Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
134 sonuçtan 41 ile 60 arası
    Yasaklı Üye

Ynt: 1.6 Hdi Auto6R Kullanım Tekniği...

Alıntı pug308 Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Berker ÇELİK Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı pug308 Nickli Üyeden Alıntı
    merak ettiğim ve uygulamaya cesaret edemediğim bir şeyi sormak istiyorum

araç hareket halindeyken (90-100 km üzeri) geri vitese geçiliyor mu? (Auto 6r) yani konum itibariyle R

pozisyonu çok sakat birinin eli çarpar birşey olur şanzıman dağılmasın sonra?
    Siz vites kolunu R konumuna alsanız bile hızınız 3(üç) km/h üstündeyse sistem vitesin geçmesine izin vermiyor...

beki bir zorlanma ses gıcırtı b vb tepki oluyor mu? yoksa pürüzsüz bir şekilde R ye geçiyor mu ? deneyeceğim o yüzden soruyorum.
    Düz vites mantığı ;3 km ile ileri giderken geriye atarsanız = Gırtt şeklinde bir dişli sesi çıkıyor =)

Aktif Üye GLR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tekstil
    Model
    yok

Arkadaşlar dün nişantaşı abdi ipekçi caddesinde park yeri ararken trafikte yukarı doğru dur kalk gidiyordum aracım gaza dokunduğumda titremeye başladı aynen düz vites bir araçta stop edecek gibi veya vitese geçmemiş gibi bir durum oldu.Daha önce aynısını bakırköy capacity de yokuş yukarı dur kalk otoparka giriş için sıra beklerken yapmıştı.
    Normal kullanımda bir sorun yok gibi ancak biraz tedirgin oldum.Auto6r kullanıcıları arasında başına böyle bişey gelen var mı veya ne olabilir?Yardımcı olursanız çok sevinirim,çünkü 52 bin km ye yaklaştım bu kadar süredir kullanıyorum bu aracı çok anormal bir durumdu.
    Bmw F32 418i GranCoupe Sportline
    Bmw F10 520i Executive

Aktif Üye okann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı GLR Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar dün nişantaşı abdi ipekçi caddesinde park yeri ararken trafikte yukarı doğru dur kalk gidiyordum aracım gaza dokunduğumda titremeye başladı aynen düz vites bir araçta stop edecek gibi veya vitese geçmemiş gibi bir durum oldu.Daha önce aynısını bakırköy capacity de yokuş yukarı dur kalk otoparka giriş için sıra beklerken yapmıştı.
    Normal kullanımda bir sorun yok gibi ancak biraz tedirgin oldum.Auto6r kullanıcıları arasında başına böyle bişey gelen var mı veya ne olabilir?Yardımcı olursanız çok sevinirim,çünkü 52 bin km ye yaklaştım bu kadar süredir kullanıyorum bu aracı çok anormal bir durumdu.
    Ahmet bana da Dragos'da olmuştu. Biliyorsun tamamen tepe orası Senin de dediğin gibi stop edecek gibi oluyor. Bunun nedeni aracın o yokuşta gerekli devirle çıkmaması
    2007 Honda CBR 600 F - 115 HP

