Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
43 sonuçtan 21 ile 40 arası
    tatoo
    Ziyaretçi
    Alıntı deepbluese Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu hafta sonu he galerileri hemde açık oto pazarlarını gezeceğim ondan sonrada vbir internet taraması yapıp öyle karar vereceğim elbetki doğru düzgün birşey çıkacaktır.Aslında dostlarım benim tereddütte olmamın tek sebebi bu markayı hiç bilmemem ford honda volvo reno fiat audi bunların herşeylerini biliyorum ama bu fransız arabaları özellikle citreon ve peugeot gerçekten çok hassas ve nazik kullanım gerektiriyor aslında en iyi araba orta yaş memurdan alınır onlar ne bakımını aksatır ne hor kullanır zira tek varlıklarıdır o araba bulsam şöyle helal süt ewmnindewn hemen gözüm kapalı alacağım da bu peugeot larda hep çılgın gençlerde
    hahahaha hiç güleceğim yoktu vallaha bulursunuz ya..dediğim gibi sabırlı olursanız amacınıza ulaşırsınız.Peugeot hassas diyorsunuz da benim imzamdaki aracıma bir bakın isterseniz hassas mı yoksa Asi mi

Yeni Üye
    Model
    307
    Alıntı Yasin CCK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dava edin...
    hocam verilen expertiz kağıdının altında buradaki bilgiler aracın şuanki durumu ile ilgilidir diye bir ibare var yani dışarı çıktığın an olay bitiyor.
    hocam senin 307 işine gelince, bu araca vereceğin parayla o özelliklerde başka hiçbir araç alamazsın. ben toyota aurise baktım adamın 2012 elegant versiyonunda sölediği özelliklerin hepsi benim aracımda mevcut sadece geri görüş kamerası ve çift yönlü klima yok ki geri görüş kamerası hikaye, çift yönlü klima bazı 2005lerde var ve sonrasında 2006 modellerde digital klimalı modellerde mevcut test ettiğim aracı park ederken arkadaki demire çarptım sebeb ise 45 bin tl istediği sıfır araçta hala daha park sensörünün olmaması benim 2004 model aracımda mevcuttu orjinalden. açıkcası bi memurun kullandığı 307 bulabilirsen sıfırdan bu yana alabilirsin. benim aracıda bayan bi memur kullanmış malesef cam açma düğmelerine varana kadar aracı mahfetmişti. sigara küllüğünün dşındaki plastik çerceve bile kırıktı döşemeler berbattı ben adam ederim diye aldım adam ettim ama bu seferde elektriksel arızalar çıkmaya başladı şarj dinamosu bi türlü adam olmadı 800 tl verip gidip mecburen aldım. bana satan kişinin sözüne güvenemedim gittim triger ve devirdaim değiştirdim 280 tl verdim. kısa süre sonra ateşleme bobini ve bujiler gitti 400 tl verdim sonrasında acayip sesler çıkmaya başladı krank kasnağı bilyası demiri kayışı derken 500 tl verdim ve işin garibi aynı ses yavaş yavaş tekrar yapmaya başlamıştı radyatör suyu arabanın içine sızıyordu, kalorifere giden ikili bi boru var onu değiştirmek zorunda kaldım 200 tl verdim sağ cam açma düğmesi rahmetli oldu 120 tl ona verdim. sonrasında aracın sol aynısı yerine sabitlenmiyordu çok acemice içerden uyduruk vidalarla tutturulmuştu yeni ayna aldım 100 tl verdim. expertizde çıkmamıştı aracın farların ayakları kırıkmış kaputu yap kontrolu için açtığımda farkettim onları yaptırmaya 70 tl verdim. dingil burçları çatlamıştı 200 tl verdim değiştirdim, şanzıman hiç sıkıntısız diye aldım sonrasında araç uzun yolda sıkıntı çıkardı 700 tl verdim selenoid yağ falan filan falan filan işte daha böle ufak tefek derken geçen hesapladım 3500 tl harcamışım çektiğişm yaşadığım stress de çabası. en son araç gaz yememeye de başlayınca kızdım nete ilan koydum aynı gün aradılar 2 gün sonra geldiler aracı aldılar gittiler.
    özetle 307 alırken aşırı dikkat et şuan 307 alır mısın tekrar diye sorsan he valla alırım
    2004 307 1.6 16V 110HP OTM.

Yeni Üye
    Meslek
    mali idari işler müdürü
    Model
    207
    üstad seninkide birazcık şansızlık olmuş aslında her arabanın başına gelebilecek şeyler ama dediğin gibi hem moral bozuyor hemde 20 bin tl verip birde üzerine 4bin tl verince zaten 24 tl ye yeni 206+var gider onu alırsın.Birde araba kullanmayı orada öğrendiyse kesin birazda ondan olmuştur zaten hasas araba birde tangur tungur kullanınca gümlemiştir.Benim hala içimde ki niyet 307 temiş birşey bulursam alacağım yok bulasmazsam 206+ bakacağım birde sadece özellik yada fiyat yetmiyor arabaya oturunca içinin ısınması lazım en iyisi ilan vereyim helal süt emmiş orta yaşlı memurdan 307 aranıyor

Yeni Üye
    Model
    307
    üstad seninkide birazcık şansızlık olmuş aslında her arabanın başına gelebilecek şeyler ama dediğin gibi hem moral bozuyor hemde 20 bin tl verip birde üzerine 4bin tl verince zaten 24 tl ye yeni 206+var gider onu alırsın.Birde araba kullanmayı orada öğrendiyse kesin birazda ondan olmuştur zaten hasas araba birde tangur tungur kullanınca gümlemiştir.Benim hala içimde ki niyet 307 temiş birşey bulursam alacağım yok bulasmazsam 206+ bakacağım birde sadece özellik yada fiyat yetmiyor arabaya oturunca içinin ısınması lazım en iyisi ilan vereyim helal süt emmiş orta yaşlı memurdan 307 aranıyor
    hocam ben 206+ önermem eğer rakibi 307 ise burda bi arkadaşıma aldık 2011 model yahu araba tamam çok seri güzel kaçıyor ama dışarda ne kadar ses varsa hepsi içerde
    2004 307 1.6 16V 110HP OTM.

Acemi Üye huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 yıl aile aracımızdı 1 yıldan fazladır bende 1.4hdi 2003 307'm. Masraf ettikmi ettik ama inanın arabanın hiç suçu yok. Araç bakmayı bilmeyen ve hatasını kabullenmeyen şahıslar yüzünden elektronik donanımı fazla olan orta direk arabaları karalanıyor. Aldınızmı vazgeçtinizmi bilmiyorum ama tavsiye ederim ben bir 307 kullanıcısı olarak. Şehir içinde fazla kullanmayacaksanız 1.4hdi'da tavsiye ederim. Ama 1.6hdi ayrı bir dünya imkan varsa şaşmayın derim. Benzinli almayada hiç ama hiç gerek yok temiz bir dizel buldunuz mu yeter. Dizelinde adı çıkmış memlekette ama temiz kullanılmışını buldunuzmu sorun yok.

Yeni Üye
    Meslek
    mali idari işler müdürü
    Model
    207
    henüz almadım cumartesi ve pazar her yeri gezeceğim en sonda ilanları tarıyacağım eşim de 307 istiyor.206+ görüntü olarak fena değil ama arada bir model dodnanımlı ve temiz bir tane bulmak lazım bugün bir 206+ ya baktım 207 dede 206+ dada mesela cam tuşlarını el frenini arkasına koymuş bu o kadar zorki alışık olmayınca biz hep yanımızdaki kapı koluna alışmışık bakalım acele etmeyeceğim galeriler oto pazarı ve nete bakacağım içime sinen bir araç arayacağım bu arada araştırdım 206 citreon C3 den 6-7 cm daha kısa seven için C biraz daha üstün duruyor ama onunda tip biraz acayip.Yarın bir dolaşayım gene paylaşıp yardımlarınzı istiyeceğim arkkadaşlar mesele aslında arabayı aldıktan sonra artık tamir vb için ciddi para harcayamıyacak olmamaız o yüzden tmiz olması lazım gerçekdende

