Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 41 ile 60 arası
    Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    ahmet hocam 508 paylaşımların için öncelikle teşekkür ediyorum.. peugeotlarla vw kıyaslaması her zaman olmuştur olacaktırda..
    kendi yorumlarım şöyle olacak.
    vw dunya markası isim yapmış bilinen bir marka ikinci eldede kıymetını koruyor.Ama satış hizmetlerine sinir oluyorum. mesela ömer gibi işine gönül vermiş kardeşlerim vw de satış temsilcisi olsa harbiden satıştakı o olumsuz hava ortadan kalkar ve daha cok sevılır satar (ömer sana kimse vw sattıramaz bunu biliyorum merak etme ) .haa buna ragmen bızım millet 3ay bekler yıne vw alırım der oda ayrı bır konu .zaten bu yüzden haketmedikleri halde bu kadar satış yakalayabılıyorlar..
    ya inanırmısınız vw showroomuna gidiyorum bu sefer vw alacagım diyorum parada hazır tık peşin dememe ragmen efendim araç elimizde yok fiyatıda araç geldiğinde artar demleri yokmu sınır olup guzelce iyi dileklerimi sunup çıkıyorum .tekrar soyluyorum bu tavırlarından dolayı bu kadar satış rakamını haketmiyorlar gerçekten hak etmiyorlar .dikkat ettiysenız daha araçların kalitesinden bahsetmedım bile satıştakılerın tavırları insanı ordan kaçırmaya yetiyor..kaliteye gelecek olursak kısa ve net cevap verecegim benim için kaliteli araç vw degil bir üst markası olan Audi'dir.

Aktif Üye ErgunK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Fotoğrafçılık
    konunun farklı bi yere sapmasını istemiyorum ama vw 3ay beklenmesi konusuna çok takıldım çok fazla abartılıyor. babam her aracını vw alır ve her aracını siparişinin verir vermez işlemleri bitince teslim almıştır, keza birçok akrabam ve arkadaşlarım var yani çevremde 3 ay bekleyen kimseyi görmedim ben. şu anda passat cc de dahi sıra yok isteyen kişiye hemen teslim veriyorlar.... başta da dediğim gibi konuyu saptırmak istemedim ama vw nin satış rakkamlarını bu kadar da abartmayın derim..
    Peugeot 407 1.6HDI comfort

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    söylediklerim ankara içindir satış adetleri zaten ortada acık ara birinci ama benim için kalite vw degil audidir..

socrates(MeRiÇ)
    Ziyaretçi
    Alıntı mygold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim için kalite vw degil audidir..
    Doğru söze ne hacet, VW yi seven biri olarak, o kadar para veripte VW almam. Zaten param varsa az daha koyarım üstüne Audi alırım, huzura ererim

Acemi Üye
    Ömer, geçen bir arkadaş aldı, başka bir forumda sordu bize, Active Tr paketi, Akıllı Uzun Far Sistemi nereden açılıyor, tarif ettik, biz de yokmuş dedi. Bir kontrol et istersen, joystick sol yanında Auto yazan bir düğme var mı? Düğmenin altında uzun-kısa far şekli var.
    2011 Peugeot 508 Allure 1.6 e-hdi

Esat
    Ziyaretçi
    Alıntı mygold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahmet hocam 508 paylaşımların için öncelikle teşekkür ediyorum.. peugeotlarla vw kıyaslaması her zaman olmuştur olacaktırda..
    kendi yorumlarım şöyle olacak.
    vw dunya markası isim yapmış bilinen bir marka ikinci eldede kıymetını koruyor.Ama satış hizmetlerine sinir oluyorum. mesela ömer gibi işine gönül vermiş kardeşlerim vw de satış temsilcisi olsa harbiden satıştakı o olumsuz hava ortadan kalkar ve daha cok sevılır satar (ömer sana kimse vw sattıramaz bunu biliyorum merak etme ) .haa buna ragmen bızım millet 3ay bekler yıne vw alırım der oda ayrı bır konu .zaten bu yüzden haketmedikleri halde bu kadar satış yakalayabılıyorlar..
    ya inanırmısınız vw showroomuna gidiyorum bu sefer vw alacagım diyorum parada hazır tık peşin dememe ragmen efendim araç elimizde yok fiyatıda araç geldiğinde artar demleri yokmu sınır olup guzelce iyi dileklerimi sunup çıkıyorum .tekrar soyluyorum bu tavırlarından dolayı bu kadar satış rakamını haketmiyorlar gerçekten hak etmiyorlar .dikkat ettiysenız daha araçların kalitesinden bahsetmedım bile satıştakılerın tavırları insanı ordan kaçırmaya yetiyor..kaliteye gelecek olursak kısa ve net cevap verecegim benim için kaliteli araç vw degil bir üst markası olan Audi'dir.

