Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
85 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Acemi Üye
    Meslek
    inşaat mühendisi
    Model
    308
    Alıntı aydalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonradan takılan zenonlara sonuna kadar karşıyım... Lütfen trafikteki diğer sürücülere biraz değer veriyorsanız bu işten vazgeçin... benimle karşılaşırsanız uzunları yakar gelirsem hiç kusura bakmayın...
    +308...
    2011 308 Sportium 1.6 THP - 2009 107 Trendy otm. - 2011 Bipper 1.4 hdi

Aktif Üye Safak065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    yok
    Farlara uygun ayar verildiginde karşıdan gelen sürücüyü rahatsız edecek bir durum kalmaz diye düşünüyorum. Yalnız daha denemedim bilmiyorum ama arkadaşımın leon'una takılan xenon için konusuyorum, Karsıdan geldigi zaman rahatsız oldugumu söyleyemem açıkcası yani şöyle uzunlara atıp gelircesine gözümü almıyor arkadan takip edincede aynı durum gecerli ancak her xenon onun gibi olur mu işte onu bilemem

Tecrübeli Üye eyup_31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407
    Philips Photon 8000k bende terslik olmazsa alacağım http://www.ozenticaret.com.tr/asp/pr...000K-Xenon-Set
    BABASLAN
    2010 EXECUTİVE BLACK

Tecrübeli Üye Bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Bu konu hakkında bugün arkadaşlarla kriter yaptık philips 4500K çok ideal olduğu söyleniyor hatta aracında takılı baktım hafif sarı ama aydınlatma mükemmel 8000K beyaz ancak aydınlatma çok iyi değil bana philips 4500 K için xenon beyin komple kesin olmamakla beraber tahmini 400 tl civarı fiyat söylendi. Ayrıca xenon taslı farlarda yasak ancak otomatik far yıkama olanlara serbest diye söylediler bende mercek olmazsa hepsine yasak biliyorum bu konuda doğrusunu bilen arkadaşlardan bende faydalanmış olurum.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Aktif Üye MaLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Satış Müdürü
    Model
    308
    Alıntı Bekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu hakkında bugün arkadaşlarla kriter yaptık philips 4500K çok ideal olduğu söyleniyor hatta aracında takılı baktım hafif sarı ama aydınlatma mükemmel 8000K beyaz ancak aydınlatma çok iyi değil bana philips 4500 K için xenon beyin komple kesin olmamakla beraber tahmini 400 tl civarı fiyat söylendi. Ayrıca xenon taslı farlarda yasak ancak otomatik far yıkama olanlara serbest diye söylediler bende mercek olmazsa hepsine yasak biliyorum bu konuda doğrusunu bilen arkadaşlardan bende faydalanmış olurum.
    Bilgilerin doğru. Mesela Civic lerdeki orjinal xenonlarda mercek yok. Ama kalkıp meganda mercek var diyede onada xenon olmaz. Araçtaki merceğin veya tasın xenon a göre olması gerek. Birde far yıkama isteniyor.
    2012 508 SW GT 2,2HDi 230 Hp (Dr.Ecu) Kahverengi
    2014 308 ACTIVE Tekno GRi 1.2 PureTech 82 hp
    2018 Harley Davidson Fat Bob 114
    2016 Yamaha Mt-09 Tracer Race Blue
    2009 308 SW Panoramic PREMIUM Kum Gri - 1.6 HDi 130 HP (Chip: Bülent Rayman) (SATILDI)
    2015 Yamaha Mt-07 Moto Cage Mat Gri (SATILDI)
    2018 Yamaha Nmax155 (SATILDI)
    İnegöl / Bursa

Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Bende far yıkama var ama mercek yok sonradan yapılan mercekler çok kötü o yüzden tamamen aklımdan çıkarmalıyım sanırım.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Konuyla ilgili eksik bilgilerimiz var bunda en büyük pay ucuza xenon kit satan satıcıların,geri kalan kısım ise bizim araştırmadan iş yapmamızdan kaynaklanıyor.

Merceksiz araca xenon far uygulanır ancak bu tip farlarda kullanılan xenon ampul türü farklıdır, örnek verecek olursak mercekli farda kullanılan xenon ampullerinin kodu D2S şeklinde dir, merceksiz farda kullanılacak ampul kodları ise D2R şeklinde dir.söylendiği gibi mercek olmadığı halde fabrika çıkışı xenon fara sahip modeller mevcuttur ve bu araçların ampul leri incelendiğinde fark bariz şekilde ortaya çıkar.Ama bu demek değil ki bu ampulu alınca iş bitiyor,kısa yada uzun far ampulunun önünde şapka olarak tabir edilen parça yok ise en iyi xenon kiti alıp en iyi ayarıda yapsanız ışığın dağılması engelleyemez dolayısı ilse göz almasını da engelleyemezsiniz.Sis ise şapka olsun olmasın far yuvası küçük olduğunda aşırı bir yansıma olmakta buda karşı tarafı rahatsız etmekte ayrıca bir çok sis farında hav atahliye kanalı olmadığı için aşırı ısı birikmekte ve far a zarar vermekte.
    Xenon farlarda en iyi görüşü 4350 Kw lık kitlerde alabilirsiniz.Fabrika çıkışı xenon aydınlatma sistemi olan araçlarda hep bu kelvin değerindeki ampuller kullanılır,kapalı ve yağışlı havalarda 4350 kw değerinin üstündeki ampuller görüş mesafesinin kalitesinin azalmasına neden olur.yaz aylarında sorun çıkartmasa da kapalı ve yağışlı havalarda bu kayıp ortaya çıkar.

