Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Yeni Üye
    Model
    205

407 almak istiyorum ama bilgilerinize ihtiyacım var..

arkadaslar ilgilisiniz yada yetkılı 407 hakkında bilgilerinize basvurmak istiyorum benı bılgılendırebilirmisiniz, rica ertsem

2.0 execu.modelı 2005 model benzınlı düz vites(manuel) almak istiyorum.

1.cok mototr arızası cıkardıgı söylenıyor.
    2.aractan ses gelıyor ve servis bu sesi gideremıyor.
    3.altı cok yere vuruyor.
    elektirik aksamnda problem olusuyormus

saygılar tesekur ederım .

tatoo
    Ziyaretçi
    1) alacağınız araç ne olursa olsun 2005 model.Sizden önceki sahibi aracı nasıl kullandığına bağlı olarak bu söylediğiniz değişebilir.Ama tavsiyem 2007 ve sonrası modelleri olur.
    2)bu sorun hakkında birşey diyemeyeceğim ama forumumuzda 407 oldukça yaygın kullanılan bir model ve ben henüz böyle bir şikayet görmedim.Burda da sizden önceki sahibinin kullanım tarzı ve aracına bakması etken.
    3)arabanın burnu biraz uzun olduğu için altı alçak sayılabilir aracın ama yay vb unsurlar uygulanmadığı sürece ve çok dengesizce kullanılmadığı sürece herhangi bir problem yaşayacağınızı sanmıyorum.
    Bu arada aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar bol paylaşımlar dilerim.

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    407 hala zamanının ötesinde bir dizayna sahip D sınıfı bir araç. geniş iç hacmi şık duruşu ve geniş donanım paketleri ile alınası bir otomobil. Eğer büyük motor hacimli bir 407 istiyorsanız ilk gelen serilere yani 2005 li yıllara gideceksiniz . Son yıllarda sadece 1.6 HDi versiyonları geldi. İlk geldiği yıllarda 3.0 lt. V6 seçeneği bile ithal edilmişti.2005 model yılı olarak 8 yıllık bir araç. Geçmişini araştırmışsınız ve bu almak istediğiniz araçta bir ses var diyorsunuz. Bence mümkünse ilik sahibinden servis bakımlı ve geçmişi bilinen bir almanız yerinde olur. Motor arızası varmış, elektrik sistemi arıza yapıyormuş gibi bence Peuegot u kötülemek için yapılmış yorumları önemsemeyin. Her otomobilde olan arıza ortalaması peugeot serilerinde de mevcut ve özellikle yeni jenerasyonlarda peugeot kronik olabilecek arızaların önüne geçti.Piyasa'ya çok fazla sayıda 407 mevcut iyi bir arayışla executive veya dynamic donanımlı 2.0 lt. şık bir 407 bulup keyifle kullanabilirsiniz.2009 ve sonrası 407ler de pek çok iyileştirmeyi kapsayan makyaj uygulanmıştır.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Aktif Üye dirtyharry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407
    Alıntı reisG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    407 hala zamanının ötesinde bir dizayna sahip D sınıfı bir araç. geniş iç hacmi şık duruşu ve geniş donanım paketleri ile alınası bir otomobil. Eğer büyük motor hacimli bir 407 istiyorsanız ilk gelen serilere yani 2005 li yıllara gideceksiniz . Son yıllarda sadece 1.6 HDi versiyonları geldi. İlk geldiği yıllarda 3.0 lt. V6 seçeneği bile ithal edilmişti.2005 model yılı olarak 8 yıllık bir araç. Geçmişini araştırmışsınız ve bu almak istediğiniz araçta bir ses var diyorsunuz. Bence mümkünse ilik sahibinden servis bakımlı ve geçmişi bilinen bir almanız yerinde olur. Motor arızası varmış, elektrik sistemi arıza yapıyormuş gibi bence Peuegot u kötülemek için yapılmış yorumları önemsemeyin. Her otomobilde olan arıza ortalaması peugeot serilerinde de mevcut ve özellikle yeni jenerasyonlarda peugeot kronik olabilecek arızaların önüne geçti.Piyasa'ya çok fazla sayıda 407 mevcut iyi bir arayışla executive veya dynamic donanımlı 2.0 lt. şık bir 407 bulup keyifle kullanabilirsiniz.2009 ve sonrası 407ler de pek çok iyileştirmeyi kapsayan makyaj uygulanmıştır.

d
    407 executive premium 2.0 hdi bva ov

Yeni Üye
    Model
    407
    Ben yaklaşık olarak 4 aydır 2005 model 2.0 exc. kullanıyorum.Bana sorarsan aracın geçmişini bir araştır sorun sıkıntı yoksa hemen al derim.Almadan geçirdiğin zaman boşa geçirdiğin zamandır.(2002 model Ford Mondeo Ghia otomobili 2 yıl kullanmış biri olarak bunları söylüyorum.)

