5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Turizmci
    Model
    406

Ses Sistemi Konusunda Tavsiyesi Olanlar

Arkadaslar aracımın hoparlörünün değişime ihtiyacı var. Bu doğrultuda hoparlör almaya karar verdim fakat piyasada çok fazla ürün ve farklı kullanım amaçlarına göre hoparlör olması açıkçası kafamı karıştırdı. Hoparlör için ayıracağım bütçe maksimum 200 250 tl arası. Kullanım rahatlığını göz önünde bulundurursak coaxsiel olarak adlandırılan modellerden almak daha mantıklı geliyor. Arkalara oval ve önlere 16,5 cm coaxsiel hoparlör düşünüyorum. Sizce bunlar işimi görür mü? İsrediğim bangır bangır müzik sesi değil kaliteli bir müzik sesi. Ses biraz yüksek olsa da cızıldamayan hoparlör istiyorum.

Sormak istediklerim şunlar
    1) Bu işlerde marka ne kadar önemli ürünün Hertz, Alpine , Jvc ya da Jameson olması ne farkeder?
    2) Sizce 200 250 tl ye Alpine yada Hertz coaxsiel hoparlör almak mı mantıklı yoksa 100 150 tl ye Midrange ve Coaxsiel bir seti 100 120 liralık anfi ile desteklemek mi?
    3) Bunun dışında aracında ki setten memnun olanla öneri sunarlar ise sevinirim.
    Öneri yardım ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim herkese iyi forumlar.

Tecrübeli Üye converse10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest Meslek
    Model
    308
    hocam yanlış anlama iyi bir ses sitemi istiyorsan bütçeyi bayabir açman gerekli 200-250 tl ile pek bişey alınmaz alınsada iş çıkmaz

Yeni Üye
    Meslek
    Turizmci
    Model
    406
    Alıntı converse10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yanlış anlama iyi bir ses sitemi istiyorsan bütçeyi bayabir açman gerekli 200-250 tl ile pek bişey alınmaz alınsada iş çıkmaz
    Bu konuda kesinlikle haklısın aradığım şey profosyonel yada yarı profosyonel bir sistem değil beni tatmin edecek iki çift hoporlör takımı. Aracımın orjinal kolonlarından bile fazlasıyla memnundum ama artık değişmeye ihtiyaçları var. Örneğin aşağıda belirttiğim linkteki ürünler beni ne kadar memnun eder ? Bunlara alternatif ne sunabilirsiniz?

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pro...tml?langId=-14

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pro...tml?langId=-14

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    coaxial hoparlörler mantıklı olacaktır,çok yüksek güçte birşey almanızı tevsiye etmem,bu sefer teyp zorlanır gereksiz yere, marka olarak alpine iyi bir tercih olabilir ama onunda farklı modelleri var bunların dışında, hertz,vibe,pioneer,fli,clarion gibi markalarla da kaliteli temiz ses alabilirsiniz,linkteki ürünlerin fiyatları da göre uygun gözüküyor.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Tecrübeli Üye EmRaH. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Özel Sektör ( Kimya )
    Model
    106
    Bu çok kapsamlı bir iş . 250 tl bir bütçe ile ses sistemi kuramazsın kardeşim .

Sadece 2 tane kolon alırsın . geri kalacak paraya zaten ilave yapman gerek .

pioneer teyp usblı ve jbl amfi 6 kanal var istersen 400 tl ye verebilirim
    106 Quik Quik ...
    StocKSilve®

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)