Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Aktif Üye Selim Sümer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Kaptan

sizce yeni araç olarak tekrar 3008 alinirmi?

arkadaşlar selamlar.birkaç hafta once e-hdi 3008'i test etmiş ve epey beğenmiştim.sonra buradan yeni gelecek araçlarda nav.sisteminin olacağını öğrenip birkaç firmayla takas ve yeni araç fiyatları hakkında pazarlık yaptım.ay sonuna dogru araçlar geliyormuş.görüp tekrar düşünmeyi istiyorum.sizce sırf fabrikasyon nav.+xenon+deri koltuk icin 2,5 senedir kullandığımız aracın yeni modeline 20bin Tl vermeye degermi?birde 3008'in 3 senesi doldu.yakında makyaj geçirir diye de aklıma geliyor.
    öte yandan yine bugünlerde merak ettiğim yeni schenic'i inceledim.donanım ve şanzıman olarak 3008'den daha üstün.fiyat olarak da bir gıdım daha uygun.ama biraz daha büyük aile arabası gibi duruyor.tam isinamadim.
    2012 Beyaz Scenic 1,5 & EDC

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    yeni scenic edc şanzımanı ile tercih nedeni olabılır. deneme suruşu ile karar verilebilir...bence 3008 kadar yakısıklı..
    Konu mygold tarafından (12-08-2012 Saat 16:54 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Taylan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Jeoloji Müh.- Cam Fabrika Pak. Müd.+ Şantiye Şefi
    Model
    508 R8
    Selim bey, bence 20.000TL ciddi bir rakam ve aynı araç için veriyorsanız daha düşünülmesi gereken bir konu. Scenic'i hiç kullanmadım bilmiyorum ama 3008'den daha iyi olacağını düşünmüyorum. Bence yeni bir araç düşünecekseniz, 508'e de bakmanızı öneririm, benim aldığım 508 1.6HDI 6R activeTR modelinde de navigasyon mevcut ama kullanımı, diğer taşınabilir navigasyonlar gibi kolay değil ki büyük ihtimal 3008'in de aynı navigasyondur. Eğer daha büyük bir aile arabası düşünürseniz 5008 de güzel bir tercih.

eski aracım 2005 model mercedes C230 kompressor modelinde deri koltuk vardı ama yazın sıcaklarda ve kışın çok soğuklarda yaşadığım sıkıntılar (yazın çok ısınması ve biz erkeklerde görülebilen pişikler) nedeniyle deri koltuklu araç almak istemem ben şahsen. Ama derseniz ki ben kokusunu seviyorum, benim hoşuma giderdi

Benim fikrimi soracak olursanız, aynı araç için 20.000TL fiyat vermek için en azından makyajlı kasasını beklemek daha doğru olacaktır. Ya da bir üst segmente geçmek olacaktır.
    Peugeot 508 R8 1.5 HDI Allure Platinium Gri

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    Alıntı Taylan Aygen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

...

Benim fikrimi soracak olursanız, aynı araç için 20.000TL fiyat vermek...
    işte bütün işin özeti...
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Meslek
    Kaptan
    Alıntı mygold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni scenic edc şanzımanı ile tercih nedeni olabılır. deneme suruşu ile karar verilebilir...bence 3008 kadar yakısıklı..
    resmini gösterdiginiz renk çok güzel.ben de bir otoparkda görüp pek beğendim.donanimi da çok yûksek.burnu biraz garibime gidiyor.

Meslek
    Kaptan
    taylan bey 508 çok şık bir araç.iç tasarımına bayilmistik.fakat hem eşim yüksek araçta kendini daha rahat hissediyor hem de 508 bize biraz pahali kaçar.diğer yandan deri bende hiç sevmem.ama xenon'u deri ile birlikte alma gibi garip bir opsiyonu var pejonun.

Meslek
    Model
    508 R8
    Alıntı Selim Sümer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    taylan bey 508 çok şık bir araç.iç tasarımına bayilmistik.fakat hem eşim yüksek araçta kendini daha rahat hissediyor hem de 508 bize biraz pahali kaçar.diğer yandan deri bende hiç sevmem.ama xenon'u deri ile birlikte alma gibi garip bir opsiyonu var pejonun.
    Selim Bey; 508 activeTR modeli ile 3008'in xenonlu derili full modeli aynı fiyat ama ikisi de 72.000TL civarında. Ama aracın yüksek olması içinde güvende hissettiriyor, o konuda haklısınız. ama aynı araç için 20.000TL fiyat vermeyin bence, hem de navigasyon için, çünkü gerçekten çok işe yaramıyor, hemde seslendirme ingilizce Renault bile bunu mükemmel yapmasına rağmen Peugeot bunu hala beceremedi ne yazıkki...

Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    resmini gösterdiginiz renk çok güzel.ben de bir otoparkda görüp pek beğendim.donanimi da çok yûksek.burnu biraz garibime gidiyor.
    tek tavsiyem deneme sürüşü yapmadan araç almayın..ayrıca aynı araç degıl farklı bir model seçmek iyi olur

Meslek
    Model
    508 R8
    tek tavsiyem deneme sürüşü yapmadan araç almayın..ayrıca aynı araç degıl farklı bir model seçmek iyi olur
    Valla ben o kadar güvenmişim ki arabaya, bir kere kullanmadan almaya karar vermiştim

Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    Alıntı Taylan Aygen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben o kadar güvenmişim ki arabaya, bir kere kullanmadan almaya karar vermiştim
    başka araçlarada deneme yapılınca artı ve eksileri belirlemek daha kolay oluyor. mesela toyota versonun süspansiyonuna ben hayran kalmıştım..

Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    mücahit hocam ben yaptığım edc'li dizel yeni senic test sürüşünden oldukça memnun kalmıştım.bence kendi sınıfında iyi bir şeçenek.
    *GÜMÜŞ OK*
    Alüminyum Gri

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Aynı aracın biraz üst donanımlı versiyonu için 20.000 TL fazla vermek, bana göre mantıklı değil. Deri koltuktan uzak durmak lazım derim. Görüntü olarak şık ancak sadece o Babamın Sebringinde ısıtma ve soğutmalı deri koltuklar var. Ancek öyle rahat kullanılıyor. Ayrıca ısıtma ile kullandığında yapış yapış oluyorsun.Vücutta verdiği rahatsızlıklarda ayrı. Bakımı zor. Hele bir de çocuk varsa uğraş dur. Scenic için se çok daha modern donanımlar çift debriyajlı EDC vites ile ilginç bir seçenek. Ancak 3008 in crossover Scenic!in ise MPV olduğunu unutulmamalı.Karar size ait.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Bence soru tekrar 3008 almak mı değilde, 20.000 TL fark verilir mi olmalı

Ben 308'imi verip tekrar 308 alırım, daha full'ünü alırım ama o kadar fark vermem, 20.000 TL bir araç parası, bu fark için çok düşünülmeli..

Şöyle bir yol izlenebilir, siz zaten şikayetiniz olmayan 3008'inizde mutlu mesut yaşamaya devam edin Zaten makyaj operasyonu geçirme ihtimali olan 3008'in bu beğendiğiniz paketin 2.elini çok daha uygun fiyata alabilirsiniz

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok
    3008 güzel ama çok fonksiyonel olmayan birkaç donanım farkına o kadar para verilmez bence. Deri koltuğa birşey demiyorum sonuçta zevk meselesi ama navigasyon konusunda Peugeot maalesef Türkiye'de kullanıcılara gereken değeri vermiyor. Aksesuardan başka bir işe yarayacağını düşünmüyorum.
    Eğer bir değişiklik yapacaksam tercihimi Scenic'ten yana kullanırdım, bence oldukça sevimli bir araba. İkinci elde de Peugeot'dan daha az üzeceğini düşünüyorum

Meslek
    Kaptan
    Alıntı Yasin CCK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence soru tekrar 3008 almak mı değilde, 20.000 TL fark verilir mi olmalı

Ben 308'imi verip tekrar 308 alırım, daha full'ünü alırım ama o kadar fark vermem, 20.000 TL bir araç parası, bu fark için çok düşünülmeli..

Şöyle bir yol izlenebilir, siz zaten şikayetiniz olmayan 3008'inizde mutlu mesut yaşamaya devam edin Zaten makyaj operasyonu geçirme ihtimali olan 3008'in bu beğendiğiniz paketin 2.elini çok daha uygun fiyata alabilirsiniz
    dogru diyorsunuz yasin bey.bir iki donanim eklenmis ayni arabaya bu kadar para vermek biraz mantiksiz.benim elimi kolumu baglayan durum 3008'i esimin cok AMA cok sevmesi.o yuzden baska marka/model ikgelemek bile zor oluyor.Ben reno'ya bir gotureyim bakalim.

Acemi Üye jonjon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Ev erkeği ;))
    Model
    5008
    Selim bey eşiniz 3008 den vazgeçmez çünkü scenic alçak kalır .. ben 5008 kullanıcısıyım ve çevremde de 3008-5008 leri genelde aileler ve hanımlar kullanıyor.. gelelim 3008 i yenilemeye aracınız e-hdi değil sanırım listeye eklemeyi unutmuşsunuz .. bencede şuan memnunsanız yeni kasayı bekleyin e-hdi, xenon, navi. lu full bi 3008 alın derim .. tabi o zamana kadar başka suv modelleri çıkıp aklınızı çelmezse
    2011 PEUGEOT 5008 PREMIUM PACK - 1.6 HDi 112 HP - AUTO6R SEDEFLİ BEYAZ

Meslek
    Kaptan
    arkadaslar değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim.iyiki paldır küldür takas işine felan girmemiş.dedikleriniz çok doğru.biraz daha arastirayim ben.

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    arkadaslar değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim.iyiki paldır küldür takas işine felan girmemiş.dedikleriniz çok doğru.biraz daha arastirayim ben.
    bence biraz daha bekleyin derim peugeot malum yeni modeller getirecek belki onların arasından beğenirsiniz tamamiyle yeni bir araç yeni bir teknoloji olur.

Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    Alıntı Abdullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence biraz daha bekleyin derim peugeot malum yeni modeller getirecek belki onların arasından beğenirsiniz tamamiyle yeni bir araç yeni bir teknoloji olur.
    abdullah aslında içi biraz daha güzel-canlı olsa 4008 yeni peugeot modelleri arasında benim en beğendiğim araç.
    *GÜMÜŞ OK*
    Alüminyum Gri

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    evet hocam içi konusunda kesinlikle haklısınız o araç bana hiç peugeot kalitesinde gelmiyor ki zaten değil bildiğiniz japon kalitesizliği var aracın içinde.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)