Muayene olayı ise tam bir muamma.muayene görevlileri bile bilmiyor ne yapacaklarını,yani orjinal donanımda xenon aydınlatma ve far yıkaması olan ancak merceği olmayan araçlar var,mercek olup xenon aydınlatma ile gelen ancak far yıkaması olmayan araçlarda var,xenon olup ne far yıkama nede mercek olan araçlarda var.

İlk resim mercekli farlarda kullanılan DxS seri ampullerden dir.

bu Fotoğraf ise merceksiz farlar için üretilmiş DxR seri bir ampul e örnektir.

2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Meslek
    Öğrenci
    Model
    yok
    Sarı olcaksa xenon taktırmanın anlamı ne Hafif sarı derken halojen farlardan fark edilir derecede farklı mı? Ayrıca ben farlarla beraber sisleride değiştirecegim ikisininde aynı tonu yakalaması lazım. Sis farı için philips'in 4500k ampülü var mı?

Meslek
    Öğrenci
    Model
    yok
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyla ilgili eksik bilgilerimiz var bunda en büyük pay ucuza xenon kit satan satıcıların,geri kalan kısım ise bizim araştırmadan iş yapmamızdan kaynaklanıyor.

Merceksiz araca xenon far uygulanır ancak bu tip farlarda kullanılan xenon ampul türü farklıdır, örnek verecek olursak mercekli farda kullanılan xenon ampullerinin kodu D2S şeklinde dir, merceksiz farda kullanılacak ampul kodları ise D2R şeklinde dir.söylendiği gibi mercek olmadığı halde fabrika çıkışı xenon fara sahip modeller mevcuttur ve bu araçların ampul leri incelendiğinde fark bariz şekilde ortaya çıkar.Ama bu demek değil ki bu ampulu alınca iş bitiyor,kısa yada uzun far ampulunun önünde şapka olarak tabir edilen parça yok ise en iyi xenon kiti alıp en iyi ayarıda yapsanız ışığın dağılması engelleyemez dolayısı ilse göz almasını da engelleyemezsiniz.Sis ise şapka olsun olmasın far yuvası küçük olduğunda aşırı bir yansıma olmakta buda karşı tarafı rahatsız etmekte ayrıca bir çok sis farında hav atahliye kanalı olmadığı için aşırı ısı birikmekte ve far a zarar vermekte.
    Xenon farlarda en iyi görüşü 4350 Kw lık kitlerde alabilirsiniz.Fabrika çıkışı xenon aydınlatma sistemi olan araçlarda hep bu kelvin değerindeki ampuller kullanılır,kapalı ve yağışlı havalarda 4350 kw değerinin üstündeki ampuller görüş mesafesinin kalitesinin azalmasına neden olur.yaz aylarında sorun çıkartmasa da kapalı ve yağışlı havalarda bu kayıp ortaya çıkar.

Muayene olayı ise tam bir muamma.muayene görevlileri bile bilmiyor ne yapacaklarını,yani orjinal donanımda xenon aydınlatma ve far yıkaması olan ancak merceği olmayan araçlar var,mercek olup xenon aydınlatma ile gelen ancak far yıkaması olmayan araçlarda var,xenon olup ne far yıkama nede mercek olan araçlarda var.

İlk resim mercekli farlarda kullanılan DxS seri ampullerden dir.

bu Fotoğraf ise merceksiz farlar için üretilmiş DxR seri bir ampul e örnektir.

2. resimde ki merceksiz philips xenon'u benim burda baktıgım Philips Photon xenon kiti ile aynı değil. Şekil olarak aynı ama model olarak farklı, Photon philips'in Orj. markasımıdır yoksa yan sanayi mi ? Orj philips xenon resimdeki gibi mi?

Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Alıntı White Lion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sarı olcaksa xenon taktırmanın anlamı ne Hafif sarı derken halojen farlardan fark edilir derecede farklı mı? Ayrıca ben farlarla beraber sisleride değiştirecegim ikisininde aynı tonu yakalaması lazım. Sis farı için philips'in 4500k ampülü var mı?
    Sarı derken tam beyaz ile sarının ortası bir renk amaç yolu tüm koşullarda iyi görmekse hafif sarı olmak zorunda ama sadece beyaz yansın derseniz 8000K veya üzeri kullanabilirsiniz ancak 8000 K ve üzeri xenon aşırı beyaz kitlerde yağışlı havalarda olumsuz görüşler çok duydum. Burada iki seçenek var 1. sizin içerden dışarıyı nasıl gördüğünüz 2. dışardan sizin farların nasıl göründüğü.

