Sayfa 2/2 İlkİlk 12
40 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    mechanix, tek kelime ile mükemmel yazmışsın. Keyifle okudum.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Aktif Üye mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Teşekkürler.

Elimden geldiği kadarıyla kendi fikirlerimi aktarmaya çalıştım.

bacadir68,
    Yazdıklarına katılıyorum. Citroen konusuna ben de pek anlam veremiyorum.
    Fiesta'nın malzeme kalitesinin iyi olduğu bir gerçek ama rakipleriyle büyük fark olduğunu düşünmüyorum.
    Polo, Corsa, Fiesta, 208 arasında bence Corsa biraz geride kalır. Diğer 3'ü yakındır diye düşünüyorum.

Acemi Üye tolgabşkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Yönetici
    Model
    207
    bu tarz insanlara laf anlatmaya bile gerek yok bende para var aldım biniyorum sende paran olunca vw alırsın diyorum ben kaldıkı vw pejodan saglamsa bende hiçbişe bilmiyorum 185.000de 308 hdi sattım daha parça bozmadı aracım sorun çıkartmadı yağ su dewam
    vw herhangi bi aracı 185.000 km ye sorunsuz gelsin ben ehliyetimi kırar atarım caddy aldık sıfır 10.000de baskı balata yedi passat aldık 2.0tdi 45binde turbo yedi passat cc aldık dsg sanzımanı gitti 11.000tl bu insanlar nasıl hala volkswageni savunuyo anlamış değilim
    bende pejo fetişistiyim varsa yoksa pejo şimdide rcz alacam bana scirocco öneriyolar ya sizce hangisi aldıgı paranın hakkını verio bence scirocco denilen araba sıradan hb bi araba ya artısı yok rcznin gösterişi nerdeeee scirocco nerde

Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Aman Tolgabşkn, bu yazdıklarını VW'ciler duymasın seni akıl hastanesine kapatmaya çalışırlar.

Bir kere bir ortamda "Ben VW almam" demiştim de insanlar bana deli gözüyle bakmıştı.

Acemi Üye tolgabşkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Yönetici
    Model
    207
    Alıntı mechanix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aman Tolgabşkn, bu yazdıklarını VW'ciler duymasın seni akıl hastanesine kapatmaya çalışırlar.

Bir kere bir ortamda "Ben VW almam" demiştim de insanlar bana deli gözüyle bakmıştı.
    vala duysunalr hangisi bize dsg sanzımanı savunabılır sorun cıkartmayanı var mı hangısı caddylerın 10bınde bıten baskı balatasını savunabılır hangısı turbo sorununu savunabılır? pejo kendını bozmadıgı surece pejodan başka araç almam

Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Uzun zamandır konuya yazan olmamış. B segmenti dizel araç alma arifesinde yeni konu açmadan başıma gelenleri buraya yazmak istedim. Konuyu da hortlatmış olayım.

Arkadaşlar forumdan da takip edileceği üzere 106 aracımızı sattık. Zaten uzun zamandır yerine ne alacağımızı araştırıyorduk. Hedefimiz B segmenti dizel, manuel vites, ufak, kullanımı kolay ve mümkün olduğunca donanımlı bir araç almaktı. Bütçemiz doğrultusunda en mantıklı gözüken 5 yaşlarına kadar ikinci el bir arabaydı. Fakat uzun süre araştırmama rağmen (öncelikli olarak C3 ve 208 aradık) şöyle adam akıllı bir araba bulamadık. Uygun fiyatlı bulduklarımız yüksek hasarlı çıktı, temiz bulduklarımız sıfır fiyatlarına yaklaştı. Ne yapalım diye düşünürken geçen hafta bizim hanımın okuluna Ford bayisinden bir satış temsilcisi geldi. Öğretmenler günü sebebiyle Ford modellerinde ciddi bir indirim söz konusu olduğunu öğrendik. Kampanyalı fiyat üzerinden bile güzel indirim söz konusuydu, aklımızı çeldiler ve borç harç sıfır dizel Fiesta almaya karar verdik.

