56 sonuçtan 1 ile 20 arası

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Meslek
    yok
    Model
    yok
    Ayrıca şirketimizde 1.4 Peugeot 206 aracımızı aldığmızdan beri BRC kiti ile sorunsuz kullanıyoruz.

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    yakıttan tasarruf etmenin bedeli yaklaşık 5.000 lira!!!
    tasarruf yapacağım diyerek benzin-lpg kullanımından ortalama üç yılda ortaya çıkacak bir farkı baştan ödemek pek akıllıca gelmedi bana doğrusu...
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Aktif Üye tAKreS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Alıntı T@NeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakıttan tasarruf etmenin bedeli yaklaşık 5.000 lira!!!
    tasarruf yapacağım diyerek benzin-lpg kullanımından ortalama üç yılda ortaya çıkacak bir farkı baştan ödemek pek akıllıca gelmedi bana doğrusu...
    Hocam ben bu kiti scirocco da düşünüyorum...sciroccunun şehir içi tüketimi 13-14 litre civarında yani 60 kuruş...LPG de 30 kuruş olduğunu varsayarsak km de 30 kuruş kar ederim...Senede 20000 km yol yapıyorum yani 6000 lira kar demek...
    Bu arada bu kitler ilk marşta bile LPG ile çalıştığı için tasarruf oranı %55 deniliyor...
    Aşk Üç Harftir; BMW

Acemi Üye bylal666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Görsel Yönetmen
    Model
    406
    Alıntı tAKreS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben bu kiti scirocco da düşünüyorum...sciroccunun şehir içi tüketimi 13-14 litre civarında yani 60 kuruş...LPG de 30 kuruş olduğunu varsayarsak km de 30 kuruş kar ederim...Senede 20000 km yol yapıyorum yani 6000 lira kar demek...
    Bu arada bu kitler ilk marşta bile LPG ile çalıştığı için tasarruf oranı %55 deniliyor...
    LPG'nin egzos sistemine yaptıracağı bakım gideri 30000 km'de 1000TL civarı, ha yaptırmayan da var, git gide oluşan çekiş kaybı ve motorun uzun vadede resmen erimesi de cabası... Yanlış anlamayın 4 yıl boyunca LPG sistem takılı 307 kullandım, şimdi katettiim km düşük diye direk benzinli 308 VTI kullanıyorum, aradaki psikolojik fark bile yeter... Tabiki seçimler kişilerin kendilerine özeldir, ben bir araca LPG takılmasını doğru bulmuyor değilim, yıl bazında çok km yapan bir kullanıcı için ekonomik bir çözüm olabilir lakin 156HP turbolu bir canavara LPG takılmasını mantığıma yediremiyorum.

Aktif Üye tAKreS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Alıntı bylal666 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LPG'nin egzos sistemine yaptıracağı bakım gideri 30000 km'de 1000TL civarı, ha yaptırmayan da var, git gide oluşan çekiş kaybı ve motorun uzun vadede resmen erimesi de cabası... Yanlış anlamayın 4 yıl boyunca LPG sistem takılı 307 kullandım, şimdi katettiim km düşük diye direk benzinli 308 VTI kullanıyorum, aradaki psikolojik fark bile yeter... Tabiki seçimler kişilerin kendilerine özeldir, ben bir araca LPG takılmasını doğru bulmuyor değilim, yıl bazında çok km yapan bir kullanıcı için ekonomik bir çözüm olabilir lakin 156HP turbolu bir canavara LPG takılmasını mantığıma yediremiyorum.
    Açıkcası bende 156 hp THP ye LPG taktırmam...Taktırmışken 200 hp olana taktırırım Şaka bir yana param yetse 200 hp RCZ ye sağlam bir Lpg dönüşümü yaptırırım
    Aşk Üç Harftir; BMW

Acemi Üye bylal666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Görsel Yönetmen
    Model
    406
    Alıntı tAKreS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkcası bende 156 hp THP ye LPG taktırmam...Taktırmışken 200 hp olana taktırırım Şaka bir yana param yetse 200 hp RCZ ye sağlam bir Lpg dönüşümü yaptırırım
    200 HP'lik Asphalt'a param yetiyor lakin LPG kitine yetmiyor mu diyorsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)