Yeni Üye
    Meslek
    mali idari işler müdürü
    Model
    207
    Arkadaşlar hafta sonu çok gezdim 4 tane araç gözüme battı bu konudaki fikirlerinizi bekliyorum

1- 207 Trendy 1.4 90BG 68.000 km de servis bakımlı 2007 model ön tampon değişmiş başka değişen boya yok ön tamponda 4cm civarı boyada böyle erime gibi birşey var pütürleşmiş boya orada araba pasta cilalı 20.750 son fiyat
    2- 307 XT Premium full sun rooflu benzinli balatalar triger kayısı değişmiş servis bakımlı 73000 km.de 2004 model fiyat 21.250 kazası değişeni yok sadece çizlmeden dolayı lokal boya 1 yerde
    3- 307 XT 1,6 full benzinli 2005 model 44.000 de sağ stop farı çatlak(ne kadardır yenisi bilen var mı) kaportanın belli yerlerinde rötuşlar yapılmış 6-7 noktada rötuş var.Sağ çamurluk çatladığı için değişmiş başka değişen yok arabanın sol kapıdaki kumanda kollarının bazıları silinmiş pencere açma kapama gibi(bunları değiştirtebiliyormuyum çok tutarmı) araba galeriden fiyatı 20.500 pazrlık konusunu yarın konuşacağım
    4- 206 sedan 2009 model araba 38.000 km de bildiğiniz 206 sedanın özellikleri işte çarpma boya değişen yok fiyat 19.000 bunlardan birini seçmeyi yada kısmetimi önümüzdeki haftaya taşımayı düşünüyorum bu gece bir karar vermeliyin yada en geç yarın fikirlerinizi bekliyoırum 206 sedan beni acayiop çekiyor ama bilmiyorum sıkıntı çıkarmı bakımında falan galerideki 307 de iyi ama oda sanki bir numara varmış gibime geliyor çünkü bazı kumanda kolalrının silimasi pek normal gelmedi bana açıkcası düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim

tatoo
    Ziyaretçi
    ben olsam tercihimi 1-2 ve 3 numaralardan yana kullanırdım.şöyle ki 206 sedan pek tutulan ve benim gözümde güzel olmayan bir araç.3.ilan galeriden dediğiniz rötüşlar yapılmış dediniz.6-7 yer öyle az değil birde nasıl rötuş onu anlayamadım.km düşük araç servise gösterilip alınabilir.1.ilan km bakımından diğerlerinden kötü ama yeni versiyon ve üretimi sürüyor bu ön plana çıkarır ama donanım olarak diğerleri daha iyi..burda aracı ne kadar kullanacağınız ve boyutları belirler seçeneğinizi

Tecrübeli Üye orhun57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    1 ve 2 iyi gözüküyor. Onları neden seçtiğimi değil 3 ve 4 dü neden elediğimi söylemek istiyorum. Bakın 44.000 km deki bir arabanın kolay kolay cam açma butonları silinmez belli o arabada var bir durum zaten bu işler malum galerici çakallıkları büyük ihtimal km ile oynanmış olabilir böyle bir durum için çok çok erken veya arabayı kullanan çok hor kullanmış ki bu ihtimal olsa bile dediğiniz kadar soyulmaz. Direksiyonu vites kolu ve koltukları ne durumdaydı acaba 3 nolu aracın? 4 numaraya gelirsek bende sizin gibi beğeniyorum 206 sedanı çoğu kişi beğenmez bunun sebebi sorunlu oluşu falan değildir genelde alışılan 206nın ruhuna aykırı oluşudur birde o araçta 307 konforu veya normal 206 konforu bulmanız çok zor. İkinci eli biraz durgundur satmanız zaman alır. Ben yerinizde olsam 207 derdim fakat 2 numaradaki 307de fena tercih olmaz.
    2011 Peugeot 308 Auto6R 112 hp Comfort Pack Executive Paket

2014 VW Golf Mk7 1.6 TDI Comfortline + 2014 VW Golf Mk7 1.4 TSI Highline

Yeni Üye
    Meslek
    mali idari işler müdürü
    Model
    207
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...90493970/detay