Acemi Üye BEYAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    konuyu açan arkadaş acaba aracı aldımı..
    benımde merak ettiğim konu lpg takıldığında şehir içi tüketimi nekadar oluyor.teknik bilgiye sitede nerde ulaşabilirim herhangi bir konu bulamadım yada gözümden kaçtı?
    araba dediğin yan yan gider

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Alıntı BEYAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu açan arkadaş acaba aracı aldımı..?
    Soracağını sordu, alacağını aldı ve gitti. Bir çokları gibi... Bir daha kolay kolay uğramaz buralara...

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Yeni Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    ACİLLLL 407 2006 model aracım bindirmelerde siyah duman atıyor acaba neden? bulunduğum yerde servis yok özel servise gittiğimde ise herhangi bir sorun yok krum bağlamış falan dediler ama çok fena duman atıyor böyle bir sorunla karşılaşan oldumu acaba yardımcı olurmusunuz...iyi formlar

Yeni Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    yok mu 407 kullanan

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    Alıntı kirsehirli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ACİLLLL 407 2006 model aracım bindirmelerde siyah duman atıyor acaba neden? bulunduğum yerde servis yok özel servise gittiğimde ise herhangi bir sorun yok krum bağlamış falan dediler ama çok fena duman atıyor böyle bir sorunla karşılaşan oldumu acaba yardımcı olurmusunuz...iyi formlar
    dizel araçların dip gazda bir miktar siyah duman atması normal.
    bir de araca chip uygulanmışsa sizin bindirme diye tabir ettiğiniz gaza yüklenme esnasında siyah duman atar.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Yeni Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    yok yok öle dip gaz filan yapmıyorum diyelim ki biraz rampa var o zaman yapıyor kesik kesik duman atması oluyor sonra geçiyor çekişde düşme de oluyor nereye baktırmalıyım chip uygulamsı yapıldığını nasıl anlarım ve chip uygulaması yapılmışsa araç daha da güçlü olması gerekmez mi?

Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    size kendimden bir alıntıyla cevap vereyim

Alıntı TanerHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    aracın siyah duman atmasına gelince dizel motorlar dip gazda ve yüksek devirde yapıları gereği bir miktar siyah duman atar ki bu da normal.

ancak siyah duman fazla ise o zaman sebebini aramak gerekir.bunun birçok sebebi olabilir: enjeksiyon aksamındaki bir arıza, hava filtresinin
    çok kirli olması, hava debi sensörünün arızalı olması, EGR sisteminin arızalı olması siyah dumana sebep olur. ayrıca eğer sizden önceki sahibi
    araca chip tuning yaptırmış ise bu bile siyah duman sebebidir.
    *GÜMÜŞ OK*
    Alüminyum Gri

Yeni Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim ilk iş serviste komple bir bakım yaptırmak olacak arabamı seviyorum ama bu durum beni düşündürüyor birde aracım ortalama 6.3 lt /100 km yakıyor bu normal mi sizlerde durum nedir

Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    6.3lt şehir içiyse gayet iyi.
    ben de şu an 7 lt civarı.
    *GÜMÜŞ OK*
    Alüminyum Gri

Yeni Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    6.3 lt karma şehir içi 7 lt uzun yolda 100-120 arası gidiyorum kırşehir yolu çok iyi araç zorlanmıyor ama şehir içinde yakıt artıyor

Acemi Üye HakanAnt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Turizm
    Model
    407
    Uzun bir aradan sonra tüm dostlara merhabalar,Antalya dan selamlar sevgiler

Yeni Üye
    Meslek
    Serbest
    Model
    yok

Question 407 alayım mı?

Öncelikle forumpeugeot ailesine merhaba konuyu yanlış bir yerde açtıysam üzgünüm.
    Bir kaç sorum olucak yaklaşık 1aydır 407 ve 206 felline panaromic modellerine bakıyorum tabi 2005 veya 2006 407üzerinde yoğunlaştım fakat her kafadan bir ses çıkıyor gerçek bilgi sahipleri olarak sizden öğrenmek isterim normalde yıllarca ford kullandım ve sıkıldım 407 alıyımmı Parça pahalımı bir kaç araba buldum link versem yardımcı olurmusunuz ?

Yeni Üye
    Meslek
    Serbest
    Model
    yok
    Birde Ankara civarı 2005 2006 satan arkadaşlar varsa benzinli bakmak isterim

Acemi Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    Arkadaşım bende 2006 model 407 var. Bende Ankara'dan aldım. Ancak dizel. Dizel almanı tavsiye ederim. 2007 model ve üzeri 407'lerde belli farklılıklar var. Araştırmanı tavsiye ederim. Genel olarak görüşüm 407 alınır

Acemi Üye P.Lovers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makine Mühendisi
    Model
    407
    2006 yılından beri kullanıcısıyım. Allah'a şükür ne tık dedi nede yarı yolda bıraktı. Tekrardan 2006 yılına dönsem yine yeniden alacağım araba. Bence düşünülebilir tabi son karar sizin, hayırlı akşamlar

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler