Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
73 sonuçtan 61 ile 73 arası
    Tecrübeli Üye gokhancpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Kaptan
    Model
    308
    Türanim anlamazsın bizim forumda konu nerden nereye gecmis Bu guzel yorumun icinde ayrıca teşekkürler.
    308 AUTO 6R ENVY HDI

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok
    Alıntı anıl turan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende kendimce 508 izlenimlerimi yazayım... fiyatına gore guzel bir araç, selefine (407) gore çok ileride, yakıt tuketimi güzel, yol tutuşu iyi, performansı tatminkar. gel gelelim bir alex değil

şaka bir yana tarafsız bakarsam ki konu nasıl passat ve vw doğuş grubu satış stratejilerine geldi anlamadım - ikisinden biri tercih edecek olsam tercihim passat olurdu. çünkü ticari açıdan bakarsak değer kaybetmiyor.

aslında bu birazda denildiği gibi markaların satış politikası ile ilgilide ilgili. biz millet olarak kendimize zulmedeni severiz. (seveni severler hesabı) 5 ay sırada bekleriz, arabanın kaporasını vermemize ragmen 5 ay sonraki fiyattan alırız. ulaşması zor olanı elde etmek için imkanları zorlamak gibi bir amaç vardır içimizde doğuş grubuda bizi iyi tanıyor oyunu kuralına göre oynuyor.
    VW araçlarda sıra beklemeyle ilgili Ozan'ın bir mesajı vardı ama bulamadım.. Sanılanın aksine, araç çok sattığı için değil bayilere kısıtlı miktarda araç verildiği için sıra bekleniyormuş. Tabi bu belli modeller için geçerli (örneğin, TDI-DSG). Diğer taraftan pek çok şirketin ve filoların tercihi de VW olunca varın gerisini siz düşünün. Türkiye'de herhangi bir üretimi olmayıp bu kadar tercih edilen bir marka olmak, gerçekten bir başarı. Tüketici üzerinde bıraktığı "kalite" veya "değer kaybetmez" imajı kaçınılmaz. Haliyle etkinin olduğu yerde, doğal olarak tepki de oluyor.

Acemi Üye
    Arkadaşlar 508 için 2007 model araç olmadığından değer kaybıyla ilgili ufak bir matematiksel hesap koyacağım ortaya, kendiniz de bu tür hesaplar yapabilirsiniz;

2.0 motorlu avensis listeden 99'a satılıyor(bayiler iyi iskontolarda yapıyor), vw ise 114.000(bayileri hiç iskonto yapmıyor) şu anda. Tahminen iyi bir pazarlıkla 90'a alınırsa arasında 90/114= % 79, yani % 21 ilk satın almada pahalı bir araç vw.
    0 passat 114 - 54 = Kayıp= 60TL (sahibinden.com 110.000km civarı 2.0 motorlu dsg'li 2007 araç fiyatı - takriben modelindeki en üst fiyatlı araçlardan sahibindendeki)
    0 avensis 90-35 = Kayıp = 55TL (sahibinden.com 110.000km civarı 2.0 motorlu düz vites 2007 araç fiyatı - takriben modelindeki en üst fiyatlı araçlardan sahibindendeki)

gerçekten passat az kaybettiriyor Çok para verince ikinci elde muadil araçlardan daha pahalıya satılan passat ve diğer vw grubu araçların kayıpları da benzer aslında. Sadece kendini kandırma olayı var, passat az değer kaybeder diye. Emin olun bu hesapları 50 kere yapmadan bir cep telefonu bile almam, değer kaybı muhabbeti sadece şehir efsanesi. Ancak şuna lafım yok, mevcut algı aracın ikinci elde satış hızını etkiliyor. X araç 1 ayda satılıyorsa vw grubu araç 1 haftada, başka bir olay yok aslında.
    Konu gilgin tarafından (30-05-2012 Saat 04:23 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme
    2011 Peugeot 508 Allure 1.6 e-hdi

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    bende kendimce 508 izlenimlerimi yazayım... fiyatına gore guzel bir araç, selefine (407) gore çok ileride, yakıt tuketimi güzel, yol tutuşu iyi, performansı tatminkar. gel gelelim bir alex değil

şaka bir yana tarafsız bakarsam ki konu nasıl passat ve vw doğuş grubu satış stratejilerine geldi anlamadım - ikisinden biri tercih edecek olsam tercihim passat olurdu. çünkü ticari açıdan bakarsak değer kaybetmiyor.

aslında bu birazda denildiği gibi markaların satış politikası ile ilgilide ilgili. biz millet olarak kendimize zulmedeni severiz. (seveni severler hesabı) 5 ay sırada bekleriz, arabanın kaporasını vermemize ragmen 5 ay sonraki fiyattan alırız. ulaşması zor olanı elde etmek için imkanları zorlamak gibi bir amaç vardır içimizde doğuş grubuda bizi iyi tanıyor oyunu kuralına göre oynuyor.

