6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Acemi Üye onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğrenci
    Model
    308

downpipe nedir? ne işe yarar?

arkadaşlar biraz araştırdım ve downpipe hakkında hiç bişey bilmediğimi gördüm. ulaştığım bilgilerden de çok tatmin olmadım. bu downpipe nedir ne değildir ne iş görür dizellere uygulanırmı? herkese teşekkürler ( forum arama motorunu kullandım ve böyle bi başlık görmedim eğer varsa kapatılabilir yada yanlış biyerde açılmış bir başlıksa doğru bölüme aktarılmasını rica ediyorum)

Aktif Üye Furkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Kardesım egsoz sisteminin bir parçası diye biliyorum. Yani egsoz gazının daha hızlı cıkmasına yarıyor sanırım..
    Peugeot 308 1.6 Hdi
    - 06 FRK 54 -

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Öncelikle bizim ki gibi düşük basınçlı turbolar da çok bir artısı olmaz standart motor üzerinde düşünürsek.egzoz gazı ne kadar çabuk boşaltılırsa turbo üzerindeki ters basınç(doğru kelime değil) azalır buda turbonun daha sağlıklı çalışmasını ve tam performansta çalışmasını sağlar.performans amaçlı üretilen down pipe ler dha geniş yapıda olurlar amaç gazı biran önce tahliye etmektir.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Tecrübeli Üye orhun57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Sonradan eklenen bir parça değildir. Orijinal de turbo çıkışından sonra katalizör kısımlarında daralarak giderler, katıda içinde barındıran şeydir aslında. Performans için çapı genişletilir yani gazın daha rahat atılmasını sağlar kat iptaliyle beraber. Bizim araçlarda tek başına birşeye yaramaz belki o rahatlamayı hissetmek bile mümkün olmaz zira içi daha dolmadığı için katın iptali arıza ışığı yakıp gösterge tablosuna renk ve hayatınıza heyecan katmaktan ileri gidemez.
    2011 Peugeot 308 Auto6R 112 hp Comfort Pack Executive Paket

2014 VW Golf Mk7 1.6 TDI Comfortline + 2014 VW Golf Mk7 1.4 TSI Highline

Yeni Üye
    Meslek
    serbest
    Model
    106
    downpipe+kat iptalı+chip uygulamasıyla inanılmaz sonuçlar alınabiliyor.yeni teknoloji turbo araçlarda downpipe işleminden sonra beyin programı şart...en azından lampta ışıgı için bile

Acemi Üye onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğrenci
    Model
    308
    kısaca yanan gazlar nekadar çabuk atılırsa okadar çok ve çabuk yeni hava alımı olur diyebilirmiyiz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)