Yeni Üye

Arkadaşlar selamlar,
    Aracım her ne kadar 3008 olsada auto6r kullanım tekniği ve 0 km aldığım araçla şu ana kadar 3 sefer yolda kalmam sonucu forumunuza düşmüş bulunmaktayım...
    Son 1 haftadır peugeot ile akraba olmuş durumdayım. Benim yazacağım sorunu yaşamış olanlar varsa yada yaşayacak olma ihitmaline karşı hem sizlerle paylaşmak hemde böyle saçma sapan bir soruna peugeot tarafından çözüm bulunabilmesi için sizlerden gelecek fikirlerede ihtiyacım var. Çünkü bu işe fecii baş koydum.
    1,5 ay kadar önce dik bir yokuşta toplamda 100metre kadar (park yeri arama ve park etme amacıyla) ileri geri manevra yaptım ve bulduğum park yerine girerken aracımda şiddetli titreşim ve zıplama meydana geldi. Ertesi sabah servis ile görüşerek (onların yönlendirmesi ile) aracımı çalıştırdım ve sorunsuz bir şekilde servise gittim. Tecrübe sürüşü sonrası araçta bir sorun yok dendi. Ne olmuş olacağı ile ilgili açıklamalarını aşağıda belirteceğim.
    Cuma günü ise çok yoğun bir trafikte, beşiktaş barbaros bulvarından boğaz içi köprsü çıkışına gitme niyetindeydim ama çıkışa yaklaşık 100 metre kala dur kalklar sonrası araç hafiten titremeye başladı, köprü çıkışına girdiğimde titremeler arttı ve ağır bir balata yanığı kokusu. Yol yardımını aradım "aracı kesinlikle kullanmayın, çekici gönderiyoruz" dediler ve aracım servise çekildi. Bu arada 2 saatlik çekici bekleme sürecinde yanımda 3 tane 3008 geçti bende imrenerek "ulan bunların arabası neden bozulmuyo diye bön bön baktım) Ertesi sabah servise giderek tekrar tecrübe sürüşüne çıktık ama yine aynı sonuç araçta bir sorun yok. Israrlarımla bilgisayar kontrolü yapıp kayıt açtırdım. Fakat söylediğim gibi arıza yok dendi. Açıklamalarını aşağıda belirteceğim.
    Açıklamalardan tatmin olmadığım için peugeot Türkiye ile yazıştım, görüşrüm ama bu esnada dün sabah beylikdüzü-florya trafiğinde k.çekmece yokuşunu çıkarken aynı sorun oldu ve güç bela floryaya kadar gidip aracımı park ettim. Akşamı peugeot Türkiye'nin yönlendirmesi ile servise gittim ama yine arıza yok dendi.
    Servisin neden böyle bir şey olmuş olacağına dair açıklaması....
    - Araç otomatik vites değil (Allah razı olsun ben bilmiyodum)
    - Debriyaj balatasının olduğu yerde bir ısı sensörü var yoğun trafikte ve yokuşta araba çok zorlanırsa debriyaj balataları ısınır ve sensör devreye girerek robot'un debriyaja basıp bırakması komutunun verilmesine neden olur ve bu da titreme yapar. Bunun nedeni araba diğer parçaların zarar görmemesi için kendisini güvene alır.
    - Böyle bir durum yaşadığınızda aracınızı durdurup debriyaj balatasının soğumasını bekleyin. (2. arızada 2 saat çekici beklemiştim. Çekici geldiğinde aracı kontrol etmek istediğimde hala orgazm olmuş gibi zıplıyodu. Yani soğuma işlemi 18 derecelik hava sıcaklığında 2 saatte gerçekleşemedi.
    Peugeot Türkiye ise (telefonda) ısrarla; bu durumun bir arıza olmadığını aksine aracın bir özelliği olduğu ve zarar görmemesi için konulmuş önemli bir özellik oldu hakkında ısrar ediyor.
    Yahu benim anlamadığım 7 tepeli ve trafiği dünyaca meşhur bir şehirde bu araba bunu hep yapacak mı? 3 kez yaptığına göre hep yapacak.
    Servisteki ustalarla konuştuğumda bu sorunu yaşamam için yoğun trafikte her durduğumda aracı "N" konumuna almamı ve robot'un sürekli (Araç A'da iken frene basılı konumda) debriyajı basılı tutmasını engellememi ve dolayısıyla basılı debriyajın sürtünmeden dolayı ısınmasının önüne geçeceğimi söylediler.
    Söyledikleri her şey benimde tahmin ettiğim ve teknik olarak anlayabildiğim şeyler ama böyle bir durumun olması sizler içim normal midir? Yada bu sorunu içinizde yaşayanınız var mı?
    Kumanda olarak otomatik vitesli olan bir aracın her dur kalkta (yoğun trafikte) sürekli "N" konumuna, ardından hareket ederken tekrar "A" konumuna alınması gibi mantıksızca bir çözüm önerisi normal midir? Millet İstanbul trafiğinde vites derdinden kurtulmak için alıyor bu arabaları ama sağ el sürekli viteste olacak.
    Yoğun trafik bir yana dik yokuşta, aşağı ve yukarı git gel şekilnde manevra yapılmasıda aynı soruna neden oluyor
    Bu sorun ya benim aracımda bir üretim hatası yada auto6r'nin büyük bir sorunu diye düşünüyorum.
    Söylediğim gibi bu konuya baş koydum. Sonu mahkemede bitecek gibi görünüyor.
    Yukarıda belirttiğim gibi. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ve tecrübelerini benimle paylaşırlarsa sevinirim.
    Selamlar

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308

Merhabalar
    Öncelikle 3008 başlığında aracım bölümünde aracınızı ve kendinizi kısaca tanıtırsanız çok sevinirim.

Yaşadığınız talihsizlikler gerçekten canınızı sıkmış. Ben Auto6R kullanıcısı değilim ama bu şanzımanın bu derece çabuk bir şekilde koku yapmasını ve kavrama sisteminde sorun olmasına pek aklım ermedi. Sitemizde aynı şanzımana sahip 308 kullanan çokça arkadaşımız var. Birde onlardan bilgi almanızda fayda ar diye düşünüyorum. Sorunu sürekli yaşamanız bende fabrikasyon sorun olduğunu düşündürüyor.

Birde N konumuna her durduğunuzda almanızı klasik otomatikte önerebilirim ama Auto6R de gerek görmüyorum. Ayrıca bunun yerine rampalarda manuel kullanmanız şanzımana faydalı olacaktır.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301

Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun keşke aramıza peugeot sahibi olmanın mutluluğu ile katılmış olsaydınız ama anladığım kadarıyla yaşananlar sizi fazlasıyla yormuş ve sinirlendirmiş.

Hakkınızı aramanız konusunda destekliyorum sizi, herhangi bir çözüm bulamaz iseniz tüketici mahkemesine başvurabilirsiniz.

Geçmiş olsun, acil çözümler dilerim...
    Konu Yasin CCK tarafından (16-11-2012 Saat 08:48 ) değiştirilmiştir.

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Aktif Üye Gökay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    STK
    Model
    3008

Sıkıntı yaşamanıza üzüldüm geçmiş olsun;
    Toyota'nın MMT şanzıman sorunları diye google'da aratırsanız bunun gibi örnekler bolca bulabilirsiniz.Yarı otomatik şanzımanların kötü yanı bu maalesef.Mesela siz rampada sorun yaşamışsınız yakın arkadaşım düz köprü trafiğindeki dur kalklarda sıkıntı yaşıyordu Toyotasıyla...

Ve aynı Pejonun size verdiği yanıt gibi diğer üreticilerde sorun değil bu diyerek tüketiciyi zor durumda bırakıyor.Satın alınırken uyarılmıyor tüketicide araştırmıyor zaten.

Vitesin yoğun trafikte N konumuna alınması hem yarı otomatik hem tam otomatik şanzımanlarda kesinlikle tavsiye edilen birşey bende bu şekilde kullanıyorum açıkçası.

Ayrıca nerede rampa içinde dur kalk yapmak zorunda kalsam mutlaka ESP devreye girecek kadar frene basıp oyle kalkış yapıyorum.Mümkün oldugunca az debriyaja yukleniyorum kısacası.

Bu şanzımanlar nazlı bebek gibi ,yumuşak davranmaya çalışıyorum bende.Bazen çok dik yerde buldugum park yerine bile boş ver diyorum zorlamıyım aracı :-\

Tekrar geçmiş olsun.
    3008 BlueHdi Sedefli Beyaz

Yeni Üye

Arkadaşlar temennileriniz için teşekkürler.
    Aracı zorlamam gibi bir durum söz konusu değil. Engelli olduğumdan dolayı oldum olası otomatik vites kullanıyorum ve hepside honda idi.
    Hiç bir zaman servislerden, ustalardan, durduğunuz zaman aracı boşa alın telkinini almadım. Aksine gerek yok denmiştir hep.
    Peugeot kabul etmesede ben aracımda üretimden kaynaklanan bir sorun olduğuna inanıyorum. Bunun haricinde 2-3, 4-3 arası vites geçişlerindeki kasılmalar hariç araç gerçekten harika bir araç. Çok keyifli bir sürüşü var, büyük gövdesine rağmen 110bg'lik motor harika bir performans gösteriyor.
    Enteresan olan ve kabul etmediğim debriyaj balatasının bu kadar çabuk ısınıp (araba yanıyormuş gibi koku çıkarana kadar) güvenlik sisteminin devreye girmesi. Yani kısa bir mesafede sistem devreye girsin ama sonrasında yol açılsın, araç ile yine gidemiyorsunuz. Beklemeniz ve balataların soğumasını takiben sistemin devreden çıkması gerekiyor. Bu da son tecrübemle 2 saatten fazla sürüyor.
    Düşünsenize, güney doğu gezisi yapıyorsunuz. Dağ yolu tırmanırken bir sebeple dur kalk yapıyorsunuz ve auto6r güvenlik sistemi devreye girerek aracı korumaya alıyor ama gece yarısı pkk'dan sizi nasıl korur orası malum yada emniyet şeridi olmayan istanbul yollarında düz yolda sıkışık trafikte aracınız kalmış. 2-3 saat beklemişsiniz, o esnada yol açılmış, trafik hızlı akıyor ama siz tuzluk gibi bekliyorsunuz arabayı fakat arkadan bir psikopat basmış gaza sonrada haşırt giriyor size. Alın size güvenlik.