Yeni Üye
    Model
    308
    Alıntı gilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 508 için 2007 model araç olmadığından değer kaybıyla ilgili ufak bir matematiksel hesap koyacağım ortaya, kendiniz de bu tür hesaplar yapabilirsiniz;

2.0 motorlu avensis listeden 99'a satılıyor(bayiler iyi iskontolarda yapıyor), vw ise 114.000(bayileri hiç iskonto yapmıyor) şu anda. Tahminen iyi bir pazarlıkla 90'a alınırsa arasında 90/114= % 79, yani % 21 ilk satın almada pahalı bir araç vw.
    0 passat 114 - 54 = Kayıp= 60TL (sahibinden.com 110.000km civarı 2.0 motorlu dsg'li 2007 araç fiyatı - takriben modelindeki en üst fiyatlı araçlardan sahibindendeki)
    0 avensis 90-35 = Kayıp = 55TL (sahibinden.com 110.000km civarı 2.0 motorlu düz vites 2007 araç fiyatı - takriben modelindeki en üst fiyatlı araçlardan sahibindendeki)

gerçekten passat az kaybettiriyor Çok para verince ikinci elde muadil araçlardan daha pahalıya satılan passat ve diğer vw grubu araçların kayıpları da benzer aslında. Sadece kendini kandırma olayı var, passat az değer kaybeder diye. Emin olun bu hesapları 50 kere yapmadan bir cep telefonu bile almam, değer kaybı muhabbeti sadece şehir efsanesi. Ancak şuna lafım yok, mevcut algı aracın ikinci elde satış hızını etkiliyor. X araç 1 ayda satılıyorsa vw grubu araç 1 haftada, başka bir olay yok aslında.
    ben yukarıdaki hesaba katılmıyorum. her iki aracta 2007 yılından sonra kasa değiştirdiler. illa bir yıl baz alınacaksa hesaplamanızda 2007 yılı yanlış bir yıl bence..

ayrıca her bayi mutlaka iskonto verir, hatta geçen bir arkadaşım scirocco ve a3 modelleri için ayrı ayri %6 ve %8 civarlarında indirim aldı.

+++

yaptığınız hesaplama üzerinden konuşmak gerekirse

114bin liralik passat (indirim almadığınızı varsaydığınız) 4 senede 60bin tl değer kaybederse bu araç değerinin %52sine
    90bin liralik (%9 indirim aldığınızı varsaydığınız) avensis 4 senede 55bin tl değer kaybederse bu araç değerinin %61 ine eş değer ki

avensis passata göre (indirim alındığı varsayıldığında bile) daha fazla değer kaybetmiş oluyor.
    Konu anıl turan tarafından (30-05-2012 Saat 16:22 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye Hasan_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim burdan anladigim 0 arac almamak gerektigi
    2008 Peugeot 407 SW Sport 1.6 HDİ Alüminyum Gri

Acemi Üye
    Model
    206
    Görünüşü çok hoşuma gidiyo

Acemi Üye
    ben yukarıdaki hesaba katılmıyorum. her iki aracta 2007 yılından sonra kasa değiştirdiler. illa bir yıl baz alınacaksa hesaplamanızda 2007 yılı yanlış bir yıl bence..

ayrıca her bayi mutlaka iskonto verir, hatta geçen bir arkadaşım scirocco ve a3 modelleri için ayrı ayri %6 ve %8 civarlarında indirim aldı.

+++

yaptığınız hesaplama üzerinden konuşmak gerekirse

114bin liralik passat (indirim almadığınızı varsaydığınız) 4 senede 60bin tl değer kaybederse bu araç değerinin %52sine
    90bin liralik (%9 indirim aldığınızı varsaydığınız) avensis 4 senede 55bin tl değer kaybederse bu araç değerinin %61 ine eş değer ki

avensis passata göre (indirim alındığı varsayıldığında bile) daha fazla değer kaybetmiş oluyor.
    Bakış açısı tabi, siz de kendinizce haklısınız. Yüzdesel bakarsak haklısınız ancak kaybın miktarını TL bazında değerlendirdiğinizde benzer miktarda kaybediyorsunuz. Ayrıca amcaoğlum yeni passat siparişi verdi, hem de benzinli düz comfortline araç, listeden 1000TL indirim yapmışlar sadece, düşünün dizel otomatik falan olsa fiyata bindirim yapacaklar herhalde, sizin verdiğiniz indirim oranı satışı kolay olmayan scirocco modelinde yapılmış, A3 ise konumuz dışı, sonuçta Audi.

