Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Ahmet Ç.
    Ziyaretçi
    Alıntı Esat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet abi degerlendirmen icin sagol konu nerde baslamis nerde bitmis baksana aslinda sen 407 ile 508 i kiyaslamissin ama bir cumle buraya getirdi zaten soyle diyeyim vw le pejoyu kiyaslamamak lazim fiyat segment satis olarak her zaman aralarinda daglar kadar farklar var biz bunu kabul etsekte oyle etmesekte oyle maalesef disarda cikin 100 kisiye sorun 508 mi passatmi diye belki 3 kisi 508 i secer ayni fiyat ayni segment passat ve 508 i yanyana koyun ben sahsen vw i tercih ederim insanlarin %90 inda tercih ediyor zaten biz bunu kabul etsekte boyle etmesekte boyle...
    esatcım hayır ben zaten peugeot nun VW den aşağı kalmayacağını anlatamaya çalışan bir gönül elçisiyim zaten, eski yazılarım ortada.
    dsg li sıfır jetta alan arkadasımın örneğini vermiştim daha evvel komple sansuman değişti aracta örneğin.

Uzman Üye mahmut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407
    kardesim tartısmaya bile gerek yok herangi bir caddeye cıkıp bakın kac tane passat kac tane 508 göreceksiniz.adamlar 3 ay sıra bekliyor passatı almak icin 508 icinde bayıler sıra bekliyor musterı blupta satmak icinpeugeot un saglam olmasına saglam fakat bir 508 le passatı karsılastırmak dogru olmaz.

Ahmet Ç.
    Ziyaretçi
    Alıntı orhun57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    508'i bende denedim. Peugeot 407'den sonra bence yine aynı başarıda bir model yapmış. Ben çok beğendim söylediklerinize katılıyorum fakat gerçekten vw kalitesi hususunda sizinle aynı fikirde değilim. Ben bu cumartesi günü Vw yeni passat cc, tiguan, golf test sürüşlerim oldu. Golf ve tiguan aşina olduğum daha önceden kullandığım araçlardı. Passat cc (o gün lansman vardı) çok beğendiğim ileride alacağım bir araç gözüyle baktığım bir araçtı fakat kullandığım an resmen benim hayallerimi suya düşürdü. Hissiz, duygusuz bir arabaydı. İndiğimde rahatladım resmen. Kalite olarak emin olun 508 daha önde. Ben marka fanatikliği falan yapmıyorum sonuçta benim cebime giren veya bundan benim bir kazancım yok. Kaliteli iç mekan diyorsunuz mesela kendi arabamdan bahsedeyim 308'in iç mekanında kullanılan plastik aksamlar Golf'ün içindeki plastikten daha kaliteli, yumuşak bunu ellediğinizde bile anlarsınız. 508de de böyle emin olun. Dayanıklılık konusunda birşey diyemem, Vw gerçekten çok dayanıklıdır, Peugeot biraz daha hassas özen göstermek lazım gerekeni yaptığınız sürece asla geri kalmaz.
    bende aynen böle demek istedim

Uzman Üye mahmut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407
    Alıntı muhti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3-4bin daha koyarım yeni cc alırım. en azından Vw kalite hissini yaşarım
    dogru söze ne denir ki

Ahmet Ç.
    Ziyaretçi
    Alıntı T@NeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahmet hocam güzel değerlendirme olmuş.ufukta 508 var gibi.
    hayırlısı tanerhocam ama karaşimsekten vazgecmek zor

Esat
    Ziyaretçi
    Alıntı Ahmet Ç. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    esatcım hayır ben zaten peugeot nun VW den aşağı kalmayacağını anlatamaya çalışan bir gönül elçisiyim zaten, eski yazılarım ortada.
    dsg li sıfır jetta alan arkadasımın örneğini vermiştim daha evvel komple sansuman değişti aracta örneğin.

Abim be biz kabul etsekte etmesekte vw üstün bee onumuze sapkamizi koyup bi dusunelim satis rakamlarina musteri memnunyetine bak ona bakarsan benimde arkadasim 3 kere turbo arizaindan arabasini cekiciyle servise cektiler 2011 golf ama marka adamin arkasinda her aracta problem cikabilir benim aracimda kac tane problem cikti saysam sayfa yetmez burda kim ne dusunurse dusunsun her acidan bakildiginda her klansmanda en az %20 daha pahalli olmasina ragmen vw pejodan daha kaliteli arabalar uretiyor daha basarili satislar yapiyor ama bizim isimize geldigi icin biz pejoyu tercih ediyoruz.
    senin araban ariza yaptiginda etrafindaki bir cok insan bak iste pejo degilmi demistir kesin bunu duymussunudr halbuki 100bini devirmis bir aracta normaldir bunlar eger vw passatin olsaydi millet acaba neden oldu yahu derdi bunu hepimiz net biliyoruz.