Mucahit abi guzel bir özelteme yapmissin ellerine saglik ama bir kac cevap vereyim
    vw degil hicbir satis departmaninda calisan insan cok ozveriyle calismaz zaten (cogu icin gecerli git herhangi bir pejo bayiine bak cogu hayattan bezgindir gunde gereksiz blmem kac adamin bilmem kac sorusuyla karsi karsiyadir.)
    fiyat konusuna gelince nasi 70 binler dizel otm jetta yada golfe verilmeyecekse ayni sey pejo icinde gecerlidir bence 508 e ne o para verilir nede 308 e o paralar verilir maalesef bu markalarin degil distributorlerin firsatciligindan kaynaklandi 2000 cc zam yiyince 1.6 1.4 ten tam anlamiyla balli kaymak kadayifli ekmek yemeye basladilar özeti vw de pejoda AUDI de o paralari haketmiyor...
    vw le audi arasinda cok ucurum farklar yok bunuda belirteyim ama her zaman audi daha ustundur ama fiyat makasida git gide aciliyor nerdeyse full bi a3 308 in 2 kati fiyatina cikabiliyor
    adamlarin satis politikasida bu zaten inan stok tutsa insanlar belki bu kadar dusmezler markanin ustune mesela audi de daha kolay araba bulacakken vw de bulamiyorsun bide adamlar prensip sahibi belki adam kazikliyorlar ama bir duruslari var oda beni cok etkilemistir mesela ben arabayi alirken bir bayii 48000 tanidik bir bayii 47500 fiyat verdiler dip fiyat hic tanimadigim bir bayiiden 45000 e aldim arabami 44700 ede alan var ben 48000 e almis olsaydim kendimi keriz zannederdim acikcasi ama git dolas vw bayiilerini eger hatiri sayilir bir anidigin yoksa 100 euro dan fazla fiyat farki bulamassin buda bir durustur bence dedim ya ben pejoya biniyorum ama her zaman vw her platforma(sais fiyat hizmet nöans kalite anlaminda )daha ustun bir aractir...

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok
    Volkswagen = Das Auto... Tartışmaya gerek yok

Acemi Üye
    Esat Bey, size özellikle sabit fiyat verilmesi konusunda bir duruşları olduğu konusunda katılmıyorum. Peugeot'da aynı tarz bir uygulamaya gitmiş bildiğim iki sene önce, "Duruş" sergilemişler, haksız rekabet ve kazançtan biçok bayi acaip cezalar yemişlerdi. O vw satış duruşunun sebebi yok satmak, yoksa azıcık satışlar düşsün eminim bayiler %5-10 arası iskontolara başlar, firma satış fiyatlarında %5-10 arası geri gelir ve peugeotnun şu anki fiyatlarının bile altına iner. Tabi bu durum peugeot ve diğer firma fiyatlarına da yansır. Birçok bayiden farklı fiyat bence hoş bir durum, araç satın alırken fırsatları kollayıp uygun fiyatlı araba almak hoş bir olay. Fiyat konusunda şu an mesela peugeot satışları arttırabilmek için Ahmet Bey'in 79 fiyat aldığı aracı şu an 73-74'e alabilirsiniz bayisine göre (bu fiyatlarda yeni alan oldu biliyorum).

Bu arada 1.6 fiyatları garip gelecek size belki ama 2.0 motorların vergisi %60'dan 80'e çıktığından beri zamlanmadı ve bu ara satış rekabetinden dolayı fiyatlar geriledi. Şu an bunu bariz görüyorum satılan araç fiyatlarından. Piyasaların krizde olduğu dönemlerdeki fiyatları unutun arkadaşlar, o fiyatlar ancak yeni bir kriz ile ortaya yeniden çıkar. Bence fiyat konusunda piyasa dengesi buldu.
    2011 Peugeot 508 Allure 1.6 e-hdi