İlk defa sıfır araç alacaktım. Tabii ki bir Peugeot sever olarak gönlüm başka markaya da gitmek istemiyordu. Madem sıfır araba alacağız o zaman 208 olsun dedik ve hemen Peugeot bayisinin yolunu tuttuk. Lüleburgaz Peugeot bayisiyle uzun zamandır iyi ilişkilerimiz vardır. Kendileri çok dürüst esnaf olmalarının yanında her zaman müşteriyle ilgilenen muazzam tatlı insanlardan kurulu bir ekiptir. Benle de çok ilgilendiler. Ellerinden gelen indirimi yaptılar. Fakat ne yaptıysak Fiesta'dan daha uygun fiyatlı (ya da aynı fiyat) ve Titanium-X pakete denk manuel vitesli bir 208 bulamadık. 208 active alalım diyoruz, acayip donanım eksik. Arabada kapaklı jant var, farkını ödeyerek almam lazım. Fiesta'da ESP standart olmuş, ESP'li 208 stoklarda hiç yok. Hadi vazgeçtim dizel otomatik alayım diyorsun, fiyat fırlıyor. Allure donanımda dizel düz vites araba yok. Donanımı denklemek için Allure benzinli otomatik alalım diyorsun (artık iyice hedeften şaştık) sipariş üzerine getiriliyor. En erken 2015 Ocak'da geliyor. Hadi ucuz olsun Access alalım dedik. Tamam fiyat bayağı ucuz kalıyor ama arabanın donanımı sattığımız 106'dan daha az.

Uzun lafın kısası 208'in portföyünde şu anda full donanımlı dizel düz vites bir araba yok. Müşteriyi cezbedecek bir kampanya da yok. Yıllardır burada Fiesta'nın Polo'nun neden çok, 208'in neden az sattığını tartışıyoruz. İşte size en güzel örnek. Benim gibi Peugeot'u subjektif olarak değerlendiren ve çok beğenen biri bile kendine uygun bir 208 bulamıyorsa nasıl olacak da bu araba satacak? Biraz uzun oldu ama yazmadan edemedim.

Bizim Peugeot sevgimiz bitmez ama bu satış stratejisiyle alttan yeni Peugeot fanları gelmez.

Herkese selamlar...
    2012 Ford Focus Titanium 5P 1.6 TDCI 115 HP 6 ileri manuel (Kum Gri)

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Uzun ama çok güzel yazı olmuş, sıkılmadan okudum

Firmaların belirli dönemlerde, belirli araçlar üzerinde güzel kampanyaları oluyor. Tam 1 sene önce bu zamanlar, 1 hafta arayla 2 adet Beyaz 208 Allure Dizel Otomatik araç aldık arkadaşlarımıza. Hem de piyasada ki tüm B segmenti araçlardan çok daha iyi fiyata. Demek siz bu dönem böyle bir kampanya yakalayamamışsınız. Şansızlık.

Sonucu merak ettim, yazmamışsınız. Fiestayı aldınız mı?

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Yazınızı keyifle okudum. Maalesef her zaman bahsettiğimiz konu tekrar karşımıza geldi. Bizler ne kadar gönülde versek ne kadar savunsak ta, Peugeot tüketici taleplerini öngöremez ve karşılayamazsa bu kısır döngü sürekli önümüze çıkar.
    Yasin arkadaşımızın da belirttiği gibi farklı dönemlerde farklı kampanyalar olabiliyor. Özellikle de Aralık ayında çok daha cazip kampanyalar ortaya çıkacaktır. Malum model yılı değişikliği. Araç almadıysanız biraz daha beklemenizi tavsiye ederim.
    2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Tavsiyeler için çok teşekkürler arkadaşlar ama bekledikce araba kalmıyor bu sefer de hiç renk ya da donanım seçme şansı olmayacak. Biraz önce bakır kahve titanium-x paket dizel fiesta için ödemeyi yaptık. Inşallah pazartesi teslim alacağız

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Şimdiden yeni aracınız hayırlı, uğurlu olsun. Keyif ile güle güle kullanın.
    2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Aktif Üye akin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Hayırlı olsun yeni aracınız

