7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Acemi Üye Fenomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    206

Klima açıkken aracın Stop etmesi

Arkadaşlar selam,

Benim araçta klimayı açtığımda eğer yüksek ayarda açarsam araba arada bir stop ediyor. Klima kapalıyken sıkıntı yok ama.
    Birde dikkat ettim devir saati aşağı yukarı çok hafif oynuyor. Bir yerde sıkıntı var ama nerde

Böyle birşeyle karşılaşanınız varmı acaba ?

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Klima motoru güç çektiğinden dolayı bu şekilde devir saatinin aşağı yukarı oynaması normal. Stop etme sebebide sanırım senin aracın devri olması gerekenden düşük seviyede klimayı açınca daha da düştüğünden araç stop ediyor devri ayarlattığında bir sıkıntı kalmaz.

Model
    206
    Dün bu olayı sordurttum Kelebek boğazı denen bir elektronik cihaz ayarlıyormuş sanırım bunu usta bu parçada sıkıntı var büyük ihtimalle dedi. Fiyatını sordurttuk 600 tl imis. Dedim kalsın ozaman şimdilik
    2006 model 206 lardan öncekilerde Rölanti ayarlanıyormuş sanırım ancak bunda kendisi yapıyormuş

Yeni Üye
    Meslek
    Telekom
    Model
    206
    Ayni sorun bende var 206 rolland garros kullaniyorum klima acikken stop ediyor 15 dk bekleyip calistirdiginda mars aliyor. Benim arac 2001 model rolanti ayarlatmamiz yeterlimidir bi kac kisi de kelebek bogazini temizlet demisti.

Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Alıntı erdemerman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni sorun bende var 206 rolland garros kullaniyorum klima acikken stop ediyor 15 dk bekleyip calistirdiginda mars aliyor. Benim arac 2001 model rolanti ayarlatmamiz yeterlimidir bi kac kisi de kelebek bogazini temizlet demisti.
    kelebek boğazının da etkisi olabilir. Aracın hızlanmasında ve çekişinde de sorun yaşıyorsanız boğazıda temizletmeniz gerekebilir.

Model
    206
    Çekiş ve hızlanmada sorun yok ancak 2006 dan sonraki yani benim araçta Rolanti motoru değil kelebek boğazı rolantiyi ayarlıyormuş ve cihaz elektronik olduğu için temizletme değil değişmesi gerekiyormuş. Bunun fiyatı da 600 lira olduğundan biraz tuzlu geldi

Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Alıntı Fenomen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çekiş ve hızlanmada sorun yok ancak 2006 dan sonraki yani benim araçta Rolanti motoru değil kelebek boğazı rolantiyi ayarlıyormuş ve cihaz elektronik olduğu için temizletme değil değişmesi gerekiyormuş. Bunun fiyatı da 600 lira olduğundan biraz tuzlu geldi
    hmm çıkmacıları bir dolaşın derim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)