Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 21 ile 34 arası
    Tecrübeli Üye numan406 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    esnaf
    Model
    406
    hocam selenoidler önceden değişti 2012 falandı dedim keşke değişmeseydide temizletseydim birde yağ tamamdı ama değiştik işte belki ozaman güncelleme yapmışlardır bende emin değilim

Yeni Üye GhOsT_6887 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    406
    Servisi aradım. Selenoidler değişti ama güncelleme yapılması lazım dedim. Selenoidlerin değişiminden hemen sonra güncelleme yapılmazsa şanzımana zarar verir max. 1000 km, Hemen güncellenmeli o şekilde kullanmayın dediler... Sizinki büyük ihtimalle güncelleme yapılmıştır..

Meslek
    esnaf
    Model
    406
    Alıntı GhOsT_6887 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servisi aradım. Selenoidler değişti ama güncelleme yapılması lazım dedim. Selenoidlerin değişiminden hemen sonra güncelleme yapılmazsa şanzımana zarar verir max. 1000 km, Hemen güncellenmeli o şekilde kullanmayın dediler... Sizinki büyük ihtimalle güncelleme yapılmıştır..
    Sağolun hocam demekki günceleme yapılmış öyle bir sıkıntı varsa ihmal etmeyin sizde

Meslek
    Öğretmen
    Model
    406
    Alıntı numan406 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolun hocam demekki günceleme yapılmış öyle bir sıkıntı varsa ihmal etmeyin sizde
    Sağolun, bende biraz titizim o konularda. Malum yetkili servis fiyatlarından dolayı özelde değişim yapılacak. Max 200 km mesafeden sonra güncelleme yapılacak. Sıkıntı olmaz inş.. Son durumu yazarım burdan

Meslek
    Öğretmen
    Model
    406
    Dün orjinal selenoidler ile Mobil1 ATF 71141 şanzıman yağını taktık aracıma. Bugün uyararslan peugeot yetkili servisine gittim. Aracımı ana bilgisayara bağladılar. Güncelleme internet üzerinden fransadan peugeot fabrikası bağlanarak atıyormuş. Fransaya bağlandı aracım ama son güncelleme yüklenmiş çıktı. Zaten selenoidleri değiştirdiğimde çıkan selenoidler orjinal fabrika da takılan selenoidler değildi. Yeni tip selenoidlerdi. Muhtemelen benden önceki sahibi selenoidleri değiştirdikten sonra güncelleme yaptırmış. Motor ve şanzıman güncellemesi çıkmadı aracım için.. Yeni selenoidlerden sonra aracımın vites değişimi ve vites düşüşleri daha kararlı oldu.. 2>1 deki hafif vuruntu %90 azaldı. Yok diyebilirim. Psikolojik mi bilmiyorum ama araç daha iyi gidiyormuş gibi geldi. Konya yolunda deneme yaptım. LPG'de 5 bin devirde 190 km/s hıza ulaştım. 4 vites bir şanzıman için gayet yeterli geldi bana.. Çok şükür şimdilik çok memnunum...

Meslek
    esnaf
    Model
    406
    Dün orjinal selenoidler ile Mobil1 ATF 71141 şanzıman yağını taktık aracıma. Bugün uyararslan peugeot yetkili servisine gittim. Aracımı ana bilgisayara bağladılar. Güncelleme internet üzerinden fransadan peugeot fabrikası bağlanarak atıyormuş. Fransaya bağlandı aracım ama son güncelleme yüklenmiş çıktı. Zaten selenoidleri değiştirdiğimde çıkan selenoidler orjinal fabrika da takılan selenoidler değildi. Yeni tip selenoidlerdi. Muhtemelen benden önceki sahibi selenoidleri değiştirdikten sonra güncelleme yaptırmış. Motor ve şanzıman güncellemesi çıkmadı aracım için.. Yeni selenoidlerden sonra aracımın vites değişimi ve vites düşüşleri daha kararlı oldu.. 2>1 deki hafif vuruntu %90 azaldı. Yok diyebilirim. Psikolojik mi bilmiyorum ama araç daha iyi gidiyormuş gibi geldi. Konya yolunda deneme yaptım. LPG'de 5 bin devirde 190 km/s hıza ulaştım. 4 vites bir şanzıman için gayet yeterli geldi bana.. Çok şükür şimdilik çok memnunum...
    Hadi hayırlı olsun hocam güle güle kullan kazasız belasız inşALLAH

Yeni Üye
    Meslek
    teknisyen
    Model
    yok
    Bu islemler icin ne kadar ödediniz hocam sakincasi yoksa bende 206 otomatik aracimda yapmayi planliyorum bu anlattiklarinizi

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Meslek
    Öğretmen
    Model
    406
    Alıntı tkcabin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu islemler icin ne kadar ödediniz hocam sakincasi yoksa bende 206 otomatik aracimda yapmayi planliyorum bu anlattiklarinizi

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Selenoidler(600 TL) ve yağ(150 TL) ve işçilik(150 TL) için toplamda 900 TL ödedim. Servis şanzıman güncellemesi için 120 TL+ KDV istiyor. Benim araca güncelleme çıkmadığı için ücret ödemedim.. Ekstra Şanzıman katkısı(Liqui Moly ATF Additive) kullandım 50 TL ona verdim..