Sent from my iPhone using Tapatalk
    2011 308 CC 1.6 THP Feline Plus 16 AC 996

Aktif Üye KAYA308 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makine Teknikeri
    Model
    308
    308 i almadan önce ne yalan söyliyeyim bende vw peşindeydim hatta 156bin deki bir jetta yı görmeye gidecektim 32,500 lira fiyatı vardı,o ara hadi dedik gidip seatın önündekilere bakalım baktık 300bin deki passat 57bin lira,ibiza sorduk 47lira lık araba taksitle 60bin ne geliyor 4 sene çile...
    hemen yanda peugeot bayisine geçtik 308i gördüm dedim bu araba 40lira vardır kartona baktım 29,500km de 31lira daha sonra 30,500 anlaşıp aldım benzinli olmasındanda hiç şikayetçi olmadım çok şükür arabam iyiydi.
    hee gelelim peugeot u küçük görenlere leon cular oturdu koltuğa,bu nasıl koltuk böyle vay be gibi tepkiler aldım.
    2011 premium plus lar 44-47lira arası satılıyor ki önünde vw amblemi olsa o araba 60lira olurdu en az kim daha mantıklı sormaya bile lüzum yok vw ciler öyle devam etsin.
    2. elde temiz olan her araba gidiyor 1-2 haftadır 308 piyasasını çok ykaından takip ediyorum geldiği günün ertesinde ilanı yayından kalkan arabalar gördüm.

vw ciler gidip boş arabalara dünya para yatırmaya devam etsin.ben 308 in ön camının rahatlığını başka arabada daha görmedim o bile yeter.
    2009 308 1.6 COMFORT OTOMATİK (Pert)
    2013 308 1.6 HDİ ACTİVE MANUEL (Satıldı)
    2016 308 1.6 e-HDİ CLASSİC EDİTİON PLUS+GERİ GÖRÜŞ

Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Ayzinim ve akin çok teşekkür ederim.

Kaya308, dediklerine katılıyorum. Ancak boş arabaya da binseler onların araçları pek bir değerli. Yıllardır dünya güzeli 308'ime bir tane güzel laf söyleyen birini duymadım. İlk aldığımda çevremde hayırlı olsun demeyen insanlar oldu. Şimdi birkaç kişiye fiesta alacağız dediğimde "off, çok iyi tercih, şöyle iyi böyle iyi" diyenler oldu. Anlamadım gitti bu işi. Araba işinde olanlar bile şu Peugeot ön yargısının sebebini bilmiyorlar, o da çok ilginç.

Acemi Üye
    Meslek
    yok
    Model
    308
    208 1.4 e-hdi de kampanya yapmış peugeot.50000 tl .fiyat kulağa fazla gelsede b segmenti dizel otomatikler 60000 tl civarı.üstelik 2012 ağustos ayında bu araç 45000 tl fiyatla satışa çıkmıştı

Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Alıntı icemy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    208 1.4 e-hdi de kampanya yapmış peugeot.50000 tl .fiyat kulağa fazla gelsede b segmenti dizel otomatikler 60000 tl civarı.üstelik 2012 ağustos ayında bu araç 45000 tl fiyatla satışa çıkmıştı
    50.000 TL dizel araç için çok değil şu anda dediğin doğru. Birçok firmadan ucuz. Hatta Hyunadi sahipleri alınmasın ama son derece kötü malzeme kalitesi olan i20 için bile 50.500 TL demişlerdi. 208 Active'in içi i20'nin yanında Bentley gibi kalır yani. Auris, C3, Polo falan fiyat olarak uçmuş gitmiş zaten. Ford öğretmenler günü kampanyası yapmamış olsa 208 alabilirdik biz de. Ama Peugeot böyle kampanyaları kaçırmamalı. Hatta benle ilgilenen Peugeot bayisi merkezden birileri ile konuyu görüşmüş. Bu tarz kampanyalar olmadığı için müşterileri kaçırdıklarını belirtmiş. Ancak her zaman olduğu gibi PT'de tık yok. Kendilerinin de yapması gerektiğini ama atlandığını belirtmişler.

Acemi Üye
    Meslek
    yok
    Model
    308
    50.000 TL dizel araç için çok değil şu anda dediğin doğru. Birçok firmadan ucuz. Hatta Hyunadi sahipleri alınmasın ama son derece kötü malzeme kalitesi olan i20 için bile 50.500 TL demişlerdi. 208 Active'in içi i20'nin yanında Bentley gibi kalır yani. Auris, C3, Polo falan fiyat olarak uçmuş gitmiş zaten. Ford öğretmenler günü kampanyası yapmamış olsa 208 alabilirdik biz de. Ama Peugeot böyle kampanyaları kaçırmamalı. Hatta benle ilgilenen Peugeot bayisi merkezden birileri ile konuyu görüşmüş. Bu tarz kampanyalar olmadığı için müşterileri kaçırdıklarını belirtmiş. Ancak her zaman olduğu gibi PT'de tık yok. Kendilerinin de yapması gerektiğini ama atlandığını belirtmişler.
    208 hdi access 45 active 48 ki bunlar sıfır faiz kampanyalı.e-hdi otomatik dizel 50k.şuan bu fiyata benzinli otomatik satıyorlarki bunların donanımı active den daha az
    pt de yönetimde bir değişiklik olmuştu.umarım faydası olur.208 avrupada satışta 7.sırada peki bizde neden böyle.aynı hatayı yeni 308 dede yapıyorlar.şu araçların fiyatlarını yüksekten girmeyin.en azından 2 ay düşük fiyattan satınki etraafta araç gözüksün.

