Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Aktif Üye Mert Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    406

406 İçin Double Din Uygulaması / Panel Modifikasyonu

Alıntı Soylukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine Mert, yine harika bir paylaşım

Bu şekilde birinci elden görsel dökümantasyonları arttırmak yapılabilecek en değerli paylaşımdır bence, teşekkür ederim ellerine sağlık..

Hatta hazır bulmuşken sorayim:

Bizde otomatik katlama olmadığı için içim rahat ama bir ara şu ayna kapaklarını çıkarıp tekrar boyamam lazım, plastik üzerine boya için ne gibi bir prosedürl gerekiyor, pürüzsüz ve sağlıklı bir sonuç elde edebilmek adına? Misal boyayı nasıl çıkarıyorsun, boya sökücü döksem direk erir gider bu Astar kaç kat atılır, boya kaç kat, ne gibi ayrıntılara dikkat etmek gerekir vs

Eminim birçok kişi merak ediyordur hazır bu başlık altındayız hem referans olsun hem de bende nasipleniyim diye sordum
    Öncelikle teşekkür ederim Burak abi. Plastik bir aksamı boyayacaksan yüzeyi güzelce temizlemen gerekiyor. Süt silikon,parlatıcı olmaması lazım. Sonrasında plastik astarı direk uyguluyorsun,o zaten plastiğe yapışacaktır. Boya işlerinde ne kadar az boya ile işi bitirirsen o kadar iyidir. En az 2 en fazla 5 kat atmak en iyisi. Bunlar astar,boya,vernik için geçerli. Katlar arası 20 dk beklemek gerek. ...sonrasında kurumuş astara sulu zımpara yapıyoruz 2000,1000,900,800,700 hangisi sana daha iyi gelirse yap ama zımpara işlemini bitirirken 2000 veya 3000 kullan ki yüzey pürüzsüz olsun. Devamında boyayı parça üzerinde satır satır ve uzak mesafeden tatbik ediyoruz,ya kompresörle ya da sprey kutuya basılmış boya ile. Ondan sonra... onbir. yok yok... Boya dan aşağı yukarı 20 dakika sonra verniği aynı şekilde uyguluyoruz ve parçayı kurumaya bırakıyoruz. Vernik seçimide size kalmış... Mat,yarı mat,parlak.

Not: Eğer yüzeyde çok derin çizikler,sürtükler varsa astardan sonra macun çekip zımparalıyoruz. O aşamadan sonra macun üzerine tekrar astar atmaya gerek yok. Direk boya aşamasına geçebilirsiniz.
    2001 PEUGEOT 406 2.0 HDI SV 110 HP - Rodos Mavisi (KMPD)

Aktif Üye
    Meslek
    Reklam
    Model
    406
    Sağolasın Mert güzel bir bilgilendirme oldu not ettim hepsini, demek alttaki boyayı kaldırmıyoruz hacim artacak o kötü, boyayı az atmak lazım o zaman, neyse önce bir alıştırma yapar sonra geçerim aynalara

CNC imkanı varsa aslında şöyle bişeye de girişilebilir, dün konusu geçmişti

4 0 6 C O U P E

Beauty does matter!

Aktif Üye parkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Silinmiş resimden kast ettiğin buydu. Bencede en makul mantıklı ve orjinalliğe zarar vermeyecek uygulama bu
    ''Bineğine dost gibi bakacaksın; düşman gibi süreceksin'' Kaz gagası (Tarkanın at uşağı)

Meslek
    Öğrenci
    Model
    406
    Burak abi ben plastik aynaların boyama işlemi için öyle yazdım. Boyalı aynaları zımpara yapıcaz elbette ama boya sökücüye hiç gerek yok. Zaten boya aşaması olarak zemine kadar inilmiyor,boya kalınlaşıyor ister istemez. Boya kalınlığı ölçme cihazlarıda buna göre zaten

Konsol işi için CNC lazer kesiminde yardımcı olurum. Autocad de çizerim ben. Bizim müşteriye çizimi veririm oda cırt cırt keser anında

Aktif Üye
    Meslek
    Reklam
    Model
    406
    Alıntı parkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Silinmiş resimden kast ettiğin buydu. Bencede en makul mantıklı ve orjinalliğe zarar vermeyecek uygulama bu
    Alıntı Mert Ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burak abi ben plastik aynaların boyama işlemi için öyle yazdım. Boyalı aynaları zımpara yapıcaz elbette ama boya sökücüye hiç gerek yok. Zaten boya aşaması olarak zemine kadar inilmiyor,boya kalınlaşıyor ister istemez. Boya kalınlığı ölçme cihazlarıda buna göre zaten

Konsol işi için CNC lazer kesiminde yardımcı olurum. Autocad de çizerim ben. Bizim müşteriye çizimi veririm oda cırt cırt keser anında

Oo harika hemen fizibilite çalışmalarına başlıyorum o zaman,

Söküp bir arka rayları gözden geçireyim, paneli nereye tutturabiliriz, teyp nasıl bir kafes ister vs gbi altyapı ayrıntılarını netleştireyim. Tak-Çalıştır bir uygulama olmayacak çünkü.

