19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: @07 Leo ;)

Yeni Üye

@07 Leo ;)

Yasin kardesimin yogun istegi uzerine eski aracim olan 2008 model pug 207 mi sizlerle paylasmak istedim... 1.4 turbo diesel trendy aracim 68hp guc uretiyordu ...fakat islemler sonunda 100hp yi ve max hiz olarak 195km yi cok rahat gordum...

oncelikle aracimda ne gibi islemler yapmistim onlari paylasiyim sonra video ve fotolara bakabilirsiniz.

motor: Turbo pali ve agiz buyutldu...Kat iptal edilmedi ici bosaltilip temizlendi... almanyadan arkadasim araciligi ile getirttigim modul mevcut iken Megachips Yazilim atildi. K&N kutuici havafiltresi takildi.Adana suayip ustadan Araclarimiza uygun uretilen Diesel performans Egsoz takildi...ve son olarak Sprint Booster (gaz tepkime arttirici) modul takildi...
    not: bu islemler sonunda adana Four tuning Mansur kardesimle Dyno da yaptigimiz olcumlerde aldigimiz sonuc - stokta 68+- hp islemler sonrasi 100+-hp olarak cikti...
    ve Bor katki maddesi aracimda kullanildi bu islemler boyunca bir sikintisini gormedim.

ic mekan: 3M film uygulamasi... ic aydinlatmalar led olarak degisti... koltuk baslarina foliotech yaylar takildi... suan adini tam hatirlayamacagim ama sanirim arm li birseydi orjinal kol dayama monte edildi (cok faydasini gordum.) ... ve GasLock Mavi ledli Vites topuzu mevcut idi.

Dis gorunum: Orginal Gt tampon... Orjinal Gt Spoiler (orjinal den kastim aracimi daha show roomdan teslim almadan siparis ettirdim ve geldi takildi oyle teslim aldim) takildi ve yan citalar boyatildi.Natilius ferrari korna ...dikiz aynalari alti sinyaller park a baglandi.... Junyan Ledli siyah zemin Angel Farlar yine Junyan Ledli Smoked Stoplar ve uzun kisa ve sisler de mtec xenonlar mevcut idi. keyfiyen yine foliotech on tampon izgarasina gizlenmis mavi kirmizi Led strobelight mevcut idi. arka sislere de type r marka strobe light monte etmistim... cok eglenceli bir goruntu oluyordu.

yuruyen: orjinal Gt 17" Jantlar ve 215/45/17 lastikler . KW Variant 2 Yukseklik ve sertlik ayarli Coil-Over Kiti. Brembo Kaliper Kapaklari(cok fazla ustunde durmadi benim gozume guzel gelmedi o sebeple).

fotograflar:

bu hiz fotografi cekildiginde aslinda hiz 195 idi ama benim bilgim disinda ve acele cekilmeye calsiilinca ben yavaslarken cekilmis bir fotodur...

videolar :

ic mekanda ses etkili cikar diyenler icin dis mekanda da cekim yapmistik
    o videoyu da bulunca ekleyecegim... simdilik bukadar... foto buldukca eklerim ... her turlu soru sorabilirsiniz bilgi paylastikca zenginlesir
    Konu Yasin CCK tarafından (04-06-2012 Saat 09:21 ) değiştirilmiştir.

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    İşte bu

Hemşerim sizin oraların aracı çok güzel yaa Profesyonelce yapılmış her dokunuş ve sonuç mükemmel

Detaylı anlatımın ve paylaşımın için teşekkürler Bora. Foto ve videolar görünmüyor ben şimdi el atarım ona

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Aktif Üye fexzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat Mühendisi
    Model
    307
    307 için coilover arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Araca diyecek bişi zaten yok
    2004 307 XT BVA oto. & '95 MB S320

Yeni Üye
    Alıntı fexzi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    307 için coilover arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Araca diyecek bişi zaten yok
    tesekkur ederim...

