13 sonuçtan 1 ile 13 arası
    Acemi Üye nalgene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makine Teknikeri
    Model
    207

Sol Arka Cam Otomatiği Sorunu

Merhaba arkadaşlar.. Nasılsınız? Dün akşam bacanaktan dönerken arka camı açtık fakat takır takur sesler geldi ve cam kapanmadı zar zor elle iterek kapattım.. Gece sat 00:20 olmasaydı sökecektim kapıyı ama sabah ola hayrola..

Böyle bir sorun yaşayan oldu mu aramızda? Birde kapı içleri kolay sökülebiliyor mu acaba?

Selamlar..
    207 PREMIUM 1.6 HDI 90 HP 5K

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    geçmiş olsun bildiğim kadarıyla böyle bir sıkıntı yaşayan daha önce olmadı. Tahmin yürütmek gerekirse cam fitili deforme olmuş olabilir ve araya sıkışmış olabilir. Diğer bir ihtimal içerisine birşey kaçmış olabilir. Diğer bir ihtimal ise bazı araçlarda kapı içine su birikmesinden dolayı çamurlaşma olup mekanizmaya zarar vermiş olabilir. Kapı söküm işlemine gelirsek en çok dikkat etmen gereken klipsleri kırmadan çıkarmak olmalı gerçi kırmadan zor ama en azından bir kaç tanesini kırarak çıkarmak kırılan klipslerin yerinede mutlaka ilerde zırıltı yapmaması için kauçuklu klipslerden alman. Kolay gelsin...

Acemi Üye FKZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    IT
    Model
    308
    Alıntı nalgene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.. Nasılsınız? Dün akşam bacanaktan dönerken arka camı açtık fakat takır takur sesler geldi ve cam kapanmadı zar zor elle iterek kapattım.. Gece sat 00:20 olmasaydı sökecektim kapıyı ama sabah ola hayrola..

Böyle bir sorun yaşayan oldu mu aramızda? Birde kapı içleri kolay sökülebiliyor mu acaba?

Selamlar..
    Benzer sorun yasamadim ama merkezi kiliti tamir icin kapi icini sokmustum 206 da, cok zorlanmamistim acikcasi, acele etmeden dikkatlice sokerseniz sorun cikacagini zannetmiyorum.

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Bu arıza bana Skoda Felicia'm da yaşadığım ve forumda daha önce paylaştığım problemi hatırlattı. Çok benziyor. VW grubu araçların eskiden kronik problemi olay şöyleydi. Senin 308 de de bu olmuş olabilir. otomaik cam motorundan çıkan ve camı indirip kaldırmaya yarayan çok sağlam ve sert kalın telin motorun her iki yanından çıkan bölümünde bir deformasyon veya bağlantı aparatından parçalanma durumu olmuş olabilir. VW grubunda tamir yoluna gidilebiliyor.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Meslek
    Makine Teknikeri
    Model
    207
    Merhaba arkadaşlar.. Tavsiyeleriniz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim.. Aracı sabah ustaya götürdüm.. Söktük baktık.. Nasıl olmuşsa cam motoruna bağlı olan makara ve üst kısımdaki makara yamulmuş ve deforme olduğu içinde makaralar teli acayip sarmış.. Makaraları değiştirip yeni tel sardılar. Sorun düzeldi..Allahtan cam motorunda sıkıntı çıkmadı.. Bence bütün sorun, sürücü kapısındaki cam kilitleme düğmesinin çalışmamasından.. en kısa zamanda onuda yaptırıp kontrolu ele almam lazım

Selamlar..

Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    ilginç ilk defa 207 de böyle bir sıkıntı oldu. Geçmiş olsun. Bu arada ebayde komple satılıyordu o kontrol kumandası fiyatıda yanlış hatırlamıyorsam 30$ civarıydı.
    Konu Abdullah tarafından (02-08-2012 Saat 12:51 ) değiştirilmiştir.

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    İlk defa karşılaşılan bu durumun çözülmesine sevindim. Ayrıca bu sayfalarda yer alarak yine bilgi bankamıza girmiş oldu.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Meslek
    Makine Teknikeri
    Model
    207
    Sağolasın Abdullah.. ebay Türkiyeye shipping yapıyor mu? Yedek parçacı 1-2 tanıdık var onalarada bir danışacağım.

Selamlar..

Meslek
    Makine Teknikeri
    Model
    207
    Sağolasın reisG.. Paylaşmaya devam )

Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Sağolasın Abdullah.. ebay Türkiyeye shipping yapıyor mu? Yedek parçacı 1-2 tanıdık var onalarada bir danışacağım.

Selamlar..
    yapıyor abi.

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok
    Ebay'den alışveriş yapan çok arkadaş var.. Bildiğim kadarıyla gönderim işi tedarikçiye göre değişebiliyor.

Meslek
    Makine Teknikeri
    Model
    207
    Toplu alıma denk getirip, kargo parasını bölüşmek lazım. yoksa kol gibi fiyatlar çıkartıyorlar.

Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Toplu alıma denk getirip, kargo parasını bölüşmek lazım. yoksa kol gibi fiyatlar çıkartıyorlar.

abi yurdaer abinin dediğine göre satıcıya göre değişiyor. Free Shippingler var genelde onlarda alıyorsun sıkıntı olmuyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)