Öncelikle resimdeki örnekten farklılaşmamız gereken bir nokta var, o da bunun tek bir teybin panel düzenine göre kesilmiş olması, ya ortak bir ünite belirleyip kesimi burdaki gibi ona göre yapacağız yada o kısmı kafes olarak düzenleyip diğer ürünlere de uygun bir yapı oluşturacağız. İlk ihtimalde daha az uğraşılır ve görüntü daha profosyonel olur, ikincisinde ise yapıda esneklik sağlanmış olur, buna karar vermek lazım.

Burada en çok üzerinde durmamız gereken hiç kuşkusuz bu yapının modüler olup, gerektiğinde hiç zahmet gösterilmeden ve aracın konsoluna zarar verilmeden çıkabiliyor olması.

Sana tam milimetrik ölçüler lazım dimi Mert? Başka ihtiyacın olduğu veri, done vs varsa bilgilendir, onları da sağliyim sana.

Kazamız mubarek olsun

4 0 6 C O U P E

Beauty does matter!

Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Oo harika hemen fizibilite çalışmalarına başlıyorum o zaman,

Söküp bir arka rayları gözden geçireyim, paneli nereye tutturabiliriz, teyp nasıl bir kafes ister vs gbi altyapı ayrıntılarını netleştireyim. Tak-Çalıştır bir uygulama olmayacak çünkü.

Öncelikle resimdeki örnekten farklılaşmamız gereken bir nokta var, o da bunun tek bir teybin panel düzenine göre kesilmiş olması, ya ortak bir ünite belirleyip kesimi burdaki gibi ona göre yapacağız yada o kısmı kafes olarak düzenleyip diğer ürünlere de uygun bir yapı oluşturacağız. İlk ihtimalde daha az uğraşılır ve görüntü daha profosyonel olur, ikincisinde ise yapıda esneklik sağlanmış olur, buna karar vermek lazım.

Burada en çok üzerinde durmamız gereken hiç kuşkusuz bu yapının modüler olup, gerektiğinde hiç zahmet gösterilmeden ve aracın konsoluna zarar verilmeden çıkabiliyor olması.

Sana tam milimetrik ölçüler lazım dimi Mert? Başka ihtiyacın olduğu veri, done vs varsa bilgilendir, onları da sağliyim sana.

Kazamız mubarek olsun
    Dün akşamdan beri benimde kafamı kurcalayan teyp seçimiydi en sağlıklısı seninde dediğin gibi ortak bir teyp modelinde karar kılabilmek bence.
    ''Bineğine dost gibi bakacaksın; düşman gibi süreceksin'' Kaz gagası (Tarkanın at uşağı)

Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    http://urun.gittigidiyor.com/garaj/p...-teyp-61238688

Şahsen ben bu tip basit birşey düşünüyorum mesela. Basitten kastım cd çalar olmasa da olur benim için

Aktif Üye
    Meslek
    Reklam
    Model
    406

Şahsen ben bu tip basit birşey düşünüyorum mesela. Basitten kastım cd çalar olmasa da olur benim için
    Hocam şöyle sırayla düşünelim,

1. Öncelikle ölçüleri ve derinliği baz alarak bir büyüklük kriteri belirleyelim ve bu ölçüleri sağlayan üniteler arasında bir seçime gidelim.

2. İlk kriterimizi sağlayan ünitler arasından, sonradan değiştirilmesi çok zor olan panel bir sisteme giriştiğimiz için ünite nin ses kalitesi ve spesifikasyonları hakkında da bir standart belirleyelim çünkü ileride oluşabilecek ek beklentilerimizi karşılayabilecek esneklik ve kalitede olması önemli.

3. Eğer gerekirse projenin selameti açısından bu ortalamayı sağlayan üniteler arasında da bütçe odaklı bir eleme daha yapalım.

* Şayet iç konsol modifikasyonu gerekli olmasa, direk tak-çalıştır yapabilsek dilediğimiz kadar teyp için kesim yapabilirdik çünkü fabrike edip satmak ve zararımızı karşılamak mümkün olabilirdi ama bu mümkün olmadığı için, ek uğraş gerektiren birşeye girişmek manasız olur *

Mert arkadaşımız da bizi CNC kesiminin ve diğer fabrik süreçlerinin maliyeti hakkında bilgilendirebilirse bazı şeyler daha netleşir, daha rahat hareket ederiz.

(Bu fotoğraftaki modu yapan arkadaşla da iletişime geçiyorum belki aktarabileceği önemli ayrıntılar mevcuttur.)

4 0 6 C O U P E

Beauty does matter!

Aktif Üye
    Meslek
    Reklam
    Model
    406

406 İçin Double Din Uygulaması / Panel Modifikasyonu

Mert'in konusu dağılmasın ve daha derli toplu fikir paylaşımında bululabilelim diye konuyu buraya taşıyorum.

Akşama güncelleyeceğim

4 0 6 C O U P E

Beauty does matter!

