Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    ticaret
    Model
    407

dizel arabaya benzin

Benzın ıstasyonunda benzın alırken bı olaya rast geldım bır kısı 407 kullanıcısı ılk once 20 lıralık mazot aldı daha sonra dıger benzındende 5 tl lık benzın aldı ıcıne sordum bendede bu aractan var dedım dızel arabaya nıe benzın aldın dedım motordakı yagı pısı atması ıcın dedı motoru temızlermıs benzın Ben anlam veremedım arabaya zararı olmazmı benzının ?

Acemi Üye hgonul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Katkı maddesi olmasın o

Tecrübeli Üye Ghost Hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Satış & Servis
    Model
    406
    Alıntı hgonul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katkı maddesi olmasın o
    Kıbrısta askerken bende peugeot J9 vardı depoyu fullerken azda olsa benzin koyardım mercedes minibüslerle kapışırken iyi oluyor

Ghost Hunter &TR'de İLK ve TEK

Aktif Üye parkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Alıntı caner_1985 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzın ıstasyonunda benzın alırken bı olaya rast geldım bır kısı 407 kullanıcısı ılk once 20 lıralık mazot aldı daha sonra dıger benzındende 5 tl lık benzın aldı ıcıne sordum bendede bu aractan var dedım dızel arabaya nıe benzın aldın dedım motordakı yagı pısı atması ıcın dedı motoru temızlermıs benzın Ben anlam veremedım arabaya zararı olmazmı benzının ?
    O arkadaşta bizim gibi kamyon kullanarak ehliyet alanlardan anladığım kadarıyla. Kara düzen dizel motorlarda dede nasihatı olarak çekmediği yada siyah duman attığı zamanlar mazota azcık benzin katmışlığım benimde vardır ama o araçlar binek değildi yada yenil nesil motor değildi 10 numara yağı canavar gibi yakan araçlardı.
    ''Bineğine dost gibi bakacaksın; düşman gibi süreceksin'' Kaz gagası (Tarkanın at uşağı)

Tecrübeli Üye Ghost Hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Satış & Servis
    Model
    406
    Alıntı parkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O arkadaşta bizim gibi kamyon kullanarak ehliyet alanlardan anladığım kadarıyla. Kara düzen dizel motorlarda dede nasihatı olarak çekmediği yada siyah duman attığı zamanlar mazota azcık benzin katmışlığım benimde vardır ama o araçlar binek değildi yada yenil nesil motor değildi 10 numara yağı canavar gibi yakan araçlardı.
    yürü be 61 Allahına kurban eski kamyonculardan kim kaldı yaaaaa

Ghost Hunter &TR'de İLK ve TEK

Yeni Üye
    Meslek
    ticaret
    Model
    407
    Bugun rent a car bır dostuma sordum ben bu dızel arabaya benzın ısını 2010 model woswagen jetta sı var o bıle ben koyuyorum dıyor motorun temızlemesınde cok buyuk faktoru olduqunu soyluo benzınlı arabaya dızel koyarsan sorun olur ama dızel arabaya benzın koyarsan sorun olmaz dıo 42 tane aracı var bu arkadasın sorun cıkmaz dıe 2006 model arabama bugun 100 tl lık mazot aldım 1 lıtre benzın koydum : bakalım ne olacak sımdılık 15 20 km yaptım ıyı kacıo araba

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Eski köye yeni adet...

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Çok gerekli miydi? aracınıza benzin ilavesi yapmanız
    ''Bineğine dost gibi bakacaksın; düşman gibi süreceksin'' Kaz gagası (Tarkanın at uşağı)

Yeni Üye
    Meslek
    ticaret
    Model
    407
    aslında gereklı degıldı 115 bın km yapmıs bı arac temızlık olsun dıe koydum sımdılık sorun problemım yok olacak qıbıde degıl

Tecrübeli Üye Can ÖNEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    Aslında daha önemlisi bir litre çok gelebilir neye göre bir litre koyuluyor? Yani neden beş litre koymadınız da bir koydunuz? Mazot katkısı bile bir depoya 50 litreye 50cc katılırken bu birlitre bana fazla geldi. 100 liraya 23 dizel 1 litre benzin yani 24'te 1 oran. %5'i geçiyor. .Benzin aracınızın hararetli çalışmasına neden olup motor ömrünü etkileyebilir. Benzine alkol katılıyor ama yanma prensipleri yakın olduğundan sorun değil. Dizel de ise yanma farklı.