Peugeot kabul etmesede hayati bir sorun aslında. Arabanın hayatı için iyi ama sizin hayatınız için asla...
    Bahsettikleri (dur kalklarda) vitesi "N" konumuna almayı aracı teslim ederken yada kitapçıklarında belirtmiş olsalar kesinlikle sesimizi çıkartma hakkımız yok. Böyle bir sorun olduğunu bilsem zaten almazdım aracı. Çünkü düşünsenize, engelli bir insansınız ve sürekli balata ısınıyor diye yolda kalıyorsunuz ama peugeot arabada arıza yok diyor.

Bayılarak aldım arabayı ama artık tereddütle, sürekli bozulacakmış, yolda kalacakmışım korkusu ile kullanıyorum.

Fakat ben hala bunun arıza olduğu konusunda ısrarlıyım...

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

çok geçmiş olsun gerçi çözüm bulunamadığından dolayı daha geçmemiş ve çok can sıkıcı bir durum. Ben manuel kullanıcısıyım fakat bende Auto6R kullanıcısı olsam aracımı zırt pırt N ye al sonra A ya al yapmak istemezdim. Konu ile ilgili detaylı bir yazıyı bir kere daha peugeot türkiyeye ve fransızca olarak (fransızca yazabilirseniz çok iyi olur ama yazamazsanız ingilizce) peugeot a göndermenizi tavsiye ederim. Umarım en kısa sürede bu sorundan kurtulursunuz ve içiniz rahat olarak aracınızın keyfini çıkartırsınız.

Meslek
    STK
    Model
    3008

Umarız ki aracınıza mahsus bir problemdir, giderilir ve keyifle kullanmaya devam edersiniz.Bu arada 1-2 defa daha debriyaj bu hale gelirse sanırım ömrünü yitirip değişmesi gerekecek ve kullanıcı hatası deyip ücreti tahsil etmeye niyetleneceklerdir.

Başka bir servise yönelmeyi denedinizmi? Servislerin durumu malum :-\

balatalarınız ne durumda acaba?

Yeni Üye

Herkese Merhaba,

308 forumuna yeni katılıyorum. Bana da yardımcı olursanız sevinirim. Aslında temel bazı düşüncelerim oluşmuş durumda.

Ben otomatik ve dizel araba almak isitiyorum.

Otomatik olmak zorunda çünkü daha önce 2001 düz vites golf vardı. Şanzımanı biraz kötü oldu ))

Dizel olmalı çünkü 2001 golf korkunç yakıyordu. Ayrıca benzin çok pahalandı. Arabaya onca para verip evin önünde yatmasını istemiyorum.

Otomatik ve dizel olan (HB olmalı) (sedanları sağa sola çarpıyorum). Buna göre benim bildiğim arabalar

1. Golf (resmen analarının nikahını istiyorlar. Üstelik Doğuş grubun servisini hiç beğenmiyorum ve güvenmiyorum. Sırf Doğuş grubu ile ilşki olmasın diye WV grubu almak istemiyorum. Üstelik dediğim gibi çok pahalı (54-55 bin Tl). Ama en iyi otomatik şanzımanda sanırım onda. Denemedim ama tahmin ediyorum.

2. KIA ceed: Beni çok şaşırtan bir araba. iki defa denedim (otomatik ve dizel olan) vites geçişleri pek hissedilmiyor. Çok seri bir araba bu nedenle biraz beni korkuttu. İşciliği eski kia lara göre çok düzeltilmiş olmasına rağmen yine de vasat. Hatta vasat altı denebilir. Teker sesi çok rahatsız edici. Olduğu gibi içeride. Ama motor pek sessiz.

3. Peugeot 308. Aklımda hiç peugeot yoktu. Nedense aklımda hep peugeot un kötü imajı kalmış. Fakat tesadüfen bir arkadaşın arabasına bindim ve oldukça iyi diye düşündüm. Sonra sağa sola sorunca pek te kötü olmadıklarını işittim (şaşırtıcı değil mi?). Şimdi Peugeot bayilerinden çıkamaz oldum.

