14 sonuçtan 1 ile 14 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    mühendis
    Model
    301

yeni arabam 301 ile ilgili sorularım...

herkese merhaba. ilk defa peugeot kullanıcısıyım. aracı alalı 4 gün oldu. Peugeot 301 allure 1.6 hdi 92 hp modelinden aldım ve gayet memnunum. araç ile ilgili bir kaç sorum olacak..

- araç dizel olduğu için ilk kontağı çevirdikten sonra yanan ışıkların söndükten sonra motorun çalıştırılması söylenir. ancak ışıklar söndükten sonra "Motor kontrol sistemi arızası (EOBD)" ışığı yanmaya devam etmekte ve motor çalıştıktan 3-4sn sonra bu ışık sönmekte. bu ışığın resmini koyamadım ama googlede aratılınca çıkıyor. bu normal bişey midir?

- aracımda bluetoot kontrolu var ancak bunu kullanamıyorum. telefonla bağlantı yaptıktan sonra karşı taraf cevap verdikten 1 sn sonra telefon kendini kapatıyor. telefonum galaxy s4. iphone da da aynı sıkıntı olduğunu duymuştum. bunun çözümü nedir? neden böyle bi sıkıntı olur?

- aracım sıfır aldım. motoru açmak için hız yapmak istiyorum. bunun için belli bi süre beklemeli miyim, bunun bir sakıncası var mıdır?

- arka sis farları yanlızca sol tarafta var. sağ tarafta yok. genelde diğer arabalarda da böyledir. bizim arabamızda bu genelleme içerisinde midir?

Tecrübeli Üye Can ÖNEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    Merhabalar. Hoş geldiniz. Aracınız hayırlı olsun ve geçmiş olsun. Bence aracınızı bir bilgisayara bağlattıp sorun var mı yokmu kontrol ettirin. Yakıt aldığınız yerin kalitesinden emin misiniz? Motoru ilk 10bin içinde çok zorlamayın bence. Motor açma diye bir kavram olduğunu düşünmüyorum. Bu hatanın kullanım klavuzunda neden kaynaklandığını yazmış olabilirler incelemekte fayda var.

Ekleme: İlk mesajı ben bir hata mesajı olarak algılamışım bu nedenle öyle yazmıştım. Söz konusu motor ışığı diğer üyelerimizin söylediği gibi normal bir durum.
    Konu Can ÖNEL tarafından (29-07-2013 Saat 10:15 ) değiştirilmiştir.
    2012 Yeni 308 1.6 e-HDi 112HP Sportium "Ordu"

Aktif Üye powerb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    301
    Aracınız hayırlı olsun hoş geldiniz.Aracınızı bence bir servise götürün ben arabayı çalıştırdığımda bütün ışıklar sönüyor.Bende motoru açmak diye bir şey olduğunu sanmıyorum bence sadece ilk 1000 km aracı zorlamadan kullanmak yeter.

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Aramıza hoşgeldiniz. 301 kullanıcısı olarak sorularınızı cevaplamaya çalışayım.

1 - Motor arıza ışığı araç çalıştıktan sonra sönüyor. Normal bir durumdur.
    2 - Bluetooth ile konuşma çok sık kullandığım harika bir özellik. iPhone ile kullanıyorum arada arayan kişinin ismini yazmama veya yanlış yazma dışında bir sorun yaşamadım Bazı telefonlar ile uyum sorunu yaşıyor. Ayarlardan bağlantıyı silip tekrar kurmaya çalışın. Telefondan engellenmiş olabilir mi ona da bakın.
    3 - Motor açma biraz şehir efsanesidir. Zaten kullandıkça motor açılacaktır Siz yine de ilk zamanlar çok zorlamayın
    4 - Arka sis farı normaldir.

