15 sonuçtan 1 ile 15 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Mühendis
    Model
    5008

Question 5008 ön camında yansıma

Herkese merhaba,

Aranıza yeni katıldım. 2012 Haziranından beri 5008 sahibiyim, fikir almak istediğim bir konu var.

Güneşli havalarda araç içinde ön camda aşırı yansıma var, kabinin direksiyondan itibaren öne kadar olan kısmını camda sanki aynadan yansıyormuş gibi görüyorum ve bazen bu görüş alanımdaki çeşitli yerleri görmemi bile engelleyebiliyor. Güneş altındayken mesela, gölgedeki bir yeri görmek çok zor oluyor bu yansımadan dolayı.

Bunu fark etmiş, bir şekilde çözüm bulmuş biri var mıdır acaba? Henüz servise gitme fırsatım olmadı, burada sormuş olayım.

Selamlar,
    Özgür

Aktif Üye dirtyharry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407
    Bu yansima olayi bizzat kendi aracimda var cozum olayi yok gibi belli bi sureden sonra alisiyosunuz fabrika bu yansima olayini ilk gelen serilerde 407 den bahsediyorum on konsol komple acik renkti sonrasinda acik olan yuzey siyah olarak uretilmeye baslandi sorun bi sekilde cozuldu ama 5008 de nasil cozulur o da ayri bi konu

Aktif Üye GOXIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tasarım Uzmanı
    Model
    308
    Maalesef o yansıma bende de var ve bende bazen rahatsız oluyorum, dedıgınız gibi görüşü engelliyor. Ama buna bir çözüm bulmak zor gibi. Çoğu araçta bu yansıma vardır tahminen. Babamdaki Honda Cıvıcte de mevcuttu.

Tecrübeli Üye Can ÖNEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    Çok tavsiye etmesem de geçici çözüm olarak kadife kumaş vb. örtülebilir. Ben henüz yansımadan yana bi sorun yaşamadım belki güneşi bir iki defa gördük ondandır.
    2012 Yeni 308 1.6 e-HDi 112HP Sportium "Ordu"

Aktif Üye sarman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    (E) Deniz Subayı
    Model
    107
    Merhaba, eski arabamda bu çok ciddi sorundu. Ama biraz olsun azaltmanın yolunu bulmuştum. Ön konsolun üstüne yanlış hatırlamıyrsal armorall marka koruyucu sıkıyorsun, sonra kururken üzerinden nemli bezle geçiyorsun. Nemli bezle geçmezsen ışıl ışıl oluyor, Ama nemli bezden sonra acayip matlaşıyor, üstelik çok da şık gözüküyordu. Bu koruyucunun üstünde kullanım talimatında yazıyordu.

Kolay gelsin
    not: Benim de 5008 im olsun varsın camı yansıtsın

Güle güle kullanın
    Konu sarman tarafından (17-05-2013 Saat 19:14 ) değiştirilmiştir.

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Polarize gözlük ile kullamayı denediniz mi? Yansımaları büyük ölçüde azaltıyor, polarize gözlük aldığımdan beri daha rahat kullanırım arabayı. Gözlük ile çözülemezse diğer çözümlere bakabilirsiniz.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Yeni Üye Alpertarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Ziraat Mühendisi
    Model
    5008
    Alıntı ANKA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polarize gözlük ile kullamayı denediniz mi? Yansımaları büyük ölçüde azaltıyor, polarize gözlük aldığımdan beri daha rahat kullanırım arabayı. Gözlük ile çözülemezse diğer çözümlere bakabilirsiniz.
    Dediğiniz gibi polarize güneş gözlüğü gayet güzel iş görüyor.

Yeni Üye
    Meslek
    Mühendis
    Model
    5008
    Sarman, ben de benzer bir uygulama düşünüyordum, konsolun yansıtıcı özelliğini ne kadar azaltırsam, camdan da o kadar az yansıtacaktır, uygulamış birisi olması güzel, teşekkürler.Polarize gözlük de iliginç bir çözüm, bu ikisini birleştirince sorun büyük ölçüde azalmalı.. gözlük kullanıyorum zaten, polarize camlı bir tane edinmek gerekiyor o zaman.Herkese teşekkürler.

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Torpido ve göğüs bakımı için kullandığımız ürünler bu tip sorunları tetikli ye biliyor, benimde tavsiyem parlaklık sağlayan ürünler yerine,yüzeye mat bir görüntü veren ürünlerden kullanmanız olur,araçlarımızı dışarıda yıkattığı mız zaman genelde iç plastik aksamlara parlatıcı sürerler,bu ürünlerim bir çoğu kalitesiz olduğu için uzun vade de lekelenme gibi sorunlara da yol açabilir, onun dışarıda araç yıkatırken kesinlikle bu tarz bir uygulamaya izin vermeyin,nemli bir bezle silip geçsinler sonrasında sizin almış olduğunuz bir ürün var ise onu bizzat kendiniz uygulayın.

uygun fiyatlı ve kolay bulabilir olmalarından dolayı sonax ın ve arexons un ürünleri tavsiye edebilirim,bu ürünler alırken dikkat etmeniz gereken nokta üzerinde mat diye yazıyor olması. 15 tl civarında iki markanın da ürünü.arexons aynı zamanda antistatik tir tozlanmayı bir nebze geciktirir.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Özellikle, 308 ve 5008lerde kokpitin ön cam ile birleştiği bölgede yer alan daha sert malzeme şiddetli güneş ışığında ön cama yansıma yapıyor. ben bunu bir nebze olsun şöyle önlüyorum. o bölümü arap sabunlu bez ile silip kuruluyorum. böylece yüzey matlaşıyor ve yansıma daha az oluyor.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Yeni Üye
    Meslek
    Mühendis
    Model
    5008
    Forumu bir süredir takip edemedim, bu zaman içerisinde polarize bir güneş gözlüğü aldım, Anka'nın dediği gibi, yansıma neredeyse tamamen yok oldu. Konsol matlaştırıcı ürün kullanmadım. Tavsiyesi için Anka'ya teşekkür ederim.

Selamlar,
    Özgür

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Rica ederim. İşe yarayacağına emindim ki yaramış. Bu gözlüğü icat edenden Allah razı olsun demekten başka birşey gelmiyor içimden.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Uzman Üye sessizgece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    inş.tek.
    Model
    308
    şu polarize gözlüklerle tek problemim yol bilgisayarını okuyamıyorum. Sizler de mi, göremiyorsunuz yoksa benim gözlerim mi bozuk
    2011 Peugeot 308 HDI Auto6R 112 hp Premium Plus Beyaz

Tecrübeli Üye Can ÖNEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    LCD'lerde sorun olur gözünüzde bir problem yoktur. Sorun belli bir açı aralığında. Dik baktığınızda pek sorun olmaz. Ben de konsolun ortasındakini göremezken göstergelerdekini görüyorum.
    2012 Yeni 308 1.6 e-HDi 112HP Sportium "Ordu"

Uzman Üye sessizgece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    inş.tek.
    Model
    308
    Açı konusunda haklısınız. bende göstergelerdeki ekranı görüyorum. Sabah açılı bakacağım.
    2011 Peugeot 308 HDI Auto6R 112 hp Premium Plus Beyaz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler