Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Acemi Üye drwhiskey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tekstil Mühendisi - Otomotiv yedek parça
    Model
    308

Question partikül filtresi tıkanma tehlikesi?

dün akşam aracımda arıza lambası yandı. uyarı ise: "partikül filtresi tıkanma tehlikesi: önerilere uyunuz". kitapçığı açtım herhangi bir öneri göremedim . arıza sabah silinmişti. bugün servise götürdüm aracı. bilgisayara bağlandı şu an yürümesini engelleyecek bir arıza görünmüyor dediler. arızayı silip aracı teslim ettiler. iş yerime gelirken sollamak için gaza bastım devir 3000 de iken aynı arıza oluştu. 10 sn sonra arıza gitti. denemek için bir daha gaza bastım yine 3000 devir civarında arıza verdi. sonra yine söndü. pazartesi servise götüreceğim. bakalım ne yapacaklar. salı günü peugeottan teknik ekip gelecekmiş. bir incelesinler bakalım.
    2012 peugeot 308 auto6r Active görüş paketi + Melbourne elmaslı alüminyum jant. WHISKEYGHOST: Al Capone'nin 1927 model Ford Model A aracıdır. Altın kaplamadır ve Al Capone'nin kendisinin kullandığı tek araç olduğu söylenir.

Acemi Üye KAaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı arıza geçende bendede oldu sanayide partikül filtresinin içini boşalttırdım servis baya bi ücret çıkaracaktır boşalttırmanızı tavsiye ederim istersenz boş ve dolu partikülün resimlerini atabilirim

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Icini bosslttirmak veya temizletmek bir cozumdur fakat once servisin incelemesini beklemenizde fayda var. 3000 devirde yapmasi turbo acisindan midemi bulandirdi biraz ama insallah birsey cikmaz.

Acemi Üye
    aracınız 110 hplik ise partikil filtresini temizleyen sistem bulunması gerek. muhtemelen sistemdeki sıvı torbası kapağı kırılıp düşmüştür. aracınızın garantisi bittiyse çok para verip katalizör almanza gerek yok. arkaşların dediği gibi eksozcuda içini boşalttırabilirsiniz

Aktif Üye Gökay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    STK
    Model
    3008
    Uygun yağ kullanılmaması buna etken oluyodur tahmin ediyorum,şimdiye kadar yetkilisi serviste 1 kere bile FAP'a uygun yağ koymadılar teklif bile etmediler.

Bu şartlarda tıkanması normaldir.
    3008 BlueHdi Sedefli Beyaz

Meslek
    Model
    308
    olay arıza değil arkadaşlar. servisin bile arıza dediği şeyi biraz araştırınca ne olduğu ortaya çıktı. şehir içinde trafikte düşük devirde araç kullandığım için partikül filtresi kendini temizleyecek sıcaklığa ulaşamıyor. partikül fitresinin doluluk oranı %80 e dayanınca, araç uyarıyor sürücüyü. dün çeşmeye gittim geldim biraz da devirli kullandım, hata mata kalmadı. benim aracım 26000 de bu sorunu yaşadım; bu sorunu 1400 km de yaşayanlar var. burada şu saçmalık ortaya çıkıyor: autor6 2000 devire gelmeden vites değiştiriyor, ancak partikül filtresi 2500-3000 devirlerde temizleme yapabiliyor (yüksek sıcaklık için). yani sakin kullanan biri (benim gibi) ekonomi yaparken filtresini dolduruyor, servise gidiyor ve servistekiler bunun ne olduğunu açıklayamıyor... kibar bir şekilde bunun aslında arıza olmadığını fakat ustaların bunu arıza olarak algıladığını anlatmaya çalışıyorum, tam olayın ne olduğunu anlatacağım, aldığım cevap şu oluyor: bizim ustaların hepsi eğitimlidir... para biriktirip servis mi açsam ne yapsam arkadaş.
    2012 peugeot 308 auto6r Active görüş paketi + Melbourne elmaslı alüminyum jant. WHISKEYGHOST: Al Capone'nin 1927 model Ford Model A aracıdır. Altın kaplamadır ve Al Capone'nin kendisinin kullandığı tek araç olduğu söylenir.

Meslek
    STK
    Model
    3008
    işte diyorumya FAP'a uygun yağ kullanın bu süreci kolaylaştırın,bende 3 sene 40bin km İstanbulun resmen duran trafiğinde araç kullanıyorum henuz uyarı almadım.

Servise söylemezsen FAP'a uygun yağ kullanmıyor zaten pahalı diye...

Meslek
    Model
    308
    Alıntı Gökay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte diyorumya FAP'a uygun yağ kullanın bu süreci kolaylaştırın,bende 3 sene 40bin km İstanbulun resmen duran trafiğinde araç kullanıyorum henuz uyarı almadım.

Servise söylemezsen FAP'a uygun yağ kullanmıyor zaten pahalı diye...
    fap'a uygun yağ nedir? tam anlayamadım. zaten bu partikül filtresinin sıvısı araçta mevcut ve 150000 km kadar götürüyor. sonra üzerine ekleniyor. bakımlarda falan bir şey konulmadı yani şu ana kadar.