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Alıntı gilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömer, geçen bir arkadaş aldı, başka bir forumda sordu bize, Active Tr paketi, Akıllı Uzun Far Sistemi nereden açılıyor, tarif ettik, biz de yokmuş dedi. Bir kontrol et istersen, joystick sol yanında Auto yazan bir düğme var mı? Düğmenin altında uzun-kısa far şekli var.
    Active TR lerde Akıllı Işık sistemli B-Xenon far mevcut. Belki arkadaş düğmeyi bulamamıştır. Şu an Standda 508 olmadığı için bakamıyorum şirkete geçersem bakarım.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Esat
    Ziyaretçi
    Alıntı gilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esat Bey, size özellikle sabit fiyat verilmesi konusunda bir duruşları olduğu konusunda katılmıyorum. Peugeot'da aynı tarz bir uygulamaya gitmiş bildiğim iki sene önce, "Duruş" sergilemişler, haksız rekabet ve kazançtan biçok bayi acaip cezalar yemişlerdi. O vw satış duruşunun sebebi yok satmak, yoksa azıcık satışlar düşsün eminim bayiler %5-10 arası iskontolara başlar, firma satış fiyatlarında %5-10 arası geri gelir ve peugeotnun şu anki fiyatlarının bile altına iner. Tabi bu durum peugeot ve diğer firma fiyatlarına da yansır. Birçok bayiden farklı fiyat bence hoş bir durum, araç satın alırken fırsatları kollayıp uygun fiyatlı araba almak hoş bir olay. Fiyat konusunda şu an mesela peugeot satışları arttırabilmek için Ahmet Bey'in 79 fiyat aldığı aracı şu an 73-74'e alabilirsiniz bayisine göre (bu fiyatlarda yeni alan oldu biliyorum).

Bu arada 1.6 fiyatları garip gelecek size belki ama 2.0 motorların vergisi %60'dan 80'e çıktığından beri zamlanmadı ve bu ara satış rekabetinden dolayı fiyatlar geriledi. Şu an bunu bariz görüyorum satılan araç fiyatlarından. Piyasaların krizde olduğu dönemlerdeki fiyatları unutun arkadaşlar, o fiyatlar ancak yeni bir kriz ile ortaya yeniden çıkar. Bence fiyat konusunda piyasa dengesi buldu.

iste vw o yuzden vw kurumsallasmis her istedigi kafasina gore bu isleri yapmasin diye ortada bir monopol var zaten
    valla nedense biz o fiyatlardan sonra arttigini gorduk ne zaman %60 %80 oldu benim 45 e aldigim araba 56 oldu ne hikmetse bunda euronunda katkisi vardir ama bu kadarda degil yani
    eeeee tabi baktilar bu fiyata biz kimseye araba satamiyoruz millet 75 bin golfe 56 bin jettaya verecegine ustune 5-10 koyyup bmw ye mercedese biniyor akil var mantik var belki gene 0 ile 2.el kiyaslamasi olur ama bmw ile pejo mercedes ile vw kiyaslanmaz benim fikrim bu tabi.

Acemi Üye mmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
    Model
    406
    Nacizane bende fikrimi paylaşmak istedim malum yaz döneminde 0 bir araç alıcağız
    İşin her aşamasını geçtim Peugeot çok açık söylüyorum alman muadili vw kadar sağlam bir araç değil tasarım amaçlı sağlamlık dan ödünç verildiği düşüncesindeyim ben çünkü vw nin hiç bir modelinin peugeot tasarımları kadar hem iç hem dış başarılı olduğunu düşünmüyorum.Türkiyede istenen satış rakamlarına ulaşamadı peugeot en yoğun satıldığı dönem sanırım ticari olarak j9 ve boxer ın ilk çıktığı dönem 106-206 dır binekte ama Peugeot nun satış sistemini kesinlikle tümden değiştirmesi gerek. bayiye gidersin satış danışmanı sana bakar soru sorarsın arkadaşına sormaya çalışır cebinde kopya taşı istersen hiç hoşuma gitmedi ilgi alaka maalesef yok skoda da dahi hem daha güleryüzlü hem daha bilgili satış danışmanları var her bayi için doğru olmaz yaptığım yorum ama gittiklerimde bununla karşılaştım ayrıca kendi aracım içinde konuşayım 1 mt kablo kullanıp bir araçta yol bilgisayarını standart olarak sunmuyorsa bir marka ben o markanın iyi niyetinden ne yazık ki şüphe ederim ...
    Konu mmutlu tarafından (28-05-2012 Saat 15:03 ) değiştirilmiştir.
    Start It.Drive It.Lıve It Peugeot 406 Mustafa MUTLU Ruse Bulgaristan H 8859 AX