Ahmet Ç.
    Ziyaretçi
    Alıntı Esat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abim be biz kabul etsekte etmesekte vw üstün bee onumuze sapkamizi koyup bi dusunelim satis rakamlarina musteri memnunyetine bak ona bakarsan benimde arkadasim 3 kere turbo arizaindan arabasini cekiciyle servise cektiler 2011 golf ama marka adamin arkasinda her aracta problem cikabilir benim aracimda kac tane problem cikti saysam sayfa yetmez burda kim ne dusunurse dusunsun her acidan bakildiginda her klansmanda en az %20 daha pahalli olmasina ragmen vw pejodan daha kaliteli arabalar uretiyor daha basarili satislar yapiyor ama bizim isimize geldigi icin biz pejoyu tercih ediyoruz.
    senin araban ariza yaptiginda etrafindaki bir cok insan bak iste pejo degilmi demistir kesin bunu duymussunudr halbuki 100bini devirmis bir aracta normaldir bunlar eger vw passatin olsaydi millet acaba neden oldu yahu derdi bunu hepimiz net biliyoruz.
    üstünlüğünü kabul ediyorum esatcım ama peugeot da aşağı kalmaz demek istiyorum kısaca,
    VW de de sıkıntı çıkyor demek istedim,
    yoksa peugeot üstündür diyemedim henüz

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok
    Tek tıkla anlık sinyal bizim Fiorino'da bile var yahu.. Peugeot 407'ye ve ondan öncesine koymamış mı? Tü kaka hiç yakıştıramadım. Sileceğin kalan suyu toparlama özelliği de var bizim arabada. Bildiğim kadarıyla 308'de yok. Allah bilir sizin arabalarda sinyal kolunun konumuna göre o tarafın park lambasının yanma olayı da yoktur... Peeh

Ahmet'cim ellerine sağlık.. üşenmemiş bilgilendirmişsin bizi de. Allah gönlüne göre versin sevgili dostum

tatoo
    Ziyaretçi
    Ahmet abi emeklerine sağlık ,bizimle paylaşmayı düşünmen yeter abi..

socrates(MeRiÇ)
    Ziyaretçi
    Alıntı γuяdaeя Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek tıkla anlık sinyal bizim Fiorino'da bile var yahu.. Peugeot 407'ye ve ondan öncesine koymamış mı? Tü kaka hiç yakıştıramadım. Sileceğin kalan suyu toparlama özelliği de var bizim arabada. Bildiğim kadarıyla 308'de yok. Allah bilir sizin arabalarda sinyal kolunun konumuna göre o tarafın park lambasının yanma olayı da yoktur... Peeh
    Hehehe, nerdeee... Benim 207 Premium versiyon olacak bide.. Ne sinyal kolu tek tık var, ne camda kalan suyu toplama özelliği

Şaka bir yana tekrar, peugeot, bu tip artık çok baz sayılabilecek bir takım özellikleri çok geç kalınmış hamlelerle araçlarına yerleştiriyor ne yazık ki

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok
    Alıntı socrates(MeRiÇ) Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hehehe, nerdeee... Benim 207 Premium versiyon olacak bide.. Ne sinyal kolu tek tık var, ne camda kalan suyu toplama özelliği

Şaka bir yana tekrar, peugeot, bu tip artık çok baz sayılabilecek bir takım özellikleri çok geç kalınmış hamlelerle araçlarına yerleştiriyor ne yazık ki
    Belli konularda cimri oldukları ortada ama bence çok da önemsenecek şeyler değil.. Bu park lambası özelliği belki yıllar yıllar evvel BMW'de vardı. Hoş 80'li model BMW'de elektrikli koltuk kafalığı ve elektrikli motor kaputu vs vardı ama konuyu dağıtmayayım

Diyorum ki, 207'nin duruşu yeter be Meriç.. İçine sinen 3-5 modifiye ile tadından da yenmez hani. Sen hala 207 RC jantı almadın mı bu arada?

Aktif Üye ErgunK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Fotoğrafçılık
    Bence markaları çok karşılaştırmamak lazım. Alman araçları zaten bütün dünyaca kalite ve dayanıklılık olarak iyi kabul edilir. Herhangi bir alman aracını ve herhangi bir diğer ülke aracını satış olarak yanyana koysanız insanların büyük çoğunluğu alman araçlarını tercih edecektir. Bu tamamen psikolojik olarak alman araçlarına duyulan güvenden kaynaklı.. Bende passat cc alacağıma şahsen 10.000 daha koyarım 2010-2011 model az km de temiz 5.20d alırım
    Sileceğin kalan suyu toparlama özelliği de var bizim arabada.
    fiat panda da bile var bu özellik.
    Peugeot 407 1.6HDI comfort

socrates(MeRiÇ)
    Ziyaretçi
    Alıntı ErgunK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiat panda da bile var bu özellik.
    oofff, çok güldüm...

