olabilir mi? yoksa sorun telefonda mı ? biraz fikir yürütebilir miyiz?

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)