Esat
    Ziyaretçi
    Bence adminlerden birinin bu konuyu vw mi peugeot mu diye bir baslikta acmasi gerekiyor cunku konu kendi amacindan sapmis gibi bunda belki buyuk pay sahibiyiz ama sonucta herkes kendi fikirlerini soyluyor

Ahmet Ç.
    Ziyaretçi
    hepimiz pugcuyuz hepimiz FP cuyuz gerisi yalan boşverin

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    herkesin standartı, dünya görüşü, algısı, önceliği diğerininkinden farklı.o yüzden markalar ve modeller var zaten.
    kimi için imaj herşeydir, kimi için fayda maliyet oranı.bazıları için bir aracın iyi veya kötü olmasının tek şartı direk taşıdığı amblemdir.
    bu sebeple herhangi bir yorum yapmayacağım.nasıl olsa hiç birşey değişmeyecek.herkes bildiğini söylemeye devam edecek...
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Alıntı T@NeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkesin standartı, dünya görüşü, algısı, önceliği diğerininkinden farklı.o yüzden markalar ve modeller var zaten.
    kimi için imaj herşeydir, kimi için fayda maliyet oranı.bazıları için bir aracın iyi veya kötü olmasının tek şartı direk taşıdığı amblemdir.
    bu sebeple herhangi bir yorum yapmayacağım.nasıl olsa hiç birşey değişmeyecek.herkes bildiğini söylemeye devam edecek...
    Nokta.

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Acemi Üye TFSI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    deri giyim
    sevemedim seni kara gözlüm demek istiyorum
    Jetta 1.6 FSI 115 2007 Derin siyah.

Acemi Üye TFSI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    deri giyim
    İtici geliyor bana bu kasa
    Jetta 1.6 FSI 115 2007 Derin siyah.

socrates(MeRiÇ)
    Ziyaretçi
    Hastasıyız

Tecrübeli Üye orhun57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    İsteyen gitsin vw alsın isteyen peugeot alsın. Bunlar zevk işi. Sevmeyen beğenmeyen gider vw alır peugeotdan pişman olan almaz bir daha. Aldıysa satar vw alır. Ben fanatiklik falan yapmıyorum yapmamda ama şunu söylerim fazla abartılıyor. Passat cc hakkında yorumları söyledim umarım yanlış anlamazsınız beni ben arabaya kötü demedim sadece beni çekemedi dedim. Mesela şu sıralar günümün büyük bir kısmı babama kendine tiguan/q5 alsın diye baskı yapmakla geçiyor. Bende çok golf baktım ama kısmet olmadı 4 ay beklememi söylediler fiyatın değişebileceğini söylediler babamda bundan rahatsızlık duydu şimdi iyiki bunu aldım diyorum çünkü çok daha ferah ve azda olsa daha büyük en önemlisi bu benim için.
    2011 Peugeot 308 Auto6R 112 hp Comfort Pack Executive Paket

2014 VW Golf Mk7 1.6 TDI Comfortline + 2014 VW Golf Mk7 1.4 TSI Highline

Yeni Üye
    Model
    308
    bende kendimce 508 izlenimlerimi yazayım... fiyatına gore guzel bir araç, selefine (407) gore çok ileride, yakıt tuketimi güzel, yol tutuşu iyi, performansı tatminkar. gel gelelim bir alex değil

şaka bir yana tarafsız bakarsam ki konu nasıl passat ve vw doğuş grubu satış stratejilerine geldi anlamadım - ikisinden biri tercih edecek olsam tercihim passat olurdu. çünkü ticari açıdan bakarsak değer kaybetmiyor.

aslında bu birazda denildiği gibi markaların satış politikası ile ilgilide ilgili. biz millet olarak kendimize zulmedeni severiz. (seveni severler hesabı) 5 ay sırada bekleriz, arabanın kaporasını vermemize ragmen 5 ay sonraki fiyattan alırız. ulaşması zor olanı elde etmek için imkanları zorlamak gibi bir amaç vardır içimizde doğuş grubuda bizi iyi tanıyor oyunu kuralına göre oynuyor.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)