Aktif Üye
    Meslek
    Reklam
    Model
    406
    Durum Güncellemesi:

1. Öncelikle ölçüleri ve derinliği baz alarak bir büyüklük kriteri belirleyelim ve bu ölçüleri sağlayan üniteler arasında bir seçime gidelim.

2. İlk kriterimizi sağlayan ünitler arasından, sonradan değiştirilmesi çok zor olan panel bir sisteme giriştiğimiz için ünite nin ses kalitesi ve spesifikasyonları hakkında da bir standart belirleyelim çünkü ileride oluşabilecek ek beklentilerimizi karşılayabilecek esneklik ve kalitede olması önemli.

3. Eğer gerekirse projenin selameti açısından bu ortalamayı sağlayan üniteler arasında da bütçe odaklı bir eleme daha yapalım.

* Şayet iç konsol modifikasyonu gerekli olmasa, direk tak-çalıştır yapabilsek dilediğimiz kadar teyp için kesim yapabilirdik çünkü fabrike edip satmak ve zararımızı karşılamak mümkün olabilirdi ama bu mümkün olmadığı için, ek uğraş gerektiren birşeye girişmek manasız olur *

Mert arkadaşımız da bizi CNC kesiminin ve diğer fabrik süreçlerinin maliyeti hakkında bilgilendirebilirse bazı şeyler daha netleşir, daha rahat hareket ederiz.

(Bu fotoğraftaki modu yapan arkadaşla da iletişime geçiyorum belki aktarabileceği önemli ayrıntılar mevcuttur.)

4 0 6 C O U P E

Beauty does matter!

Tecrübeli Üye Ghost Hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Satış & Servis
    Model
    406

selim sana hiç yakıştıramadım ;406 ya bu marka cihaz takılırmı klasımızı sarsar birader istikbal göklerdedir hep hep yukarıya bakkkk

Ghost Hunter &TR'de İLK ve TEK

Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Alıntı Ghost Hunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selim sana hiç yakıştıramadım ;406 ya bu marka cihaz takılırmı klasımızı sarsar birader istikbal göklerdedir hep hep yukarıya bakkkk
    Resimdeki aletin aslını bagajima sokmam özellikleri olarak faraza örnekti o birader

Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Hadi hayırlısı olsun inşallah ortaya gıpta edilecek bir eser koyabiliriz

Meslek
    Öğrenci
    Model
    406
    Burak abi lazer kesimde maliyeti boşver. Sactan olacak,peki sac boyanacakmı ? Boyanmayacaksa paslanmazdan yaparız. O paslanmazıda yine bir diğer müşterimize polisaja veririm Ama kaç tane yapılacak ?

Aktif Üye
    Meslek
    Reklam
    Model
    406

Mert arkadaşımız bize malzeme ve CNC kesim konularında yardımcı olacağı için bu projeye 4-0 önde başlıyoruz desek yalan olmaz, teşekkür ediyorum kendisine böyle bir imkanı sağladığı ve projeyi hayal olmaktan çıkardığı için, kendisine bir beyaz kadran sözüm olsun

Mert bizden rakam bekliyorsun sanırım, şu an için 3 kişiyiz diye düşünüyorum lütfen ilgilenenler ismini yazdırsın hem maliyetimiz düşer hem de aksi bir cevap alma ihtimalimiz azalır

Malzeme için ise paslanmaz uygun olur sanırsam maliyetler konusunda bir bilgim yok, Mert bizi tüm bu prosesin maliyeti hakkında bilgilendirecektir.

Güncel liste:

Soylukan
    Parkmen
    Mert

4 0 6 C O U P E

Beauty does matter!

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    diğer konudaki mesajlar taşınmıştır.

Aktif Üye
    Meslek
    Reklam
    Model
    406
    valla ellerin dert görmesin Abdullah, çok makbule geçti

4 0 6 C O U P E

Beauty does matter!

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    valla ellerin dert görmesin Abdullah, çok makbule geçti
    eyvallah

Meslek
    Öğrenci
    Model
    406
    Mert arkadaşımız bize malzeme ve CNC kesim konularında yardımcı olacağı için bu projeye 4-0 önde başlıyoruz desek yalan olmaz, teşekkür ediyorum kendisine böyle bir imkanı sağladığı ve projeyi hayal olmaktan çıkardığı için, kendisine bir beyaz kadran sözüm olsun Mert bizden rakam bekliyorsun sanırım, şu an için 3 kişiyiz diye düşünüyorum lütfen ilgilenenler ismini yazdırsın hem maliyetimiz düşer hem de aksi bir cevap alma ihtimalimiz azalır Malzeme için ise paslanmaz uygun olur sanırsam maliyetler konusunda bir bilgim yok, Mert bizi tüm bu prosesin maliyeti hakkında bilgilendirecektir.Güncel listeoylukanParkmenMert
    Yalnız burak abi ben yaptırmayı düşünmüyorum İkilemde kaldım doğrusu...

Aktif Üye
    Meslek
    Reklam
    Model
    406
    ohoo niye yahu, beğenmezsen takmazsın elinde bulunsun

4 0 6 C O U P E

Beauty does matter!

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)