Meslek
    Öğretmen
    Model
    406
    Alıntı numan406 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi hayırlı olsun hocam güle güle kullan kazasız belasız inşALLAH
    Amin... Allah razı olsun. Rabbim cümlemize kazasız belasız kullanmak nasip etsin..

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Selenoidler(600 TL) ve yağ(150 TL) ve işçilik(150 TL) için toplamda 900 TL ödedim. Servis şanzıman güncellemesi için 120 TL+ KDV istiyor. Benim araca güncelleme çıkmadığı için ücret ödemedim.. Ekstra Şanzıman katkısı(Liqui Moly ATF Additive) kullandım 50 TL ona verdim..
    al4 de bakım sonrası yazılım güncellemesi yapılmasa bile, yağ eksiltme sayacının sıfırlanması ve arızaların silinmesi gerekir,ayrıca yağın tamamı boşaltılamadığı için kısa süre içinde tekrar bir yağ değişimi yapılması tavsiye edilir.Bazı modellerde gaz pedalının da tekrar tanımlanması gerekir kick down ın sağlıklı çalışabilmesi için.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Meslek
    Öğretmen
    Model
    406
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    al4 de bakım sonrası yazılım güncellemesi yapılmasa bile, yağ eksiltme sayacının sıfırlanması ve arızaların silinmesi gerekir,ayrıca yağın tamamı boşaltılamadığı için kısa süre içinde tekrar bir yağ değişimi yapılması tavsiye edilir.Bazı modellerde gaz pedalının da tekrar tanımlanması gerekir kick down ın sağlıklı çalışabilmesi için.
    Haklısınız. Ben 2 defa yağ değişimi yaptım. 3. seferde selenoidlerle birlikte yağı tekrar değiştirdim sağlıklı bir değişim olsun diye.. Ustamda özellikle söylemişti en az 2 defa değiştirmek lazım diye ben 3 kez değiştirdim Şanzıman güncellemesi için bağladıklarında dediklerinizi de yaptılar sanırım çünkü kendi ustam da bilgisayara bağlayınca km sayacı sıfırlanmış dedi.. Gaz pedalını bilmiyorum ama.. Ustama sorayım... Teşekkürler bilgiler için...

Meslek
    esnaf
    Model
    406
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yağ eksildiğinde zaten uyarı veriyor uyarı vermedende değiştrsek olur mu ?

Yeni Üye
    Meslek
    Ascı
    Model
    407
    Konuyu hortlatıyorum fakat belki birinin işine yarar diye yazıyorum. Aracım 2000 406 otomatik vites. Selenoid ve yağ değişimi yapılacak özel serviste. Fakat yazılım güncellemeyi özel servis yapmıyor. Daha doğrusu bilgisi yokmuş. Bende Yetkili Servisi aradım. Değişimden hemen sonra getirmen gerekiyor dedi. 1000 km'yi sakın aşma dedi. Konya Peugeot yetkili servisi yazılım için 120 TL + KDV istedi. Ortalama 2 buçuk saat sürüyormuş.. Belki benim gibi bu bilgileri arayıpta bulamayan bir arkadaşa faydası olur.. Hayırlı günler...
    Merhabalr bende uzun süredir takip ediyorum ama üye değildim bugün üye oldum,
    2006 407 2.0 benzin otomatik bir aracim var, daha önceden hafif olmak üzere vites gecişleri hafif hissettiriyordu, bu aralar 2 den 3 ve dörde gecerken sanki kendini öne atar gibi yapıyor hissettiriyor ve aracı geriye (R)alırken hafif bir tık sesi geliyor belli belirsiz, selenoidlerle ilgisi olabilirmi , sizde selonoid ile ilgili sıkıntılar yasamızsınız, selenoidleri degiştirtsem servise gidip yazılım attırabiliyormuyum? Ücreti nedir ? Kusura bakmayınrahatsız ettiysem

Yeni Üye
    Meslek
    bayan kuaförü
    Model
    yok
    Alıntı Baykev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalr bende uzun süredir takip ediyorum ama üye değildim bugün üye oldum,
    2006 407 2.0 benzin otomatik bir aracim var, daha önceden hafif olmak üzere vites gecişleri hafif hissettiriyordu, bu aralar 2 den 3 ve dörde gecerken sanki kendini öne atar gibi yapıyor hissettiriyor ve aracı geriye (R)alırken hafif bir tık sesi geliyor belli belirsiz, selenoidlerle ilgisi olabilirmi , sizde selonoid ile ilgili sıkıntılar yasamızsınız, selenoidleri degiştirtsem servise gidip yazılım attırabiliyormuyum? Ücreti nedir ? Kusura bakmayınrahatsız ettiysem
    Selenoidlerini bilgisayara taksın eger çalışmıyorsa değişim yaptırırsın boşuna masraf etme bence yagını değiştirdikten sonra farkı anlayacaksın benim sorunum bu şekilde çözüldü

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)