Sen hala 207 RC jantı almadın mı bu arada?
    Yaa valla ne yapacağıma bir karar verebilsem Şimdi de 206 RC jantına taktım kafayı

Bu gidişle şu anki lastiklerim beni yolda bırakacak, değiştir artık beni, bittim öldüm geberdim diyor, ama maşallahı var halen çizgisinden sapmıyor yolda ( limitlere yaklaşmadıkça tabi )

Aktif Üye Hasan_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahmet abi izlenimlerini üsenmeyip bizimle paylasman cok düsünceli bir hareket, tesekkürler.

508 kullanmadim ama inceleme firsatim oldu. Derin bir inceleme yapamam, ama bir kac kücük ayrinti icin konusabilirim.

Yeni bir model bundan dolayi tabiki teknik ve kalite olarak 407'den daha iyi, ama 407 den sonra hangi arac bana o ic ferahligi verir bilemiyorum! Dedigin gibi cam daha dik ve ferahlik hissi daha az, diger normal otomobiller gibi

Sinyal koluna tek dokunusla 3-4 defa yanmasi bizim 407ler icin bir eksik, halbuki cok kullanisli bir özellik, hem sinyal kolunun ömrünüde uzatmaz mi!

Dıs dizayn olayina hic girmiyorum bile

Su sıralar benım kayinvalide eski polosunu degistirmek istiyor. Kadincagizin gönlünde yüksek ve büyük bir arac almak var. Mesala Vw Tiugan'a bayiliyor! Ama bu arada cok büyük park etme sorunu da yasiyor Bir peugeot icin ikna cabalarim sürüyor, fakat o hala Vw'dan yana. E bende biraz vebal almaktan cekiniyorum
    2008 Peugeot 407 SW Sport 1.6 HDİ Alüminyum Gri

socrates(MeRiÇ)
    Ziyaretçi
    Alıntı Hasan_33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E bende biraz vebal almaktan cekiniyorum
    "İyi olur Allahtan, Kötü olur Kuldan" diyerek boşuna dememişler. Gayet doğru bir karar...

Acemi Üye
    Beyler, konuya bir 508 sahibi olarak derinlik katayım ;
    508 hakkında şimdilik tereddütler var, ancak 508 sayısı piyasada gitgide artıyor, memnuniyet arttıkça bunun sonucu 2012'nin 2. yarısı ve 2013'de kendini gösterecektir. Hatta Ahmet Bey'in dediği sarkozy etkisi geçtikçe d segmenti satış listelerine bile girmeye şimdiden başladı.

Audi A6 sahibi bir arkadaşım aracımı ilk aldığımda aracıma binmişti, objektif bir insandır, araca ve kalite hissine bayıldı ve bana gerçekten doğru bir tercih yaptığım konusunda destek verdi. Hatta kapıyı 3-4 kez açıp kapadı, kapının tokluğu bile harika dedi (bu kapı meselesi garip bir konu, vw'de takmış kapıya). Birçok araç sahibi ile aracımda yolculuk yaptım ve hep sonuç aynıydı ama diğerleri itiraf edemedi, "abi herşey iyi de bu para peugeot'ya verilir mi?" diyebildiler

Ahmet Bey'in tespitleri güzel, bir iki özellikde ben söyleyeyim ;
    1. Araçta (allure olanlarda) gece farlar istediğiniz takdirde otomatik uzun kısa yapıyor, yolu analiz ediyor, önünüzde araç yoksa veya karşıdan gelen yoksa otomatik uzunlara geçiyor. Harika bir özellik.
    2. JBL ses sistem opsiyonunuz varsa gerçekten kaliteli bir ses sistemi ile aracı alıyorsunuz.
    3. Araç düşük yakıt tüketimi ve performansı birlikte sunabilecek bir sedan olarak tasarlandığı için biraz alçak, ancak bunun karşılığında sınıfının en iyi sürtünme katsayısı var ; 0.25cd . Ancak buna rağmen iç hacim mükemmel - arka diz mesafesi harika
    4. 4 bölgeli otomatik klimayı bu fiyat aralığında sunan tek araç
    5. ve daha birçok oyuncak daha...

