12 sonuçtan 1 ile 12 arası
    Yeni Üye bkilickaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    207

pug 207'mden gelen ufak sesler ..

merhaba arkadaslar öncelikle uzun zamandır aranızda bulunamıyorum iş sebeblerinden ve bılgısayarımın arıza yapmasından dolayı .benım 207ımle ilgili bazı problemlerim var ve en iyi çözümü burda bulacagmı düşünüp hiç biryere gitemeden burda paylaşiyorum . öncelikle aracımda 205 55 16 lastik jant bulunmakta ve sağ amrtsörde sola göre daha farklı sesler duyuyorum ve lastıklerım bıraz kotu hatta değişmesı gerekıyoda diyebılırm ve dun farkettm tekerlerı duz bıraktıgımda direksıyounun bırazcık yamuk durdugunu gördum buna artı olarak araba sağa çekiyor ve park halınde iyice saga doru dıreksıyounu cevırdıgımde tıkır tıkır bı ses gelıyor. ?

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Sorununuzu net anlamak icin bitik olan lastiklerinizi degistirirken aracinizi rot balansa sokmalisiniz eger bir cukura vs dustuyseniz jantiniz yamulmus olabilir rot kollarinda problem olmus olabilir rot balansa soktugunuzda hangi parcanin arizali oldugunu size soyleyeceklerdir.

Model
    207
    cevabınız için teşekkürler. sağ lastiğmin hawası diğer lastiğme göre bıraz daha inmiş durumda bundan kaynaklanırmı peki ?

Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Sag cekmesi bundan kaynaklanir elbet fakat o lastik neden indi? Aracin duz durmamasinin sebebi ve lastigin inmesini goz onune alarak sanirim buyuk bir cukura dustunuz ve janti egdiniz. Eger boyle birsey olmadiysa lastik patlamistir gidip yaptirin balans ayarinida mutlaka yaptirin eger sorunlar devam ederse rot ayarina gidersiniz orada egik olan parcalar varsa size soylerler.

Model
    207
    gercekten çok tesekkurler ılk işim ins yarın bunla uğraşmak olucak . yardımlarınız için tekrar sagolun

Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Alıntı bkilickaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gercekten çok tesekkurler ılk işim ins yarın bunla uğraşmak olucak . yardımlarınız için tekrar sagolun
    Rica ederiz umarım sorununuz en kısa sürede çözülür.

Model
    207
    abi halleettım dediğin gibi jantımda hafif yamulma varmıs banada bahane oldu artık hockenheim jantlarıımı almamım vaktı geldıgını anladım

Acemi Üye Fenomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    206
    Eğer sağa sola dönerken de hafif bi ciyaklama sesi duyarsan aracın çok çukura girmekten vs. porya bilyesi dağılmış olabilir camlar kapalıyken dinle aracı zaten sağ veya soldan gelen sesi duyacaksın eğer problem varsa. Diğer sorunları halletmene sevindim

Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Alıntı bkilickaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi halleettım dediğin gibi jantımda hafif yamulma varmıs banada bahane oldu artık hockenheim jantlarıımı almamım vaktı geldıgını anladım

hadi gözün aydın. Ama daha işlem bitmedi söyleyeyim jant-lastiği alıp taktırdıktan sonra mutlaka rot-balans işlemini aracı tabi tutttur. Jantı eğecek kadar büyük bir çukura düştüysen aktarma organlarıda zarar görmüş olabilir. Aks, gergi çubuğu vb... kontrol etsinler.

Model
    207
    abi şimdilik bı problem gornmuyo iyi gibi biraz daha arac ama bı sorum daha olucak .aracım 56000 de bu alt takım bakımını ne zaman yapmalıyım ?

Model
    207
    evet o sesin nerden geldiğnide buldum ben . donüşlerde hafif sürtme yapıyor lastiklerim .galiba ordan o ses geliyor

Yeni Üye
    Meslek
    mali idari işler müdürü
    Model
    207
    Arkadaşlar benimde bir sıkıntım var sol kapının üzerinde bulunan kapı tutcağının içinde küçük höperlor varya orada bir sıkıntı var.Tırtıklı yollarda tutma yerinden oradan ses geliyor gevşemiş gibi Birde bası açtığımda oradaki hoperlör sesi boğuyor.Açıkcası o kısmı komple değiştirmekde istemiyorum ne yapabilirim sizce yada sadece o küçük hoperlör değişiyormu derdimi ifade edebilmişimdir umarım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)