4. Hyundai. Kısa ca bilgi aldıktan sonra hiç deneme ihtiyacı duymadım (hatırladığım kadarı ile 1.30 ların otomatik dizeli yok).

Sonuç olarak 308 mi yoksa Kia ceed mi.

2 defa denedikten ve abime de denettikten sonra sonra 308 dedik. neden ?

1. 308 içi çok ferah. 308 denedikten sonra ceed e girince arabanın görüş alanının ne anlama geldiğini anladım. Klastrofobi var. KIA nın o sıkıcı halini daha önce fark etmemiştim.

2. 308 daha oturaklı bir araba. İşciliği kesinlikle çok daha iyi.

3. Dış görünüş hiç önemli değil benim için. Önemli olan güvenlik, şanzıman ve yakıt tüketimi. Donanım da pek önemli değil. Bu nedenle dış görünüş olarak 308 dikkat etmedim ama fena değil.

4. 308 dizel tüketimi çok iyi. 308 de 6.1 (belki daha az) kia da 7lt/100km

5. Kia ceed ve 308 arasında pek fiyat farkı yok. 308 millenium 42.500 verdikler. Beyaz yok. Siyah varmış. Daha ucuz veren olur mu? Araştırayam mı ?

Sonuç benim için 308 bir tek şanzımandaki duraklama yüzünden her açıdan üstün. Bu nedenle şanzıman takıntısını aşmam gerek.

6. Şanzıman kia da daha iyi (kiada tam otomatik, 308 de yarı otomatikmiş) (Buna göre yakıtı kia da daha fazlaymış). Geçişleri pek hissetmiyorsunuz. 308 de ilk kalkışda 1 den 2 ye geçerken bir duraklama gibi bir şey oluyor. Sanki alışılırmış gibi geliyor ama emin değilim. Neden 308 lerde tam otomatik şanzıman yok? Peugeotlerda tam otomatik şanzıman olan var mı?

308 in şanzımanı kia gibi olsa gözüm kapalı alacam. Beni çoktan idare eder. DSG ye dünyanın parasını vermenin anlamı yok. Forumlarda okuduğum kadarı ile otomatik ve düz şürüşü öğrenirsem bu duraklama işini halledebilirmiyim? Otomatikte geçiş hızı 1.4 sn (forumdan öğrendim) düz kullanıma geçince 0.4- 0.3 sn den bahsediliyor, bu da iyi bir süre. İnsanoğlunun sinir sistemi bu süreyi algılayamaz. Bu nedenle 308 alayım mı? Alırsan nasıl bir sürüş yapayım (madde madde yazılırsa çok sevinirim).

Sondan bir soru. Millenium otomatik dizel 112 beygir ve 270 e kadar torku var. Bir de comfort pack var. Bunun da 112 beygir ve 270 torku var (bir servis var dedi diğeri yok dedi). Comfort pack tercih etmek istiyorum çünkü CC sistemi var. Sonradan milleniuma CC taktırmak istemiyorum. Görüntü veya çıtaların boyası nın benim için önemi yok, güvenlik (ESP gibi), performans gibi konularda bir fark var mı?. Bu nedenle CC dan vazgeçebilirim.

Son soru: yolda Scodalara da baktık. WV onlara da dsg teknolojisini yeni vermiş. Oktavia 105 beygir ve 240 tork var, DSG ve dizel. Performans farkı olu mu?. Performans olarak 308 den daha düşük gibi ama DSG si var. En basit model fiyatı 308 e yakın (sedan ama belki idare ederim diye düşünüyorum. Pek olası değil ama fikir verirseniz sevinirim.

Yoksaaa peugeot un şanzımanı biraz daha mükemmelleştirmesini mi bekleyim ? (bir sonraki model gibi örnek) (yeni model çıkmasına da az kaldı sanırım). Çok sık araba değştirmem. Bu nedenle tekıntısı az olan araba almam gerek.

Acil cevaplanırsa pek memnum olacağım.