Basitçe benim aracı tercih sebebim ;

1. 1.6(alırken vergisel sebeblerden uygun fiyatı)
    2. dizel (yakıt tasarrufu)
    3. e-hdi (ekstra yakıt tasarrufu ve çevre dostu olması)
    4. otomatik (konfor)
    5. aracın iç hacmi
    6. aracın kokpitine oturduğumda görsel zenginlik
    7. ekstra donanımlar
    8. aracın muadil araçlardan ekonomikliği + vs...

Bence araçta eksik olanlar ;
    1. Arka kamera eklenebilmeli idi,
    2. Lastik basınç sistemi yok,
    3. Bu donanımda bir araçta (özellikle allure) koltuk ısıtma standart olmalıydı, en azından serviste eklenebilmeliydi.
    Konu gilgin tarafından (28-05-2012 Saat 05:24 ) değiştirilmiştir.
    2011 Peugeot 508 Allure 1.6 e-hdi

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Nazicaze yazarken Nacizane demek istedim Naçizane değil. Klavye sorunu yaşamışım. En iyisi ben uzatmayayım.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    gilgin şu an Active TR paketi ve Allure TR paketi geliyor.

Active TR paketinde Yönlendirmeli Bi-Xenon Far, Far Yıkama, Akıllı Uzun Far Sistemi, Navigasyon ve 17" Jant geliyor. Ahmt abi de bu aracı test etmiş.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Aktif Üye dirtyharry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407
    Alıntı gilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler, konuya bir 508 sahibi olarak derinlik katayım ;
    508 hakkında şimdilik tereddütler var, ancak 508 sayısı piyasada gitgide artıyor, memnuniyet arttıkça bunun sonucu 2012'nin 2. yarısı ve 2013'de kendini gösterecektir. Hatta Ahmet Bey'in dediği sarkozy etkisi geçtikçe d segmenti satış listelerine bile girmeye şimdiden başladı.

Audi A6 sahibi bir arkadaşım aracımı ilk aldığımda aracıma binmişti, objektif bir insandır, araca ve kalite hissine bayıldı ve bana gerçekten doğru bir tercih yaptığım konusunda destek verdi. Hatta kapıyı 3-4 kez açıp kapadı, kapının tokluğu bile harika dedi (bu kapı meselesi garip bir konu, vw'de takmış kapıya). Birçok araç sahibi ile aracımda yolculuk yaptım ve hep sonuç aynıydı ama diğerleri itiraf edemedi, "abi herşey iyi de bu para peugeot'ya verilir mi?" diyebildiler

Ahmet Bey'in tespitleri güzel, bir iki özellikde ben söyleyeyim ;
    1. Araçta (allure olanlarda) gece farlar istediğiniz takdirde otomatik uzun kısa yapıyor, yolu analiz ediyor, önünüzde araç yoksa veya karşıdan gelen yoksa otomatik uzunlara geçiyor. Harika bir özellik.
    2. JBL ses sistem opsiyonunuz varsa gerçekten kaliteli bir ses sistemi ile aracı alıyorsunuz.
    3. Araç düşük yakıt tüketimi ve performansı birlikte sunabilecek bir sedan olarak tasarlandığı için biraz alçak, ancak bunun karşılığında sınıfının en iyi sürtünme katsayısı var ; 0.25cd . Ancak buna rağmen iç hacim mükemmel - arka diz mesafesi harika
    4. 4 bölgeli otomatik klimayı bu fiyat aralığında sunan tek araç
    5. ve daha birçok oyuncak daha...

Basitçe benim aracı tercih sebebim ;

1. 1.6(alırken vergisel sebeblerden uygun fiyatı)
    2. dizel (yakıt tasarrufu)
    3. e-hdi (ekstra yakıt tasarrufu ve çevre dostu olması)
    4. otomatik (konfor)
    5. aracın iç hacmi
    6. aracın kokpitine oturduğumda görsel zenginlik
    7. ekstra donanımlar
    8. aracın muadil araçlardan ekonomikliği + vs...

Bence araçta eksik olanlar ;
    1. Arka kamera eklenebilmeli idi,
    2. Lastik basınç sistemi yok,
    3. Bu donanımda bir araçta (özellikle allure) koltuk ısıtma standart olmalıydı, en azından serviste eklenebilmeliydi.

bu arada kapı dayanıklılıgı demişken

http://www.youtube.com/watch?v=Yc4P6VdIPRE
    407 executive premium 2.0 hdi bva ov

Aktif Üye dirtyharry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407
    508i ömer in sayesinde test imkanım olmuştu benim gözüme çarpan özellikler çok sessiz 1,6 tıya gore performansı gayaet basarılı detaylar ilgi çekici ,start/stop alınılması gereklı bır donanım
    407 executive premium 2.0 hdi bva ov

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)