Meslek
    STK
    Model
    3008
    http://www.total.com.tr/os/content/NT0005B59E.pdf

Motor yağı yani belirtmedim özür dilerim,
    bu belgeyi inceleyin ve aracınıza bu özellikte yağ koydurmaya özen gösterin.
    Konu Gökay tarafından (01-10-2012 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye mtahakorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    bana kalırsa gidin bi yazılımcıyı partikül iptali yapın sonrada söktürün dahada partikül lafı duymazsınız opelde ve peugeot da bu partikül çok sıkıntı yaratıyormuş bişe daha öğrendim mercedes türkiyeye gönderdiği hiç bi aracını partikül filtresi koymuyormuş malum kullandığımız yakıt kalitesi ortada

Meslek
    Model
    308
    http://www.total.com.tr/os/content/NT0005B59E.pdf

Motor yağı yani belirtmedim özür dilerim,
    bu belgeyi inceleyin ve aracınıza bu özellikte yağ koydurmaya özen gösterin.
    bu yağın 5/30 unu kullanıyorum zaten .

Acemi Üye mmusavir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    MALİ MÜŞAVİR
    Model
    508
    arkadaşar bu filitreyi temizlemek için ustam aracın 3000 devirde sabir durarak 30-45 dk arası kullandığımız zaman bu filitre kendisini temizliyormuş

Yeni Üye
    Meslek
    pazarlama
    Model
    308
    yeni 86000 de 308 1.6 hdi millesim aldım. aynı hatayı bendede yaptı. adanada yetkili servise götürdüm motor aksamı için herhangi bir tehlike oldmadığını sadece katalitikten dolayı hata verdiğini egzoz emisyonundan dolayı sadece çevre kirliliği yapacağını , şehir içi kullanımda bu durumlar olabileceğini uzun yolda yüksek devirde kullanımda temizleneceğini söylediler. tanıdığım vardı . bilgisayara bağlayıp temizleme yaptılar 2 hafta kullandım tekrar hata verdi.

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Alıntı xdesirextr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni 86000 de 308 1.6 hdi millesim aldım. aynı hatayı bendede yaptı. adanada yetkili servise götürdüm motor aksamı için herhangi bir tehlike oldmadığını sadece katalitikten dolayı hata verdiğini egzoz emisyonundan dolayı sadece çevre kirliliği yapacağını , şehir içi kullanımda bu durumlar olabileceğini uzun yolda yüksek devirde kullanımda temizleneceğini söylediler. tanıdığım vardı . bilgisayara bağlayıp temizleme yaptılar 2 hafta kullandım tekrar hata verdi.
    Hoşgeldiniz. Aracınız hayırlı olsun. Forum kurallarını okuyup kendinizi tanıtırsanız seviniriz...

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Yeni Üye
    Meslek
    pazarlama
    Model
    308
    murat ben adanadan. 308 millesim hdi 112 hp. herkese slm

Tecrübeli Üye Can ÖNEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    Total quartz'ın hangi modelini kullanmak gerek bu araçlarda? Biz eskiden 90BG 207'de 9000 kullanıyorduk.
    2012 Yeni 308 1.6 e-HDi 112HP Sportium "Ordu"

Meslek
    STK
    Model
    3008
    9. mesajdaki pdf'i açarmısın Can?

Tecrübeli Üye Can ÖNEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    9. mesajdaki pdf'i açarmısın Can?
    Kusura bakma üstat. Bir göz attım ona kod görememiştim. Kafada yazıyormuş meğer, Pardon..."INEO ECS"

308'in kullanım klavuzunu bile indirdim 300 küsür sayfa.
    2012 Yeni 308 1.6 e-HDi 112HP Sportium "Ordu"

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Benim araca da ilk iki bakımda koskoca yetkili servis 10/40 yağ koymuşsa varın gerisini siz düşünün. Ben direk 5-30 koydurdum şimdi yine mobil 5-30 esp formula alıp 4. bakımımızı yapacağız. Bu Fap pahalı bir meret iyi bakmak lazım bir sitede 2000 tl falan fiyatlar gördüm Allah korusun... düzgün yağ ve auto r6 ise manuel modda yarım saat civarı hafif yüksek devir rahatlatıyor aracı. Arada yapıyorum 40bini devirdik şükür tık demedi.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Yeni Üye
    Meslek
    pazarlama
    Model
    308
    arkadaşlar partikül hatası bende hala devam ediyordu vede asr esp egsoz emisyon hatasına çevirdi. araç 2000 deviri geçmiyordu. servisten hatayı hemen hemen her hatfa sildiriyorum ve 3- 5 güne kalmadan geri yanıyordu. servise hatanın nasıl gidereceğini sordum, takım olarak yenilenmesinin gerektiğini bununda maliyetinin yaklaşık 2500 tl civarı olduğunu söylediler, yıkıldım ama yılmadım gezmediğim tanıdık usta kalmadı. kimi partikül temizleğici sıktı, kimi sıvıyı kontrol etti takviye yaptı. takii ustanın biri partikül sıvısının deposunu sökene kadar çözümü bulamadı. arkadaşlar sıvı çok fazla kullanılmadığından dolayı çamurlaşma yapıyormuş vede deponun çıkışını tıkıyor. yani sıvı partiküle gitmediği için temizlik yapamıyor. depoyu temizlettim yeni sıvı koydurdum yaklaşık 3 haftadır hiç hata almıyorum. partikül hatası olanlar sıvı deposunu ve hortumlarını kontrol ettirirseniz sanırım sorunu çözersiniz.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)