Enjektör temizliği için full depoya yapılan bir uygulama var 60 TL karşılığında yapıyorlar. Bir depoya uygulayıp ışık yanana kadar geziyorsunuz enjektörleri ve mazotun geçtiği heryeri temizliyor. Özel bir teknolojik ürün bu iş için geliştirilmiş. Biz 207'ye yaptıracaktık sonradan satıldı araba.
    2012 Yeni 308 1.6 e-HDi 112HP Sportium "Ordu"

Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Yoooo bende sorun olacağını zannetmiyorum ama genede riskli, şimdi aracınız hiç yakıtla alakası olmayan bir sıkıntıdan dolayı teklese acaba mı? diye soru işareti belirecek aklınızda. Deponda ki yakıtı tamamen bitirene kadar içinde minnacıkta olsa bir şüphe olacak. Bundan dolayı sordum çok mu? gerekliydi diye. Bende koyuyordum ama 1967 model BMC Morris kamyona koyuyordum yaylaya çıkarken çekmiyor diye.

Yeni Üye
    Meslek
    öğrenci
    Model
    308
    Motordan gelen sesleri kesiyor. Ve çok soğuklarda yakıtın donmasını engelliyor diye duydum ama ben aracıma koymaya cesaret edemem.

Acemi Üye huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kamyonda otobüste düz mazotta kullanılır o dediğiniz incelsin diye.O da koca bir depoya bir çay bardağğı kadar. O arkadaşın enjektörleri emin olun çok yaşamazlar.. 20 liralık mazota 5 lira benzin ne abi zaten mazot ince artık eurodiesel..

Aktif Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    307
    kırsal motorin için geçerli bir yöntem ama katkılı motorıine o kadar parayı neden verildiğini hiç kimse sorgulamıyor

Yeni Üye
    Meslek
    ticaret
    Model
    407
    bugun mazotum bıttı yenı mazot koydum en ufak sorun en ufak problemım yok arabanın gıdısı degıstı motor sesız calısmaya basladı peugeot servısıne soyledım ıyı yapmıssın motordakı tum pıslıgı tum yagları temızler dedı

Acemi Üye
    Meslek
    c5 2.0 hdi sxpk
    Model
    yok
    bugun mazotum bıttı yenı mazot koydum en ufak sorun en ufak problemım yok arabanın gıdısı degıstı motor sesız calısmaya basladı peugeot servısıne soyledım ıyı yapmıssın motordakı tum pıslıgı tum yagları temızler dedı
    Aracı bu olay sonunda hemen satmışsınız. Gerçekten kötü bir etkisi olmadı mi benzinin? Pompa enjektör bunlar hassas parçalar bu araçlarda

Yeni Üye Sarpkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mekaniker
    Model
    Partner
    dizel arabaya dizel yakıt benzinli arabaya benzin konur.. kargadan başka kuş tanımam usulu neyse onu yak gitsin

Yasaklı Üye
    Meslek
    öğrenci
    Model
    407
    Yapi olarak benzin mazottan daha guclu yanmiyor mu ? E sıkıştirmada dizellerde fazla yanmasi guclu bi yakit koyunca performans azda olsa artar diye dusunuyorum ama uzun vadede cok buyuk zararlari olabilir

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    İyi yapmışsın diyen Peugeot servisi yetkili servismi? Yetkili servisse ismini öğrenebilirmiyim?
    2008 classic edition

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    hazır yeri gelmişken bende paylaşayım çok yakın bir abimizin wv caddy sine benzer bir şey yapıyordu, bir buçuk ay önce aracında yaklaşık 6000 tl lik maddi hasar oluştu,üst kapak komple değişti,enjektörler de parçalar ikinci el olduğu için fiyat bu seviyede gerisini siz düşünün, olay ise şu şekilde gerçekleşiyor,aracı bir süredir kalkışlarda sirkeliyormuş, buda sirkelemesin diye her defasında daha fazla gaz veriyor,bir hafta içinde de motorun çok yavaş devirden düştüğünü fark ediyor, bugün yarın sanayiye gideriz derken de bir gün motor devirden düşmüyor ve acı son.

araç bosch car serviste yapıldı,ustaların olay ile ilgili düşünceleri, bozuk turbo,yakıt katkısı yada yanlış yakıt, bozuk turbo ihtimali yok çünkü turbosu sıfır takılmış olaydan 40-50 bin km önce aynı serviste, motor yapıldıktan sonrada zaten turbo sağlam olduğunu kanıtladı.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)