Yeni Üye
    Model
    3008
    Ahmet hocam emeğine sağlık bende bir kaç şey eklemek istiyorum gözden kaçan en büyük eksi 80 km den sonraki rüzgar problemi ve hiç bir suretle kesilemiyor. 2. de bagaj kapağı açıldığında su alma problemi ve üçüncü ve son olarak motor bölümüne giren çamur 508 sahipleri motor bölümünü açtığınızda sağ ve sol kısmında çamurluk altlarından gelen çamur ve su şu anda fabrikadan iyileştirmeler geldi ancak sonuç negatif. bu arada yukarıda arkadaşımız cc demiş sanada üzücü bir haberim var 2012 cc 2.0 tdi aldık bugün ve büyük bir hayal kırıklığı araç bozuk yolda rezalet ve konfor sıfır lokurtu şeklinde bir sıkıntı var yarın araç resimlerini sizinle paylaşırım hemen servise geri döndük ve onlarda şaşkın çünkü alınan bir diğer aracıda çağırdılar aynı sıkıntı ondada mevcut ve bu araç 140.000 tl
    Konu lutfuk tarafından (04-06-2012 Saat 20:46 ) değiştirilmiştir.

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Alıntı lutfuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada yukarıda arkadaşımız cc demiş sanada üzücü bir haberim var 2012 cc 2.0 tdi aldık bugün ve büyük bir hayal kırıklığı araç bozuk yolda rezalet ve konfor sıfır lokurtu şeklinde bir sıkıntı var yarın araç resimlerini sizinle paylaşırım hemen servise geri döndük ve onlarda şaşkın çünkü alınan bir diğer aracıda çağırdılar aynı sıkıntı ondada mevcut ve bu araç 140.000 tl
    Olsun o VW

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Acemi Üye
    Alıntı lutfuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet hocam emeğine sağlık bende bir kaç şey eklemek istiyorum gözden kaçan en büyük eksi 80 km den sonraki rüzgar problemi ve hiç bir suretle kesilemiyor. 2. de bagaj kapağı açıldığında su alma problemi ve üçüncü ve son olarak motor bölümüne giren çamur 508 sahipleri motor bölümünü açtığınızda sağ ve sol kısmında çamurluk altlarından gelen çamur ve su
    1. Ben 130-140 ile giderken rüzgar sesini duyamıyorum arkadaşım, sizin araçta problem var bence, başka bir servisi deneyin derim.

2. Motor bölümüne giren çamur olayını ilk tespit eden kişiyimdir herhalde, çözümünü de Bursa Şançelik'e, İstanbul Efe Oto'da servislere ilettim ve bunu fabrikaya iletmeleri gerektiğini söyledim, ayrıca Peugeot genel merkezine mail ile bildirdim, kendileri böyle bir sorunun bilgisine sahip olmadıklarını vs... salladılar. Ben Bursa Şançelik'te çamurun giriş yaptığı noktaları gösterdim, çok basit birşey, poliuretan mastikle sorun 0 çözüldü. İsterseniz bir ara fotolarını çeker gönderirim size...

3. Bagaj kapağı açıldığında su alma problemi çözüleli 3-4 ay oldu, basit bir fitil uygulaması ile p-80 damlama azalıyor, kalanı zaten tüm araçlarda var, sorun olmaktan çıktı bence.

Yeni Üye
    Model
    3008
    o işlemi biz kendi servisimizde çoktan gerçekleştirdik ancak sigorta kutusu ve diğer ekipmanların sökülmesi sonucu bazı aksaklıklar ile karşılaştık gelelim ses yok probleminize üzgünüm 2011 de 2012 mayıs ayına kadar üretilen tüm 508 lerin sağ ve sol çamurluk ile kapı arasında yalıtım olmadığı nedeni ile ve kaput çamurluk fting uyumsuzluğundan dolayı rüzgarın içeri ses yapması zaten popaş tarafından da tüm servislere ayna ayarı kaput ve çamurluk ayarı ve köpük uygulaması için yazılar gitti servisiniz olan şançelikten detayları öğrenebilirsiniz sizin azaldı dediğiniz su problemi nedeni ile şu an 121 kişi ile peugeot davalık durumda bu arada ukalalık olarak adledilmesin diye yazmamıştım ancak söylüyeyim sakarya özöztürkler peugeot un sahibiyiz sormak istediğiniz konularda da sınırsız yardımcı olmaktan zevk duyarım

Acemi Üye
    Peki hocam, yetkili servis sizsiniz, ama ben gerçekten ses problemi yaşamıyorum, geçen ay ankara'ya gittim geldim, hız olarak da 150-160km hızlarını gördüm, ama belki müziğe fazla takılmışızdır Peki ben Balıkesir Çanga'da yakın zamanda 15.000 bakımına girmeyi düşünüyorum, o zaman sizden istirham etsem bana yardımcı olabilir misiniz bu konuda? Örneğin Popaş tarafından yollanmış yazıların tarih-sayılarını özelden atarsanız bu yazılardaki düzenlemelerin yapılmasını istiyorum diyebilirim serviste, size gelmek isterdim ama 280km mesafe var, git gel 560km

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)