Saygılar

Mete

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok

Merhaba Mete Bey,
    Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz. Yazdıklarınızdan oldukça bilinçli bir tüketici olduğunuz izlenimini bıraktınız bende
    Otomatik ve dizel olması sebebiyle alınabilecek 2 tane arabayı zaten kendiniz belirlemişsiniz. 308 Auto6R uzun süredir sahiplerini memnun etmeye ısrarla devam ediyor. Kia C'eed hakkında çok fazla deneyimim yok ancak deneyen ve kullanan arkadaşlarım araçlarından memnunlar. Ben ikisinden birini tercih edecek olsaydım 308 olurdu. Hele bir de cam tavanlısı olursa tadından yenmez diye düşünüyorum
    Fiorino 1.3 Emotion

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

Mete Bey hoşgeldiniz. Burası Peugeot forumu olduğu için kesinlikle 308 denecektir fakat ben o yüzden demiyorum ;D bir tarafta KIA nın iç mekan olsun, yol tutuş olsun, dış ortamdaki seslerin direk aracın içerisine girmesi olsun bu saydığım rahatsızlıklar kesinlikle 308 gibi bir araçla karşılaştırılamaz. 308 oldukca sessiz, malzeme kalitesi mükemmel ve yakıtı oldukca az bir araçtır. Ben manuel kullanıcısıyım ve son derece memnunum. Otomatik şanzımanın bekleyişi beni de sinir etmişti fakat bildiğim kadarıyla yakıt tasarrufu açısından tam otomatiklere göre çok daha iyi. Donanım olarak Millessim i tercih etmenizi öneririm. Sonuçta en son çıkan araçlar milessim. Umarım güzel bir 308 e kavuşursunuz ve kazasız belasız sürüşler yaşarsınız.

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308

Mete bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

308 sınıfı baz alındığında oldukça kaliteli bir üretimdir. 112 Hp 270Nm(overboost ile 285Nm) lik yeni motor çok iyi bir performans ve ekonomi ilişkisi oluşturur. Auto6R şanzıman klasik şanzımanlara göre oldukça verimlidir. DSG ile Auto6R nin farkı DSG de çift kavrama var iken Auto6R de tek kavrama oluşudur. DSG hem aşırı pahalı hemde sorunları olabilen sistemdir.

Eğer uzun yol yapmıyor iseniz Millesim güzel bir model. Benim önerim ise Premium Plus 112 Hp olur. Henüz geldiler mi bilmiyorum.

Çok aceleniz yoksa temmuz sonunda işlemleriniz yapıp ağustos başında 2011 model olarak aracınıza kavuşun derim ben
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Meslek
    STK
    Model
    3008

Daha önce otomatik şanzımanlı araç kullanmadığınıza göre Auto6r şanzımana çok rahat alışırsınız ve kafa eğip kaldırmasını hoş görürsünüz ;D Süspansiyon konforu Golf'ten sonra sert gelebilir. P308 hem teknoloji hem tasarım hemde marka karizması açısından Kia'dan üstündür.Neticede 308'i tercih etmeniz menfaatinizedir.

Ama derler ya ''iyi olur Allah'tan ,kötü olur kuldan bilirler'' diye.Siz bizi değil kendi içinizdeki sesi dinleyin.Defalarca test edin.

Yeni Üye

Yanıtlar için çok teşekkür ederim.

Dün Millesium 308 için kapora yatırdım. 3 kişi gittik herkes kendi nev-i şahsına munhasırdır. 3 ümüzde olumlu dedik. Bu hafta sonuna doğru inşallah alacağım. İçim çok ısındı. O kadar düşünüyorsunuz karar vermeniz eğer içiniz ısındı ise 1 sn sürmüyor. Hayırlısı olur inşallah.

Acemi Üye ali-34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sinema-Tv
    Model
    308

Hoşgeldiniz foruma

Aldığınız aracı uzun süre kullandığınızı söylemişsiniz Kıa'da sorunsuzca uzun süre kullanabileceğinizi sanmıyorum güven vermeyen ve parasını hak etmeyen arabalar. 308 ile en doğru kararı yapmışsınız. Hayırlı olsun.

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

Alıntı metemete6 Nickli Üyeden Alıntı
    Yanıtlar için çok teşekkür ederim.

Dün Millesium 308 için kapora yatırdım. 3 kişi gittik herkes kendi nev-i şahsına munhasırdır. 3 ümüzde olumlu dedik. Bu hafta sonuna doğru inşallah alacağım. İçim çok ısındı. O kadar düşünüyorsunuz karar vermeniz eğer içiniz ısındı ise 1 sn sürmüyor. Hayırlısı olur inşallah.
    hadi hayırlısı
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Tecrübeli Üye
    Meslek
    yok
    Model
    yok

Hayırlı olsun güle güle, iyi günlerde kullanın şimdiden.
    Diğer markaları kötü olduğunu söylemeyeceğim ancak Peugeot 308 iyi bir araba olduğu için doğru tercih yapmışsınız.

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)