Bahsettiğimiz far ampülü sisler için yok biliyorum varsada çakma beyaz sadece görsellik içindir.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Model
    406
    iki resimdeki 2 üründe philips e ait,photon un da her yerde philips e ait olduğu yazıyor,ürünü almadan önce montaj desteği veriyorlar mı bunu öğrenmekte fayda var,çünkü h7 yuvasına tam olarak oturması için ek parçaya ihtiyaç duyulabiliyor.

Birde çinli abilerimiz ürettiği yeni bir tür olan H7R xenon ampuller var.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Meslek
    Öğrenci
    Model
    yok
    8000k beyaz gibi değilde daha çok mavimsi bir tonda oluyor. En ideal ton 6000k gibi görünüyor hem yol görüş açısından hemde görsellik açısından kristal beyaz olarak yanıyor. 5000k varmış birde onu hiç görmedim o nasıl acaba ?

Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    8000k beyaz gibi değilde daha çok mavimsi bir tonda oluyor. En ideal ton 6000k gibi görünüyor hem yol görüş açısından hemde görsellik açısından kristal beyaz olarak yanıyor. 5000k varmış birde onu hiç görmedim o nasıl acaba ?

Evet renk aynen bahsettiğin gibi mavimsi tam beyaz değil.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Meslek
    Öğrenci
    Model
    yok
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki resimdeki 2 üründe philips e ait,photon un da her yerde philips e ait olduğu yazıyor,ürünü almadan önce montaj desteği veriyorlar mı bunu öğrenmekte fayda var,çünkü h7 yuvasına tam olarak oturması için ek parçaya ihtiyaç duyulabiliyor.

Birde çinli abilerimiz ürettiği yeni bir tür olan H7R xenon ampuller var.

Bende şimdi baktım Orj. Philips xenon kiti Photon ile hiç alakası yok kutusuna kadar bir benzerlik göremedim.

Orj. Philips xenon kiti fotoğrafı bu

Konu Safak065 tarafından (02-05-2012 Saat 01:01 ) değiştirilmiştir. Sebep: ALıntı hatası

Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Bende şimdi baktım Orj. Philips xenon kiti Photon ile hiç alakası yok kutusuna kadar bir benzerlik göremedim.

Orj. Philips xenon kiti fotoğrafı bu

Doğrudur philips e oldukça yakın biri olduğumdan mavi ve beyaz ambalaj renklerini tüm ürünler için kullanılıyor bu kesinlikle orjinal ama diğer sarı siyah ambalaj bana çok garip geldi.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    bence kesinlikle 6000K derim hem aydınlatma açısından iyi ve diğer sürücüleri pek rahatsız etmiyor hemde renk olarak tam beyaz. 8000 dediğiniz gibi mavi bir görüntü veriyor buda bana kötü geliyor açıkcası. ayrıca karşıdan geleni rahatsız etmeside cabası

Model
    406
    Photon ürünlerinin üzerinde "philips patent lisans" gibi bir yazı yoluyor. markanın farklı serilerde ürünleri olduğu için ambalajlarının değişik olması gerekir diye düşünüyorum.zaten orjinal olan ürün fiyatı ile kendini belli ediyor.

Konu mimit tarafından (02-05-2012 Saat 15:40 ) değiştirilmiştir.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Bugün bende gözümü karartıp bu ürünü sipariş verdim bakalım nasıl olacak PHILIPS H7 4300 K XENON KIT

SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Model
    406
    Bugün bende gözümü karartıp bu ürünü sipariş verdim bakalım nasıl olacak PHILIPS H7 4300 K XENON KIT

upppssssss çok çok dikkatli olmanız lazım,406 lar xenon ile çok iyi anlaşamaz silecek motorlarının yandığı,bsi kutusunun hata gördüğü bir çok araç vardır.ayrıca yukarıda belirttiğim gibi merceksiz farlarda bu tip xenon lar ışığı dağıtırlar.tavsiyem balastların aracın beyinleri den uzak mümkünse ön tampon içinde bir yerlere takılmasıdır. ampülleri R serisi ile değiştirebilirseniz çok daha sağlıklı bir aydınlatma sağlaya bilirsiniz.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Aktif Üye Alper90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci

Bekir abi bende sislerde bunlardan var 8k olanlardan şimdilik sorun yok sıkıntısız kullanıyorum aynı markanın aynı calvin değerinde kısalarada uyguladık onlardada sıkıntı yok.Bunların bir özelliği arıza ışığı falan yakmıyor ondan diğerlerine göre fiyatı biraz farklı bence memnun kalacaksın hayırlı olsun şimdiden uygulamadan sonra görüntüleri bekliyoruz
    Volkswagen Golf MK7

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)