Araç bu arkadaşlar içi koltukları temiz vites topuzuda temiz ama cam indirme kumandasının olduğu kısım ile cd çaların olduğu kısım biraz soyulmuş bunu 4-5 pegu da daha gördüm.O rötuşlar anladığım kadarıla taş falan gelmiş orayı sıyırmış akıllarınca orayı örtmek istemişler ama resmen fırçayla sürülmüş gibi çok küçük küçük noktalar ama hiç yapmasaymış daha iyiymiş 207 yi almaya çok heveslenmiştim ama şöyle bir durum var 307 ye bindiğimde arabayı çalıştırdım içeriye hiç ses gelmedi diyebilirim motor çok sessizdi ama 207 de hareket etmememe rağmen cddi ses geliyordu o biraz beni soğuttu açıkcası hepsi benzinli araçların 207 nin içeri o kadar motor sesi alması normal mi
    Konu deepbluese tarafından (18-06-2012 Saat 08:56 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye EmRaH. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Özel Sektör ( Kimya )
    Model
    106
    Km'sı cok dusuk kesınlıkle servıse sokun aracı . bazen servıstede cıkmıyor o zaman ne yapmak gerek dersen ?

Son gırdıgı muayene tüv kagıdına bak km orda yazıyor ..
    106 Quik Quik ...
    StocKSilve®

Yeni Üye
    Meslek
    mali idari işler müdürü
    Model
    207
    km ile oynanaıp oynanmadığı TÜV de ortaya çıkarmı ne görüyorsa onu yazarlar diye düşünüyorum.Sonuçta adamlar işin güvenlik yönüne fren yürüyen aksam farlara falan bakıyorlar.

tatoo
    Ziyaretçi
    evet direksiyon fotoğraflardan anladığım kadarıyla hafif soyulmaya başlamış.44binde olan bir araçda direksiyon kolay kolay soyulmaz.Birde bu araçta sunroof yok siz ful demiştiniz? 2.gösterdiğiniz araçta mı vardı sunroof?

Yeni Üye
    Meslek
    mali idari işler müdürü
    Model
    207
    evet 2. olan 307 de var sunroof 3. için galeri dedi full ama bir türlü içime sinmedi birşey var gibi hissediyorum yoksa kaçırılacak gibi değil ama ne bileyim bir kere içime şüphe düştü.Eğer fiyatta anlaşabilirsek 2. 307 yi almayı düşünüyorum sonuçta aile sahipleri lastikler yeni bakımları yapılmış gideriz servise oradan kayıtları çıkarttırız dediler ama tok satıcılar sıfır araba almak için değiştiriyorlarmış anlaşabilirmiyiz bilmiyorum.Bu 307 işi fena düştü kafama 207 çok güzeldi ateş kırmızısı cilalı falan ama nedense içeri çok motor sesi geldi o beni biraz rahatsız etti.Birde şunu öğrendim sedanların tutlmamasının sebebi sadece tip değilmiş kullanılan motor teknolojisi eski bir teknoloji imiş 1360 cc’lik, sıralı dört silindirli, üstten tek egzantrikli ve 8 supaplı motor araç testlerinde yetersi kalmış. Motor gücünün 75 HP ve torkun da 120 Nm gibi mütevazı bir değer olması istenilen beklentiyi verememiş.Oto test dergisinde yazanlar böyle o yüzden ondan vazgeçtim.Birşey soracağım birde sizce sadece duran kullanılmayan bir arabanın güneş nem vb şartlar nedeniyle paneldeki yada kapı kolarındaki cam kumanlarının soyulması mümkün olabilir mi

Dreamcatcher
    Ziyaretçi
    Deniz bey,
    kapısı,kumandası çok önemli değildir ikinci el araç alırken,darbesi var mı ona bakın öncelikle,km si orijinal mi,yürüründe öten kokan var mı..
    gerisi çok önemli değildir...

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    40.000 deki araçta da direksiyon hafif miktarlarda aşınabilir. Bu kullanıcı ile alakalı. Eli terlemeyen insanlarda 100.000 nin üzerinde bile direksiyon aşınması göremeyebilirsiniz. Benim aracımda 160.000 sonrası oluştu. Eli terleyenlerde ise Deri soyulamalaları ve palstik aşınmaları görülebilir.

Cam düğmelerinin üstünde bir ince katman var. Bu katman Tırnak ile çiziliyor ve soyuluyor. Buna denk gelmiş olabilirsiniz. Önceki sahibi bayansa veya sol elde yüzük kullanıldıysa daha çok mümkün.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Alıntı Ömer Gedik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    40.000 deki araçta da direksiyon hafif miktarlarda aşınabilir. Bu kullanıcı ile alakalı. Eli terlemeyen insanlarda 100.000 nin üzerinde bile direksiyon aşınması göremeyebilirsiniz. Benim aracımda 160.000 sonrası oluştu. Eli terleyenlerde ise Deri soyulamalaları ve palstik aşınmaları görülebilir.

Cam düğmelerinin üstünde bir ince katman var. Bu katman Tırnak ile çiziliyor ve soyuluyor. Buna denk gelmiş olabilirsiniz. Önceki sahibi bayansa veya sol elde yüzük kullanıldıysa daha çok mümkün.
    Ömerim doğru söylüyorsunda benim ellerim özellikle yazın fena halde terler ama benim araç 92500 maşallah hala soyulma felan hakgetire

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Alıntı Abdullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömerim doğru söylüyorsunda benim ellerim özellikle yazın fena halde terler ama benim araç 92500 maşallah hala soyulma felan hakgetire
    O da Pöjo kalitesi
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Yeni Üye
    Meslek
    mali idari işler müdürü
    Model
    207
    körfezde hüseyin ustaya sordum arka stop 120 civarıymış yan düğmelerde 120 civarı işçilk falan 300 tl işte ömer bey sizin sözleriniz üzerine bir daha o araca bakacağım vbir servise gidip didikleteceğim bir 3 kağıt yoksa alırım onu dış boya meselesi ise biraz farklı kaportacının bakması lazım dedi belki pasta kapatmış olabilirler belki çizikten nasılş düzeltilir bakmak lazım dediler bir daha konuşacağım bakalım adamlarla benim eski aracımda sizin dediğinz gibi 160binlerde falan direksiyonu aşındı birde devamlı güneşte falan olmasına rağmen araç kararı vermek gerçekden çok zormuş hele anlamıyorsanız helede 2. el alıyorsanız o yüzden başınızı biraz ağırtıyorum arkadaşlar birde koca sitedse şöyle helalinden temiz süt emmiş yalanı dolanı olmayan bir 307 yokmu arkadaşlar meemurdan
    Konu deepbluese tarafından (18-06-2012 Saat 16:15 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    körfezde hüseyin ustaya sordum arka stop 120 civarıymış yan düğmelerde 120 civarı işçilk falan 300 tl işte ömer bey sizin sözleriniz üzerine bir daha o araca bakacağım vbir servise gidip didikleteceğim bir 3 kağıt yoksa alırım onu dış boya meselesi ise biraz farklı kaportacının bakması lazım dedi belki pasta kapatmış olabilirler belki çizikten nasılş düzeltilir bakmak lazım dediler bir daha konuşacağım bakalım adamlarla benim eski aracımda sizin dediğinz gibi 160binlerde falan direksiyonu aşındı birde devamlı güneşte falan olmasına rağmen araç kararı vermek gerçekden çok zormuş hele anlamıyorsanız helede 2. el alıyorsanız o yüzden başınızı biraz ağırtıyorum arkadaşlar birde koca sitedse şöyle helalinden temiz süt emmiş yalanı dolanı olmayan bir 307 yokmu arkadaşlar meemurdan
    Arka stopların çiftinin temizini 100e alırsınız, işçilik sayılmaz onu söküp takması ingiliz anahtarının ne olduğunu biliyorsanız kendiniz takarsınız.. Cam düğmelerinin de sıfırı 100 lira civarında onunda soketi ve 1 vidası var sadece.Onuda kendiniz değiştirirsiniz. Stop+cam düğmesi 15 dakikanızı almaz..

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)