Umarım kalıcı olursunuz. 301 klübümüze kaydınızı bekleriz

http://www.forumpeugeot.com/showthre...636#post143636

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Aramıza hoşgeldiniz.Arkadaşlarımız gerekli yanıtları vermişler ben bir iki notla tamamlama yapayım.
    1-Normal durumdur. her otomobilde motor çalıştıktan kısa süre sonra söner
    2-Ben de Lumia 920 kullanıyorum. aracımdaki multimedya sistemindeki bluetooth sisteminde aynı sıkıntı oldu. Bir güncelleme ile düzelttim. Sebebi şu. Lumia 920 S4 .I Phone IVS veya V gibi yeni ve üst serideki telefonların sistemleri araçalrdaki bluetooth sistemleri ile bazen uyum sorunu yağıyorlar bu işi bilen birisine gidip olayı çözebilirsiniz. Ben ilk başlarda sistem sesini kısıp bağlantı problemini gideriyordum. ancak gelen güncelleme ile problem kalmadı.
    3-Yasin in yazdığı gibi motor açma yıllar önce bitti. Szi ilk başlarda zorlamayın yeter.
    4-Eskiden tüm sol ve sağda hem sis hem de geri vites lambası olurdu. sonralarında ise kimisinde var kimisinde yok oldu. Şimdilerde kimin ne yaptığı belli değil.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Yeni Üye
    Meslek
    mühendis
    Model
    301
    arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. Sn reisG sanırım bluetooth konusunda haklısın. telefonun yeni bir bluetooth güncellemesine ihtiyacı var. ancak araştırdım biraz şuanda çıkan yeni bir güncelleme mevcut değil. bu iş gerçekten sinirimi bozuyo. Samsung türkiye'ye ve güney kore'ye mail attım. verecekleri cevap merak ediyorum. peugeot servisimle görüştüm. onlarda bazı yerlere soracaklardı. Gerekirse fransayada yazacağım...

Yeni Üye
    Meslek
    mühendis
    Model
    301
    arkadaşlar samsung'dan gelen cevabı paylaşıyorum. fikriniz nedir?

Sayın Uğur Topatan,

Samsung Electronics Türkiye ile irtibata geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili cevabımız aşağıda yer almaktadır.

Kullanmakta olduğunuz GT-I9500 model cihazımızın 4.0 bluetooth versiyonu bulunmaktadır. Cihaz üzerinden menüsel olarak yapılabilecek farklı bir işlem bulunmamaktadır. Konu hakkında aracınızın servisi ile iletişime geçmenizi rica ederiz. İlginiz için teşekkür ederiz.

Samsung Electronics Turkiye
    Müşteri Hizmetleri

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    301'i servise götürüp telefonum ile aracı eşleştirin ve bunu mutlaka yapın demek kalıyor.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Yeni Üye
    Meslek
    mühendis
    Model
    301
    servis bluetooth ile ilgili bazı yerlere mail atmış onlarda yanıt bekliyorlar. dün servise gittim. samsungdan gelen maili gösterdim. benim gibi birkaç kişide daha bu problemin olduğunu ve çözmek için uğraştıklarını söylediler. Bu arada aracıma aksesuar olarak arka perde ve yan perdeler, bagaj havuzu taktırdım. bayramdan sonra da alüminyum pedal kaplamaları alıcam...

Aktif Üye powerb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    301
    Alıntı zeybek77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servis bluetooth ile ilgili bazı yerlere mail atmış onlarda yanıt bekliyorlar. dün servise gittim. samsungdan gelen maili gösterdim. benim gibi birkaç kişide daha bu problemin olduğunu ve çözmek için uğraştıklarını söylediler. Bu arada aracıma aksesuar olarak arka perde ve yan perdeler, bagaj havuzu taktırdım. bayramdan sonra da alüminyum pedal kaplamaları alıcam...
    Acaba bu aksesuarlar ne kadar tuttu bende yan perde düşünüyorumda

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Sorunuzun cebabını bu linklerde bulabilirsiniz.
    http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?5036-301-ve-aksesuarlar

Benim aracımın üzerinde de bazı uygulamalar var.
    http://www.forumpeugeot.com/showthre...1-6-HDİ-Allure
    2008 classic edition

Aktif Üye Emrah_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Elektromekanik Tasarım
    Model
    301
    İşlem sonucunuda yazarsanız sevinirim.
    PEUGEOT 301 VTI (+lpg) ALLURE (BOĞAZİÇİ MAVİ)

Yeni Üye
    Meslek
    mühendis
    Model
    301
    arkadaşlar geçen gün telefona güncelleme geldi. ve artık bluetooth'u sorunsuzca kullanıyorum.bilgilerinize...
    birde arkadaşlar ben yine aksesuarlar alcam. aşağıdakilerin güncel fiyatlarını bilen varsa lütfen paylaşsın;
    -Kromajlı ayna kapakları-Kapı eşikleri -Alüminyum ayaklık -Debriyaj pedalı kaplaması -Fren pedalı kaplaması
    -bagaj çıtası
    -krom kapı kolları

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Bluetoothun çözülmesine sevindim.

Arac ne renk? Fotografları görsek güzel olurdu

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)