Moderatör SerhatRCZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    RCZ
    Kesinlikle katılıyorum. Bence pt nin en büyük hatası araçları yüksek fiyatla satış listelerine koyup , sonra satmayınca ciddi indirimlere gitmesi. Örnek olarak CLA yı verebilirim araç 100 bin tl ye satılmaya başladı , araç etrafta gözüktü beğenildi ve şimdi daha yüksek fiyatlara satılıyor. 308 de önce iddalı bir fiyatla satılsaydı görenler de gidip sorup alacaktı. Malesef tren bu anlamda kaçtı .
    2013 RCZ EVO. 1.6 THP 200 HP S.BEYAZ - (Satıldı)
    2016 308 T9 1.6 E-HDİ 115 HP ALP BEYAZI - (Satıldı)
    2014 RCZ R 1.6 THP 270 HP ATEŞ KIRMIZI - (Satıldı)
    2016 308 GTİ 1.6 THP 270 HP KIRMIZI-SİYAH - (Satıldı)
    2018 3008 ALLURE ELG. 1.6 120HP - S.BEYAZ - (Satıldı)
    2018 308 GTİ 1.6 THP 270 HP MAVİ-SİYAH - (Satıldı)
    2014 RCZ R 1.6 THP 270 HP ATEŞ KIRMIZI - (GÜNCEL)

Aşk Üç Harftir : RCZ !!!

Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Alıntı icemy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    208 hdi access 45 active 48 ki bunlar sıfır faiz kampanyalı.e-hdi otomatik dizel 50k.şuan bu fiyata benzinli otomatik satıyorlarki bunların donanımı active den daha az
    pt de yönetimde bir değişiklik olmuştu.umarım faydası olur.208 avrupada satışta 7.sırada peki bizde neden böyle.aynı hatayı yeni 308 dede yapıyorlar.şu araçların fiyatlarını yüksekten girmeyin.en azından 2 ay düşük fiyattan satınki etraafta araç gözüksün.
    Eğer böyle ise fiyatlar fena değil. Kasım'da Active için 50.500 diyorlardı. Metalik almaya kalkarsan 51'i geçiyordu. Otomatik 52.500 civarlarında idi. Aralık ayında düşürmüşler demek ki. Dediğin gibi madem bu fiyatlar seni kurtarıyor, baştan koy şu fiyatları. Biz kasımda almış olsak şimdi ağlıyorduk. O da ayrı bir saçmalık.

Acemi Üye
    Meslek
    yok
    Model
    308
    Eğer böyle ise fiyatlar fena değil. Kasım'da Active için 50.500 diyorlardı. Metalik almaya kalkarsan 51'i geçiyordu. Otomatik 52.500 civarlarında idi. Aralık ayında düşürmüşler demek ki. Dediğin gibi madem bu fiyatlar seni kurtarıyor, baştan koy şu fiyatları. Biz kasımda almış olsak şimdi ağlıyorduk. O da ayrı bir saçmalık.
    Aynen.pug aracı ilk alan kendi müşterilerini üzüyor.haliyle kendi sadık müşterileri bile aracı almıyor.

Acemi Üye
    Meslek
    yok
    Model
    308
    Alıntı SerhatRCZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum. Bence pt nin en büyük hatası araçları yüksek fiyatla satış listelerine koyup , sonra satmayınca ciddi indirimlere gitmesi. Örnek olarak CLA yı verebilirim araç 100 bin tl ye satılmaya başladı , araç etrafta gözüktü beğenildi ve şimdi daha yüksek fiyatlara satılıyor. 308 de önce iddalı bir fiyatla satılsaydı görenler de gidip sorup alacaktı. Malesef tren bu anlamda kaçtı .
    208 de bu hatayı yaptılar.yeni 308 de devam ettiler.hiç olmazsa otomatiklerde yapmazlar dedim ama ondada yaptılar.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)