FT tuning: Kemal Bey var orada sorumlu kisi... benim yonlendirdigimi de iletin (bora alper Mersin 207 )yardimci olacaktir... coil over maliyetli birsey fakat 207lerin amortisor baslari ne yazikki spor yayda cok elverisli degil ozelliklle 3,5 tan daha fazla dusurmek isterseniz amortisor baslari tokur tokur oterler... oyuzden coil over tercih ettim ... oncelikle yay sorunuz Kw dunyanin lider gelen markalarindan bu konuda ...eger maddi durum sikinti olmaz derseniz coil over i kesinlikle tavsiye ederim...
    0216 427 37 47
    0216 427 00 70
    Dahili: 1233

Tecrübeli Üye cmr_cihangir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Uzman Eğitmen
    Model
    308
    RockNRolla'nın kardeşi gelmiş desenize. Çok özel bir araç olduğu her halinden belli. Forumda daha etkin olmanızı diliyorum. Kazasız belasız keyifli sürüşleriniz olsun....
    2015 Peugeot 308 allure 1.6 BlueHdi 120 HP Lav Kırmızısı

Yeni Üye
    tesekkur ederim ... her kisinin araci kendine ozel aynen kazasiz belasiz surusler olsun

Tecrübeli Üye eyup_31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407
    harika bir aslan daha özellikle gt jantlar 207 ye apayrı hava veriyor...jaramızda jant konusunda kararsız 207 sahibi var mı
    BABASLAN
    2010 EXECUTİVE BLACK

Yeni Üye
    Alıntı eyup_31 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    harika bir aslan daha özellikle gt jantlar 207 ye apayrı hava veriyor...jaramızda jant konusunda kararsız 207 sahibi var mı
    aslinda ben kararsizdim ama janti bulamadigim icin alamadim... yoksa bu yerlebirlikle en guzel jant beyaz O.Z jantlar tabii ki 18"

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    formumuza hoşgeldiniz .. işlemler çok yerinde ve guzel olmuş 207'nin havası değişmiş.tanışmamıza vesile oldugu için yasin kardeşimede ayrıca teşekkür ediyorum..

Yeni Üye
    hosbulduk...

Yeni Üye
    https://www.facebook.com/#!/photo.ph...type=2&theater bu da bir ilk zamanlar videosu... gaslock vitez topuzunu daha detayli gorebilirsiniz

Yeni Üye
    https://www.facebook.com/#!/photo.ph...type=3&theater bu da dyno olcum videosu... unutmayalim ... dumansiz guc guc degildir :P

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Bu kadar duman atıyormuydu yaa Ama dyno sırasında fazla yüklenildiği içindir Çakarlı halinide görmemiştim, güzel olmuş

Bunlarda benim favorilerim

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Yeni Üye
    coilli fotolar ...benim harddisk i bulsam daha foto bol ama bulamadim... Sprint Booster race modundayken ve 100hp iken tam gaz da boyle duman atiyordu ama hareket halinde bu yogunluk gozukmuyor...

socrates(MeRiÇ)
    Ziyaretçi
    Turbo Pali ve ağzı büyütme işlemi nasıl yapılıyor biraz bilgi verebilir misin ? Maliyeti, uygulama kolaylığı ve güce ne kadar etki ettiği gibi...

Yeni Üye
    Adana da simdi adini unuttugum bir turbo ustasi vardi ... ben libyada calisirken adanadaki arkadaslarim araciligi ile bulmustum... yazilim vesaire turbo yetersiz kaliyordu... fazla isinma yapip yag yakmasin ve kendini madara etmesin die boyle bir isleme girmistik... ve saglikli sonuc elde ettik hem duman yari yariya kesildi hemde motor rahatladi... islemler yapildiginda birebir baslarinda degildim...

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    süper vallahi Allah nazardan korusun.

Yeni Üye
    Alıntı Abdullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süper vallahi Allah nazardan korusun.
    amin allah Allah simdiki sahibine bagislasin dicem ama duyduguma gore... Leo artik kotu kullaniliyor

Acemi Üye
    Model
    206
    Maşşalah

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)